Premiera monodramu „Tam i z powrotem” w ZDK

13 Wrz 2017

19:00

Zamość: Zamojski Dom Kultury

Zamość Partyzantów 13

Wczytuję mapę...

Monodram „Tam i z powrotem” to podróż po emigracyjnym świecie, do którego w ostatnich latach coraz liczniej wyjeżdżają Polacy.

Spektakl przedstawia zagraniczną rzeczywistość z perspektywy młodego emigranta, który zmaga się z dramatem wyjazdu z ojczystego kraju. Przekaz utrzymywany w klimacie współprzeżywania z bohaterem wydarzeń, ukazuje prawdziwe oblicze emigracyjnej rzeczywistości, w której tęsknota za rodziną i bezradność rozrywają serce bohatera. Spektakl oparty na fragmentach „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w krzywym i dramatycznym zwierciadle ukazuje sytuację społeczno – polityczną panującą w kraju, która ma znaczący wpływ na decyzję o pozostaniu na emigracji, a aktualność klasycznego tekstu bywa momentami przerażająca. Dramaturgia i emocje zbudowane przez młodych twórców sprawiają, że przestrzeń teatralnego czasu zatrzymuje się w miejscu.

13 września 2017, godz. 19.00, Zamojski Dom Kultury

Scenariusz i reżyseria: Urszula Kostrzewa, Patryk Pawelec

Wykonanie: Patryk Pawelec

Multimedia: Adrian Pasierbiewicz

Spektakl dla widzów od 16 roku życia.

W spektaklu wykorzystano fragmenty filmu Magdaleny Piejko „Tam gdzie da się żyć”, fragment utworu Zenona Martyniuka „Gwiazda” oraz fragmenty artykułów: M. Fal, „Za granicą jest normalniej”. Czy w emigracji nie chodzi już tylko o pracę i pieniądze?, „NaTemat.pl”; M. Święchowicz, Emigracyjny efekt domina, czyli dlaczego wciąż wolimy żyć za granicą? „Newsweek.pl”; B. Marczuk, Emigracja bliska rekordu. Ci ludzie już nie wrócą, „Rzeczpospolita.pl”.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w Sekretariacie ZDK i na biletyna.pl

SPONSOR PROGNOZY POGODY

SPONSOR LOOKALNEGO KALENDARZA WYDARZEŃ

Zaprenumeruj newsletter