R E K L A M A

Z I P

Artykuł ekspercki | Dom i Ogródtekst nadesłany19 sierpnia 2017

Jaki system ogrzewania wybrać?

fot. nadesłane

R E K L A M A    B O A R D

Wybór systemu ogrzewania jest niezwykle istotny. W zależności od tego jaki system wybierzemy, koszty ogrzewania będą się znacząco różniły. Wiele zależy od wielkości naszego domu czy mieszkania, lokalizacji, naszych potrzeb i preferencji. Podpowiadamy jak dopasować system ogrzewania.

System ogrzewania – co wybrać?

Na wybór systemu ogrzewania ma wpływ wiele czynników, m.in. kwota, jaką dysponujemy, konstrukcja domu, rejon kraju, obecność miejskiej sieci ciepłowniczej, instalacji gazowej. By prawidłowo wybrać system grzewczy musimy wziąć te wszystkie czynniki pod uwagę (źródło: buderus.pl). Możemy się zwrócić o pomoc do architekta, który projektował (lub projektuje) mieszkanie czy dom lub osoby nadzorującej remont budynku. Pamiętajmy, że wybierając odpowiedni system ogrzewania zaoszczędzimy na kosztach. Może się okazać, że system grzewczy, który planujemy zainstalować, wiąże się z przebudową, a ta jest kosztowna. Podjęta przez nas decyzja nie może być pochopna.

Kominek jako sposób ogrzewania

To ten rodzaj ogrzewania, który nie tylko jest niezwykle skuteczny, ale także stanowi element dekoracyjny. Przepięknie wygląda w salonach. Coraz częściej decydujemy się na niego także w mniejszych mieszkaniach – jako metoda dogrzewania lub ogrzewania. Do wyboru mamy kominki z otwartym paleniskiem lub zamkniętym paleniskiem. Ten z otwartym paleniskiem nadaje się bardziej do dogrzewania pomieszczeń. Tworzy niepowtarzalny klimat w pomieszczeniu. Kominek z zamkniętym paleniskiem można z powodzeniem wykorzystać do ogrzania całego mieszkania czy domu. Do rozprowadzania ciepła możemy wykorzystać powietrze, wodę lub układ z systemem centralnego ogrzewania. To szybki sposób na ogrzanie pomieszczeń.

Kaloryfery, grzejniki

Do wyboru mamy mnóstwo grzejników. Wygląd zależy od naszych indywidualnych preferencji, natomiast wybierając odpowiedni grzejnik musimy mieć na uwadze wielkość pomieszczenia, ponieważ to ona warunkuje to, jaką moc grzejnika będziemy musieli wybrać. Jest to najczęściej wybierany system ogrzewania, ponieważ cechuje go prostota obsługi, a także bezpieczeństwo – istnieje niewielkie ryzyko poparzenia w przeciwieństwie do kominków, których przednia część bardzo się nagrzewa.

Wadą grzejników jest ich wygląd – choć mamy do wyboru już naprawdę sporą ilość różnych modeli, które zawierają obudowy dekoracyjne. Wciąż jednak problem stanowi ich umiejscowienie, które musi zostać wybrane w oparciu o zalecenia. Nie zawsze mamy możliwość umieszczenia kaloryfera pod parapetem, a to sprawia, że musimy montować go np. na ścianie, co już zaburza estetykę wnętrza. W tym przypadku warto pomyśleć nad zastosowaniem ogrzewania podłogowego, które jest niezwykle proste w instalacji i może stanowić zarówno główne ogrzewanie jak i system dogrzewający. To dobre rozwiązanie szczególnie w łazienkach, gdzie często chodzimy boso.

Przy wyborze systemu ogrzewania nie kierujmy się jedynie względami ekonomicznymi. Niektóre ze sposobów są bardziej ekologiczne, inne mniej, ale sporo miast oferuje dofinansowania. Dzięki zdecydowaniu się na ekologiczny system ogrzewania, przyczynimy się do poprawy jakości powietrza w naszym mieście.

 

Autor: tekst nadesłany
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

viki 9 minut temu
Arystokracja to mu się śni po nocach. ...
K. 12 minut temu
Najgorszy prezydent w historii Zamościa...
zamoscianin od ... 33 minuty temu
Najlepszy prezydent w historii Zamościa...
37 minut temu
Już kiedyś machał skarpetami pan hła...
literat 39 minut temu
Byłem, widziałem. Szacunek dla organiz...
mieszkaniec 54 minuty temu
Jaka marna telewizja taki marny arystokr...
Nowak
Wszystkie Sławki to fajne chłopaki!......
Ogladalam
Ogladalam program. Był link na profilu ...
martusia
Ale hit. Pożal się Boże arystokrata, ...
^_^
pierwowzór albo naśladowca Jakuba Węd...
Anka
A Andrzejka nigdy nie zaprosili i nie za...
wyborca
Panie Zamoyski niech Pan wróci i wygra ...
wehikuł czasu
Jak zakończyła się ta sprawa? http://...
Horn
Chyba, że PiS wystawi swojego kandydata...
kocham ręczną
Padwa pany! Na koniec ograć lidera z Ki...
analizy nie kł...
M.Zamoyski pogodzi PiS i A.Wnuka tutaj n...
Leśmian, Leśm...
Byłem, widziałem. Film bardzo dobry. B...
Karolak
ludzie na fotkach wyglądają jak zombi ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny