R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd(nh)24 listopada 2014 FACEBOOK | 4192 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 17 komentarzy ()

Kaczyńskiego nie było

Pozew w trybie wyborczym 2014, foto: Piotr Rogalski

R E K L A M A    B O A R D

W poniedziałek, w Sądzie Okręgowym w Zamościu odbyła się rozprawa w trybie wyborczym. 

 

Prezes PiS został pozwany przez Marcina Zamoyskiego za sugerowanie, jakoby prezydent Zamościa “załatwił” sobie u wojewody lubelskiego zwrot pałacu w Klemensowie.

 

Pełnomocnicy Jarosława Kaczyńskiego przesłali do sądu faks z wnioskiem formalnym o odroczenie rozprawy do wtorku oraz wyjaśnienia, które – zdaniem mecenasa Szczepana Semczuka, pełnomocnika Zamoyski “są pokrętne”.

– Jest zarzut posądzenia o załatwienie, a odpowiedź kręci się wokoło tego tematu i nie jest jednoznaczna – argumentował pełnomocnik Marcina Zamoyskiego.

 

Sędzia nie uwzględniła wniosku pozwanego i stwierdziła, że przesłane stanowisko Jarosława Kaczyńskiego nie jest oparte na wnioskach dowodowych, ani pozwany nie powołuje świadków, co mogłoby być powodem odroczenia sprawy. Natomiast  dowodem w sprawie jest nagranie wideo z czwartkowego wystąpienia prezesa PiS w Zamościu, które zostało odtworzone podczas poniedziałkowej rozprawy.

 

Mecenas Semczuk podtrzymał żądania Zamoyskiego, który domaga się od Jarosława Kaczyńskiego przeprosin w mediach i sprostowania stwierdzenia o “załatwianiu” oraz wpłaceniu 100 tys. zł na rzecz Stowarzyszenia “Krok za Krokiem” w Zamościu.

 

Wyrok zapadnie we wtorek.

