Spektakl “Uczone Białogłowy” w Biłgoraju

10 Gru 2017

18:00 - 19:30

Biłgoraj: Biłgorajskie Centrum Kultury

Biłgoraj Tadeusza Kościuszki 16

Wczytuję mapę...

Biłgorajskie Centrum Kultury zaprasza na premierowe spektakl “Uczone białogłowy” wg Moliera w tłumaczeniu Tadeusza Boy- Żeleńskiego w wykonaniu Teatru Poezji i Piosenki Biłgorajskiego Centrum Kultury w reżyserii Maryli Olejko.

Bohaterkami sztuki jest żona zamożnego mieszczanina, jego siostra i starsza córka. Kobiety hołdują modzie, która zapanowała w eleganckich sferach i każe uprawiać kult nauki i poezji – nie tylko paniom na salonach, lecz również osobom mizerniejszego stanu. Poczciwy mieszczanin, mobilizowany przez brata, zbiera właśnie całą swą odwagę, by powiedzieć żonie, komu postanowił oddać rękę młodszej córki.

Szczery i uczciwy, nie znoszący uczoności na pokaz, jego wybranek kocha z wzajemnością młodszą córkę – ku zazdrości starszej, która wcześniej wzgardziła jego uczuciem uznając, iż miłość jest warta jedynie litości. Władcza, nie znosząca sprzeciwu pani domu zaś na zięcia wybrała swojego ulubieńca – pseudoliterata, bawidamka i oszusta. Zaczyna się walka, kto ma w domu większą władzę.

SPONSOR PROGNOZY POGODY

31 Gru 2025 - 1 Sty 2026, 00:00
Lookalny Kalendarz Wydarzeń
31 Gru 2026 - 1 Sty 2027, 00:00
Lookalny Kalendarz Wydarzeń

SPONSOR LOOKALNEGO KALENDARZA WYDARZEŃ

Zaprenumeruj newsletter