R E K L A M A

Z I P

Artykuł ekspercki | Dom i Ogródtekst nadesłany19 sierpnia 2017 FACEBOOK | 4288 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0) ()

Jaki system ogrzewania wybrać?

fot. nadesłane

R E K L A M A    B O A R D

Wybór systemu ogrzewania jest niezwykle istotny. W zależności od tego jaki system wybierzemy, koszty ogrzewania będą się znacząco różniły. Wiele zależy od wielkości naszego domu czy mieszkania, lokalizacji, naszych potrzeb i preferencji. Podpowiadamy jak dopasować system ogrzewania.

System ogrzewania – co wybrać?

Na wybór systemu ogrzewania ma wpływ wiele czynników, m.in. kwota, jaką dysponujemy, konstrukcja domu, rejon kraju, obecność miejskiej sieci ciepłowniczej, instalacji gazowej. By prawidłowo wybrać system grzewczy musimy wziąć te wszystkie czynniki pod uwagę (źródło: buderus.pl). Możemy się zwrócić o pomoc do architekta, który projektował (lub projektuje) mieszkanie czy dom lub osoby nadzorującej remont budynku. Pamiętajmy, że wybierając odpowiedni system ogrzewania zaoszczędzimy na kosztach. Może się okazać, że system grzewczy, który planujemy zainstalować, wiąże się z przebudową, a ta jest kosztowna. Podjęta przez nas decyzja nie może być pochopna.

Kominek jako sposób ogrzewania

To ten rodzaj ogrzewania, który nie tylko jest niezwykle skuteczny, ale także stanowi element dekoracyjny. Przepięknie wygląda w salonach. Coraz częściej decydujemy się na niego także w mniejszych mieszkaniach – jako metoda dogrzewania lub ogrzewania. Do wyboru mamy kominki z otwartym paleniskiem lub zamkniętym paleniskiem. Ten z otwartym paleniskiem nadaje się bardziej do dogrzewania pomieszczeń. Tworzy niepowtarzalny klimat w pomieszczeniu. Kominek z zamkniętym paleniskiem można z powodzeniem wykorzystać do ogrzania całego mieszkania czy domu. Do rozprowadzania ciepła możemy wykorzystać powietrze, wodę lub układ z systemem centralnego ogrzewania. To szybki sposób na ogrzanie pomieszczeń.

Kaloryfery, grzejniki

Do wyboru mamy mnóstwo grzejników. Wygląd zależy od naszych indywidualnych preferencji, natomiast wybierając odpowiedni grzejnik musimy mieć na uwadze wielkość pomieszczenia, ponieważ to ona warunkuje to, jaką moc grzejnika będziemy musieli wybrać. Jest to najczęściej wybierany system ogrzewania, ponieważ cechuje go prostota obsługi, a także bezpieczeństwo – istnieje niewielkie ryzyko poparzenia w przeciwieństwie do kominków, których przednia część bardzo się nagrzewa.

Wadą grzejników jest ich wygląd – choć mamy do wyboru już naprawdę sporą ilość różnych modeli, które zawierają obudowy dekoracyjne. Wciąż jednak problem stanowi ich umiejscowienie, które musi zostać wybrane w oparciu o zalecenia. Nie zawsze mamy możliwość umieszczenia kaloryfera pod parapetem, a to sprawia, że musimy montować go np. na ścianie, co już zaburza estetykę wnętrza. W tym przypadku warto pomyśleć nad zastosowaniem ogrzewania podłogowego, które jest niezwykle proste w instalacji i może stanowić zarówno główne ogrzewanie jak i system dogrzewający. To dobre rozwiązanie szczególnie w łazienkach, gdzie często chodzimy boso.

Przy wyborze systemu ogrzewania nie kierujmy się jedynie względami ekonomicznymi. Niektóre ze sposobów są bardziej ekologiczne, inne mniej, ale sporo miast oferuje dofinansowania. Dzięki zdecydowaniu się na ekologiczny system ogrzewania, przyczynimy się do poprawy jakości powietrza w naszym mieście.

 

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
observer
do poprzednika - jasełka i Droga Krzyż...
observer
a dlaczego redakcja nie zamieściła prz...
obiektyw
"roman2" = to nie tylko świnia, ale wie...
.
Tylko po co te inscenizacje?...
KL.
Zamość nie dostał się w ręce wojsk ...
TORRES20400
Każdy Wieśniak może sobie zakupić "b...
Włodek
Też głosowałem w tym sondażu, tyle ...
pacjent
Z autopsji (inna dziedzina medycyny): mi...
KL.
I co z tych filtrów? Głosowałem z trz...
na poprawę hum...
"Przychodzi kobieta do lekarza. Lekarz: ...
na pohybel heJt...
https://portalzamojski.pl/wiadomosci/pol...
TORRES20400
A czemu od razu w dziurawych? Całe som....
ten s.....n2040...
Prawdziwy burak w dziurawych gumofilcach...
Bufu
Tunamu "antyklerykala":emrullah kallur k...
Czesław
Pan ładnie się prezentuje na zdjęciu,...
observer
Qrrrrrrrrr.....a! Ale prowincja - to o m...
nikt
u nas samorządy zaebaly wszelką dział...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny