R E K L A M A

Z I P

Józefów | Polityka i SamorządOliwia Bojar10 listopada 2017 FACEBOOK | 4461 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0) ()

Józefów: Na sesji o podatkach i rodzinnych domach pomocy

Inwestycje, foto: pixabay.com
R E K L A M A    B O A R D


Podatek rolny, nowe inwestycje w postaci trzech rodzinnych domów pomocy i informatyzacja urzędu to tematy jakie podczas środowej ( 8 listopada) sesji poruszyli radni miejscy w Józefowie.

Rada podjęła decyzję, że podatek rolny w gminie będzie w przyszłym roku taki sam jak obecnie.
Będzie to możliwe dzięki obniżeniu przez radnych średniej ceny skupu żyta ogłoszonej przez Główny Urząd Statystyczny stanowiącej podstawę do obliczenia podatku rolnego z ponad 52 złotych do 50. Tym samym wysokość podatku została utrzymana na poziomie 125 złotych za hektar przeliczeniowy.
Podczas sesji burmistrz Józefowa, Roman Dziura, poinformował także o dwóch inwestycja zaplanowanych na nadchodzący rok: budowie rodzinnych domów pomocy i informatyzacji urzędu.

Na przyszły rok zaplanowano budowę trzech rodzinnych domów pomocy dla maksymalnie 24 pensjonariuszy. Domy takie stanowią formę wsparcia przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych i niepełnosprawnych w wieku emerytalnym, którzy zwykle korzystają z domów pomocy społecznej. Budowa takich placówek pozwoli dostosować je do indywidualnych potrzeb, bo w każdym z nich przebywać będzie zaledwie 8 pensjonariuszy. Inwestycja ta pozwoli gminie zaoszczędzić w pewien sposób pieniądze i ulokować je na lokalnym gruncie. Aktualnie koszt pobytu mieszkańców gminy w domach pomocy społecznej w Biłgoraju czy Krasnobrodzie sięga nawet 2 tysięcy 800 złotych za osobę miesięcznie. Dzięki inwestycji w rodzinne domy pomocy
gmina zostawi te pieniądze u siebie i dodatkowo stworzy jeszcze miejsca pracy. Szacunkowy koszt pobytu jednej osoby w rodzinnym domu pomocy zamknie się kwotą około 1 tysiąca 600 złotych, a zatrudnienie znajdzie w nich 6 osób.
Placówki korzystać będą z usług cateringowych istniejących spółdzielni socjalnych, które zaopatrują się w lokalnych rolników.
Rodzinne domy pomocy zostaną wybudowane na gminnej działce, a będzie je prowadzić organizacja pozarządowa, którą samorząd wybierze pod koniec budowy. Przetarg na wykonanie robót ma być ogłoszony w pierwszym kwartale przyszłego roku, a prace ruszą najprawdopodobniej już wiosną. Działalność domy powinny rozpocząć już w styczniu 2019 roku. Ich utworzenie możliwe będzie dzięki środkom jakie otrzyma gmina z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Szacunkowy koszt inwestycji to prawie 1 milion 300 tysięcy złotych, z czego do 85 procent kosztów netto będą stanowić środki unijne. Z tego samego źródła gmina postara się pozyskać także fundusze na utrzymanie placówek przez trzy lata. Wniosek samorząd przygotuje jeszcze w tym roku.

Gmina otrzyma również dotację na informatyzację urzędu w ramach której zaplanowana jest budowa serwerowni, wymiana sieci informatycznej i komputerów oraz wprowadzenie innych rozwiązań, które pozwolą wdrożyć system e-usług, ułatwiających elektroniczną obsługę mieszkańców. Oprócz Józefowa w projekcie “Lubelskie cyfrowe” wezmą udział cztery inne samorządy, a liderem będzie Lubelska Fundacja Rozwoju. Przetargi na te inwestycje gmina ogłosić ma na początku przyszłego roku, a rozwiązania maja być wdrożone także w przyszłym roku.
Szacunkowy koszt tego projektu to ponad 1 milion 200 tysięcy złotych z czego około 85 procent kosztów netto pokryją środki z RPO.

Autor: Oliwia Bojar
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
K.
A co na to prawowici właściciele kamie...
tylko sprzedać
Sprzedać, zadłużyć i koncerty i konc...
rudy karzeł
"Sowiecka jakość" straszy nadal?...
Oost.
Lokalne wojenki, pohukiwania odyńców, ...
bxt
Może otwarto jakąś nową azjatycką/ ...
Wilhelm
Następny news będzie o znalazcy kota i...
olo
"Trotyl" Gmyz powiedziałby Schlampe....
mieszkaniec
A mnie ciekawi co zrobi prokuratura Ziob...
sonia
Przypominam Ukraina aspiruje do NATO i U...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny