12. Zamojski Festiwal “arte, cultura, musica e…”

9-10 Cze 2018

Cały dzień

Zamość: Rynek Wielki

Zamość Rynek Wielki

Wczytuję mapę...
Kategorie Koncert

Artystyczne przedsięwzięcie o zasięgu międzynarodowym, prezentujące różnorodne dziedziny sztuki, głownie muzykę i promujące wielowiekowe związki kultury polskiej i włoskiej.

W zabytkowej przestrzeni miasta, zaprojektowanego przez włoskiego architekta Bernardo Morando, wzniesionego przez Hetmana i Kanclerza Wielkiego Koronnego Jana Zamoyskiego, występują uznani artyści operowi oraz twórcy reprezentujący nurt muzyki popularnej.

Od VI edycji (2012 r.) Zamojski Festiwal Kultury „arte, cultura, musica e…”
jest realizowany w nowej odsłonie i jest połączeniem Zamojskiego Festiwalu Kultury organizowanego od 2007 roku z Festiwalem Kultury Włoskiej „arte, cultura, musica e…” organizowanym od 2008 roku.

Ideą Zamojskiego Festiwalu Kultury (do 2010 roku im. M. Grechuty) było upamiętnienie wspaniałego poety, piosenkarza i kompozytora, pochodzącego z Zamościa, którego mądre i wzruszające pieśni kształtowały wrażliwość kilku pokoleń Polaków.

Festiwal Kultury Włoskiej „arte, cultura, musica e…” , wykorzystując różnorodne narzędzia wypowiedzi artystycznej, stał się platformą wymiany doświadczeń między polskimi i włoskimi środowiskami twórczymi, a także interdyscyplinarnym, międzynarodowym projektem prezentującym dawną oraz współczesną sztukę włoską konfrontowaną z dorobkiem polskich artystów.

W ramach festiwalu odbywają się też spektakle, spotkania autorskie, wystawy, warsztaty, happeningi artystyczne, projekcje filmowe i konferencje popularnonaukowe.

12 Zamojski Festiwal Kultury DZIEŃ 1, 09.06.2018 – VOX i Goście

godz. 20:30
Rynek Wielki

VOX I GOŚCIE
Jubileusz 40 lecia zespołu VOX

Zespół VOX

ORKIESTRA SYMFONICZNA IM. KAROLA NAMYSŁOWSKIEGO W ZAMOŚCIU dyryguje TADEUSZ WICHEREK

 

SPONSOR PROGNOZY POGODY

SPONSOR LOOKALNEGO KALENDARZA WYDARZEŃ

Zaprenumeruj newsletter