R E K L A M A

Z I P

Józefów | TurystykaOliwia Bojar9 września 2017

Józefów: Przyjaźnie dla rowerzystów

Szlak rowerowy. Fot. R. Moteka

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II


Gmina Józefów została właśnie laureatem Grand Prix konkursu “Gmina przyjazna rowerzystom”który organizuje Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze.

Nagrodę taką pierwszy raz przyznano przed rokiem, ale PTTK organizuje konkurs już od 2012 roku. Polega on na ocenie gmin miejskich i miejsko-wiejskich z podziałem na kategorie według liczby mieszkańców pod względem infrastruktury rowerowej.
Samorządy które chcą w nim wystartować muszą złożyć wniosek z opisem takiej infrastruktury, zakresu współpracy z organizacjami pozarządowymi, działań na rzecz tworzenia, utrzymania i konserwacji dróg i szlaków rowerowych, a także promocji turystyki rowerowej oraz inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym rowerzystów.
Propozycje są poddawane ocenie przez przedstawiciela Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej, Związku Powiatów Polskich, Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oraz firm turystycznych.

W ubiegłym roku dla gmin który już trzy razy były laureatami konkursu organizatorzy ustanowili Grand Prix. Gminę Józefów doceniano w kategorii gmin miejsko-wiejskich od 3 do 10 tysięcy mieszkańców w latach 2012, 2015 i 2016.
Swój wkład w to prestiżowe wyróżnienie ma Stowarzyszenie Józefowska Kawaleria Rowerowa, które to właśnie zgłosiło gminę do konkursu.
Kawaleria współpracuje z samorządem przy organizacji rajdów rowerowych, opracowań map, przewodników, tras i szlaków. Bierze także udział w konferencjach naukowych i targach turystycznych.
Oficjalne ogłoszenie i przekazanie Grand Prix odbędzie się 21 września w Kielcach podczas 8. Międzynarodowych Targów Rowerowych Bike-Expo.

Autor: Oliwia Bojar
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

kronikarz
Sławomir Zawiślak jest zastępcą prze...
wilk
@dgsg - Pieprzysz kolo głupoty, sam pew...
do adam borys
Nagraj filmik ze sobą zobaczymy jak ty ...
ks_hetman_kibic 8 minut temu
dajcie na trenera wybitnego znawcę i op...
ks_hetman_kibic 18 minut temu
Kolego. Brawo. Trafiłeś jak łysy grz...
twoją ubecką znają wszyscy...
biedny emeryt
Jednorazowe "500+" to kpina. Co miesiąc...
król gwoździk
"O straszliwym smoku i dzielnym szewczyk...
ech
Z tego co się orientuję dziennikarze d...
Tomek
A asfalciarnia na Szopinku wciąż truje...
Tomek
A asfalciarnia na Szopinku wciąż truje...
Tomek
A asfalciarnia na Szopinku wciąż truje...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017