R E K L A M A

Z I P

2. Region | TurystykaDaniel Czubara2 lutego 2017 FACEBOOK | 3990 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1)

Janów pokonał Krasnobród

Janów Lubelski; źródło: Narodowy Portal Turystyczny

R E K L A M A    B O A R D

Do ostatnich sekund trwała walka o zwycięstwo w plebiscycie na najlepszy kurort w województwie lubelskim. Różnica głosów pomiędzy zwycięskim Janowem Lubelskim a drugim Krasnobrodem wyniosła zaledwie 0,2 % głosów !

Plebiscyt prowadzony był na Narodowym Portalu Turystycznym, prowadzonym przez Polską Organizację Turystyczną i trwał do końca stycznia 2017 roku. Takie rankingi są organizowane oddzielnie w każdym z 16 województw, gdzie internauci wybierają najbardziej atrakcyjne miejsca spośród 5 kandydatur. Na Lubelszczyźnie o głosy rywalizowały: Krasnobród,  Janów Lubelski, Nałęczów, Okuninka i Zwierzyniec.

Do ostatnich sekund trwała walka o zwycięstwo między Krasnobrodem i Janowem Lubelskim. Ostatecznie ranking ukształtował się następująco:

Janów Lubelski – 42,7 % głosów

Krasnobród – 42,5 % głosów

Zwierzyniec – 10,1% głosów

Nałęczów – 2,9 % głosów

Okuninka – 1,8 % głosów

Współczesną ozdobą i atrakcją miasta jest około 40-hektarowy sztuczny zbiornik wodny położony na skraju Lasów Janowskich. To wspaniałe miejsce do plażowania oraz aktywnego wypoczynku np. pływania kajakiem. Warto udać się na wycieczkę Edukacyjną Trasą Rowerową Ośrodka Edukacji Ekologicznej, która prowadzi do rezerwatu leśnego “Szklarnia”. W jej sąsiedztwie znajduje się słynna ostoja koników biłgorajskich. W Janowie Lubelskim warto odwiedzić Park Rekreacji Zoom Natury. Na jego terenie znajdują się cztery supernowoczesne laboratoria a także plac pozytywnej energii, pasaże spacerowe z fontannami, ścieżki rowerowe, siłownie zewnętrzne i bulodrom otoczone naturalną roślinnością oraz jeden z najatrakcyjniejszych w Polsce Parków Linowych. Jeżeli chcemy poznać miejscowe tradycje i historię sąsiednich terenów warto odwiedzić Muzeum Regionalne. Miłośnicy aktywnego zwiedzania powinni wybrać się na szlak rowerowy po Lasach Janowskich, który jest uzupełnieniem transgranicznego Szlaku Rowerowego Roztocza i ma długość około 67 kilometrów. –zachwala zwycięzcę plebiscytu Narodowy Portal Turystyczny.

Również Krasnobród, który o mały włos mógł wygrać rywalizację w województwie lubelskim jest chwalony przez organizatorów plebiscytu.

Krasnobród nazywany jest „roztoczańską Częstochową”, dzięki małemu obrazkowi Matki Bożej Krasnobrodzkiej. Do niego od wieków zmierzają pielgrzymi, by prosić o łaski. W podwórzu parafialnym zwiedzić można Muzeum Wsi Krasnobrodzkiej z wystawą etnograficzną, paleontologiczną, garncarską oraz flory i fauny, Muzeum Wieńców Dożynkowych oraz ptaszarnię. Spod Kaplicy na Wodzie zaczerpnąć można wody, która według przekazów ma moc uzdrawiającą. Warto odwiedzić również Kaplicę św. Rocha stojącą w malowniczym rezerwacie chroniącym pomnikowe buki, jodły i naturalny bór sosnowy. Na wypoczynek i relaks w letnie gorące dni zaprasza najatrakcyjniejsze kąpielisko w regionie oraz pełna atrakcji wyspa. Odwagę i sprawność sprawdzimy w parku linowym. Miłośnicy geologii zobaczyć mogą utworzone w kamieniołomie stanowisko dokumentacyjne, na którego szczycie stoi baszta widokowa oraz przejść ścieżką edukacyjną z naturalnej wielkości dinozaurami. Aktywny turysta skorzysta tutaj z wielu ścieżek spacerowych, szlaków pieszych i rowerowych. Zima przyciąga miłośników kuligów i narciarstwa biegowego. Sąsiednie miejscowości takie jak Zamość czy Biłgoraj są zdecydowanie warte odwiedzenia.

Teraz wyniki plebiscytu zweryfikują turyści, którym życzymy samych dobrych wrażeń i wspomnień.

 

Autor: Daniel Czubara
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "lawyer" dnia 2 lutego 2017 o godzinie 10:24:13 napisał:
    Dlaczego wydaje mi się, że gdyby popularność zmierzyć "nogami" turystów to kolejność byłaby dokładnie odwrotna ? To ukazuje niestety wartość tego typu plebiscytów, gdzie głosują głównie mieszkańcy miejscowości biorących udział w konkursie. Im bardziej czuje się ona niedowartościowana i zakompleksiona tym większa mobilizacja aby chociaż w plebiscycie mieć sukces ....
    0
    0
    R E K L A M A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

klangor
A kiedy w końcu zostanie powołany peł...
niki
Po co te dyskusje o przepisach i pierwsz...
viki
............Tylko niech ze sobą flaszk...
TORRES20400
Na sentymenty mnie wzięło. Na "starym"...
Gabriela Korkos...
Przejście do nowego akapitu (enter) mo...
Gabriela Korkos...
Redakcja postara się was nie zawieść ...
Gabriela Korkos...
Szukamy najlepszego rozwiązania dla pro...
Gabriela Korkos...
Ciekawy pomysł :)...
Gabriela Korkos...
"Niektóre kontrowersyjne ale komentowan...
Gabriela Korkos...
"poprawny merytorycznie komentarz" zosta...
ja
ciekawe kto wystartuje w konkusie...
Czesław
Dobrze, że ćwiczą. A co mają robić ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny