R E K L A M A

Z I P

Janów Lubelski | Kultura i rozrywkaOliwia Bojar2 lutego 2018 FACEBOOK | 4016 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Janów Lubelski: IRA, Bayer Full, Skaldowie, Weekend i Szafa Gra gwiazdami tegorocznych imprez

Festiwal Kaszy Gryczaki 2017, foto: Oliwia Bojar

R E K L A M A    B O A R D

Tradycyjne już Dni Janowa i Gryczaki, ale także maratony sportowe, festiwal folkloru czy festiwal artystów filmu i telewizji czekają w bieżącym roku na mieszkańców i turystów, którzy odwiedzą Janów Lubelski.

Już w maju odbędzie się Festiwal Folkloru „Jarmark Janowski”, który jest prezentacją dorobku artystycznego zespołów ludowych, kapel, śpiewaków, instrumentalistów i par tanecznych Ziemi Janowskiej. Podczas Festiwalu prowadzone są pokazy ginących zawodów oraz kiermasz sztuki ludowej.

Janowskie lato i początek wakacji, 24 czerwca, rozpoczną w tym roku Dni Janowa. Ich gwiazda będzie zespół IRA. Od 29 czerwca do 1 lipca w Lążku Garncarskim koło Janowa odbywać się będą Ogólnopolskie Spotkania Garncarskie organizowane przez Muzeum Regionalne.

Natomiast w lipcu odbędzie się Festiwal Artystów Filmu i Telewizji FART, który jest imprezą promującą i upowszechniającą film polski oraz najciekawsze propozycje światowego kina. FART adresowany jest do widzów w różnym wieku i opiera się na trzech filarach: kinie dziecięcym, kinie artystycznym i kinie popularnym. W lipcu zaplanowano także Festiwal Muzyki Tradycyjnej „Na rozstajnych drogach”, który jest edukacyjno – muzyczno – artystycznym wydarzeniem, którego celem jest poznawanie i kultywowanie zanikających tradycji muzycznych oraz promocja dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego Ziemi Janowskiej.

Natomiast w sierpniu, a dokładnie w dniach 11 i 12 sierpnia odbywać się będzie Festiwal Kaszy Gryczaki. Pojawią się na nich takie gwiazdy jak: Bayer Full, Skaldowie, oraz zespół WEEKEND i Szafa Gra.

Miejscem Gryczaków, tak jak i Dni Janowa będzie Park Misztalec.

W bieżącym roku w Janowie nie zabraknie także imprez sportowych, głównie rowerowych. Na 3 maja zaplanowano Mazovia MTB Marathon z Cezarym Zamaną, a 6 maja odbędzie kolejna impreza rowerowa KROSS ROAD TOUR. W maju, po raz dziesiąty zaplanowano Krajoznawczy Rajd Rowerowy „Szlakami Leśnego Skarbca”, którego organizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W związku, że w tym roku przypada 100-lecie odzyskania niepodległości w Janowie nie zabraknie także uroczystości i imprez patriotycznych. Jak informuje Dorota Kozdra z janowskiego Urzędu Miasta zaplanowano już Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych (marzec), 3 maja – Uchwalenie Konstytucji 3 Maja, 74 rocznicę Bitwy Partyzanckiej na Porytowym Wzgórzu, 12 lipca – Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej, 30 września – 79. Rocznica zakończenia działań obronnych grupy płk. Tadeusza Zieleniewskiego, 5 listopada – Odzyskanie Niepodległości w Janowie Lubelskim, 11 listopada – 100. Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Ponadto nie zabraknie konkursów, koncertów i zawodów sportowych

Autor: Oliwia Bojar
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

Beata 8 minut temu
Ludzie to jest przerażające, ile w was...
L11A
Boże chroń przed komuną i jej emisari...
Marian
Jaki przemysł? Gdzie? Na około kartofl...
x
Z uwagi na duże straty w pomocy ( Kupis...
Stop
Problem Twój jest taki, że widzisz zna...
Zm
Do tej pory sie nie zastanowił to i pew...
wyborca
Porażka wyborcza Zamościa 2014 !...
kibic
A co ze Stachyrą zastanowił się już ...
K.Retyn
"Największy" "sukces" "nowej" lewicy to...
No
Może poczekamy na wyrok sądu. Ja tam w...
K.Retyn
Towarzyszu "K" książek nikt nie zamier...
heniek
Zapewne jakiś "stryjek zamienił siekie...
Obserwer
Nicolas Sarkozy zatrzymany przez policj...
Mu
Według ustaleń policji opisanych na in...
Zm
Ostatnio jadac ta droga tez ledwo zobacz...
ad111
Tam nie ma znaku STOP, a tylko krzyż ś...
z_boku
Ludzie zapomnieli o tym że istnieją po...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny