Pokochaj Zwierzaka w Tarasach Zamkowych

23 Cze 2018

Cały dzień

Lublin: Tarasy Zamkowe

Lublin aleja Unii Lubelskiej 2

Wczytuję mapę...

23 czerwca w Tarasach Zamkowych należeć będzie do zwierząt i ludzi o wielkim sercu. Wszystko za sprawą akcji adopcyjnej „Pokochaj Zwierzaka”. Tego dnia czworonogi i różne zwierzęta egzotyczne będą szukać nowych właścicieli, takich już do końca życia. Wydarzeniu towarzyszyć będą też atrakcje i warsztaty dla odwiedzających, a także porady profesjonalistów: prawne, hodowlane i weterynaryjne. Akcja została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin.

Akcja Pokochaj Zwierzaka w Tarasach Zamkowych to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego lubelskie organizacje pro-zwierzęce zaprezentują swoich podopiecznych, czekających na nowych właścicieli. Będą psy, koty, króliki, fretki, a także egotyczne zwierzęta. W specjalnie przygotowanej strefie na parterze będzie można skorzystać z porad ekspertów z różnych fundacji i stowarzyszeń, uzyskać wiele wartościowych informacji o odpowiedzialnym podejściu do zwierząt, naborze do wolontariatu, pielęgnacji, żywieniu, szkoleniu oraz aspektach prawnych.

Celem akcji, organizowanej w Tarasach Zamkowych we współpracy z Fundacją Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE, jest zwrócenie uwagi na los zwierząt – bezdomnych, bądź też okrutnie potraktowanych przez człowieka.

 

– Towarzyszący nam podczas wydarzenia podopieczni to zwierzęta porzucone, odebrane właścicielom na skutek niehumanitarnego traktowania czy też zwierzęta bezdomne. Wierzymy, że tego dnia dane nam będzie gościć ludzi o wielkich sercach, którzy pochylą się nad losem okrutnie potraktowanych przez los zwierząt, darując im nowe, lepsze życie, otaczając je miłością i opieką. Dla przedstawicieli organizacji pro-zwierzęcych nie ma nic wspanialszego nad widok szczęśliwych podopiecznych w nowych domach – mówi Marta Włosek, Prezes Fundacji EX LEGE.

 

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wiele atrakcji dla najmłodszych – w kąciku dla dzieci przewidziane jest malowanie buziek w motywy wybranych zwierzątek, kreatywne zabawy z

wykorzystaniem sześciennych kolorowych gąbek, z których powstaną efektowne zwierzaki, a także zabawy ruchowe i mini-konkurencje o tematyce pro-zwierzęcej.

Odbędzie się również promocja wielu pro-zwierzęcych akcji, takich jak „Nie Kupuj – adoptuj!”, „Stop żywym prezentom!”, „Dom tymczasowy ratuje im życie”, „Nie kupuj okrucieństwa!”, „Stop pseudohodowlom” czy „Akcja sterylizacja!”. Będzie też można posłuchać o problematyce dzikich zwierząt i ich rehabilitacji, obejrzeć pokazy posłuszeństwa psów.  

– Cieszę się, że po raz kolejny centrum handlowe Tarasy Zamkowe może włączyć się w tę akcję. Chcemy być blisko mieszkańców naszego miasta, nie tylko oferując im przestrzeń zakupów i rozrywki, ale również proponując udział w ważnych wydarzeniach. Zapraszam do licznego udziału

– pokażmy, że nie jesteśmy obojętni na los zwierząt. Mam nadzieję, że dzięki akcji „Pokochaj Zwierzaka” wielu podopiecznych, przebywających obecnie w lubelskich fundacjach pro-zwierzęcych, znajdzie nowe odpowiedzialne domy – mówi Mariola Chmielewska, dyrektor Tarasów Zamkowych.

Akcja jest współfinansowana z Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin 2018.

SPONSOR PROGNOZY POGODY

SPONSOR LOOKALNEGO KALENDARZA WYDARZEŃ

<< Lut 2019 >>
pwścpsn
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
Zaprenumeruj newsletter