42 Zamojskie Lato Teatralne dzieciom – Teraz tu jest nasz dom – Teatr Maska

19 Cze 2017

10:30

Zamość: ZDK

Zamość ul. Partyzantów 13

Wczytuję mapę...

Zamojski Dom Kultury proponuje uczniom klas 2-5 szkoły podstawowej, spektakl w ramach 42 Zamojskiego  Lata Teatralnego pt. „Teraz tu jest nasz dom”

scenariusz: Tomasz Kaczorowski
reżyseria: Anna Retoruk
scenografia: Jan Polivka
muzyka: Paweł Sowa
choreografia: Maciej Florek

występują: Anna Kukułowicz, Ewa Mrówczyńska, Kamila Olszewska, Kamil Dobrowolski, Jerzy Dowgiałło, Andrzej Piecuch, Jacek Popławski

 

19 czerwca godz. 10.30 Zamojski Dom Kultury

czas trwania: 1 godz. 15 min.

Przedstawienie oparte na książce Barbary Gawryluk, która ukazała się w serii wydawniczej „Wojny dorosłych – historie dzieci”, uczy otwartości i tolerancji, w mądry i przystępny sposób opowiadając o współczesnej historii. Ukazując wojnę widzianą oczami dziecka, mówi także o problemach z odnalezieniem się w nowej rzeczywistości, poszukiwaniu własnej tożsamości i akceptacji.

19.VI.2017 r., godz. 10.30, Zamojski Dom Kultury
bilety do 31 maja- 10 zł
od 1 czerwca – 15 zł

 

 

TERAZ TU JEST NASZ DOM

na podstawie książki Barbary Gawryluk “Teraz tu jest nasz dom”

Przedstawienie uczy otwartości i tolerancji, w mądry i przystępny sposób opowiadając o współczesnej historii. Ukazując wojnę widzianą oczami dziecka, mówi także o problemach z odnalezieniem się w nowej rzeczywistości, poszukiwaniu własnej tożsamości i akceptacji.

 

Opowiem wam historię swojej – dość niezwykłej – przeprowadzki. Mam na imię Romek i od pewnego czasu mieszkam w Polsce. Kiedy byłem jeszcze dzieckiem i mieszkałem daleko stąd, w rozmowach dorosłych zaczęły pojawiać się nieznane słowa: „wojna”, „bomba”, „ewakuacja”… Któregoś dnia rodzice powiedzieli, że muszę się szybko pakować i że mogę zabrać ze sobą tylko to, co zmieści się do jednego plecaka. W ten sposób znalazłem się u was. Wszystko było tu dla mnie nowe i nieznane: ludzie, język, zwyczaje, a nawet otaczające mnie przedmioty. Z początku było mi ciężko, ale przecież z pomocą rodziny i przyjaciół wszystko można przezwyciężyć.

 

A Wy, czy przeprowadzaliście się kiedyś? Przeprowadzka potrafi wprowadzić do naszego życia sporo zamieszania. I nie ma znaczenia, czy przenosimy się tylko na sąsiednią ulicę, do innego miasta czy do innego kraju. Dom zapełniają pudła, pudełka i kartony, w których stopniowo znikają rzeczy, które przed chwilą były na wyciągnięcie ręki. Jednak nie wszystko, co ważne, można włożyć do pudełka. Nie spakujemy przecież kolegi, z którym gramy w piłkę, ulubionego placu zabaw czy mieszkających na sąsiedniej ulicy dziadków. I to jest tak, jakby zostało jedno puste pudełko. To niewypełnione miejsce sprawia, że w drodze do nowego domu towarzyszą nam tęsknota za przyjaciółmi, lęk przed nieznanym i niepewność, czy znajdziemy nowych kolegów. Rozejrzyjcie się wokół siebie. Być może w waszej klasie lub na waszej ulicy zjawią się (albo już są) takie dzieci jak ja. Może martwią się, jak to będzie stanąć przed obcą klasą i czekają na wasz życzliwy gest. Pomyślcie, ile dobrego może zdziałać wtedy jeden przyjazny uśmiech.  Może dzięki temu nie tylko pomożecie komuś poczuć się w nowym miejscu jak we własnym domu, ale także zyskacie przyjaciela na całe życie.

Obejrzyj zaproszenie na spektakl >>> https://drive.google.com/file/d/0B8D9L-DBzsM2Sld3cTdCUTBKdTQ/view?usp=sharing

 

 

scenariusz: Tomasz Kaczorowski

reżyseria: Anna Retoruk

scenografia: Jan Polivka

muzyka: Paweł Sowa

gitara elektryczna, gitara akustyczna: Wojciech Tabak

gitara basowa: Marcin Wójtowicz

realizacja nagrań, miks i mastering: FT Studio Tomasz Wójtowicz

choreografia: Maciej Florek

tekst piosenki finałowej: Anna Retoruk

przygotowanie wokalne: Magdalena Skubisz

reżyseria świateł: Magdalena Grundwald

asystent reżysera: Ewa Mrówczyńska

asystent scenografa: Marta Ożóg

Rezerwacja miejsc ruszyła, tel. 84 6392021, 604116932

SPONSOR PROGNOZY POGODY

SPONSOR LOOKALNEGO KALENDARZA WYDARZEŃ

Zaprenumeruj newsletter