Józefów | Polityka i SamorządRedakcja4 maja 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Józefów: Dodatkowe pieniądze na inwestycje

Pieniądze. Fot. Fotolia
R E K L A M A    B O A R D

Zaplanowane na najbliższe tygodnie w gminie Józefów inwestycje nie są zagrożone, a oprócz nich będą realizowane kolejne. – informują władze samorządowe.

Podczas sesji w czwartek 26 kwietnia, rada miejska zmieniła tegoroczny budżet, zapisując w nim pieniądze m.in. na budowę rodzinnych domów pomocy i ścieżkę rowerową w Górnikach, oświetlenie uliczne i gabinet rehabilitacyjny.

Firmy, które zgłosiły się do przetargu na budowę domów pomocy i ścieżki w Górnikach, złożyły oferty wyższe niż zaplanowała na ten cel gmina.

Na pierwszą z tych inwestycji radni zgodzili się dołożyć 160 tysięcy złotych, a na drugą – 74,5 tysiąca. Dzięki temu możemy rozstrzygnąć obydwa przetargi i podpisać umowy na wykonanie robót – mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej burmistrz Józefowa Roman Dziura

Budowa trzech rodzinnych domów pomocy w Józefowie będzie kosztować prawie 1 milion 300 tysięcy złotych, a kolejne ponad 155 tysięcy to koszt zagospodarowania terenu wokół nowych obiektów. Z kolei 500-metrowy odcinek ścieżki rowerowej w Górnikach to wydatek, sięgający prawie 270 tysięcy złotych. Umowa z wykonawcą ma być podpisana w przyszłym tygodniu, a termin realizacji robót jest wyznaczony na 20 lipca.

W tegorocznym budżecie rada zapisała również 15 tysięcy złotych na realizację drugiego etapu budowy oświetlenia ulicznego w Górecku Starym i dodatkowe 10 tysięcy na dostosowanie części budynku byłego Liceum Ogólnokształcącego w Józefowie na potrzeby zakładu rehabilitacyjnego. Do tej pory taki zakład znajdował się w siedzibie Środowiskowego Domu Samopomocy, ale by spełnić nowe wymogi ustawowe gmina razem ze Stowarzyszeniem na Rzecz Pomocy Rodzinie muszą go przenieść. 

W zmienionym planie finansowym jest jeszcze 20 tysięcy złotych na opracowanie map, potrzebnych przy przygotowania zmian planu zagospodarowania przestrzennego. W przyszłości umożliwią one mieszkańcom m.in. przekształcenie obecnych gruntów rolnych na cele mieszkaniowe czy usługowe. 

(źródło: IAS)

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ds
Sorry ale co ma Łuków do Zamościa?...
Mefisto
Prestiżowe konkursy i PWSZ :D:D:D:D Pic...
Thomas
Beata Mazurek z numerem dwa w lubelskim...
KL
Stara wiadomość - to było w sobotę....
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat