R E K L A M A

Z I P

2. Region | TurystykaDaniel Czubara2 lutego 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1) ()

Janów pokonał Krasnobród

Janów Lubelski; źródło: Narodowy Portal Turystyczny

R E K L A M A    B O A R D

Do ostatnich sekund trwała walka o zwycięstwo w plebiscycie na najlepszy kurort w województwie lubelskim. Różnica głosów pomiędzy zwycięskim Janowem Lubelskim a drugim Krasnobrodem wyniosła zaledwie 0,2 % głosów !

Plebiscyt prowadzony był na Narodowym Portalu Turystycznym, prowadzonym przez Polską Organizację Turystyczną i trwał do końca stycznia 2017 roku. Takie rankingi są organizowane oddzielnie w każdym z 16 województw, gdzie internauci wybierają najbardziej atrakcyjne miejsca spośród 5 kandydatur. Na Lubelszczyźnie o głosy rywalizowały: Krasnobród,  Janów Lubelski, Nałęczów, Okuninka i Zwierzyniec.

Do ostatnich sekund trwała walka o zwycięstwo między Krasnobrodem i Janowem Lubelskim. Ostatecznie ranking ukształtował się następująco:

Janów Lubelski – 42,7 % głosów

Krasnobród – 42,5 % głosów

Zwierzyniec – 10,1% głosów

Nałęczów – 2,9 % głosów

Okuninka – 1,8 % głosów

Współczesną ozdobą i atrakcją miasta jest około 40-hektarowy sztuczny zbiornik wodny położony na skraju Lasów Janowskich. To wspaniałe miejsce do plażowania oraz aktywnego wypoczynku np. pływania kajakiem. Warto udać się na wycieczkę Edukacyjną Trasą Rowerową Ośrodka Edukacji Ekologicznej, która prowadzi do rezerwatu leśnego “Szklarnia”. W jej sąsiedztwie znajduje się słynna ostoja koników biłgorajskich. W Janowie Lubelskim warto odwiedzić Park Rekreacji Zoom Natury. Na jego terenie znajdują się cztery supernowoczesne laboratoria a także plac pozytywnej energii, pasaże spacerowe z fontannami, ścieżki rowerowe, siłownie zewnętrzne i bulodrom otoczone naturalną roślinnością oraz jeden z najatrakcyjniejszych w Polsce Parków Linowych. Jeżeli chcemy poznać miejscowe tradycje i historię sąsiednich terenów warto odwiedzić Muzeum Regionalne. Miłośnicy aktywnego zwiedzania powinni wybrać się na szlak rowerowy po Lasach Janowskich, który jest uzupełnieniem transgranicznego Szlaku Rowerowego Roztocza i ma długość około 67 kilometrów. –zachwala zwycięzcę plebiscytu Narodowy Portal Turystyczny.

Również Krasnobród, który o mały włos mógł wygrać rywalizację w województwie lubelskim jest chwalony przez organizatorów plebiscytu.

Krasnobród nazywany jest „roztoczańską Częstochową”, dzięki małemu obrazkowi Matki Bożej Krasnobrodzkiej. Do niego od wieków zmierzają pielgrzymi, by prosić o łaski. W podwórzu parafialnym zwiedzić można Muzeum Wsi Krasnobrodzkiej z wystawą etnograficzną, paleontologiczną, garncarską oraz flory i fauny, Muzeum Wieńców Dożynkowych oraz ptaszarnię. Spod Kaplicy na Wodzie zaczerpnąć można wody, która według przekazów ma moc uzdrawiającą. Warto odwiedzić również Kaplicę św. Rocha stojącą w malowniczym rezerwacie chroniącym pomnikowe buki, jodły i naturalny bór sosnowy. Na wypoczynek i relaks w letnie gorące dni zaprasza najatrakcyjniejsze kąpielisko w regionie oraz pełna atrakcji wyspa. Odwagę i sprawność sprawdzimy w parku linowym. Miłośnicy geologii zobaczyć mogą utworzone w kamieniołomie stanowisko dokumentacyjne, na którego szczycie stoi baszta widokowa oraz przejść ścieżką edukacyjną z naturalnej wielkości dinozaurami. Aktywny turysta skorzysta tutaj z wielu ścieżek spacerowych, szlaków pieszych i rowerowych. Zima przyciąga miłośników kuligów i narciarstwa biegowego. Sąsiednie miejscowości takie jak Zamość czy Biłgoraj są zdecydowanie warte odwiedzenia.

Teraz wyniki plebiscytu zweryfikują turyści, którym życzymy samych dobrych wrażeń i wspomnień.

 

Autor: Daniel Czubara
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
  • "lawyer" dnia 2 lutego 2017 o godzinie 10:24:13 napisał:
    Dlaczego wydaje mi się, że gdyby popularność zmierzyć "nogami" turystów to kolejność byłaby dokładnie odwrotna ? To ukazuje niestety wartość tego typu plebiscytów, gdzie głosują głównie mieszkańcy miejscowości biorących udział w konkursie. Im bardziej czuje się ona niedowartościowana i zakompleksiona tym większa mobilizacja aby chociaż w plebiscycie mieć sukces ....
    0
    0
    R E K L A M A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
perła
Zawiślak rzucony na kolana !,ale upokor...
fifi
Poseł Zawiślak najpierw przekuł wygra...
Daniel Czubara 8 minut temu
@observer to nie naginanie faktów, ani ...
observer 26 minut temu
do redaktora - "uzyskał poparcie PIS, p...
video lupum 29 minut temu
Thomas, kozacy to nie ukraińcy, proszę...
Zawisza 31 minut temu
Sukcesy to 230 mln złotych dofinansowan...
??? 34 minuty temu
Pan Gliwiński to chyba PSL...
roman2 55 minut temu
Marto zdaj sprzęt . Wnuk pewne zwycięs...
Obserwer 58 minut temu
Dobre PiS popiera Wnuka jako kandydata n...
Yyyy
Pan S. Zawiślak rozjechany. Wy......ny ...
TORRES20400
To wygląda mniej więcej tak: są wybor...
qwert
Chyba sam w to nie wierzysz, że może s...
qwert
Naprawdę widzicie jakieś spektakularne...
Henryk
Spora porażka posła Zawiślaka. Przez ...
TORRES20400
Bo zwykle są jakieś przemówienia, "br...
Thomas
Oczywiście, inicjatywa mogła być pos...
Daniel Czubara
@Torres20400 specjalnie dzwoniłem po po...
ciekawy
jutro 100 lecie szkoly sp3 a tu zadnej z...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny