R E K L A M A

Z I P

II. Region | Janów Lubelski | MotoryzacjaOliwia Bojar25 sierpnia 2017 FACEBOOK | 4537 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0) ()

Janów Lubelski: Ekspresowo do Kraśnika

Ekspresówka Janów Lubelski- Kraśnik- mapa, źródło GDDKiA Lublin


Dwóch wykonawców do 2021 roku wykonać ma 33 kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S19 Kraśnik – Janów Lubelski.

Wybrano już najkorzystniejsze oferty na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S19 od końca obwodnicy Kraśnika do granicy z woj. podkarpackim.
To propozycje Konsorcjum Firm Strabag z Pruszkowa (Lider) i Strabag Infrastruktura Południe z Wrocławia (Partner) i Firma Mota-Engil Central Europe z Krakowa.
Jeśli w ciągu 10 dni nie wpłyną odwołania to po zakończeniu kontroli prowadzonej przez prezesa Urzędu Zamówień Publicznych podpisane zostaną umowy z wykonawcami.

Najkorzystniejszą ofertę na pierwszy odcinek – od węzła Kraśnik Południe do węzła Janów Lubelski Północ (18 km) – złożyło konsorcjum firm Strabag i Strabag Infrastruktura Południe. Wartość budowy tego odcinak to blisko 390 mln zł.
Natomiast drugi odcinek, stanowiący jednocześnie obwodnicę Janowa Lubelskiego (ok. 7 km), wybuduje firma Mota-Engil Central Europe (wartość ok. 148,5 mln zł).
Z kolei odcinek od węzła Janów Lubelski Południe do węzła Lasy Janowskie (ok. 8 km) wykona konsorcjum Strabag i Strabag Infrastruktura Południe (wartość ok. 183,6 mln zł).
Realizacja zadania w formule „Projektuj Buduj” rozpocznie się w roku 2019, a zakończy w 2021 r. Wszystkie odcinki mają być zrealizowane równocześnie w okresie 34 miesięcy (nie wlicza się okresów zimowych podczas realizacji robót od 15 grudnia do 15 marca) i będą objęte gwarancją przez 10 lat.

Przypomnijmy, że początek odcinka pokrywa się z obecnym przebiegiem DK19 w miejscu włączenia obwodnicy Kraśnika. Dalej trasa omija miejscowości: Polichna, Modliborzyce i Janów Lubelski i przechodzi przez kompleks Lasów Janowskich omijając Łążek Ordynacki, by po przekroczeniu granicy województw dojść do wsi Zapacz koło Niska. Droga przebiega przez tereny gmin: Kraśnik, Szastarka, Modliborzyce, Janów Lubelski (woj. lubelskie), Jarocin, Ulanów i Nisko (woj. podkarpackie).

W zakresie inwestycji znajdują się:
-budowa drogi ekspresowej dwujezdniowej z pozostawieniem rezerwy terenu na dobudowę docelowo trzeciego pasa ruchu po wewnętrznej stronie jezdni,
-przebudowa (budowa) towarzyszącego trasie układu komunikacyjnego obsługującego przyległe tereny,
– budowa urządzeń z zakresu branży elektroenergetycznej, teletechnicznej, sanitarnej, kolejowej, melioracyjnej i zieleni.

Obiekty inżynierskie jakie powstaną to mosty i wiadukty w ciągu drogi ekspresowej (w tym nad linią kolejową), wiadukty w ciągu dróg bocznych, przepusty oraz przejścia dla zwierząt i płazów.
Ponadto powstaną węzły komunikacyjne w takich miejscach jak: Szastarka (nazwa robocza Polichna), Modliborzyce (na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 857), Janów Lub. Północ (nazwa robocza Kopce) , Janów Lub. Południe (nazwa robocza Jonaki) oraz Lasy Janowskie (nazwa robocza Łążek Ordynacki).
Wybudowane zostaną także MOP-y czyli Miejsca Obsługi Podróżnych: w Słodkowie, Felinowie oraz w Janowie Lubelskim.

 źródło: GDDKiA Lublin
źródło: GDDKiA Lublin
Autor: Oliwia Bojar
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny