R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd(nh)21 listopada 2014 FACEBOOK | 4429 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 87 komentarzy ()

Kaczyński pozwany przez Zamoyskiego

Jarosław Kaczyński, Marcin Zamoyski, foto: Jarosław Pachla i Michał Karchut

R E K L A M A    B O A R D

Pozew w trybie wyborczym dotyczy wypowiedzi prezesa Jarosława Kaczyńskiego w trakcie czwartkowego spotkania z sympatykami PiS w Zamościu.

 

Prezes Prawa i Sprawiedliwości powiedział: “No i mamy inne sprawy, które są załatwione. Panu prezydentowi pałac zwracają. Można powiedzieć sprawa załatwiona”. I dalej: “A właśnie takie sprawy tutaj podobno, z pomocą wojewody miejscowego, są załatwiane”.

 

Komitet Wyborczy Wyborców Marcina Zamoyskiego domaga się sprostowania i przeprosin w mediach oraz 100 tys. zł zadośćuczynienia na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za Krokiem” w Zamościu. Jak się dowiedzieliśmy, pozew wpłynął do Sądu Okręgowego w Zamościu w piątek (21 listopada). Będzie rozpatrywany w trybie wyborczym.

 

Zdaniem Zamoyskiego to skandal, że prawne dochodzenie własności określane jest “załatwianiem”.
– Przede wszystkim pałacu nie odzyskałem, bo na razie wojewoda uchylił decyzję sprzed 10 lat – powiedział Marcin Zamoyski w wypowiedzi dla Tygodnika Zamojskiego.

 

Sprawdziliśmy. Pałac w Klemensowie nie został rodzinie Zamoyskich zwrócony. Na początku listopada wypowiadał się o tym dla Radia Lublin rzecznik wojewody.
– Wojewoda lubelski wydał decyzję administracyjną, w której stwierdza że, zespół pałacowo parkowy w Klemensowie nie podlegał dekretowi z 1944 roku – stwierdzi Marcin Bielesz, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego. – Wojewoda uznał, opierając się na wyrokach Sądu Najwyższego dotyczących podobnych spraw, że majątek w momencie wprowadzenia reformy rolnej służył rodzinie Zamoyskich do celów mieszkaniowych, nie powinien więc podlegać wywłaszczeniu, gdyż dekret tyczył się tylko i wyłącznie majątku rolnego – wyjaśnił Bielesz w wypowiedzi dla Radia Lublin.

 

TUTAJ więcej o spotkaniu prezesa PiS z zamościanami.

Autor: (nh)
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "TORRES20400" dnia 21 listopada 2014 o godzinie 19:06:21 napisał:
  Ja byłem na tym spotkaniu z Prezesem. Głównie z ciekawości, jak wygląda "na żywo". Trochę się zawiodłem, bo wygląda tak samo jak w TV. I jako, że tam byłem, to własnousznie słyszałem, że Prezes mówił o tym, że utracone majątki polskich obywateli (w tym np. drobne warsztaty) są nie do odzyskania a jednak potomkowie arystokracji je odzyskuje. Spodziewam się, że jest jakiś stenogram z tego spotkania i w łatwy sposób to można sprawdzić. Na stronie Tygodnika Zamojskiego jest artykuł, a w nim cytat: "- Przede wszystkim pałacu nie odzyskałem, bo na razie wojewoda uchylił decyzję sprzed 10 lat – mówi Marcin Zamoyski. I wyjaśnia, że teraz wojewoda lubelski wydał decyzję administracyjną, orzekając, że pałac nie mógł podlegać pod dekret PKWN o reformie rolnej. Co wcale nie oznacza, że pałac został Zamoyskim zwrócony. Pałac może wrócic do rodziny Zamoyskich, jeśli decyzja się uprawomocni." To może wrócić po uprawnomocnieniu decyzji, do Zamoyskich, czy nie?
  0
  0
  R E K L A M A
 • "TORRES20400" dnia 21 listopada 2014 o godzinie 19:13:30 napisał:
  Widać, mamy umocnienie "nowej świeckiej tradycji" w Zamościu, pt. BO JA PANA POZWĘ ;-)
  0
  0
 • "lawyer" dnia 21 listopada 2014 o godzinie 19:32:21 napisał:
  Napiszę krótko. Brawo Panie Zamoyski. Ile można znosić brednie i kalumnie od ludzi chorych na żądzę władzy. Mam nadzieję, że sędziowie się nie wystraszą Kaczyńskiego i orzekną zgodnie z prawem i sprawiedliwością.
  0
  0
 • "ja1234" dnia 21 listopada 2014 o godzinie 19:33:50 napisał:
  Słuszna decyzja. Trochę się Pan Prezes zagalopował. Szanujmy się nawzajem i bądźmy konsekwentni.
  0
  0
 • "lawyer" dnia 21 listopada 2014 o godzinie 19:43:53 napisał:
  A swoją drogą to ciekawe kto Kaczyńskiego tak podpuścił. Przecież sam sobie tego nie wymyślił. (domyślać się domyślam, ale nie napiszę - jeszcze mnie pozwie).
  0
  0
 • "TORRES20400" dnia 21 listopada 2014 o godzinie 19:56:02 napisał:
  Będzie blamaż. Ale jak się Marcin otacza nieudacznikami to takie są efekty.
  0
  0
 • "christmas" dnia 21 listopada 2014 o godzinie 20:01:26 napisał:
  Dokładnie TORRES20400, dokładnie... jak się otacza takimi ludźmi jak lawyer, to polegnie... Z drugiej strony szykuje się pasjonujące starcie. PiS na pewno ma dobrych prawników, więc szans Zamoyskiemu większych nie daję. No i najważniejsze - jak teraz mamy mówić? Pan Marcin "bo Cię pozwę" Zamoyski?:)
  0
  0
 • "NIKt" dnia 21 listopada 2014 o godzinie 21:39:22 napisał:
  Dlatego nigdy zagłosuję na Prawo i Sprawiedliwość bo rozumieniu ich zwolenników prawo obowiązuje innych i służy do ich karania, a sprawiedliwość przysługuje tylko im. podsłuchany dialog w trakcie oczekiwania miedzy uczestnikami wczorajszego spotkania "- a wie pani że w Krakowie to wszyscy już biorą te narkotyki, w telewizji Trwam mówili. - strach tam teraz jechać" tyle komentarza na temat elektoratu Andrzeja Wnuka i wypowiedzi zwolenników na tym forum.
  0
  0
 • "Melkor" dnia 21 listopada 2014 o godzinie 21:51:42 napisał:
  Panie christmas. Jedyne co pan udowadnia swoimi wpisami, to fakt iż jedyne co jest w zasięgu pana możliwości to trolowanie. Uzasadnienie: "Zmiany w Zamościu mają jedno imię. To imię to Andrzej Wnuk." - argumentacji brak. Slogan. "roztocze.net i TZ, bo tylko o nich tu mowa” – mam na myśli całokształt postępowania." - konkretów brak, każdy udowodnił, że się pan myli. "Czemu nie zrobiło wywiadu ze zwycięzcą? Bo wygrał Wnuk?" - co wygrał pan Wnuk. Kłamstwo i manipulacja. "Tyle lat dostawaliście z Kroniki Tygodnia za darmo teksty." - kłamstwo i niewiedza, lub odwrotnie. "I znów się okaże, że Wnuk wygrał." - znów? Kłamstwo. "Trudno o hejt na Wnuka, który publicznie udzielał się przy kweście." - to świadczy o społecznej aktywności kandydata, jak widać znikomej. Wpadka. "Wnuk może i wam to zapomni, ale ludzie wam tego nie zapomną." - groźby, lub zaburzenia psychiczne. Typowe dla PiS i podejścia TKM. Przez kilka tematów nie napisał pan ani jednego sensownego zdania. Nie podał pan ani jednego argumentu. Nie odparł pan ani jednego zarzutu. Takie zachowanie jest nazywane trollowaniem i jest słusznie tępione w sieci. Co też polecam, by redakcja czyniła. Nie dziwię się wiec panu, że tak dobrze zna pan lekarzy. Widocznie częste kontakty powodują chwilowe poprawy, ale jak widać nie dość trwałe.
  0
  0
 • "lawyer" dnia 21 listopada 2014 o godzinie 22:05:21 napisał:
  christmas, niestety nie mam okazji doradzania Panu Zamoyskiemu, a gdybym miał to pewnie też bym doradził pozwanie Kaczyńskiego bo ewidentnie przegiął. Zachowuje się już jak "cysorz" co myśli, że wszystko może robić i ujdzie mu na sucho. Mam nadzieję, że w tym przypadku tak nie będzie. \ A swoją drogą to się uśmiecham jak widzę na wszystkich forach lokalnych wpisy wyznawców jak to Zamoyski przegra proces i jak śmiał pozwać Kaczyńskiego. Widać lokalni "liderzy" PISu nieźle trzęsą portkami co to będzie jak już dotrze wiadomość do Prezesa - a może już dotarła ?
  0
  0
  R E K L A M A
 • "Jobot" dnia 21 listopada 2014 o godzinie 22:07:26 napisał:
  @TORRES20400 To Pan Torres "brudzia" z Panem Prezydentem pil ze jestescie na Ty? Typowy brak szacunku dla przedstawiciela PiSu. Najpierw trzeba sie kultury nauczyc zeby rzadzic. Pan Prezes gada to co mu jego ludzie powiedza. A to ze sie malo znaja na czymkolwiek to juz wielokrotnie dowiedli. Majatki, zaklady itd. mozna odzyskac ale pod pewnymi warunkami bo PRL wielokrotnie naginal wlasne prawo byle tylko przedwojenna arystokracje i inteligencje zgnoic. Tak wiec nie jest to niemozliwe jak twiedzi Pan Kaczynski. Poza tym akurat ten pozew jest jak najbardziej prawidlowy bo Pan Prezes takim stwierdzeniem (o ile jest prawdziwe) zarzucil Panu Zamoyskiemu szeroko pojeta korupcje bo tak mowi sie o potocznym "zalatwianiu". A to jest bardzo powazne oskarzenie. Bo korupcja podlega pod paragraf z kodeksu karnego. Pan Zamoyski wystapil oficjalnie do Wojewody ktory wydal taka a nie inna decyzje na podstawie przepisow prawa. O ile sie nie myle (tutaj prosze specjalistow jesli tacy sa o sprostowanie) to od decyzji Wojewody mozna sie odwolac do Sadu Administracyjnego i moze to zrobic Skarb Panstwa (Prokuratoria Generalna) Malo tego. Pan Kaczynski tymi slowami (o ile sa prawdziwe) moze miec rowniez zarzuty z kodeksu karnego: Art. 212 k.k. § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. A tak na marginesie. Koszty utrzymania tego palacu i otoczenia to pewnie z 1 mln rocznie. Wyremontowanie go i doprowadzenie parku do ladu to pewnie kilkanascie jesli nie wiecej milionow. Nikt nie ma na to kasy i bedzie pewnie dalej niszczalo. Ma sie zniszczyc do konca tylko po to zeby tego w razie czego nie mial Pan Zamoyski? Ja rozumiem Polska zawisc ale bez przesady. A za ten milion mozna w powiecie zrobic kilka kilometrow drog.
  0
  0
 • "christmas" dnia 21 listopada 2014 o godzinie 22:09:20 napisał:
  :) merytoryczna odpowiedź:) Szkoda czasu na takiego trolla, ale rozśmieszyła mnie tylko ta zbitka: Zmiany w Zamościu mają jedno imię. To imię to Andrzej Wnuk.” – argumentacji brak. Slogan. „Czemu nie zrobiło wywiadu ze zwycięzcą? Bo wygrał Wnuk?” – co wygrał pan Wnuk. Kłamstwo i manipulacja. I jedno i drugie, co napisałem to prawda. Wnuk: 1. jest jedynym GWARANTEM zmian w tym mieście (co widać po zachowaniu Nizioła), 2. wygrał w sondażu roztocze.net. i tyle, albo aż tyle :) Pozdrawiam zaciekłych obrońców Pana Prezydenta Marcina "bo Cię pozwę" Zamoyskiego.
  0
  0
 • "Melkor" dnia 21 listopada 2014 o godzinie 22:29:15 napisał:
  "1. jest jedynym GWARANTEM zmian w tym mieście (co widać po zachowaniu Nizioła)," Argumenty? roztocze.net/pan-andrzej-wnuk-moze-zwyciezyc/ Tu proszę się wykazać, zadałem konkretne pytania. Pana odpowiedź "Buahahahahaha". Szczyt argumentacji. "2. wygrał w sondażu roztocze.net. i tyle, albo aż tyle" Ja wygrałem 5 zł w zdrapce, nie widze powodu by się z tym afiszować. Cóż, poniżej pewnego poziomu zejść nie zamierzam, ale widać poziom dna panu odpowiada. Obawiam się, że roztoczu zostaną tacy użytkownicy, bo po wymuszeniu logowania poziom dalej sięga dna i raczej nowych osób nie przybędzie. Redakcji, jak już planowane są oceny komentarzy, to może dodajcie bardziej potrzebną opcję - ignorowanie "użytkowników"?
  0
  0
 • "kubasinski1978" dnia 21 listopada 2014 o godzinie 22:43:11 napisał:
  @ christmas Podając za Dziennikiem Wschodnim: "Do tej pory wojewoda zdążył uchylić decyzję sprzed 10 lat. Wydał też decyzję administracyjną, z której wynika, że majątek w Klemensowie nie mógł być objęty reformą rolną. Pałac może zostać zwrócony rodzinie Zamoyskich, ale decyzja nie jest jeszcze prawomocna. W tej chwili na to się nie zanosi, bo odwołanie w sprawie złożyło starostwo." Z powyższego wynika jednoznacznie, że droga do odzyskania SWOJEJ (M.Z.) zniszczonej niestety własności nie jest jeszcze taka prosta i łatwa. Szkoda również, że mieszkając w Zamościu (bądź co bądź wybudowanym przez przodków obecnego prezydenta) dezawuuje się jednocześnie wkład tej "hrabiowskiej" rodziny w samo istnienie tego miasta. Przypomnę, że podczas II WŚ rodzina obecnego prezydenta aktywnie uczestniczyła w zachowaniu "substancji polskiej" na tym terenie. Nagrodą było pozbawienie i rozparcelowanie majątku oraz doprowadzenie jego znacznej większości do ruiny. Pan Wnuk jak i cały PiS (oraz wyborcy tej partii;-) tak szumnie odwołując się do prawdziwych patriotów i Polaków czyni to jak widać wybiórczo. A szkoda.
  0
  0
 • "lawyer" dnia 21 listopada 2014 o godzinie 23:10:35 napisał:
  kubasinski, ciekawy temat podjąłeś - odwoływanie się przez PIS do historii i historia rodu Zamoyskich. Czy to się komuś podoba czy też nie Zamoyscy to był jeden z najbardziej znaczących rodów Rzeczpospolitej. Jego przedstawiciele piastowali jedne z najważniejszych urzędów i nierzadko mieli istotny wpływ na politykę Państwa. Wydaje mi się, że trochę interesowałem się historią i nigdy nie spotkałem się z opisem sytuacji gdy Zamoyscy w imię własnego interesu działaliby na szkodę Rzeczpospolitej (jak to się zdarzało Radziwiłłom, uczestnikom Targowicy, itp.). Bądźmy więc szczerzy - czy potomkowi takiego rodu należy się takie traktowanie ze strony Prezesa PISu ? Partii, która sama uwłaszczyła się na majątku RSW w znacznie większym stopniu niż Zamoyscy odzyskali z zagrabionego majątku przez ostatnie 25 lat ? - dla zainteresowanych lub wątpiących: http://pl.wikipedia.org/wiki/Fundacja_Prasowa_%22Solidarno%C5%9B%C4%87%22
  0
  0
 • "Thomas" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 1:13:04 napisał:
  Lawyer - 1. Co do Roli Rodu Zamoyskich nie ma wątpliwości, w czasach ostatniej Wolnej Elekcji to właśnie ród Zamoyskich był ostatnią nadzieją na ocalenie polskiej niepodległości, gdyby zamiast kochanka Carycy Katarzyny tj. Stanisław August Poniatowskiego wybrany byłby ktoś z tego rodu, a była na to szansa i to bardzo duża. O ile dobrze pamiętam, Stanisław August Poniatowski był przedstawicielem najmniejszego stronnictwa patriotycznego. Dzięki protekcji Carycy Katarzyny ostatni król mógł być królem, samo to że po upadku ! RP przeniósł sie do Petersburga i tam zmarł mówi samo za siebie. Wśród historyków przetoczyła się dyskusja, czy faktycznie Polska musiała wtedy upaść. Ciekawy pogląd n ten temat wyraził Ostatni Kurier. W czasie wojny polsko sowieckiej zdaje się, że Maurycy Zamoyski (kandydat na prezydenta 2 RP, przegrał z Gabrielem Narutowiczem) zastawił cały majątek rodzinny po to aby ratować kraj. Takich przykładów patriotyzmu i altruizmu ze strony przedstawicieli tego rodu było mnóstwo. Niestety tragiczne losy ostatniego Ordynata Jana Zamoyskiego,znamienne że pierwszy i ostatni miał na imię Jan, to przykład modelowego niszczenia autentycznych elit tego Narodu. To na co nie odważyli się zaborcy, komuniści jednym Dekretem Reformy rolnej nie tylko zniszczyli, przedwojenne elity, ale zniszczyli cały majątek. zdewastowane dworki, to widok powszedni na wsiach. Przypomnę tylko, ze Ordynacja Zamoyska tylko przed wojną to był majątek około 192 tys. ha, młyny, browary i inne zakłady pracy (ponad 1000). Dlatego patrząc się na sprawozdanie majątkowe prezydenta, z tym co posiadała jego rodzina, to wyobrazić sobie mogą tylko rodziny i spadkobiercy co potracili majątki życia, co on czuje.
  0
  0
 • "Thomas" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 1:22:59 napisał:
  Co do RSW, ostatnim prezesem RSW był Jerzy Urban. Proponowałbym poczytać "Najnowszą historię Polski" prof. Wojciecha Roszkowskiego, właśnie na temat Urbana i jakim był prezesem RSW. Z tego co pamiętam, partie z obozu solidarnościowego były biedne jak myszy kościelne, podczas gdy PZPR, ZSL i SD nie zostały pozbawione majątku. Tak więc w takich warunkach rodziła się polska demokracja. Co do całej reszty to nie Wikipedia tylko bardziej wiarygodne źródło. Skoro sąd się nie dopatrzył to znaczy że sprawy nie ma. Może ty Lawyyerze wiesz coś więcej??? A skoro wiesz podziel się to wiedzą z prokuraturą.
  0
  0
 • "lawyer" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 8:47:12 napisał:
  Thomas, w tekście z Wiki jest napisane, że umorzone ze względów formalnych w 2000r. Może Ci przypomnieć kto był prokuratorem generalnym w 2000r. ? Żebyś nie sprawdzał to Ci przypomnę - ś.p. Lech Kaczyński. A przy okazji podzielę się swoimi przemyśleniami przy śniadaniu - wszyscy wielcy odwiedzający Zamość są na Rynku Wielkim (m.in. Jan Paweł II, Józef Piłsudski). A gdzie był Jarosław Kaczyński ? Jak najbliżej obwodnicy, żeby przypadkiem do miasta nie wjechać. Zastanawiam się czy Freud i jego następcy nie zdiagnozowaliby tego jako chęci pozostawania na marginesie, w opozycji. Jest to bardzo wygodne - nie trzeba ciężko pracować na co dzień, nie trzeba podejmować trudnych decyzji ale za to można do woli krytykować wszystko i wszystkich. A jak mogli rządzić (rząd, większość w Sejmie wraz z koalicją i brat Prezydent RP to po 2 latach sami doprowadzili do kryzysu władzy i rozwiązali Sejm oddając władzę PO.
  0
  0
 • "lawyer" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 10:20:46 napisał:
  Nikt nie wie, o której pozew był wczoraj złożony ? Sąd winien rozstrzygnąć w ciągu 24 godzin - no chyba, że nie ma możliwości zawiadomić pozwanego o pozwie ....
  0
  0
 • "TORRES20400" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 11:57:02 napisał:
  To cząstkowy stenogram udostępniony przez "innego internautę na innym konkurencyjnym portalu" wypowiedzi Prezesa: pełna wypowiedz Jarosława Kaczyńskiego: "Mamy powiedzmy sobie inne sprawy, które są załatwiane. Panu prezydentowi pałac zwracają. To jest sprawa załatwiona. Tylko zadajmy sobie pytanie, czy jeśli spojrzeć do konstytucji i przypomnieć sobie, że Polacy są równi, niezależnie od tego jakich mieli przodków, to jest tak, że wszystkim, którzy coś stracili dzięki drugiej wojnie światowej i komunizmowi to jest zwracane? Nie proszę państwa. Przecież bardzo wielu ludzi w Polsce coś straciło, począwszy od pałaców a skończywszy na niewielkich własnych warsztatach. Ale straciło. Zwracali im to? Nie proszę państwa, bo to jest praktycznie rzecz biorąc niewykonalne, niemożliwe. To jest po prostu zadanie, które może byłoby dobrze zrobić, ale tego się po prostu zrobić nie da. A jeżeli się tego nie załatwia w stosunku do wszystkich to nie można też załatwiać w stosunku do pojedynczych. To nie jest tak, że w Polsce, przy całym szacunku, ludzie z rodów arystokratycznych mają jakieś przywileje. Jeżeli spojrzeć na polską konstytucję to nijakich podstaw do tego nie ma. A właśnie takie sprawy tutaj podobno z pomocą wojewody miejscowego są załatwiane." Wynika z niego, że pozew pełnomocników p. M. Zamoyskiego jest zupełnie bezzasadny. Ja nie wiem, kto go do niego namówił p. HRABIEGO, ale efekt jest taki: Wiadomo było, że Prezes przyjedzie i coś powie. Gdyby nie histeryczna reakcja zaplecza p. Marcina, przeszłoby to niemal nie zauważenie. Dzięki pozwowi wszyscy o tym mówią w Zamościu. Jakby, rzeczywiście chodziło o prawdę, p. Marcin poczekałby z procesem cywilnym do wyborów. Na spokojnie. Jeżeli to przejdzie, w trybie wyborczym, tuż przed wyborami, i Sąd oddali powództwo... NO BRAWO NIEUDACZNICY!!! EFEKT PIORUNUJĄCY!!! NIE MA TO JAK PANOWAĆ NAD KAMPANIĄ WYBORCZĄ!!!
  0
  0
  R E K L A M A
 • "NIKt" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 12:24:57 napisał:
  Bełkoczesz TORRES "Jakby, rzeczywiście chodziło o prawdę, p. Marcin poczekałby z procesem cywilnym do wyborów."
  0
  0
 • "TORRES20400" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 12:30:27 napisał:
  Uzasadnij.
  0
  0
 • "NIKt" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 12:32:02 napisał:
  Wysoki sądzie TORRESIE, zechcesz nam objawić nam uzasadnienie swojego wyroku. Bo sentencję już znamy: "Wynika z niego (stenogramu przyp. red), że pozew pełnomocników p. M. Zamoyskiego jest zupełnie bezzasadny." :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
  0
  0
 • "kubasinski1978" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 12:36:18 napisał:
  @TORRES20400 Sens wypowiedzi prezesa PiS jest chyba taki: "Ciężko nam Polakom odzyskać swoje rozgrabione przez PRL mienie, jest to praktycznie niemożliwe. Udaje się to tylko arystokratom takim jak Zamoyski - odzyskał pałac, to już sobie załatwił". Po pierwsze Zamoyski nie odzyskał pałacu i walczy o swoje prawo w sądzie tak jak czyni to każdy zainteresowany w podobnym temacie. Po drugie moi rodzice ODZYSKALI na mocy prawa po kilkunastu latach "walki" to, co zbudował pradziad a co po II wojnie łaskawie zabrała władza. Tytułów szlacheckich nie posiadam.
  0
  0
 • "TORRES20400" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 12:43:56 napisał:
  Chodzi mi o dwie rzeczy: 1. "Tryb wyborczy". Co to jest za instytucja i do czego służy. 2. Efekt medialno - społeczny. P. p. Komorowski przyjechał, dąb posadził, coś tam powiedział i wszyscy o tym zapomnieli. P. Prezes przyjechał, coś tam powiedział, i zasadniczo jest tak, jakby z Zamościa nie wyjechał. Widzicie różnicę? Na tydzień przed wyborami? Chę?
  0
  0
 • "NIKt" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 12:55:10 napisał:
  No właśnie zaprzeczyłeś sentencji swojego wyroku. Prezes PiS powiedział publicznie, że "Zamoyski odzyskał pałac bo sobie coś/u kogoś załatwił, a inni np rodzice Torresa nie odzyskują" Przeczytaj wszystko powoli, spokojnie, zacznij od artykułu i słów za które pozywa Zamoyski. Na spokojnie bez emocji związanych z dyskutowaniem. Zamoyski nie pozywa za to prezesa, że inni nie odzyskują, tylko za to że prezes zasugerował/stwierdził publicznie, że Zamoyski sobie załatwił zwrot u wojewody. Fakty. - Mówimy o pałacu w Klemensowie - Nikt (w znaczeniu nikt a nie ja ;-) ) nie chciał kupić tego pałacu przez wiele lat - Państwo nie chce go utrzymywać - Zamoyski ma gdzie mieszkać i skoro nikt nie chciał go kupić to jak sądzę rodzina Zamoyskich też nie widzi potencjału
  0
  0
 • "NIKt" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 12:58:24 napisał:
  Tryb wyborczy pozwala oczyścić się z kłamliwych zarzutów oponentów politycznych przed zakończeniem wyborów, a nie po nich. Tryb wyborczy oznacza w skrócie, rozpatrzenie sprawy przez sąd w ciągu 24 godzin od daty otrzymania pozwu. Nie czepiaj się efektów medialnych. Prezes powiedział to do mediów również więc przepraszać będzie też w mediach (jak przegra). Wyroki ferują niech sądy a nie my.
  0
  0
 • "TORRES20400" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 12:59:16 napisał:
  @"NIKt"; Sorry, ale Ty chyba dalej nie rozumiesz. Albo tylko udajesz. Zwrotów pałaców nie wygrywa się w "trybie wyborczym"...
  0
  0
 • "TORRES20400" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 13:01:12 napisał:
  @"NIKt"; Ale właśnie ciągle o tym rozmawiamy, co powiedział Prezes? Czyż nie?
  0
  0
 • "lawyer" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 13:23:00 napisał:
  TORRES, spróbuję Ci wytłumaczyć czym jest tryb wyborczy przy pomocy jednego ze zdań z uzasadnienia postanowienia Sądu Okręgowego w Krakowie z października 2014: "Artykuł 111 § 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (Dz.U. Nr 21, poz. 112 ze zm.) nie chroni dóbr osobistych kandydatów, a jedynie prawo wyborców do bycia nieokłamywanym w trakcie kampanii." Kaczyński mówiąc publicznie na agitce wyborczej na rzecz kandydata Wnuka ordynarnie skłamał, że Zamoyski załatwił sobie u wojewody odzyskanie pałacu, a inni nie mogą nic odzyskać. I mogą sobie teraz pisowcy wypisywać, że tak nie było bo się boją, że Prezes przegra (a powinien bo kłamał). Nas jednak nikt nie przekona, że białe jest czarne, a czarne jest białe (Kaczyńskiego zgodnie z tym co swego czasu powiedział nie można tylko przekonać, że białe jest białe a czarne jest czarne).
  0
  0
  R E K L A M A
 • "TORRES20400" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 13:27:39 napisał:
  @"lawyer"; Twój nick zobowiązuje. Poczekajmy na orzeczenie Niezawisłego Sądu. U bukmachera bym postawił, ale podobno Skarbówka ściga za takie sprawy ;-)
  0
  0
 • "NIKt" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 13:48:03 napisał:
  O to właśnie chodził Wysoki Torresie, żebyś nie ferował wyroków. I nie rozpowszechniał kłamstw. - Skarbówka ściga jak się nie płaci podatków. - Zakłady bukmacherskie są legalne w naszym kraju jeżeli podlegaja kontroli skarbowej.
  0
  0
 • "NIKt" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 13:50:05 napisał:
  p.s. Zakłady bukmacherskie, ustawa z dnia 19.11.2009r. o grach hazardowych (Dz U. z 2009r. nr 201, poz. 1540).
  0
  0
 • "TORRES20400" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 13:55:02 napisał:
  @"NIKt"; Jakie to kłamstwa rozpowszechniam? W "trybie wyborczym" mi to wrzuć ;-))) Totalne Żenua dla otoczenia p. Marcina. To trochę za późno chyba, żeby mi doradzać, a przez tyle lat u żłobu u p. Marcina się niczego nie nauczyć?
  0
  0
 • "lawyer" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 13:57:38 napisał:
  A ktoś się może orientuje dlaczego w nocy zniknęło tyle banerów z Zamoyskim ? Wczoraj się nowe pojawiły a dzisiaj rano jak jeździłem autem to już ich nie było. Sam zdjął ? Czy może pozew zabolał ?
  0
  0
 • "lawyer" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 14:01:31 napisał:
  TORRES, wyluzuj, NIKt Ci słusznie zwrócił uwagę, bo piszesz szybciej niż myślisz. Napisałeś, że postawiłbyś u bukmachera ale skarbówka ściga za takie sprawy - a NIKt doprecyzował, że ściga tylko za nie zapłacone podatki a zakłady bukmacherskie są legalne. Prawdą by było to co napisałeś jakbyś obstawił u buka poza zakładem bukmacherskim ze stosownym zezwoleniem.
  0
  0
 • "NIKt" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 14:03:32 napisał:
  @TORRES, " bukmachera bym postawił, ale podobno Skarbówka ściga za takie sprawy" Nie ściaga, lotto np prowadzi zakłady bukmacherskie. O to mi chodziło między innymi. Wyluzuj @lawyer, może dlatego, że są brzydkie, tu trzeba przyznać Wnukowi prym, jego plakaty są jakieś takie...ładniejsze.
  0
  0
 • "NIKt" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 14:05:26 napisał:
  lawyer ja adwokata nie potrzebuję :-)
  0
  0
 • "TORRES20400" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 14:06:20 napisał:
  Tak, tak... To jak to będzie z tym "trybem wyborczym", bo trochę od tematu ;-)))
  0
  0
 • "lawyer" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 14:12:10 napisał:
  TORRES W poście z 13.23 masz wyjaśnione - bardziej już mi się nie chce.
  0
  0
  R E K L A M A
 • "TORRES20400" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 14:15:24 napisał:
  @"lawyer"; Jak ratusz zatrudnia takich "fachowców"... To mi też się nie chce...
  0
  0
 • "lawyer" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 14:22:03 napisał:
  Torres, nie wiem ile razy mam powtarzać, że nie pracuję w Ratuszu ... Ja rozumie, sobota, po 14 - ale żeby już nie móc zrozumieć prostego przekazu. Ale może się mylę. Wybacz - może jaśniej nie potrafię.
  0
  0
 • "NIKt" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 14:30:04 napisał:
  Trzeba edukować nie wiem jakich "fachowców" zatrudnia ratusz, ale im większa wiedza społeczeństwa tym wybory światlejsze i tym mniejszy wpływ PiS na lokalną politykę (źródło: mapa wyborcza) Drogi Torresie Tryb wyborczy dotyczy tylko komitetów wyborczych i jest po to by przed zakończeniem wyborów móc oczyścić kandydata np. z kalumni, które mogą wpłynąć na wynik wyborczy. Tylko zarejestrowany komitet wyborczy może poprosić sąd aby w tzw. "trybie wyborczym" rozpatrzył sprawę szybko (24godziny) i wydał wyrok, nie tak jak to jest normalnie latami. O tym czy sprawa będzie rozpatrywana w "trybie wyborczym" czy nie, decyduje sąd. Np. pan Nizioł skorzystał z takiego trybu i sąd w trybie wyborczym orzekł na jego korzyść zdaje się tydzień temu. Pozwać ciebie nie mogę bo obraziłeś NIKogo, czyli nick w internecie, ale proszę cię o to byś nie kłamał bo odbieram cię jako człowieka intelignetnego i światłego. Jeżeli ktoś jeszcze tak cię odbiera mógłby uwierzyć w twoje słowa "... bukmachera bym postawił, ale podobno Skarbówka ściga za takie sprawy" i przestać np korzystać z Lotto obawiając się niepotrzebnie skarbówki. Skarbówka kocha bukmacherów i ich klientów bo dostarczają jej kupę pieniędzy, myślę że dużo więcej niż np wszystkie firmy budowlane w Polsce.
  0
  0
 • "NIKt" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 14:40:19 napisał:
  A na marginesie "fachowców" z KWW Zamoyskiego, to na moście przy przejeździe na Męczenników Rotundy wisi plakat Zamouyskiego i obok Wnuk. Na korzyść Wnuka, ale gust nie podlega dyskusji. Fajne są te odwołania, jak braknie argumentów to co niektó¶zy piszą "ty urzedniku", albo "fachowiec z ratusza". Chciałbym zobaczyć tu hordy zadowolonych pracowników ratusza, to by świetnie świadczyło o Zamoyskim, że jest dobrym szefem za którym wszyscy idą "w ogień". Rozmawiałem ostatnio z kolegą który pracuje w ratuszu jako szeregowy przerzucacz papierów i wszyscy się boją pisnąć słowem wg niego. Chodzi o to, że jak przyjdzie PiS to wszystkich, którzy są zadowoleni z Zamoyskiego jako szefa wywali na zbity pysk no i przyjmie swoich. Ty Torres masz już upatrzony fotel?
  0
  0
 • "TORRES20400" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 14:40:57 napisał:
  Tam sobie porozmawialiście o "nowej fabryce" w Zamościu na innym wątku. To może jutro. bo dziś mi się tam "wisieć' nie chce. ;-) Ale widać w ratuszu mobilizacja ;-)
  0
  0
 • "TORRES20400" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 14:42:37 napisał:
  @"NIKt"; No pewnie, że mam. Operator zmywaka w pubie w Anglii ;-)
  0
  0
 • "NIKt" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 15:05:54 napisał:
  @"TORRES20400" chciało by się powiedzieć, właściwy człowiek na właściwymy miejscu, ale zbyt często jadam w Londynie więc wolałbym nie :-0 Myślę, że fotel Skórzyńskiej byłby wystarczająco wygodny dla ciebie, a może pasuje ci bardziej biurko Radzika?
  0
  0
 • "TORRES20400" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 15:47:57 napisał:
  @NIKt"; A to nie wiedziałem, że taka bieda w Magistracie, że jedno ma fotel, a drugie biurko. Ja też jak ty, chciałbym być hrabią, mieć pałac i stołować się w Londynie ;-)))
  0
  0
 • "christmas" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 17:06:26 napisał:
  Minęły 24 godziny i jakoś ani widu ani słychu, żeby Kaczyński przepraszał. Czekam z niecierpliwością, jak na wygraną Zamoyskiego z Zapieckiem :)
  0
  0
 • "TORRES20400" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 17:10:00 napisał:
  Do pewnych "głąbów" coś tam może dotarło... Albo, za chwile dotrze... Te nielegalne zakłady... JEST MOC
  0
  0
  R E K L A M A
 • "NIKt" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 18:15:38 napisał:
  Nie widać też żeby zamosc.tv przepraszał a minęło już 18 dni od Wnukowego "dziś składam do prokuratury..." Słabo działa to "w trybie wyborczym", ale może w poniedziałek z rana przy kawie, przy biureczku w ratuszu sobie poczytam :-) :-) :-) :-) :-)
  0
  0
 • "TORRES20400" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 18:25:19 napisał:
  Ale to dobrze, że boli; "Pozew w trybie wyborczym dotyczy wypowiedzi prezesa Jarosława Kaczyńskiego w trakcie czwartkowego spotkania z sympatykami PiS w Zamościu." To będzie pamiętane. Spokojnie. Sobie tam zgłosisz gdzie trzeba. ;-)
  0
  0
 • "NIKt" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 18:35:01 napisał:
  Torres, zacznij PiSać po ludzku, bo po PiSzesz po swojemu, to domyślam się uszczypliwości ale nie widzę jej :-) Ale chyba wiem o co chodzi. Wyjaśnię ci jeden niuans. Żeby odbyła sie rozprawa sądowa, trzeba "skutecznie" dostarczy pozew pozwanemu. Skutecznie oznacza w skrócie prawie do rąk własnych (np polecony za zwrotnym potwierdzeniem, albo przez funkcjonariusza Policji z pokwitowaniem, być może w trybie wyborczym coś jest uproszczone ale nie sądzę). To zadanie sądu, nie powoda. Powód składa pozew do sądu i może tylko czekać, aż sąd go zawiadomi o terminie rozprawy.
  0
  0
 • "NIKt" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 18:43:42 napisał:
  Paniał? Że pozew w piątek, sąd rozpatrzył wstępnie rozpoczął procedurę a tu.... weekend, prezesa nie ma w domu bo jest w trasie. Proponuję nie chełpić się zbyt wcześnie, sobie też to proponuję :-) Bo może się tak zdażyć, że prezes powiadomiony przez "ludzi", przez najbliższy tydzień nie odbierze awiza... takie prawo. Dopiero chyba po 7 dniach bez zwrotki sąd może uznać, że "dostarczono" i wyznaczyć rozprawę. Szczegółów nie znam ja zwykły urzędnik jestem to nie wszystko muszę wiedzieć :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
  0
  0
 • "christmas" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 19:48:04 napisał:
  Wnuk z tego co pamiętam w normalnym trybie złożył dwa dokumenty: wniosek o ściganie z art. 212 kk oraz pozew cywilny. I ja tu byłbym spokojny - Wnuk to prawnik, nie przegrywa spraw w sądzie. A w przypadku Zamoyskiego, sąd nawet nie wysłał zaproszenia do Kaczyńskiego. Z tego co wiem, w poniedziałek zostanie wydana ważna decyzja, ale niekorzystna dla Zamoyskiego. Jakoś cicho o sprawie Pana Prezesa Nizioła. Sąd Okręgowy szybko wydał wyrok, ale Apelacyjny już nie taki rychliwy. Przeprosin ani widu, ani słychu.
  0
  0
 • "TORRES20400" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 20:40:33 napisał:
  @NIKt; To już wiem czemu "Zapiecek" jednak te 17 wyciągnie z Zamościa ;-)
  0
  0
 • "christmas" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 20:54:16 napisał:
  TORRES20400 - to taka trochę schadenfreude, bo przecież nie Zamoyski i jego ekipa zapłaci te 17 baniek plus odsetki. Dla miasta to tragedia. Ale oni sobie w ogóle nic z tego nie robią, i to jest najgorsze w tej ekipie. Cynizm do potęgi. Brak empatii, myślenia o dobru wspólnym. Tylko własna kasa.
  0
  0
 • "TORRES20400" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 21:13:51 napisał:
  Wiem. I boli mnie to. Bo to MOJE MIASTO
  0
  0
 • "lawyer" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 21:15:31 napisał:
  christmas, widzę, że bardzo chcesz wyręczać sędziów w orzekaniu - i w sprawie pozwu KWW Marcina Zamoyskiego przeciwko Kaczyńskiemu i w sprawie Zapiecka. Jeśli tak chcesz to robić to trzeba się było uczyć i zostać sędzią :-) Co do umiejętności Pana Wnuka jako prawnika - nie znalazłem info aby pracował jako prawnik - owszem jako dziennikarz, redaktor naczelny, menedżer tak - ale jako prawnik ? Ale może nie znalazłem.
  0
  0
 • "TORRES20400" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 21:35:15 napisał:
  @"lawyer" Luzuj gościu, bo po bandzie jedziesz. I jeszcze cię "POZWĘ" ;-) ŻĘNUA
  0
  0
  R E K L A M A
 • "christmas" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 21:47:23 napisał:
  A propos pozwu i zasadności, ciekawa lektura: http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/chcielismy-wystapilismy-oddali
  0
  0
 • "TORRES20400" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 21:51:05 napisał:
  F.CK
  0
  0
 • "lawyer" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 22:45:58 napisał:
  christmas, temat stary i ograny - znajdź coś nowego :-) Na terenie zwróconej działki wchodzącej w skład Ogrodu Saskiego Zamoyski może, jak to sam określił baldachim sobie postawić i posiedzieć. Jak widać zresztą zwrot został potraktowany symbolicznie i Ogrodu Saskiego Zamoyscy przed nikim nie zamykają bo i zgodnie z decyzją nie mogą. Manipuluj dalej, ale nie ze mną te numery christmas. Zastanawia mnie tylko na jakiej podstawie twierdzisz, że wiesz co sąd robi w sprawie pozwu Komitetu Zamoyskiego przeciwko Kaczyńskiemu ? cyt. "Z tego co wiem, w poniedziałek zostanie wydana ważna decyzja, ale niekorzystna dla Zamoyskiego." - może nas oświecisz ?
  0
  0
 • "christmas" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 23:02:02 napisał:
  lawyer, prawniku, domyśl się. Albo poczekaj, już niedługo. A co do Ogrodu Saskiego - cukierenka czy kawiarnia to nie baldachim. Jak Zamoyski sam napisał, ziemia warta jest 100 tys. zł, wedle jego szacunków.
  0
  0
 • "lawyer" dnia 23 listopada 2014 o godzinie 9:40:05 napisał:
  christmas, nie chcę się domyślać - bo przychodzi mi na przykład do głowy, że możesz być sędzią orzekającym w sprawie - a biorąc pod uwagę głoszone tutaj poglądy powinieneś się wówczas wyłączyć z postępowania. A odnośnie Ogrodu Saskiego - faktycznie można za to drugą Ordynację stworzyć. Piękne zadośćuczynienie dla Pani Róży Zamoyskiej, która wraz z mężem uratowała m.in. tysiące dzieciaków z obozu przejściowego w Zwierzyńcu.
  0
  0
 • "NIKt" dnia 23 listopada 2014 o godzinie 9:51:51 napisał:
  A ja poczekam na sąd, bo jakoś nie wierzę, w to, że ktoś kto uważa sie za Boże Narodzenie jest w pełni władz umysłowych i wie co pisze. :-) :-) :-) :-) :-) :-)
  0
  0
 • "Adam_Zamość_Koszalin" dnia 23 listopada 2014 o godzinie 9:56:44 napisał:
  Witam, do tej pory nie wypowiadałem się na temat polityki, ale tak się składa że w Koszalinie jest analogiczna sytuacja. Z tym czekaniem do poniedziałku to chyba jednak nie koniecznie... "Sąd Okręgowy w Koszalinie wydał w sobotę postanowienie w trybie wyborczym. Orzekł, że Artur Wezgraj, kanclerz Politechniki Koszalińskiej, a zarazem przeciwnik Piotra Jedlińskiego w walce o fotel prezydenta Koszalina, ma go przeprosić." link do artykułu: http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20141122/WYBORYSAMORZADOWE/141129926 Pozdrawiam, Adam
  0
  0
 • "christmas" dnia 23 listopada 2014 o godzinie 10:37:23 napisał:
  lawyer, weź na wstrzymanie. Mieszasz postać prześwietnej Róży Zamoyskiej z bieżącą walką polityczną? To nawet w obozie Zamoyskiego się nie spodoba, bo to zwykłe chamstwo. W Twoim imieniu przepraszam rodzinę Zamoyskich za te porównanie.
  0
  0
 • "NIKt" dnia 23 listopada 2014 o godzinie 13:14:41 napisał:
  Znowu troll świąteczny nie przeczytał, nie zrozumiał, ale postanowił skomentować. Jak to było z tym patrolem Milicyjnym? Jeden umie czytać, drugi pisać.... Coś jest na rzeczy jednak, mam wrażenie, że umiecie tylko PiSać.
  0
  0
 • "lawyer" dnia 23 listopada 2014 o godzinie 15:41:53 napisał:
  christmas, wspominać o chwalebnym czynach przedstawicieli rodu Zamoyskich to nigdy nie jest nic złego. Nie wszyscy o tym wiedzą więc warto o tym zawsze mówić. U Ciebie i u Wnuka drażni mnie to, że chcecie za wszelką cenę walki zamiast współpracy dla dobra wszystkich. Szansę na to widzę u Pana Marcina Zamoyskiego i dlatego ma mój głos. Ale cieszę, że zaczynasz przepraszać Zamoyskich. Masz za co.
  0
  0
  R E K L A M A
 • "TORRES20400" dnia 23 listopada 2014 o godzinie 18:09:48 napisał:
  A ja tam nie mam za co przepraszać Zamoyskich. Może dlatego, że nie "wiszę u pańskiej klamki". Pomysł z ordynacją zamojską, może był i dobry, ale za I Rzeczypospolitej. Teraz mamy III na liczniku, i pora na zmiany. A co do chęci współpracy i rozmowy ze wszystkimi - dzisiejsza debata zorganizowana przez kablówkę, której Jaśnie Panujący Hrabia nie raczył zaszczycić swą wielkopańską osobą, pokazała gdzie ma tych swoich współobywateli. Przepraszam, zamojskich parobów, do których nie godzi się przyznawać.
  0
  0
 • "jurek" dnia 23 listopada 2014 o godzinie 18:53:54 napisał:
  Czytam,czytam te wypowiedzi i nic z nich nie wynika.Prowadzona jest "kłótnia".Dla mnie jako mieszkańca Zamościa od 61 lat /tu się urodziłem / jest ważna jedna sprawa.Nigdy i nikt tak się nie troszczył się miasto jak obecny prezydent.Lepiej- gorzej,ale doprowadził do tego,że miasto odzyskało swój blask i nie ważne,czy jest Hrabią,Panem,ale ważne jest to,że jest zamościaninem.Wypowiedzi Prezesa Kaczyńskiego są poniżej pasa i słusznie należy mu się nauczka.Czas najwyższy aby przestał obrażać ludzi.Chyba nikt inny jak on jest obrażalski.
  0
  0
 • "TORRES20400" dnia 23 listopada 2014 o godzinie 19:11:17 napisał:
  @"Jurek"; Obrażalski to chyba jest p. Marcin. Już po raz kolejny się obraża na kontrkandydata. Tyle, że on nie wypina się tylko na niego, ale też na jego elektorat. A przy okazji swój. A przecież jedni i drudzy to Zamościanie. Chciałbym zobaczyć i usłyszeć, co panowie mają do powiedzenia, jak widzą Zamość za 4, 8, 12 lat...
  0
  0
 • "lawyer" dnia 23 listopada 2014 o godzinie 20:12:35 napisał:
  Odpowiadam christmasowi a bierze to do siebie Torres i pisze jakby był christmasem. O co chodzi ? Komuś się chce pisać pod dwoma nickami ?
  0
  0
 • "TORRES20400" dnia 23 listopada 2014 o godzinie 20:15:30 napisał:
  Zgłoś do redakcji. Ja jestem "czysty", ale też mam wrażenie, że Ciebie jest co najmniej trzech na tym portalu... ;-)))
  0
  0
 • "christmas" dnia 23 listopada 2014 o godzinie 21:50:45 napisał:
  :) nie trzech, czterech. I wszyscy wiemy, który członek PO to jest :)
  0
  0
 • "lawyer" dnia 23 listopada 2014 o godzinie 21:53:40 napisał:
  christmas, zdemaskowałeś mnie, co to będzie :-) Zapomniałeś tylko dodać, że jestem jeszcze w PSL, SLD i jestem kretem w PIS. A w przeszłości byłem w PZPR, ZSL, SD a przed wojną razem z Piłsudskim maszerowałem z Pierwszą Brygadą.
  0
  0
 • "krystyna" dnia 23 listopada 2014 o godzinie 22:07:42 napisał:
  a byl ktos z Was z wizytą u "gospodarza" Wnuka w redakcji Kroniki Tygodnia??? Brudne, obdrapane ściany i smród, zaniedbane to mało powiedziane, takiego gospodarza chcecie co nawet o REDAKCJE NIE POTRAFI ZADBAĆ??? Co by bylo z naszym miastem?! Zgroza!!! Tyle lat kieruje gazeta i tak ona wyglada...Wstyd!zapuszczona melina.. Bogu dziekować za Zamoyskiego, nagrody nie bez powodu przyznaja!
  0
  0
 • "TORRES20400" dnia 23 listopada 2014 o godzinie 22:28:57 napisał:
  Ja tam byłem. Jakiś czas temu. Warunki pracy SKANDALICZNE! Ściany obdrapane, palą te papierochy i klepią w klawiatury. Żadnych kwiatków. Sztuczne światło z góry. Gęby z nad tych klawiatur nie przyjazne, nie ogolone od tygodnia. MELINA!
  0
  0
 • "lawyer" dnia 23 listopada 2014 o godzinie 22:41:34 napisał:
  A wiecie może ile niby tam czynszu płaci ? Bo jak wcześniej był post, że Kronika tylko wyciąga kasę z lokalnego rynku za reklamy i wysyła zyski do Warszawy czy Białej Podl. to obrońca Wnuka pisał, że przecież płaci czynsz w Zamościu. Ciekaw jestem ile tam jest tego czynszu.
  0
  0
  R E K L A M A
 • "christmas" dnia 24 listopada 2014 o godzinie 6:34:18 napisał:
  No właśnie, syf, kiła i mogiła w tej redakcji. Może dlatego, że to miejski lokal i właściciel nie dba? A Ty lawyer już widzę sprawdziłeś , ile tam jest czynszu. Dawaj, nie krępuj się ☺
  0
  0
 • "lawyer" dnia 24 listopada 2014 o godzinie 9:28:55 napisał:
  Może mnie drogi christmasie oświecisz gdzie mogę to sprawdzić ? Bo w sieci nie znalazłem a chętnie bym się dowiedział jakie to "ogromne" kwoty Kronika Tygodnia płaci Miastu Zamość.
  0
  0
 • "lawyer" dnia 24 listopada 2014 o godzinie 9:54:33 napisał:
  Oglądam własnie sobie wiadomości w tv i uwierzyć nie mogę. Koniec świata, jak mawiał Popiołek w serialu Dom. Kaczyński wzywa do poparcia w II turze wyborów wszystkich kontrkandydatów przedstawicieli PO. W Słupsku w II turze jest poseł PO Zbigniew Konwiński i poseł Twojego Ruchu Robert Biedroń. Kaczyński popiera więc w wyborach na Prezydenta Słupska Roberta Biedronia, zadeklarowanego homoseksualistę z Twojego Ruchu. Jednak miał rację Forrest Gump, że życie jest jak pudełko czekoladek i nigdy nie wiesz co może się wydarzyć :-)
  0
  0
 • "patrzeiwidze" dnia 24 listopada 2014 o godzinie 10:58:50 napisał:
  po pierwsze, to nie mogę się nadziwić kwestii logowania i zmiany nick_a. Wracając do sprawy, Panu Zamoyskiemu (temu Zamoyskiemu) z racji ziem wniesionych przez tę rodzinę do Ordynacji i jej budowy(przez te rodzinę Zamoyskich) nic się tak nie należy jak właśnie Klemensów. Ordynatem to Marcin Zamoyski nie zostanie(chyba jednak nie), bo jak tak dobrze popatrzeć to są inne persony w ,,kolejce,, do Ordynacji. Sprawa w trybie wyborczym, to nie jest tak na 80-90 %. Wybory się rozstrzygną 1 grudnia, i to jest fakt, ja zwolennikiem obecnego Pana prezydenta do końca nie jestem ale własność, wolność i wyznanie umiem uszanować.
  0
  0
 • "ad11" dnia 25 listopada 2014 o godzinie 17:48:59 napisał:
  Nic się nie stało, bo obrażał Kaczyński... http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,138764,17026503,Sad__Kaczynski_ma_prawo_do_ocen__nawet_nieprawdziwych.html#BoxWiadTxt Ciekawe, czy sąd popisał klauzulę sumienia...:)
  0
  0
 • "TORRES20400" dnia 25 listopada 2014 o godzinie 19:25:48 napisał:
  Aż ten Kaczyński strasznie obraża... I to w "Państwie Prawa". A p.Zamoyski taki zahukany, jak parob na miedzy... No łezy mi płyną ano wartko potokiem ;-)
  0
  0
 • "ad11" dnia 25 listopada 2014 o godzinie 21:56:59 napisał:
  Powiem tak, Zamoyskiego nie lubię mniej niż Kaczyńskiego, ponieważ Kaczyński od lat mówi półprawdy lub sugeruje coś nie podając żadnych konkretów. Na te triki nie dał się na szczęście nabrać sąd i chwała mu za to.
  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Kibic lat 80
Przykro czytać te komentarze. Naprawdę...
tys prowda
A jak Hetman będzie grał ligowe mecze ...
kibic
Ziółkowski z Huczwy mógłby wrócić,...
swojak
Skoro odszedł Skrzypek to warto byłoby...
nikt
BTW po "zamojsku" oznacza komin na parki...
bmx
Gdybyś przeczytał ze zrozumieniem podp...
@Fucha ma racje . Najlepiej zapoznać si...
swojak
Świetne miejsce! Co jakiś czas odwiedz...
Jaro
Paluch może nie odejdzie bo w Motorze c...
Janek
Ta druga od lewej jest za*ebista mrrr...
zamościak
Z całym szacunkiem dla klubu Orka i ich...
zamościak
pokerowa zagrywka, trzeba przyznać...
Tomek
dodam jeszcze , że zamieszczenie tego a...
Tomek
Powiem tak, odwiedzałem to "zoo" poniew...
malibu
Może to zdjęcie jest zapowiedzią kole...
Kibic
bardzo dobra wyniki i wysokie lokaty w. ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny