Edukacja | Krajtekst nadesłany2 maja 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Już ponad 400 szkół przyłączyło się do programu „Finansoaktywni”!

plakat organizatora
R E K L A M A    B O A R D

W tegorocznej edycji programu nauczyciele mogą otrzymać łącznie aż 525 bezpłatnych zestawów edukacyjnych. Dzięki nim przeprowadzą lekcję na temat podatków, a wraz z uczniami powalczą w konkursie o atrakcyjne nagrody. Do tej pory do akcji zgłosiło się już 420 szkół. Najbardziej aktywne województwa to podkarpackie – 72 zgłoszenia, mazowieckie – 54 zgłoszenia i  lubelskie – 44 zgłoszenia.

„Finansoaktywni. Misja: Rozumiemy podatki” to program edukacyjny skierowany do uczniów VI, VII i VIII klas szkół podstawowych. Jego celem jest rozszerzenie wiedzy o podatkach i ich rodzajach, a także uświadomienie młodzieży, dlaczego warto je płacić i co dzięki nim zyskujemy.

Zestaw edukacyjny pełny wartościowej wiedzy

Tegoroczny program „Finansoaktywnych” wystartował pod koniec lutego. Do tej pory dołączyło do niego 420 szkół z całego kraju. Dla pierwszych 525 placówek organizatorzy przygotowali materiały edukacyjne w formie drukowanej. W zestawie można znaleźć: scenariusz lekcji dla nauczyciela, karty pracy dla uczniów, film edukacyjny i prezentację Power Point oraz materiały pomocnicze: plakat, zestaw karteczek samoprzylepnych, teczkę na materiały dla nauczyciela i długopisy z logo programu dla uczniów. Jedna szkoła może otrzymać jeden zestaw. W przypadku wyczerpania zapasów możliwe będzie pobranie materiałów w wersji elektronicznej ze strony www.
Dlaczego warto zamówić zestaw?

Wszystkie materiały edukacyjne zostały stworzone we współpracy ze specjalistami. Umożliwiają one przekazanie wiedzy uczniom w bardzo przystępny i zrozumiały sposób. Dzięki przeprowadzeniu lekcji z ich udziałem uczniowie mają szansę dowiedzieć się, dlaczego podatki to najważniejsza część budżetu państwa i jaki jest związek między płaceniem podatków, a jakością usług, np. szkolnictwa, opieki zdrowotnej, infrastruktury drogowej czy bezpieczeństwa.

Jak wziąć udział w programie?

Do akcji „Finansoaktywni. Misja: Rozumiemy podatki” mogą zgłaszać się nauczyciele VI, VII i VIII klas szkół podstawowych z całej Polski. Wystarczy, że wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.finansoaktywni.pl. Na adres szkoły, w ciągu kilku dni, zostanie dostarczony pakiet bezpłatnych materiałów edukacyjnych.

Etapy konkursu

W I etapie nauczyciel przeprowadza lekcję – to element obowiązkowy przed przystąpieniem do konkursu. Następnie uczniowie w maksymalnie trzyosobowych zespołach przygotowują krótki film o podatkach, który pokaże, jakie obszary finansowane z podatków odprowadzanych przez obywateli są najważniejsze w ich najbliższej okolicy. Mogą to zrobić w dowolnej formie, np. talk show, sondy czy reportażu. Filmy można zgłosić do konkursu do 10 maja 2019 r. poprzez wypełnienie formularza konkursowego na stronie programu: www.finansoaktywni.pl

W II etapie Komisja Konkursowa wybiera dziesięć najlepszych filmów zgłoszonych przez szkoły z całej Polski. Zwycięzcy przyjeżdżają do Warszawy, by 13 czerwca wziąć udział w uroczystym finale, podczas którego zaprezentują swoje filmy i otrzymają nagrody rzeczowe, a także spotkają się z ambasadorem programu, Youtuberem Maciejem „Sheo” Ejsmontem.

Aby dowiedzieć się więcej o projekcie i zapoznać z materiałami edukacyjnymi wystarczy odwiedzić stronę www.finansoaktywni.pl.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
observer
Czym? gokartami?...
Zamościak
A niech jedzie w pisdu....
z_boku
To musi być czarownica, bo ja bym się ...
Antyklerykał
Zawierzy się akustykę np. tzw. Matce B...
ja
"przewidywana dobra akustyka". A jak nie...
Zróbcie jeszcze plac zabaw, by księża...
muo
Dopiero wyremontowana ulica za miliony i...
Antyklerykał
W Polsce katolickiej jest około 50 tys....
Antyklerykał
A leków w aptekach nadal nie ma......
Witold
Przypominam, że Świadkowie Jehowy nie ...
KL
Niesamowite na Zamojszczyźnie - kieruj...
KL
"Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi" - n...
Inżynier z Pet...
Widać ze Pan Farion startuje na posła ...
Krys
Rozumiem protest przeciw spalarni, ale n...
Żadne argumenty merytoryczne, finansowe...
z_boku
Niegdyś kiedy wysypisko znajdowało si...
zabrakło farby
sam napis bialy RONDO na asfalcie by wys...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018