trener juniorów Hetmana Krzysztof Krupa i dyrektor sportowy klubu Piotr Welcz; fot. Daniel Czubara

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Zwycięstwo i porażka to bilans dwóch ostatnich spotkań juniorów Hetmana w Wojewódzkiej Lidze Juniorów Starszych LZPN.

Juniorzy Hetmana nie wykorzystali szansy na zajęcie drugiego miejsca po jesiennej rundzie rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych.  Po zwycięstwie w derbowym meczu z Ładą ulegli w zaległym spotkaniu puławskiej Wiśle.

Sobota, 05 listopada godz. 11.00, Wojewódzka Liga Juniorów Starszych LZPN (2 x 45 min.)

Hetman Zamość – Łada Biłgoraj                                4 : 1 (3 : 0)

Zmiany:

46’ ↓ Norbert Myszka – ↑ Rafał Danilewicz,

55’ ↓ Łukasz Latawiec – ↑ Karol Tucki,

55’ ↓ Szymon Sadowski – ↑ Jakub Witkowski,

60’ ↓ Dominik Niemczyk – ↑ Adrian Adamczuk.

Łada 1-4-4-2:

ladajs-05-11-2016

Zmiany:

55’ ↓ Maciej Kuczma – ↑ Paweł Brodziak,

71’ ↓ Mateusz Rak – ↑ Paweł Kapuśniak,

86’ ↓ Dawid Ćwiek – ↑ Patryk Skiba.

Żółte kartki: Pilipczuk (Hetman) oraz Rak i Kosiarski (Łada).

Sędziował Paweł Tucki.

W meczu z Ładą gospodarze dość długo nie mogli znaleźć recepty na rywali. Pierwszego gola dopiero w 28 minucie po indywidualnej akcji zdobył strzałem zza pola karnego Pilipczuk. Piłkarze Hetmana poszli za ciosem i jeszcze przed przerwą zdobyli dwie kolejne bramki. Najpierw Nowak (41 minuta) strzałem głową zakończył indywidualny rajd i dośrodkowanie Daszka a gola do szatni (45 minuta) dołożył Myszka kończąc celnym strzałem akcję i dośrodkowanie Nowaka.

W drugiej połowie kolejną bramkę dla zamościan zdobył w 69 minucie Filipowicz po kolejnej asyście Nowaka. Łada odpowiedziała tylko jednym golem. W 77 minucie po rzucie wolnym wykonywanym przez Mroza zamieszanie w polu karnym i niezdecydowanie obrońców Hetmana wykorzystał Gontarz, który strzałem z 10 metrów ustalił wynik tego spotkania.

Krzysztof Pardo, trener juniorów starszych Łady: „Zwycięstwo Hetmana było jak najbardziej zasłużone ale chcę podkreślić, że pierwsze pół godziny to było wyrównane spotkanie. Piłkarsko lepszy był Hetman a my – jak na derby przystało – staraliśmy się dostosować poziomem gry i walecznością. Momentami nawet nieźle to wyglądało. Niestety, po stracie pierwszej bramki coś się w zespole zacięło. Hetman stworzył sobie jeszcze kilka sytuacji i dołożył przed przerwą dwie kolejne bramki. Moi chłopcy chyba przestali wtedy wierzyć, że uda się skutecznie grać przeciwko doświadczonym gospodarzom – w drużynie Hetmana naliczyłem 6 zawodników, którzy w poprzednim sezonie grali w III lidze. W naszym zespole z kolei niektórzy dopiero w ubiegłym roku dopiero zaczęli grać w piłkę więc czeka ich jeszcze sporo pracy aby równorzędną walkę z zespołami pokroju Hetmana czy Tomasovii mogli toczyć przez cały mecz.”

Czwartek, 10 listopada godz. 17.00, Wojewódzka Liga Juniorów Starszych LZPN (2 x 45 min.)

Hetman Zamość – Wisła Puławy                                 1 : 2 (0 : 0)

Bramki:

1 : 0 – Pilipczuk (50’),

1 : 1 – Chudyba (67’),

1 : 2 – Łętowski (71’).

hetmanjs-10-11-2016

Zmiany:

60’ ↓ Błażej Filipowicz – ↑ Dariusz Zub,

65’ ↓ Szymon Sadowski – ↑ Karol Tucki,

82’ ↓ Paweł Daszek – ↑ Rafał Danilewicz.

Wisła 1-4-4-2:

wislap-js-10-11-2016

Zmiany:

46’ ↓ Dominik Sekuła – ↑ Łukasz Dębowski,

46’ ↓ Michał Łukaszuk – ↑ Patryk Banach,

46’ ↓ Piotr Grabarz – ↑ Sebastian Kowalczyk,

46’ ↓ Krystian Kusal – ↑ Konrad Łętowski,

46’ ↓ Krzysztof Sadura – ↑ Dominik Szymanek,

46’ ↓ Hubert Drozd – ↑ Dawid Chudyba,

60’ ↓ Maciej Jakóbczyk – ↑ Kamil Piotrowski.

Żółte kartki: Myszka, Latawiec i Tucki (Hetman) oraz Grabarz, Szymanek i Kowalczyk (Wisła).

Sędziował Arkadiusz Łaszkiewicz.

Zaległy mecz XI kolejki rozgrywek WLJSt. LZPN pomiędzy Hetmanem i Wisłą Puławy odbył się już po rozegraniu ostatniej jesiennej serii spotkań. Tym razem zamojska młodzież miała za przeciwnika dużo mocniejszy zespół niż kilka dni wcześniej.

Pierwsza połowa tego meczu, zacięta i toczona w szybkim tempie nie przyniosła żadnej bramki. Przy piłce częściej byli przyjezdni, którzy konsekwentnie próbowali budować atak pozycyjny ale okazje do zdobycia bramek stwarzali sobie po szybkich kontrach podopieczni Krzysztofa Krupy. Najlepszą okazję zaprzepaścił w 28 minucie Daszek, który niecelnie strzelił po dobrym podaniu Latawca. W 38 minucie – po dośrodkowaniu Daszka z prawego skrzydła i zbyt lekkim wybiciu przez obrońców Wisły – strzału z 16 metrów próbował Bukowski ale piłka minimalnie minęła bramkę. Szansa na gola dla Hetmana była też w 45 minucie ale po dobrym, prostopadłym podaniu Nowaka bramkarz Wisły w ostatniej chwili ubiegł Pilipczuka.

W przerwie trener Wisły dokonał aż 6 zmian i grupa świeżych zawodników zrobiła na boisku różnicę. Co więcej – podczas gry nie było widać by rezerwowi zawodnicy drużyny gości odbiegali umiejętnościami od tych z podstawowego składu. W 50 minucie Pilipczuk co prawda bardzo przytomnie wykorzystał błąd obrońcy i strzałem z 10 metrów dał prowadzenie drużynie Hetmana, ale to było tego dnia za mało na puławian. Pod naporem Wisły zamojscy zawodnicy dali się zepchnąć do defensywy i zaczęli popełniać poważne błędy. W 56 minucie po dośrodkowaniu Gąski minimalnie niecelnie główkował Łętowski a w 62 i 64 minucie Niemczyk obronił dwa groźne strzały Dudkowskiego zza linii pola karnego. W 67 minucie goście dopięli swego. Po sprytnym zagraniu Piotrowskiego piłkę przebił głową Kowalczyk a Chudyba nie zmarnował dogodnej okazji i płaskim strzałem pokonał Niemczyka. Pięć minut później Wiślacy zadali ostateczny cios. Po rajdzie przez pół boiska Dudkowski podał do Gąski, który wypatrzył niepilnowanego Łętowskiego a ten ostatni strzałem przy słupku zdobył drugiego gola dla gości. Zespół Hetmana podjął kilka prób ataku ale skończyło się tylko na groźnych co prawda ale nieskutecznych strzałach z dystansu w wykonaniu Bukowskiego i Pilipczuka.

Marcin Popławski, trener juniorów starszych Wisły: „Bardzo chcieliśmy ten mecz wygrać. Z tak silną drużyną jak Hetman, posiadającą zawodników ogranych w III i IV lidze, walczącą o czołowe miejsce w lidze gra się jednak bardzo ciężko. Mimo straty bramki na początku drugiej połowy moja drużyna zagrała bardzo mądrze, rozsądnie i zasłużenie odniosła zwycięstwo.

Mamy bardzo liczną i wyrównaną kadrę. W drużynie jest 30 zawodników, część gra w Wojewódzkiej Lidze Juniorów a część w klasie okręgowej seniorów. Wyrównany skład na pewno widać było podczas meczu, gdy w pierwszej i drugiej połowie – mimo przeprowadzenia wielu zmian – utrzymywaliśmy wysoki poziom gry. Prowadzona przez klub polityka nie stawia za cel awansu do Centralnej Ligi Juniorów. Naszym priorytetem jest awans do IV ligi. Zakładamy że pierwszy zespół utrzyma  się w pierwszej lidze więc rezerwowi będą mogli grać w trochę wyższej klasie a przy okazji będzie się tam ogrywać uzdolniona młodzież. Z obecnej kadry juniorów żaden zawodnik nie trenuje jeszcze z pierwszym zespołem seniorów ale myślę, że po tej rundzie dwóch lub nawet więcej zawodników może tam jednak trafić.”

Krzysztof Krupa, trener juniorów starszych Hetmana: „W spotkaniu z Ładą zdominowaliśmy przeciwnika. Kontrolowaliśmy mecz od pierwszej do ostatniej minuty a wynik mógł być dużo wyższy. Z Wisłą było już dużo trudniej. W pierwszej połowie graliśmy bardzo dobrze ale intensywne tempo tego meczu wyraźnie odbiło się na naszych poczynaniach w drugiej połowie. Trener Wisły przeprowadził siedem zmian i w każdym przypadku wprowadzał do gry wartościowego zmiennika. Nasze możliwości są pod tym względem dużo mniejsze. Gdyby w pierwszej połowie swoją okazję wykorzystał Paweł Daszek, być może mecz ułożyłby się inaczej. Przy straconych bramkach lepiej mogli się zachować obydwaj stoperzy. W mojej ocenie Wisła była minimalnie lepsza ale remis nie skrzywdziłby nikogo.”

Juniorzy nowego Hetmana zakończyli tym samym rozgrywki rundy jesiennej bieżącego sezonu. Zgodnie z informacją przekazaną przez trenera Krupę w najbliższą niedzielę (20 listopada) zaplanowany jest test-mecz, na który zaproszenia otrzymali wyróżniający się w regionie juniorzy z roczników 1998 – 2000. Spotkanie odbędzie się o godz. 11.00 na sztucznym boisku OSiR w Zamościu.

Autor: Redakcja
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.