nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Józefów | Polityka i SamorządOliwia Bojar10 listopada 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Józefów: Na sesji o podatkach i rodzinnych domach pomocy

Inwestycje, foto: pixabay.com


Podatek rolny, nowe inwestycje w postaci trzech rodzinnych domów pomocy i informatyzacja urzędu to tematy jakie podczas środowej ( 8 listopada) sesji poruszyli radni miejscy w Józefowie.

Rada podjęła decyzję, że podatek rolny w gminie będzie w przyszłym roku taki sam jak obecnie.
Będzie to możliwe dzięki obniżeniu przez radnych średniej ceny skupu żyta ogłoszonej przez Główny Urząd Statystyczny stanowiącej podstawę do obliczenia podatku rolnego z ponad 52 złotych do 50. Tym samym wysokość podatku została utrzymana na poziomie 125 złotych za hektar przeliczeniowy.
Podczas sesji burmistrz Józefowa, Roman Dziura, poinformował także o dwóch inwestycja zaplanowanych na nadchodzący rok: budowie rodzinnych domów pomocy i informatyzacji urzędu.

Na przyszły rok zaplanowano budowę trzech rodzinnych domów pomocy dla maksymalnie 24 pensjonariuszy. Domy takie stanowią formę wsparcia przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych i niepełnosprawnych w wieku emerytalnym, którzy zwykle korzystają z domów pomocy społecznej. Budowa takich placówek pozwoli dostosować je do indywidualnych potrzeb, bo w każdym z nich przebywać będzie zaledwie 8 pensjonariuszy. Inwestycja ta pozwoli gminie zaoszczędzić w pewien sposób pieniądze i ulokować je na lokalnym gruncie. Aktualnie koszt pobytu mieszkańców gminy w domach pomocy społecznej w Biłgoraju czy Krasnobrodzie sięga nawet 2 tysięcy 800 złotych za osobę miesięcznie. Dzięki inwestycji w rodzinne domy pomocy
gmina zostawi te pieniądze u siebie i dodatkowo stworzy jeszcze miejsca pracy. Szacunkowy koszt pobytu jednej osoby w rodzinnym domu pomocy zamknie się kwotą około 1 tysiąca 600 złotych, a zatrudnienie znajdzie w nich 6 osób.
Placówki korzystać będą z usług cateringowych istniejących spółdzielni socjalnych, które zaopatrują się w lokalnych rolników.
Rodzinne domy pomocy zostaną wybudowane na gminnej działce, a będzie je prowadzić organizacja pozarządowa, którą samorząd wybierze pod koniec budowy. Przetarg na wykonanie robót ma być ogłoszony w pierwszym kwartale przyszłego roku, a prace ruszą najprawdopodobniej już wiosną. Działalność domy powinny rozpocząć już w styczniu 2019 roku. Ich utworzenie możliwe będzie dzięki środkom jakie otrzyma gmina z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Szacunkowy koszt inwestycji to prawie 1 milion 300 tysięcy złotych, z czego do 85 procent kosztów netto będą stanowić środki unijne. Z tego samego źródła gmina postara się pozyskać także fundusze na utrzymanie placówek przez trzy lata. Wniosek samorząd przygotuje jeszcze w tym roku.

Gmina otrzyma również dotację na informatyzację urzędu w ramach której zaplanowana jest budowa serwerowni, wymiana sieci informatycznej i komputerów oraz wprowadzenie innych rozwiązań, które pozwolą wdrożyć system e-usług, ułatwiających elektroniczną obsługę mieszkańców. Oprócz Józefowa w projekcie „Lubelskie cyfrowe” wezmą udział cztery inne samorządy, a liderem będzie Lubelska Fundacja Rozwoju. Przetargi na te inwestycje gmina ogłosić ma na początku przyszłego roku, a rozwiązania maja być wdrożone także w przyszłym roku.
Szacunkowy koszt tego projektu to ponad 1 milion 200 tysięcy złotych z czego około 85 procent kosztów netto pokryją środki z RPO.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Oliwia Bojar
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama