Artykuł zewnętrzny opłaconytekst nadesłany26 lipca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Jak zbudować zdolność kredytową?

R E K L A M A    B O A R D

Dobra zdolność kredytowa pomoże nie tylko przy składaniu wniosku w banku – dziś dokładnie sprawdzają ją także firmy pożyczkowe. Jak jednak ją zbudować?

To kolejny złożony przez ciebie wniosek, który został odrzucony przez bank. Powód może być tylko jeden: niska zdolność kredytowa. Pod tym pojęciem kryje się masa czynników w różnej mierze decydujących o tym, czy bank przyzna ci finansowanie. Przed podjęciem decyzji, bankowi analitycy wezmą pod uwagę wysokość twoich zarobków, ich źródło, pewność zatrudnienia przez okres kredytowania i historię spłaty poprzednich zobowiązań.

Co ważne, te same zmienne będą decydujące przy ubieganiu się o pożyczkę w firmach z sektora pozabankowego, z tym, że te są nieco mniej restrykcyjne niż banki. Niezależnie od tego, czy skłaniasz się ku kredytom, czy pożyczkom, warto więc przyłożyć się do budowania zdolności. Jak to zrobić? Jakie zmiany sprawią, że analitycy z banku lub firmy pożyczkowej spojrzą na twój wniosek przychylniejszym okiem?

Zbuduj historię

Zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe przed przyznaniem finansowania analizują historię kredytową klienta. Składają się na nią wszystkie zaciągnięte dotychczas zobowiązania – kredyty, pożyczki zakupy ratalne, a także karty kredytowe i debetowe. Warto przy tym pamiętać, że przeszkodą może być nie tylko brak historii kredytowej, ale też jej brak. Chcąc w przyszłości pożyczyć większą kwotę, wcześniej zaciągnij więc kilka mniejszych zobowiązań.

Informacji na temat kredytowej przeszłości klienta instytucje szukają przede wszystkim w bazie BIK-u. Nie zapominaj jednak, że większość z nich sprawdza także jego profil w różnych biurach informacji gospodarczej – między innymi BIG ERIF, KRD czy BIG InfoMonitor. Trafiają tam nie tylko dane o pożyczkach i kredytach, ale też o niespłaconych fakturach, abonamentach czy mandatach. By zwiększyć swoje szanse na otrzymanie finansowania, spłać wszystkie zobowiązania, a negatywne wpisy znikną z twoich profilów.

Odpowiednie dochody

Zasada jest prosta: im wyższa kwota finansowania, tym większych dochodów wymagać będzie pożyczkodawca. Jeśli w przyszłości masz zamiar ubiegać się o wysokie pożyczki, już teraz zadbaj o to, by twoje dochody były odpowiednio wysokie. Jeśli to konieczne, postaraj się zmienić pracę lub zdobyć dodatkowe zajęcie.

Nie bez znaczenia jest też źródło dochodów. W przypadku kredytów bankowych największe szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji mają rzecz jasna zatrudnieni na umowę o pracę, choć dodatkowe dochody z tytułu umów cywilno-prawnych pod uwagę weźmie wiele banków. Sytuacja jest dużo łatwiejsza dla klientów firm z sektora pozabankowego. Z powodzeniem mogą oni ubiegać się o pożyczkę nawet, jeśli ich nie podpisali umowy o pracę, nie muszą też wykazywać tak dużych dochodów. Odwiedź porównywarkę pożyczek twojapierwszachwilowka.pl, aby dowiedzieć się więcej.

Gdzie składać wnioski?

Staranny wybór ofert pozwoli ci zaoszczędzić czas i stres, który pojawia się przy odrzuceniu twojego wniosku. Zanim go złożysz, skorzystaj więc z internetowych porównywarek i upewnij się, że spełniasz wymagania stawiane przez daną inwestycję wobec swoich klientów. Sprawdź, jakie rejestry sprawdzają jej analitycy i dowiedz się, czy nie figurujesz w którymś z nich. Pod uwagę weź też preferowane przez nią źródło dochodów i ich wysokość.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Wielmożny Pan ...
Kiedy za ten plebiscyt odpowiedzialny by...
ad111
Wpisując się w ogólną tendencję zac...
bobby
Zamiast lotniska wybudujcie góry i koni...
LOVE_ZMC
Przepraszam a co można wygrać wysyłaj...
zamościak
Do "W"; a taka jest różnica, że Padwa...
LOVE_ZMC
Czy Ci ludzie żyją w jakimś Matrixie?...
rolnik z zalesi...
a czy do Dubaju też będziem latać, sp...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat