R E K L A M A

Z I P

Józefów | Polityka i SamorządRedakcja4 maja 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Józefów: Dodatkowe pieniądze na inwestycje

Pieniądze. Fot. Fotolia

Zaplanowane na najbliższe tygodnie w gminie Józefów inwestycje nie są zagrożone, a oprócz nich będą realizowane kolejne. – informują władze samorządowe.

Podczas sesji w czwartek 26 kwietnia, rada miejska zmieniła tegoroczny budżet, zapisując w nim pieniądze m.in. na budowę rodzinnych domów pomocy i ścieżkę rowerową w Górnikach, oświetlenie uliczne i gabinet rehabilitacyjny.

Firmy, które zgłosiły się do przetargu na budowę domów pomocy i ścieżki w Górnikach, złożyły oferty wyższe niż zaplanowała na ten cel gmina.

Na pierwszą z tych inwestycji radni zgodzili się dołożyć 160 tysięcy złotych, a na drugą – 74,5 tysiąca. Dzięki temu możemy rozstrzygnąć obydwa przetargi i podpisać umowy na wykonanie robót – mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej burmistrz Józefowa Roman Dziura

Budowa trzech rodzinnych domów pomocy w Józefowie będzie kosztować prawie 1 milion 300 tysięcy złotych, a kolejne ponad 155 tysięcy to koszt zagospodarowania terenu wokół nowych obiektów. Z kolei 500-metrowy odcinek ścieżki rowerowej w Górnikach to wydatek, sięgający prawie 270 tysięcy złotych. Umowa z wykonawcą ma być podpisana w przyszłym tygodniu, a termin realizacji robót jest wyznaczony na 20 lipca.

W tegorocznym budżecie rada zapisała również 15 tysięcy złotych na realizację drugiego etapu budowy oświetlenia ulicznego w Górecku Starym i dodatkowe 10 tysięcy na dostosowanie części budynku byłego Liceum Ogólnokształcącego w Józefowie na potrzeby zakładu rehabilitacyjnego. Do tej pory taki zakład znajdował się w siedzibie Środowiskowego Domu Samopomocy, ale by spełnić nowe wymogi ustawowe gmina razem ze Stowarzyszeniem na Rzecz Pomocy Rodzinie muszą go przenieść. 

W zmienionym planie finansowym jest jeszcze 20 tysięcy złotych na opracowanie map, potrzebnych przy przygotowania zmian planu zagospodarowania przestrzennego. W przyszłości umożliwią one mieszkańcom m.in. przekształcenie obecnych gruntów rolnych na cele mieszkaniowe czy usługowe. 

(źródło: IAS)

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny