R E K L A M A

Z I P

2. Region | Janów Lubelski | MotoryzacjaOliwia Bojar25 sierpnia 2017

Janów Lubelski: Ekspresowo do Kraśnika

Ekspresówka Janów Lubelski- Kraśnik- mapa, źródło GDDKiA Lublin

R E K L A M A    B O A R D


Dwóch wykonawców do 2021 roku wykonać ma 33 kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S19 Kraśnik – Janów Lubelski.

Wybrano już najkorzystniejsze oferty na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S19 od końca obwodnicy Kraśnika do granicy z woj. podkarpackim.
To propozycje Konsorcjum Firm Strabag z Pruszkowa (Lider) i Strabag Infrastruktura Południe z Wrocławia (Partner) i Firma Mota-Engil Central Europe z Krakowa.
Jeśli w ciągu 10 dni nie wpłyną odwołania to po zakończeniu kontroli prowadzonej przez prezesa Urzędu Zamówień Publicznych podpisane zostaną umowy z wykonawcami.

Najkorzystniejszą ofertę na pierwszy odcinek – od węzła Kraśnik Południe do węzła Janów Lubelski Północ (18 km) – złożyło konsorcjum firm Strabag i Strabag Infrastruktura Południe. Wartość budowy tego odcinak to blisko 390 mln zł.
Natomiast drugi odcinek, stanowiący jednocześnie obwodnicę Janowa Lubelskiego (ok. 7 km), wybuduje firma Mota-Engil Central Europe (wartość ok. 148,5 mln zł).
Z kolei odcinek od węzła Janów Lubelski Południe do węzła Lasy Janowskie (ok. 8 km) wykona konsorcjum Strabag i Strabag Infrastruktura Południe (wartość ok. 183,6 mln zł).
Realizacja zadania w formule „Projektuj Buduj” rozpocznie się w roku 2019, a zakończy w 2021 r. Wszystkie odcinki mają być zrealizowane równocześnie w okresie 34 miesięcy (nie wlicza się okresów zimowych podczas realizacji robót od 15 grudnia do 15 marca) i będą objęte gwarancją przez 10 lat.

Przypomnijmy, że początek odcinka pokrywa się z obecnym przebiegiem DK19 w miejscu włączenia obwodnicy Kraśnika. Dalej trasa omija miejscowości: Polichna, Modliborzyce i Janów Lubelski i przechodzi przez kompleks Lasów Janowskich omijając Łążek Ordynacki, by po przekroczeniu granicy województw dojść do wsi Zapacz koło Niska. Droga przebiega przez tereny gmin: Kraśnik, Szastarka, Modliborzyce, Janów Lubelski (woj. lubelskie), Jarocin, Ulanów i Nisko (woj. podkarpackie).

W zakresie inwestycji znajdują się:
-budowa drogi ekspresowej dwujezdniowej z pozostawieniem rezerwy terenu na dobudowę docelowo trzeciego pasa ruchu po wewnętrznej stronie jezdni,
-przebudowa (budowa) towarzyszącego trasie układu komunikacyjnego obsługującego przyległe tereny,
– budowa urządzeń z zakresu branży elektroenergetycznej, teletechnicznej, sanitarnej, kolejowej, melioracyjnej i zieleni.

Obiekty inżynierskie jakie powstaną to mosty i wiadukty w ciągu drogi ekspresowej (w tym nad linią kolejową), wiadukty w ciągu dróg bocznych, przepusty oraz przejścia dla zwierząt i płazów.
Ponadto powstaną węzły komunikacyjne w takich miejscach jak: Szastarka (nazwa robocza Polichna), Modliborzyce (na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 857), Janów Lub. Północ (nazwa robocza Kopce) , Janów Lub. Południe (nazwa robocza Jonaki) oraz Lasy Janowskie (nazwa robocza Łążek Ordynacki).
Wybudowane zostaną także MOP-y czyli Miejsca Obsługi Podróżnych: w Słodkowie, Felinowie oraz w Janowie Lubelskim.

 źródło: GDDKiA Lublin
źródło: GDDKiA Lublin
Autor: Oliwia Bojar
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Roman
do "œπæ" trzeba się zapytać czy jak...
œπæ
Na kulturę dali wszędzie, ale na obcho...
antyklerykał
Gdyby ktoś potrzebował wsparcia w walc...
Prokurator
Nie kasuja, tylko wyłączają, bo sa do...
L11A
Nie wypowiadam się na temat Pana Kwiatk...
michał
Antyklerykał do nogi !...
do Rysio
Jeśli już poruszyłeś ten temat to; P...
Tekst nadesłan...
jaka kobieta ?...
Tekst nadesłan...
Z tym tytułem to niezły przypał. No a...
Szacunek
Żona Pana Paszta zmarła tydzień temu....
Lena
Dziękuję portalowi roztocze.net za tę...
He he
Po trzecie: zamilcz już, tzw. "Szacunku...
Szacunek
Do „He he” po pierwsze co tak ci śm...
He he
Dopóki tzw. "Szacunek" i niejaki "Rex" ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny