R E K L A M A

Z I P

Artykuł ekspercki | Dom i Ogród | Poradytekst nadesłany17 sierpnia 2017 FACEBOOK | 4209 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0) ()

Jaką drabinę kupić?

drabina, fot. nadesłane

R E K L A M A    B O A R D

Konieczność pomalowania czegoś lub też przymocowania często zmusza nas do dostania się na wyższe wysokości. Drabiny stosowane są właśnie wtedy, gdy brakuje nam naturalnego zasięgu rąk. Ułatwiają wchodzenie zazwyczaj na niewielkie wysokości, do kilku metrów włącznie. Mowa tu jednak o drabinach domowych, tymczasem w niektórych wypadkach niezbędny będzie zakup stalowego produktu.

Nie każda drabina jest taka sama…

Konstrukcja, o której mowa, różni się w zależności od potrzeb kupującego. Inne drabiny stosowane są w przemyśle. Zupełnie różnią się one od stricte domowych produktów. Najbardziej znane są akcesoria wykonane z drewna, chociaż powoli do głosu dochodzą także metalowe produkty. Gwarantują one wyższą jakość i trwałość, co często decyduje o przydatności produktu. Dodatkowo, często prezentują się o wiele bardziej estetycznie od swoich odpowiedników.

Drabiny stalowe mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie w szczególny sposób ważna jest znaczna wysokość. Dotarcie na dachy galerii handlowych, zakładów produkcyjnych, magazynów czy też prywatnych domów piętrowych to zadanie niezwykle trudne. Przy pomocy naturalnej wielkości ekwipunku, niemal niemożliwe do wykonania.

Jaka drabina jest mi potrzebna?

Nie jest niczym odkrywczym stwierdzenie, że drabiny dobiera się przede wszystkim pod dany wymiar. Należy tutaj wziąć na niego poprawkę, o czym zapomina tak wiele osób. W większości wypadków drabinę ustawia się pod pewnym kątem do podłoża w celu zapewnienia stabilności. Prawa poznane w szkole na matematyce pozwalają w tej sytuacji na zastosowanie twierdzenia Pitagorasa. Oczekiwany bok drabiny będzie przeciwprostokątną w trójkącie prostokątnym wyznaczonym przez wysokość budynku oraz odległość drabiny od krawędzi. Bardziej doświadczeni użytkownicy, wykonają podane obliczenia w głowie tuż przed zakupem.

Zupełnie inaczej ma się sprawa, jeśli mowa o zakupie drabiny stalowej. Tutaj jest ona mocowana w sposób trwały i liczy się wysokość, na jakiej ma się znajdować. Drabiny stalowe gwarantują odpowiednią jakość a także szczególne bezpieczeństwo. Konstrukcja jest stała i odporna na czynniki otoczenia. Wśród typów drabin wyróżnić można te proste oraz posiadające kosz ochronny. Zakup drugich zaleca się przy bardzo dużych wysokościach, gdzie kluczowy okazać może się czynnik wiatru. Na specjalne zamówienia wykonywane są także drabiny ze spocznikiem oraz różnego rodzaju pomosty stalowe. Tutaj ograniczenie stanowi tylko i wyłącznie oferta danej firmy.

Zabezpieczenie drabiny

Większość sprzętu użytkowanego na zewnątrz narażona jest na wpływ szkodliwej korozji. Drabiny stalowe przed oddaniem do klienta zazwyczaj podlegają ocynkowaniu lub też malowaniu natryskowemu. Wedle życzeń odbiorcy w większości wypadków możliwy jest wybór dowolnego koloru ekwipunku w palecie RAL. Wszystko po to, aby drabina wyróżniała się w szczególny sposób lub też stapiała z otoczeniem.

Zastosowanie drabin

Właściwie temat przedstawia się prosto. Osprzęt stosowany jest w wypadku sporadycznej bądź też ciągłej chęci dostania się na określoną wysokość. Jak zatem łatwo zauważyć, niemal w każdym budynku konieczne bądź też opcjonalne będzie zamocowanie odpowiedniej drabiny. Do najbardziej widocznych, na których możemy je dostrzec, należą hale produkcyjne, magazyny oraz wysokie budynki użyteczności publicznej.

Montaż

Drabin prostych, drewnianych nie trzeba montować. Wystarczy ją rozłożyć a następnie wspiąć się na odpowiednią wysokość. Jeżeli jednak potrzebna jest nam drabina stalowa, proces przystosowania jej do budynku zajmie trochę czasu.

Przede wszystkim, wymaga on specjalistycznej obsługi. Nie wolno tego typu osprzętu montować ,,na własną rękę’’. Odpowiednia firma zajmie się naszym problemem, zazwyczaj jest ona powiązana z producentem.

Drabiny stalowe montuje się przy pomocy blach lub też kotew montażowych. W szczególnych wypadkach możliwe jest zastosowanie połączenia spawanego bądź też skręcanego. W tym drugim, konieczne jest również odpowiednie obliczenie podstawowych parametrów, tak aby śruby wytrzymały ciężar osoby oraz warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz. To szczególnie ważne, gdyż wpływa na ogólne bezpieczeństwo konstrukcji.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Prakton – producentem drabin stalowych.

Autor: tekst nadesłany
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

z_boku
Żeby za kilka lat nie okazało się że...
cyanide3
Wszystkich bierzcie, mnie nie ruszajcie ...
Gość 24 minuty temu
Przez Wielączę nie przebiega Dk17....
Wara od mojej o... 25 minut temu
Prosimy o rozważenie innego miejsca pod...
SC
Dokładnie. Nie takie inwestycje się wy...
Thomas
Pytanie ile to rondo będzie kosztowało...
antyklerykał
Analiza moja jest taka, że w mieście n...
ad111
Protestować każdemu wolno i walczyć o...
observer
POPIERAM, chociaż żałuję, że sam ni...
BarteS
Tak, caly region liczacy ze 170 tys. lud...
Zamość
Patrząc na szkic to zmian wpłynie na k...
L..
ZAWADA, jak wskazuje sama nazwa, jest za...
Name
A może one mają statystykę wypadków ...
Ktoś
Słabe - my mieszkańcy Zamościa jeste...
antyklerykał
Z jednej strony obchody Niepodległej, a...
ad111
Łony, te z urzędu, wiedzo lepij jak ma...
Eeee
Co robi krzyż w świeckiej szkole??? Ka...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny