Janów Lubelski | Kultura i rozrywkaOliwia Bojar2 lutego 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Janów Lubelski: IRA, Bayer Full, Skaldowie, Weekend i Szafa Gra gwiazdami tegorocznych imprez

Festiwal Kaszy Gryczaki 2017, foto: Oliwia Bojar
R E K L A M A    B O A R D

Tradycyjne już Dni Janowa i Gryczaki, ale także maratony sportowe, festiwal folkloru czy festiwal artystów filmu i telewizji czekają w bieżącym roku na mieszkańców i turystów, którzy odwiedzą Janów Lubelski.

Już w maju odbędzie się Festiwal Folkloru „Jarmark Janowski”, który jest prezentacją dorobku artystycznego zespołów ludowych, kapel, śpiewaków, instrumentalistów i par tanecznych Ziemi Janowskiej. Podczas Festiwalu prowadzone są pokazy ginących zawodów oraz kiermasz sztuki ludowej.

Janowskie lato i początek wakacji, 24 czerwca, rozpoczną w tym roku Dni Janowa. Ich gwiazda będzie zespół IRA. Od 29 czerwca do 1 lipca w Lążku Garncarskim koło Janowa odbywać się będą Ogólnopolskie Spotkania Garncarskie organizowane przez Muzeum Regionalne.

Natomiast w lipcu odbędzie się Festiwal Artystów Filmu i Telewizji FART, który jest imprezą promującą i upowszechniającą film polski oraz najciekawsze propozycje światowego kina. FART adresowany jest do widzów w różnym wieku i opiera się na trzech filarach: kinie dziecięcym, kinie artystycznym i kinie popularnym. W lipcu zaplanowano także Festiwal Muzyki Tradycyjnej „Na rozstajnych drogach”, który jest edukacyjno – muzyczno – artystycznym wydarzeniem, którego celem jest poznawanie i kultywowanie zanikających tradycji muzycznych oraz promocja dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego Ziemi Janowskiej.

Natomiast w sierpniu, a dokładnie w dniach 11 i 12 sierpnia odbywać się będzie Festiwal Kaszy Gryczaki. Pojawią się na nich takie gwiazdy jak: Bayer Full, Skaldowie, oraz zespół WEEKEND i Szafa Gra.

Miejscem Gryczaków, tak jak i Dni Janowa będzie Park Misztalec.

W bieżącym roku w Janowie nie zabraknie także imprez sportowych, głównie rowerowych. Na 3 maja zaplanowano Mazovia MTB Marathon z Cezarym Zamaną, a 6 maja odbędzie kolejna impreza rowerowa KROSS ROAD TOUR. W maju, po raz dziesiąty zaplanowano Krajoznawczy Rajd Rowerowy „Szlakami Leśnego Skarbca”, którego organizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W związku, że w tym roku przypada 100-lecie odzyskania niepodległości w Janowie nie zabraknie także uroczystości i imprez patriotycznych. Jak informuje Dorota Kozdra z janowskiego Urzędu Miasta zaplanowano już Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych (marzec), 3 maja – Uchwalenie Konstytucji 3 Maja, 74 rocznicę Bitwy Partyzanckiej na Porytowym Wzgórzu, 12 lipca – Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej, 30 września – 79. Rocznica zakończenia działań obronnych grupy płk. Tadeusza Zieleniewskiego, 5 listopada – Odzyskanie Niepodległości w Janowie Lubelskim, 11 listopada – 100. Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Ponadto nie zabraknie konkursów, koncertów i zawodów sportowych

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Oliwia Bojar
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
leszek
pomysł(zasłyszany) Nikodema Dyzmy,...
historyk
Żadnego konfliktu między Zamościem a ...
Powinni grać na hali Osir tam gdzie gra...
Lidia
Radny Nowakowski WSTYD, żeby tak sie ub...
Thomas
Głos potrzebny, ale głos spó...
kmicic
a i jeszcze jedno, dla rozluźnienia emo...
mieszkaniec
drogi ,,Polak'u" - widać nie znasz życ...
zdrovit
Jaki problem, żeby tak duża firma jak ...
ad111
I już pisiorskie trolle się zleciały ...
Mefisto
Och, jakież to trzeba mieć kwalifikacj...
mama
Całkowicie zgadzam się z "rodzicem". W...
Polak
Drogi mieszkańcu, to jest wolny kraj (j...
martinez
Jak można w nieskończoność głosowa...
mieszkaniec
ależ ta grupa zawodowa ma takie przywil...
jan III
Kolumbarium w Zamościu już istnieje na...
rodzic
Bardzo prosimy by politycy na dole nie w...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018