Polityka i SamorządRobert Moteka8 lipca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 29 komentarzy

Kaczyński – „Wnuk podczas swoich zeznań świadomie kłamał” [VIDEO]

Andrzej Wnuk; fot. Daniel Czubara
R E K L A M A    B O A R D

Adwokat Jarosław Kaczyński uważa, że prezydent Andrzej Wnuk kłamał zeznając przed sądem. Oskarża go również o „tworzenie fałszywych dowodów”.   

Trwa sprawa sądowa pomiędzy Andrzejem Wnukiem a Markiem Kudelą. Sprawa dotyczy wypowiedzi Kudeli po jednej z sesji Rady Miasta w której oskarżył on Wnuka o związki z inwigilacją jego osoby (pisaliśmy o tym tutaj – Inwigilacja radnego). Wnuk pozwał Kudelę,  a sprawa sądowa będzie miała swoje zakończenie już jutro (09 lipca 2018r. ma zostać odczytany wyrok).

W toku postępowania sądowego, zeznawało wiele osób w tym powód – Andrzej Wnuk. Pełnomocnik Marka Kudeli – adwokat Jarosław Kaczyński twierdzi, że prezydent w swoich zeznaniach kłamał. W piątek (6 lipca 2018) wspólnie ze swoim klientem powiadomili sąd i media o tym, że składają zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezydenta Andrzeja Wnuka. 

Andrzej Wnuk nie był obecny na rozprawie jednak w jego imieniu zabrał głos jego pełnomocnik. Radca prawny Marek Nowak powiedział, że słowa adwokata Jarosława Kaczyńskiego „są tylko swobodną oceną materiału dowodowego”.

Czyny wskazywane przez obrońcę Marka Kudeli zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Więcej w materiale filmowym

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 14.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Robert Moteka
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Name" dnia 8 lipca 2018 o godzinie 17:35:17 napisał:
  Ostatnio prokuratura umorzyła bo prezydent dużo podpisuje dokumentów to nie wszystkie musi czytać. Teraz może uznają, że dużo mówi to nie zawsze musi mówić prawdę.
  R E K L A M A
 • "Powrót czy tylko incydent?" dnia 8 lipca 2018 o godzinie 18:07:48 napisał:
  Były redaktor naczelny wrócił i odrazu na gorąco dołączył do kampani wyborczej. Czekamy teraz na felietony atakujące prezydenta.
 • "z_boku" dnia 8 lipca 2018 o godzinie 18:16:17 napisał:
  Skoro wrócił redaktor Robert to może ta strona odżyje?
  • "Sezam" dnia 8 lipca 2018 o godzinie 19:16:32 napisał:
   Obawiam się, że nie...
  • "z_boku" dnia 8 lipca 2018 o godzinie 22:45:44 napisał:
   @"sezam"- przyznaję pomyliłem się. Zniknął "list od czytelniczki" i kilka komentarzy do innych artykułów. Może być jeszcze gorzej niż ostatnio.
 • "qwert" dnia 8 lipca 2018 o godzinie 18:17:59 napisał:
  W tej sprawie to Wnuk sam się zaatakował buahahahahaha. Zaatakował Kudelę a potem jeszcze go pozwał. Przecież ta sprawa to z powództwa Wnuka. To się nazywa samozaoranie i to 5 skibami naraz buahahahahahaha.
 • "Zawisza" dnia 8 lipca 2018 o godzinie 18:52:04 napisał:
  Panie redaktorze Motyka. W procesie karnym Wnuk (prezydent) jest nie powodem, a oskarżycielem. Sprawa dotyczy nie inwigilacji a pomówień że strony radnego. No i na koniec - istotą sprawy jest to, że radny kłamał co do miejsca zamieszkania. Ps. Czy nie należało zapytać prezydenta o zdanie, jak rzetelny dziennikarz? Aaaa. Sorry. Pan nie jest dziennikarz.
 • "4you" dnia 8 lipca 2018 o godzinie 19:05:47 napisał:
  Tendencyjny ten tytuł.Nieprawdaż???
  • "Sezam" dnia 8 lipca 2018 o godzinie 19:13:29 napisał:
   W mojej ocenie cały artykuł jest nierzetelny, bo brakuje stanowiska drugiej strony, czyli prezydenta.
  • "Australijczyk" dnia 9 lipca 2018 o godzinie 10:56:48 napisał:
   Jak się nie stawia na rozprawy tylko wysyła adwokata, który też nie jest rozmowny, to się nie ma co dziwić. Niech przestanie chować głowę w piasek. Poza tym rozprawa była zdaje się jawna?
 • "Sezam" dnia 8 lipca 2018 o godzinie 19:12:39 napisał:
  Ja mam pytanie do pana Roberta Moteki. Czy wrócił dlatego że odszedł główny redaktor Daniel Czubara i wieje tu nudą, czy wrócił, bo zbliża sie kampania wyborcza?
 • "way to Hel" dnia 8 lipca 2018 o godzinie 19:24:11 napisał:
  Wiara czyni cuda mawiają, a tu Kudela świadomie czy z przypadku zatrudnia pełnomocnika Jarosława? I co na to sędziowie....? ...."ale jaja, ale jaja"
 • "roadrunner" dnia 8 lipca 2018 o godzinie 20:36:07 napisał:
  A co tam w sprawie KIKO? Czy szanowna redakcja pod światłym przewodnictwem ofiar dysleksji pochyli się nad kolejnym "kwiatkiem w butonierce" pana radnego? I tu nasuwa się kolejne pytanie do tendencyjnego medium. Jeśli oskarża się Prezydenta Wnuka o łamanie prawa z premedytacją, a "apolityczny" Smurf Ważniak ma dowody, dlaczego składa zawiadomienie "w sprawie", a nie "przeciw"? Kampanię rolno-buraczaną czas zacząć? A jakże, wszystkie ręce na pokład, wszak okręt tonie...
  • "zorientowany" dnia 8 lipca 2018 o godzinie 21:17:37 napisał:
   Oj tonie Damianku, tonie. I co ty teraz będziesz robił nieboraku ?
   R E K L A M A
 • "Nikt" dnia 8 lipca 2018 o godzinie 21:27:25 napisał:
  e tam, mam wyroki uniewinniające na nie takie cuda jak Pan Kaczyński tłumaczy, możliwe też że w druga stronę "cuda" są wyssane z palca, btw w Zamościu wszystko jest możliwe a sprawiedliwość prawdziwa jak film....
  R E K L A M A
 • "roadrunner" dnia 8 lipca 2018 o godzinie 21:35:54 napisał:
