R E K L A M A

Z I P

Janów Lubelski | Kultura i rozrywkaOliwia Bojar2 lutego 2018 FACEBOOK | 5250 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Janów Lubelski: IRA, Bayer Full, Skaldowie, Weekend i Szafa Gra gwiazdami tegorocznych imprez

Festiwal Kaszy Gryczaki 2017, foto: Oliwia Bojar
R E K L A M A    B O A R D

Tradycyjne już Dni Janowa i Gryczaki, ale także maratony sportowe, festiwal folkloru czy festiwal artystów filmu i telewizji czekają w bieżącym roku na mieszkańców i turystów, którzy odwiedzą Janów Lubelski.

Już w maju odbędzie się Festiwal Folkloru „Jarmark Janowski”, który jest prezentacją dorobku artystycznego zespołów ludowych, kapel, śpiewaków, instrumentalistów i par tanecznych Ziemi Janowskiej. Podczas Festiwalu prowadzone są pokazy ginących zawodów oraz kiermasz sztuki ludowej.

Janowskie lato i początek wakacji, 24 czerwca, rozpoczną w tym roku Dni Janowa. Ich gwiazda będzie zespół IRA. Od 29 czerwca do 1 lipca w Lążku Garncarskim koło Janowa odbywać się będą Ogólnopolskie Spotkania Garncarskie organizowane przez Muzeum Regionalne.

Natomiast w lipcu odbędzie się Festiwal Artystów Filmu i Telewizji FART, który jest imprezą promującą i upowszechniającą film polski oraz najciekawsze propozycje światowego kina. FART adresowany jest do widzów w różnym wieku i opiera się na trzech filarach: kinie dziecięcym, kinie artystycznym i kinie popularnym. W lipcu zaplanowano także Festiwal Muzyki Tradycyjnej „Na rozstajnych drogach”, który jest edukacyjno – muzyczno – artystycznym wydarzeniem, którego celem jest poznawanie i kultywowanie zanikających tradycji muzycznych oraz promocja dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego Ziemi Janowskiej.

Natomiast w sierpniu, a dokładnie w dniach 11 i 12 sierpnia odbywać się będzie Festiwal Kaszy Gryczaki. Pojawią się na nich takie gwiazdy jak: Bayer Full, Skaldowie, oraz zespół WEEKEND i Szafa Gra.

Miejscem Gryczaków, tak jak i Dni Janowa będzie Park Misztalec.

W bieżącym roku w Janowie nie zabraknie także imprez sportowych, głównie rowerowych. Na 3 maja zaplanowano Mazovia MTB Marathon z Cezarym Zamaną, a 6 maja odbędzie kolejna impreza rowerowa KROSS ROAD TOUR. W maju, po raz dziesiąty zaplanowano Krajoznawczy Rajd Rowerowy „Szlakami Leśnego Skarbca”, którego organizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W związku, że w tym roku przypada 100-lecie odzyskania niepodległości w Janowie nie zabraknie także uroczystości i imprez patriotycznych. Jak informuje Dorota Kozdra z janowskiego Urzędu Miasta zaplanowano już Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych (marzec), 3 maja – Uchwalenie Konstytucji 3 Maja, 74 rocznicę Bitwy Partyzanckiej na Porytowym Wzgórzu, 12 lipca – Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej, 30 września – 79. Rocznica zakończenia działań obronnych grupy płk. Tadeusza Zieleniewskiego, 5 listopada – Odzyskanie Niepodległości w Janowie Lubelskim, 11 listopada – 100. Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Ponadto nie zabraknie konkursów, koncertów i zawodów sportowych

Autor: Oliwia Bojar
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny