FESTIWAL KOLORY MUZYKI 2018

20 Lip - 4 Sie 2018

Chełm

Chełm Miasto

Wczytuję mapę...

Od 20 lipca do 4 sierpnia, w ciągu trzech następujących po sobie wakacyjnych weekendów, po raz kolejny będziemy bawili się podczas Kolorów Muzyki. Gwiazdami tegorocznego festiwalu będą: Cleo, Sarsa, Andrzej Piaseczny, Kasia Kowalska oraz Ms. Obsession. W programie znajdą się również dwie zupełnie nowe imprezy.

            – Przygotowujemy dwa wydarzenia, które z uwagi na różnorodność gatunków muzyki znakomicie wpiszą się w ideę festiwalu. Chcemy aby imprezy te jak najbardziej angażowały publiczność i przynajmniej w części opierały się na lokalnych muzykach – mówi Małgorzata Paździor-Król dyrektor Chełmskiego Domu Kultury odpowiadającego za realizację Festiwalu Kolorów Muzyki.

            Pierwszym z tych wydarzeń będzie, planowana na 21 lipca, biesiada pn. „Reczka, Rzeczka i Poleczka”, która będzie miała charakter rodzinnego pikniku utrzymanego w stylu folkowo-ludowym. Występom kapel towarzyszyć będzie m.in. degustacja polskich specjałów kulinarnych, stoiska z twórczością folklorystyczną, gry, konkursy i zabawy.
            Kolejną nową imprezą będzie Retro Potańcówka „Pardon, to tu?”, która 28 lipca przeniesie nas w barwne lata dwudzieste i trzydzieste ubiegłego wieku, sprawiając że przez chwilę poczujemy się jak w międzywojennym Chełmie. Do tańca przygrywać będzie nowo powstała chełmska Orkiestra z Kina Corso złożona w większości z muzyków, których pamiętamy z projektu Opole Osiemdziesiąt. 

 

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM FESTIWALU KOLORY MUZYKI 2018:

Weekend I (Park Miejski)
20 lipca – piątek:
– Andrzej Piaseczny (support: Ms. Obsession)

21 lipca – sobota: „Reczka, Rzeczka i Poleczka”
– Rokiczanka, Kapela Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej, Uroczysko z Krasnostawskiego Domu Kultury, Łopieńczacy z Gminnego Ośrodka Kultury w Łopenniku Górnym

Weekend II (Plac Łuczkowskiego)
27 lipca – piątek: 
– Kasia Kowalska

28 lipca – sobota:  „Pardon, to tu?”
– Retro Potańcówka (2,5 godziny zabawy tanecznej w stylu międzywojennym w wykonaniu chełmskich muzyków. W programie również nauka podstawowych kroków tanga, polki i foxtrota).

Weekend III (ul. Strażacka – przy kinie Zorza)
3 sierpnia – piątek:
– Cleo

4 sierpnia – sobota:
– Sarsa

 

SPONSOR PROGNOZY POGODY

SPONSOR LOOKALNEGO KALENDARZA WYDARZEŃ

<< Lut 2019 >>
pwścpsn
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
Zaprenumeruj newsletter