  Zorientowany. Z tego miejsca pozdrawiam sprawcę waszych kompleksów, tak depresyjnie działającego na bandę ograniczników myśli, gentleman'a imieniem Damian. Jako, że moje personalia są, delikatnie rzecz ujmując, inne, po raz kolejny mogę napisać:ch..a wisz, w nogach śpisz, taki jesteś "zorientowany"...
 • "Thomas" dnia 8 lipca 2018 o godzinie 22:23:24 napisał:
  Pozdrowienia dla Roberta Moteki.
 • "Thomas" dnia 8 lipca 2018 o godzinie 22:26:48 napisał:
  Adwokat Andrzeja Wnuka ma rację swobodna ocena materiału dowodowego. Sąd w swojej niezawislosci może uznać zgromadzony materiał dowodowy za niewystarczający lub w całości go odrzucić.
 • "por.zUbek" dnia 9 lipca 2018 o godzinie 7:58:12 napisał:
  Faktycznie! Zniknął "List od czytelniczki"! Cuda socjotechniki czy zasady wolnorynkowe? Towary niepełnowartościowe wycofuje się z rynku? Portal, który chwali się rekordowymi ilościami odsłon nie powinien mieć swoich czytelników za debili.
  • "L" dnia 9 lipca 2018 o godzinie 11:00:14 napisał:
   Chwali się - dopisując sobie 0 [zero].
 • "Piotr zmc" dnia 9 lipca 2018 o godzinie 11:50:31 napisał:
  Po pierwsze - sprawe zainicjował prezydent Andrzej Wnuk, a mam wrażenie czytając artykuł, że to sprawa przeciwko Wnukowi oskarżonemu o coś... Ot, dziennikarstwo. Po drugie - "wspólnie ze swoim klientem powiadomili sąd i media o tym, że składają zawiadomienie". Które media? Chyba tylko jedynie słuszne roztocze i zamosc.tv.
 • "Ewa" dnia 9 lipca 2018 o godzinie 11:54:49 napisał:
  Dlaczego na filmie adwokat Kaczyński jest podpisany jako radca prawny Marek Nowak? Czy to nie jest naruszenie dóbr osobistych pana Nowaka?
  • "Stefan" dnia 9 lipca 2018 o godzinie 12:53:08 napisał:
   dawno nie czytałem głupszego komentarza...
  • "Ewa" dnia 9 lipca 2018 o godzinie 13:08:51 napisał:
   Panie "Stefan", proszę sprawdzić film z błędnym podpisem, a dopiero potem zabierać głos. Dawno nie czytałam głupszego komentarza.
 • "zdegustowany" dnia 9 lipca 2018 o godzinie 16:25:41 napisał:
  To nie tak miało być proszę państwa, nie tak miało być.
 • "ad111" dnia 10 lipca 2018 o godzinie 9:18:38 napisał:
  A taki był "amarykański", a okazało się, że to miejscowy, który wyrósł z tej ziemi i nie odstaje od innych farbowanych lisków niestety...
 • "Ewa" dnia 10 lipca 2018 o godzinie 13:42:49 napisał:
  Dziękuje autorowi filmu za poprawienie podpisu. Pozdrawiam.
 • "wyborca" dnia 11 lipca 2018 o godzinie 8:16:27 napisał:
  Zawiodłem się na prezydencie Wnuku. Za takie postępowanie nigdy więcej mojego głosu nie otrzyma
  R E K L A M A
 • "Anna" dnia 12 lipca 2018 o godzinie 4:35:46 napisał:
  To są bardzo ciężkie zarzuty w naszy kraju zwłaszcza w czasie rządów Prawa i Sprawiedliwości takie postępowanie musi być piętnowane i eliminowane inaczej nic nie wyjdzie z dobrej zmiany!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ORMo 18 minut temu
Posadzić, niech się bawi w celi, jak n...
TORRES20400 28 minut temu
@"ciekawy"; we wtorki odpowiadam na pyta...
słowo v. słow... 55 minut temu
A co tam u Franciszka J. sygnalisty? Za...
ciekawy
ze dwuskrzydłowe to wiem ale czy są po...
dfgh
I na 100m Zawiślak mógłby wygrać. Za...
Mario
...ale po co angielski.... patrzac po na...
KL
Angielski? A dlaczego nie jidisz?...
9
Powinni zrobić zapis aby kandydaci do P...
z_boku
Może ta książka coś wyjaśni?https:/...
observer
szanse ma takie, jak na zwycięstwo w sp...
Mieszkaniec nie...
Co za głąb wstawił zdjęcie z neta za...
TORRES20400
@"ciekawy"; zwykle odpowiadam na pytania...
Thomas
oduczcie się darmochy i koncertów pod ...
dfgh
Gdyby startował z 3 lub z ostatniego mi...
KL
Najgorsza jest "coś tam, coś tam"....
PT
Najgorszy kandydat z Lubelszczyzny....
Wielki radny a pszenica chwastami zarosl...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018