Marcin Zamoyski, proszony przez dziennikarzy o komentarz, stwierdził, że  “słowo “załatwić” jest u nas rozumiane jednoznacznie i negatywnie”.
Autor: (nh)
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "lawyer" dnia 24 listopada 2014 o godzinie 19:36:24 napisał:
  "christmas" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 19:48:04 napisał: (...) A w przypadku Zamoyskiego, sąd nawet nie wysłał zaproszenia do Kaczyńskiego. Z tego co wiem, w poniedziałek zostanie wydana ważna decyzja, ale niekorzystna dla Zamoyskiego. (...) Coś Ci się chyba christmas nie sprawdziło - i dobrze. Liczę na sprawiedliwy wyrok za głoszone publicznie kłamstwa. Przy okazji widać jakie to poparcie z PO ma Zamoyski - gdyby faktycznie miał poparcie PO to reprezentowałby go mecenas z Warszawy oblatany w procesach wyborczych a o sprawie trąbiłyby już wszystkie media w Polsce. Można górnolotnie rzec, że potomek hetmanów musi samodzielnie stawić czoła opętanemu żądzą władzy prezesowi PIS. Jeszcze raz brawo za odwagę i stanowczość Panie Prezydencie.
  0
  0
  R E K L A M A
 • "Getpost" dnia 24 listopada 2014 o godzinie 20:32:51 napisał:
  A spodziewali się, że przyjedzie? Musiałby się sklonować, takich pozwów są setki. A nawet jak wyrok będzie to co, apelacja, odciąganie, ważne sprawy wagi państwowej.....
  0
  0
 • "gel" dnia 24 listopada 2014 o godzinie 21:57:44 napisał:
  Getpost... doczytaj: To, co charakteryzuje tryb wyborczy to także szybkość postępowania. Wniosek złożony przez uprawnioną osobę sąd okręgowy rozpoznaje w ciągu 24 godzin w trybie nieprocesowym. Postępowanie może toczyć się także w razie usprawiedliwionej nieobecności wnioskodawcy czy uczestnika postępowania, jeżeli o terminie rozprawy zostali prawidłowo zawiadomieni. Zobacz również: Jak przebiegają wybory do Sejmu? Na postanowienie kończące sprawę przysługuje zażalenie do sądu apelacyjnego, który rozpoznaje ją w ciągu 24 godzin. Od tego postanowienia nie przysługuje skarga kasacyjna do Sądu Najwyższego. Oznacza to, że od chwili złożenia wniosku do wykonania postanowienia może minąć maksymalnie 72 godziny. Dziękuję za uwagę.
  0
  0
 • "patrzeiwidze" dnia 25 listopada 2014 o godzinie 8:22:34 napisał:
  Dziwne to forum, lawyer odpowiada duchowi (czyt.christmas), min. pisząc dalej...Liczę na sprawiedliwy wyrok za głoszone publicznie kłamstwa... , znamy wszyscy osoby które kłamią publicznie i chodzą wolne- smutne ale prawdziwe, pytanie czy fabryka-o której tak głośno powstanie w Zamościu ??? czy może w Strzelcach??? ktoś kłamie, i dalej ...Przy okazji widać jakie to poparcie z PO ma Zamoyski..., nie wiem jakie ma poparcie z PO, ale znam ludzi zasiadających w Radach Nadzorczych w jednoosobowych spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością Miasta Zamość tut. MZK patrz przewodniczący, paru fachowców na dyrektorskich stołkach powiązanych bezpośrednio z PO Getpost, przepraszam ale nie rozumiem Twojej wypowiedzi, znam obowiązek adwokacki, stawiennictwo obowiązkowe nie jest . I na koniec lider, jeżeli cytujesz kogoś bez podania źródła jesteś ..... ech szkoda słów, tak tak GEL o Tobie mowa ,,twój"(część) tekstu jest tutaj http://wadowice24.pl/index.php/nowe/polityka/824-pierwszy-proces-wyborczy-wysoki-sadzie-bo-burmistrz-naklamal/824-pierwszy-proces-wyborczy-wysoki-sadzie-bo-burmistrz-naklamal.html ,przytaczałem ks. Tischnera ale redakcja uznała cytowane słowo - rzeczownik, rodzaju żeńskiego za wulgarne i je usunęła. Pytanie do redakcji które postępowanie jest gorsze kradzież czy cytat?
  0
  0
 • "TORRES20400" dnia 25 listopada 2014 o godzinie 16:20:45 napisał:
  https://soundcloud.com/gazetazamojska/sad-oddalil-pozew-marcina-zamoyskiego-przeciw-jaroslawowi-kaczynskiemu-posluchaj-orzeczenia No i to tak było w skrócie. Prezydent Nieudacznik. Który sobie dobrał nieusuwalnych nieudaczników, którzy mu zbudują wirtualną fabrykę.
  0
  0
 • "chryzelefantynowany" dnia 25 listopada 2014 o godzinie 16:37:54 napisał:
  Torres w formie :)
  0
  0
 • "TORRES20400" dnia 25 listopada 2014 o godzinie 16:45:16 napisał:
  PROSTE, NIEUDACZNICY. POZDRO!
  0
  0
 • "chryzelefantynowany" dnia 25 listopada 2014 o godzinie 17:02:35 napisał:
  Uwielbiam te Twoje wnikliwe analizy. Dać mu stówkę za komentarz!
  0
  0
 • "TORRES20400" dnia 25 listopada 2014 o godzinie 17:15:58 napisał:
  Dałbym Ci więcej, ale na to nie zasługujesz ;-)
  0
  0
 • "TORRES20400" dnia 25 listopada 2014 o godzinie 17:54:15 napisał:
  Zaraz, zaraz, kto Hrabiemu tę opcję doradzał? Jak on się nazywał?... No ten, jak mu tam było... Już wiem! Kuklinowski!
  0
  0
  R E K L A M A
 • "lawyer" dnia 25 listopada 2014 o godzinie 19:22:01 napisał:
  Przyznam się, że jestem zaskoczony rozstrzygnięciem. Po pierwsze - decyzja stwierdzająca, że zespół pałacowa nie podlega pod dekret PKWN nie jest prawomocna i wydaje mi się, że nie rozstrzyga merytorycznie kwestii zwrotu zespołu pałacowego w Klemensowie. Ale najistotniejsze w sprawie jest kłamstwo, że Zamoyski załatwił sobie wydanie decyzji przez wojewodę. Pani Sędzie potraktowała to jedynie jako ocenę a nie fakt. Faktem jest, że wydanie tej decyzji 30 października Zamoyski może traktować jako niekorzystne działanie wojewody bo daje to pożywkę populistom z PISu. Rozumiem, że Pani sędzie nie będzie miała nic przeciwko jak ludzie zaczną mówić, że Nowak, PODOBNO, załatwił z Jej pomocą wyrok przeciwko Kowalskiemu ? Jeśli uznajemy, że nie jest to oczywiste kłamstwo okłamujące wyborców a jedynie ocena to pracę sędziów też można oceniać. Na miejscu Pana Zamoyskiego poważnie rozważyłbym wniesienie apelacji. Często odnoszę wrażenie, że zamojscy sędziowie są tak gościnni dla przyjezdnych, że miejscowi przegrywają sprawy, których przegrać nie powinni. A może jedynie boją się ocen, że sprzyjali miejscowym.
  0
  0
 • "NIKt" dnia 25 listopada 2014 o godzinie 19:24:51 napisał:
  Mecenasowie Kowalski i Nowak siedzą czytając gazetę w kawiarni. Nagle podchodzi do nich Wolski i zwraca sie do Nowaka. - Oto pozew, żądam 3 tyś. odszkodowania, ponieważ pies pańskiej żony dotkliwie mnie pogryzł. Nowak czyta i myśli, po chwili wyciąga portfel i wypłaca Wolskiemu, żądane 3 tyś. Wolski odchodzi zadowolony. Po 5 minutach odzywa się Kowalski. - Ty ale przecież nie masz żony tym bardziej psa żony, dlaczego my zapłaciłeś? - Wiesz jak to jest, w sądzie nigdy nic nie wiadomo.... ;-)
  0
  0
 • "TORRES20400" dnia 25 listopada 2014 o godzinie 19:32:13 napisał:
  Chłopaki, umówmy się, np. jutro, o jakiejś godzinie nad Łabuńką, na takie zawody: ZAWRACANIE RZEKI KIJEM. Wiem, że to trochę nie FAIR, bo WY i tak zawrócicie. ALE DAJCIE SZANSĘ! ;-))))
  0
  0
 • "TORRES20400" dnia 25 listopada 2014 o godzinie 19:37:16 napisał:
  Ja wiem, że Zamoyski nie lubi zwalniać. Ale Kuklinowskiego, to jednak bym z roboty wywalił ;-)
  0
  0
 • "TORRES20400" dnia 25 listopada 2014 o godzinie 19:47:08 napisał:
  "Lawyer"; "Rozumiem, że Pani sędzie nie będzie miała nic przeciwko jak ludzie zaczną mówić, że Nowak, PODOBNO, załatwił z Jej pomocą wyrok przeciwko Kowalskiemu ?" Przecież Sławek chciał tylko zegarki i Pendolino. Daj spokój.
  0
  0
 • "Thomas" dnia 25 listopada 2014 o godzinie 20:02:22 napisał:
  Idę o zakład, że Sąd w swojej niezależności oddali Pozew Prezydenta. Nawet gdyby był on najlepiej napisany, to i tak nie ma szans.
  0
  0
 • "TORRES20400" dnia 25 listopada 2014 o godzinie 22:14:42 napisał:
  To nie fair. Dżentelmen nie przyjmuje zakładów, jeśli jest pewien wygranej. Ale może coś się zmieniło....
  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

Thomas 59 minut temu
Kapitalizm tak, nie dla NEP, NIE socjal...
Thomas
A co będzie jak pojawią się dziki - o...
Kerim
Roztocze to mój ulubiony blog o dzikich...
Kerim
Roztocze to mój ulubiony blog o lubelsz...
Kerim
Roztocze to mój ulubionych blog o lubel...
Thomas
Wzrost populacji jest miuchronny....
J.
Oj, będzie się działa na tej łące. ...
antyklerykał
No szacun za cytat z niewygodnego dla kl...
antyklerykał
Pogadali, a i tak dzisiątki milionów d...
antyklerykał
Na "kopułę" to autko, a każdy zobaczy...
z_boku
Przedszkolaki to może nie, ale uczniowi...
.
Czy wy wiecie ile miasto zaoszczędzi na...
Kudłaty
Położy się Endryu na łące, zamknie ...
marci
a za winklem już czeka laweta...
observer
jedyny komentarz - to brak komentarza...
TORRES20400
@"z_boku"; Dobre. Ale też przerażając...
Kibol
A wychowanków grało tylko dwuch reszta...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny