R E K L A M A

Z I P

Artykuł ekspercki | Lifestyletekst nadesłany18 sierpnia 2017

Jaki rower dla 3 latka – radzi Jacek Barutowicz z firmy Rowmix

Rower merida dakar 612 coaster 2011, fot. nadesłane

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Wybór właściwego roweru dla dziecka tylko na pierwszy rzut oka wydaje się prosty. W rzeczywistości jest zdecydowanie trudniejszy od zakupu roweru dla dorosłej osoby. Przede wszystkim dzieci w danym wieku różnią się wzrostem. Kwestia ta jest bardzo indywidualna. Każde dziecko posiada również inne możliwości fizyczne i umiejętności.

Jaki rower wybrać dla dziecka?

Kluczowym czynnikiem, którym powinien się kierować rodzic jest wzrost dziecka, a także wspomniane wcześniej możliwości fizyczne. W tej kwestii mogą wystąpić znaczące różnice. Dzieci w wieku 3 lat mają przeważnie od 88 do 108 cm wzrostu. Najlepszym wyborem byłby rower biegowy, rozmiar koła powinien mieć 12 ”.

Od czego zacząć rowerową przygodę?

Obecne pokolenie młodych rodziców z pewnością pamięta słynne czasy PRL, gdzie w parkach bardzo często można było spotkać rodziców, którzy uganiali się za swoimi pociechami na legendarnym Bratku, czy Reksiu. Przeważnie pomocny był grubszy kij od szczotki, który włożony był w ramę. Miał on strzec dziecko w przypadku utraty równowagi i ewentualnym upadkiem.

“Aktualnie na rynku jest ogromny wybór rowerów dziecięcych. Daje to ogromne możliwości w dopasowaniu jednośladu do indywidualnych możliwości, a także warunków danego dziecka. Najistotniejsza zasadą, którą kierują się lekarze jest “nie szkodzić”. Bardzo podobnie jest w przypadku dzieci. W sytuacji, gdy rzeczy nie sprawiają dzieciom frajdy, przyjemności, zadowolenia, te tracą nimi jakiekolwiek zainteresowanie. Mogą również zniechęcić się do takich przedmiotów. W rezultacie niewłaściwie dobrany rower może trafić do piwnicy” – twierdzi Jacek Barutowicz z firmy Rowmix

Jaki pierwszy rower kupić dziecku?

Osoby, których celem jest jak najwcześniejsze rozpoczęcie przygody z rowerem przez dziecko powinny zdecydować się na dobry rower biegowy. Głównym zadaniem tego rowerka jest przyzwyczajenie dziecka do poruszania się na jednośladzie. Nie tylko uczy utrzymywania równowagi, ale także kontroli kierunków jazdy. Etap rowerka biegowego przeważnie dotyczy dzieci w przedziale od 2 do 4 lat. Oczywiście wszystko uzależnione jest od indywidualnych predyspozycji pociechy.

Na niejednym forum rowerowym można znaleźć opinie doświadczonych użytkowników, że w przypadku gdy dziecko ma już około 1 metra wysokości można śmiało myśleć o kupnie prawdziwego roweru z pedałami. Jeżeli poprzednim rowerem dziecka był biegowy, najprawdopodobniej pociecha będzie potrzebowała bocznych kółeczek, które bardzo pomogą w utrzymaniu równowagi. W przeciwnym razie zamontowanie dodatkowych wspomagaczy będzie konieczne.

Koła w rowerze dziecka, które ma 3 lata powinny mieć 12 cali. W przypadku zdecydowania się na rower napędzany pedałami należy zwrócić szczególną uwagę na osłon łańcucha. Warto zdać sobie sprawę, że rowerek dla 3 latka powinien być maksymalnie prosty. Rekomenduje się by jednoślad nie posiadał hamulców, ani przerzutek. Dobrym rozwiązaniem będzie hamulec w piaście, który zostanie uruchomiony naciśnięciem pedałów.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na miejsce do przewozu ulubionych zabawek. Trzeba zadbać o to, aby rower podobał się dziecku. Nie oznacza to, że jednoślad musi być koniecznie nowy. W obecnych czasach na portalach społecznościowych można spokojnie znaleźć mnóstwo rowerków, z których wyrosły inne dzieci. Jest to świetne rozwiązanie dla rodziców, gdy ich dziecko wyrośnie z danego roweru.

Każde dziecko trzeba wyposażyć w porządny kask i ochraniacze. Warto pamiętać, że pierwsze próby obfitują w zdecydowanie największą liczbę upadków. W przypadku, gdy dziecko miało wcześniej do czynienia z rowerem biegowym, nie powinno mieć większych problemów z dwukołowym rowerem z pedałami. Warto pamiętać, aby rower nie był za duży, im lżejszy tym znacznie lepiej dla dziecka. Im dziecko jest młodsze, tym rower powinien być prościej skonstruowany. Zdecydowanie dobrym wyborem nie będzie “góral”. Dziecko będzie na takim rowerze jeździć pochylone, będzie musiało również zadzierać głowę do góry oraz niepotrzebnie obciążać nadgarstki.

 

Artykuł powstał we współpracy z firmą Rowmix.

Autor: tekst nadesłany
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: , , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "Rodzic" dnia 2 listopada 2017 o godzinie 10:46:35 napisał:
    Wiosna się zbliża :) pomyślimy
    1
    0
  • R E K L A M A


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Zadowolony 7 minut temu
Co za trolle. Dług spadł, a inwestycji...
LiLa 11 minut temu
Zawsze tak jest... Czasami najubożsi da...
Zainteresowany 18 minut temu
Pan Kudela przedstawiony jest między in...
niezadowolony 23 minuty temu
Wzrost zadłużenia Zamościa w ciągu o...
zamoscianka 40 minut temu
Kukizy wytrwają i jeszcze troszkę prze...
hmm 40 minut temu
Ta konferencja to przykład bezsilności...
@hmm 55 minut temu
Na reelekcję...
9999
Głosowaliście za pisem prawie wszystko...
hmm
Niech mi tylko ktoś wyjaśni w jakim ki...
tow.Gumiak vel ...
to gdzie teraz "LIŚĆ" straszy?...
z
Ja jestem ciekawy czy władze zaprezent...
tow.Gumiak vel ...
Jestem w pis głosuję z po, jestem w po...
Horn
Fakt, K'15 praktycznie jest niewidoczne ...
LOL
Słyszałem o powrocie hetmanzamosc.com ...
@cleo32
A co Pani zrobiła, cleo32, przez te lat...
Zegarmistrz
Panie Tomku proszę nie czarować. Wszys...
Zadowolony
No i się okazało, że Wnuk miasta nie ...
Czesław
A po co takie muzeum, biedronke by posta...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017