Kiermasz Produktów Lokalnych i Piknik Świętojański w Nałęczowie!

16 Cze 2018

12:00 - 20:00

Nałęczów

Nałęczów Nałęczów

Wczytuję mapę...

Świętojański Piknik i Kiermasz Produktów Lokalnych odbędą się 16 czerwca br. w sobotę w godz. od 12.00 do 20.00 w parku zdrojowym w Nałęczowie.

 

Na stoiskach zaprezentują się lokalni wystawcy z okolic Nałęczowa, Kazimierza Dolnego i Puław ze swoimi produktami spożywczymi i rękodziełem.

 

Będzie zorganizowana kulinarna strefa gotowania czyli kuchnia regionalna na żywo. Najlepsi kucharze z Lubelszczyzny zaprezentują popisowe dania na bazie produktów lokalnych certyfikowanych przez Lokalną Grupę Działania „Zielony Pierścień” takich m.in. jak: miód, oleje, konfitura z róży. Będzie można podpatrzeć jak przygotować  tradycyjne pierogi z kaszą, serem i miętą; pastę z wątróbki z cydrem i miodem; placuszki z kaszy orkiszowej z konfiturą różaną czy polędwiczki  (sous wide) z serem kozim podwędzane. 

 

Uczestnicy imprezy będą mogli przez ten czas piknikować na trawie. Prosimy o zabranie ze sobą kocyków i koszyczków z prowiantem. Produkty będzie można kupić oczywiście także podczas Kiermaszu. Dla dzieci przewidziana jest strefa zabaw i gier. Do wygrania będą kosze piknikowe wypełnione produktami lokalnymi. Zapraszamy!

 

Organizatorami imprezy są: Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień” i Nałęczowski Ośrodek Kultury.  

 

Partnerzy: Samorząd Województwa Lubelskiego i Stowarzyszenie Lubelskich Kucharzy.

 

Patronat honorowy: Marszałek Województwa Lubelskiego i Burmistrz Nałęczowa.

 

Patronat medialny: TVP 3 Lublin i Polskie Radio Lublin.

SPONSOR PROGNOZY POGODY

31 Gru 2025 - 1 Sty 2026, 00:00
Lookalny Kalendarz Wydarzeń
31 Gru 2026 - 1 Sty 2027, 00:00
Lookalny Kalendarz Wydarzeń

SPONSOR LOOKALNEGO KALENDARZA WYDARZEŃ

Zaprenumeruj newsletter