Światowy Dzień Rzucania Palenia

16 Lis 2017

Cały dzień

Roztocze

Zwierzyniec Zwierzyniec

Wczytuję mapę...

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny przypomina, że co roku w trzeci czwartek listopada na całym świecie obchodzi się Światowy Dzień Rzucania Palenia. Tego dnia każdy palacz zachęcany jest aby przynajmniej na jeden dzień podjąć próbę zaprzestania palenia.

Palenie tytoniu nie jest zwyczajnym zjawiskiem. Po pierwsze, papierosy są jedynym legalnie sprzedawanym na całym świecie produktem o udowodnionym działaniu rakotwórczym. Po drugie, nowotwory złośliwe czy zawał serca spowodowane paleniem to choroby, których można uniknąć, a na które sami się skazujemy, paląc papierosy. Po trzecie, miliony palących Polaków to zwyczajni, normalni ludzie, którzy są uzależnieni. I niestety ich uzależnienie od nikotyny prowadzi do zniewolenia. Dlatego, mimo że 80% z nich deklaruje chęć rzucenia palenia, często nie potrafią tego zrobić.

Palenie papierosów przypomina rosyjska ruletkę: nikt z biorących udział w grze nie jest bezpieczny, zawsze ktoś musi zginać… Jedyne pytania to: kto i kiedy? W Polsce wśród ,,przegrywających” młodych mężczyzn (30 – 50 lat) co drugi jest ofiarą palenia.

Każdy palacz, który chce żyć lepiej i dłużej, powinien rzucić palenie. Każdy palacz może to zrobić! Większość ekspalaczy twierdzi, że aby przestać palić, wystarczy tylko chcieć. Najtrudniej jest zacząć: zrozumieć, że palenie jest biologicznym nonsensem.

Wygrywa każdy, kto rzuci palenie. I Ty możesz wygrać zdrowie, pieniądze, poczucie zwycięstwa, wyzwolenie, wolność i bezpieczeństwo.

SPONSOR PROGNOZY POGODY

31 Gru 2025 - 1 Sty 2026, 00:00
Lookalny Kalendarz Wydarzeń
31 Gru 2026 - 1 Sty 2027, 00:00
Lookalny Kalendarz Wydarzeń
31 Gru 2025 - 1 Sty 2026, 00:00
Lookalny Kalendarz Wydarzeń
31 Gru 2026 - 1 Sty 2027, 00:00
Lookalny Kalendarz Wydarzeń

SPONSOR LOOKALNEGO KALENDARZA WYDARZEŃ

Zaprenumeruj newsletter