R E K L A M A

Z I P

II. Region | Janów Lubelski | MotoryzacjaOliwia Bojar25 sierpnia 2017 FACEBOOK | 5262 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Janów Lubelski: Ekspresowo do Kraśnika

Ekspresówka Janów Lubelski- Kraśnik- mapa, źródło GDDKiA Lublin


Dwóch wykonawców do 2021 roku wykonać ma 33 kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S19 Kraśnik – Janów Lubelski.

Wybrano już najkorzystniejsze oferty na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S19 od końca obwodnicy Kraśnika do granicy z woj. podkarpackim.
To propozycje Konsorcjum Firm Strabag z Pruszkowa (Lider) i Strabag Infrastruktura Południe z Wrocławia (Partner) i Firma Mota-Engil Central Europe z Krakowa.
Jeśli w ciągu 10 dni nie wpłyną odwołania to po zakończeniu kontroli prowadzonej przez prezesa Urzędu Zamówień Publicznych podpisane zostaną umowy z wykonawcami.

Najkorzystniejszą ofertę na pierwszy odcinek – od węzła Kraśnik Południe do węzła Janów Lubelski Północ (18 km) – złożyło konsorcjum firm Strabag i Strabag Infrastruktura Południe. Wartość budowy tego odcinak to blisko 390 mln zł.
Natomiast drugi odcinek, stanowiący jednocześnie obwodnicę Janowa Lubelskiego (ok. 7 km), wybuduje firma Mota-Engil Central Europe (wartość ok. 148,5 mln zł).
Z kolei odcinek od węzła Janów Lubelski Południe do węzła Lasy Janowskie (ok. 8 km) wykona konsorcjum Strabag i Strabag Infrastruktura Południe (wartość ok. 183,6 mln zł).
Realizacja zadania w formule „Projektuj Buduj” rozpocznie się w roku 2019, a zakończy w 2021 r. Wszystkie odcinki mają być zrealizowane równocześnie w okresie 34 miesięcy (nie wlicza się okresów zimowych podczas realizacji robót od 15 grudnia do 15 marca) i będą objęte gwarancją przez 10 lat.

Przypomnijmy, że początek odcinka pokrywa się z obecnym przebiegiem DK19 w miejscu włączenia obwodnicy Kraśnika. Dalej trasa omija miejscowości: Polichna, Modliborzyce i Janów Lubelski i przechodzi przez kompleks Lasów Janowskich omijając Łążek Ordynacki, by po przekroczeniu granicy województw dojść do wsi Zapacz koło Niska. Droga przebiega przez tereny gmin: Kraśnik, Szastarka, Modliborzyce, Janów Lubelski (woj. lubelskie), Jarocin, Ulanów i Nisko (woj. podkarpackie).

W zakresie inwestycji znajdują się:
-budowa drogi ekspresowej dwujezdniowej z pozostawieniem rezerwy terenu na dobudowę docelowo trzeciego pasa ruchu po wewnętrznej stronie jezdni,
-przebudowa (budowa) towarzyszącego trasie układu komunikacyjnego obsługującego przyległe tereny,
– budowa urządzeń z zakresu branży elektroenergetycznej, teletechnicznej, sanitarnej, kolejowej, melioracyjnej i zieleni.

Obiekty inżynierskie jakie powstaną to mosty i wiadukty w ciągu drogi ekspresowej (w tym nad linią kolejową), wiadukty w ciągu dróg bocznych, przepusty oraz przejścia dla zwierząt i płazów.
Ponadto powstaną węzły komunikacyjne w takich miejscach jak: Szastarka (nazwa robocza Polichna), Modliborzyce (na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 857), Janów Lub. Północ (nazwa robocza Kopce) , Janów Lub. Południe (nazwa robocza Jonaki) oraz Lasy Janowskie (nazwa robocza Łążek Ordynacki).
Wybudowane zostaną także MOP-y czyli Miejsca Obsługi Podróżnych: w Słodkowie, Felinowie oraz w Janowie Lubelskim.

 źródło: GDDKiA Lublin
źródło: GDDKiA Lublin
Autor: Oliwia Bojar
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny