II. RegionOliwia Bojar29 grudnia 2015 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Jazda specjalna, pierwsza pomoc i szkolenia językowe

Szkolenię z jazdy techniką specjalną, foto nadesłane
R E K L A M A    B O A R D

Takie elementy dokształcania celników, także z Izby Celnej z Białej Podlaskiej dofinansują środki pochodzące z Funduszy Norweskich. Pieniądze popłyną na realizację projektu pt.: „Zwiększenie bezpieczeństwa i zdolności operacyjnych Służby Celnej w walce z przestępczością transgraniczną i zorganizowanymi grupami przestępczymi”.

Projekt realizowany jest w dwóch częściach. Pierwsza to szkolenia z zakresu nauki jazdy techniką specjalną wraz z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej, które obejmą 732 funkcjonariuszy Służby Celnej. Celnicy szkolą się z doskonalenia omijania przeszkód na nawierzchniach śliskich czy zasad zachowania się podczas dachowania auta. Dzięki szkoleniu z pierwszej pomocy poznają podstawowe zabiegi ratujące życie, obejmujące ćwiczenia z użyciem fantomów i defibrylatora.

W szkoleniach językowych udział weźmie 320 osób, które poznają niezbędne słownictwo do konwersacji uwzględniających słownictwo z zakresu cła, podatków, prawa, dokumentów celnych oraz zadań i procedur stosowanych przez Służbę Celną w kontroli podróżnych.

Odbiorcami projektu są funkcjonariusze odpowiedzialni za zwalczanie przestępczości, ochronę strefy Schengen oraz działania rozpoznawczo-prewencyjne.
Celami projektu są doskonalenie umiejętności zawodowych, podnoszenie poziomu bezpieczeństwa funkcjonariuszy celnych podczas wykonywania przez nich obowiązków służbowych oraz zwiększenie – w ramach wykonywanych czynności służbowych – jakości komunikacji werbalnej z osobami, które nie posługują się językiem polskim.

Całkowity budżet przedsięwzięcia to 2,4 mln zł, z czego 85% pochodzi ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Realizacja projektu potrwa do końca I kwartału 2017 r.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Oliwia Bojar
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
eljot 47 minut temu
wie ktoś co się dzieje z Daszkiewiczem...
KL
Widzę, że Zamość dalej brnie w krety...
Zamość
"Król jest nagi". Rozczarowany-zgadzam ...
Rozczarowany
Jakiś czas temu na koncepcjach GDDKiA o...
ds
Sorry ale co ma Łuków do Zamościa?...
Thomas
Beata Mazurek z numerem dwa w lubelskim...
KL
Stara wiadomość - to było w sobotę....
ak
Jeszcze trzeba wymienić mieszkańców S...
LOVE_ZMC
Jeśli sie myle to przepraszam i zwracam...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat