Spotkanie autorskie z Marianem Polakiem-Chlabiczem

19 Cze 2017

17:00

Zamość: Księgarnia Leśmianowska Szkoła Życia

Zamość Bazyliańska 3

Wczytuję mapę...

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Marianem Polakiem-Chlabiczem tłumaczem i ambasadorem poezji Bolesława Leśmiana w USA

 

Z okazji Roku Leśmianowskiego nasz Gość przygotował specjalne wydanie tłumaczeń wierszy poety!

Organizatorzy: Zamojski Dom Kultury i Księgarnia Leśmianowska Szkoła Życia

Marian Polak-Chlabicz jest dziennikarzem, tłumaczem, pisarzem i poetą. Studiował język angielski i literaturę na Uniwersytecie Wrocławskim w Polsce i Baruch College w Nowym Jorku, gdzie mieszka od 15 lat. Regularnie publikuje w polsko-amerykańskim dzienniku „Nowy Dziennik”, na stronie www.NowyJorker.com i innych mediach amerykańskich i polskich.
Tłumaczy wiersze Bolesława Leśmiana z polskiego na angielski. Wydał dwa tomy tłumaczeń: wiersze „Best-Loved” w 2014 r. i „33 z najpiękniejszych wierszy miłosnych” w 2011 r. Obecnie pracuje nad angielskimi wersjami wybranych wierszy Juliana Tuwima oraz polskich przekładów Edgara Allana Poego i najbardziej śmiałych wersetów Edwarda Leara.

Podczas spotkania nasz gość opowie o sztuce przekładu Leśmianowych wierszy i odbiorze poezji przez Amerykanów. Zaproponuje też translatorską zagadkę. W ramach obchodów Roku Leśmianowskiego przygotował specjalne wydanie tłumaczenia wierszy poety!

 

SPONSOR PROGNOZY POGODY

31 Gru 2025 - 1 Sty 2026, 00:00
Lookalny Kalendarz Wydarzeń
31 Gru 2026 - 1 Sty 2027, 00:00
Lookalny Kalendarz Wydarzeń

SPONSOR LOOKALNEGO KALENDARZA WYDARZEŃ

Zaprenumeruj newsletter