Festiwal Roślin Owadożernych

17-20 Cze 2017

Cały dzień

Lublin: Tarasy Zamkowe

Lublin aleja Unii Lubelskiej 2

Wczytuję mapę...

Owadożerna dżungla w środku miasta? Rusza Festiwal Roślin Owadożernych w Tarasach Zamkowych

Olbrzymie dzbaneczniki, fascynujące kapturnice – smakosze much i pająków, muchówki, niewiarygodnie szybko łapiące swoje ofiary – to zaledwie kilka z tysięcy roślin, które można będzie podziwiać w Tarasach Zamkowych. W dniach 17 – 20 czerwca odbywać się tu będzie Festiwal Roślin Owadożernych. Wystawa jest bezpłatna – dodatkowo, w dni powszednie, dla szkół i przedszkoli przygotowano specjalne lekcje.

Już 17 czerwca w Tarasach Zamkowych zagoszczą najpiękniejsze i najbardziej unikatowe gatunki roślin owadożernych. Podczas czterech dni wystawy można będzie uczestniczyć w pokazach karmienia roślin, poprzedzonych krótkimi warsztatami, przybliżającymi „zachowania” podopiecznych. Dowiemy się, jak dzbaneczniki polują na drobne gryzonie, kapturnice – łapią muchy, osy i pająki, jak swoje zdolności wykorzystują rosiczki oraz dlaczego muchołówki potrafią niewiarygodnie szybko… liczyć!
W trakcie Festiwalu Roślin Owadożernych odbędzie się wiele pokazów i animacji, przybliżających świat tych niezwykłych roślin. Olbrzymie makiety najpiękniejszych eksponatów umożliwią np. wejście do pułapki muchówki, żeby móc poczuć się jak złapana ofiara. Zaprezentowane zostaną również interesujące filmy, pokazujące najciekawsze chwile z życia roślin, polowanie. Podczas wydarzenia możliwe będzie zakupienie własnej rośliny, w tym niezwykle rzadkich gatunków, do uprawy w domu. Wiele zajęć przygotowano szczególnie z myślą o dzieciach.
– Na parterze Tarasów Zamkowych powstanie olbrzymia, piętrowa aranżacja tropikalnej, owadożernej dżungli. Pojawi się tu wielu gatunków i odmian fascynujących kapturnic, dzbaneczników, połączonych z żywym zielonym mchem. Na poszczególnych wyspach wyszczególnione zostaną najciekawsze okazy w różnych aranżacjach, aby zwiedzający mogli zobaczyć je w odmiennych środowiskach – mówią organizatorzy wydarzenia.

 

W poniedziałek i wtorek przewidziano zajęcia tematyczne dla szkół i przedszkoli. Animatorzy oprowadzą grupy, zdradzą sekrety owadożernej flory i odpowiedzą na wszystkie nurtujące pytania. Na najbardziej zaangażowanych uczniów czekają nagrody od organizatorów.

Festiwal Roślin Owadożernych potrwa do 20 czerwca. Podczas zwiedzania wystawy na uczestników czeka wiele konkursów i zabaw. Do wygrania będą okazy roślin owadożernych.

SPONSOR PROGNOZY POGODY

SPONSOR LOOKALNEGO KALENDARZA WYDARZEŃ

Zaprenumeruj newsletter