R E K L A M A

Z I P

Artykuł zewnętrzny opłaconytekst nadesłany26 lipca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Jak zbudować zdolność kredytową?

Dobra zdolność kredytowa pomoże nie tylko przy składaniu wniosku w banku – dziś dokładnie sprawdzają ją także firmy pożyczkowe. Jak jednak ją zbudować?

To kolejny złożony przez ciebie wniosek, który został odrzucony przez bank. Powód może być tylko jeden: niska zdolność kredytowa. Pod tym pojęciem kryje się masa czynników w różnej mierze decydujących o tym, czy bank przyzna ci finansowanie. Przed podjęciem decyzji, bankowi analitycy wezmą pod uwagę wysokość twoich zarobków, ich źródło, pewność zatrudnienia przez okres kredytowania i historię spłaty poprzednich zobowiązań.

Co ważne, te same zmienne będą decydujące przy ubieganiu się o pożyczkę w firmach z sektora pozabankowego, z tym, że te są nieco mniej restrykcyjne niż banki. Niezależnie od tego, czy skłaniasz się ku kredytom, czy pożyczkom, warto więc przyłożyć się do budowania zdolności. Jak to zrobić? Jakie zmiany sprawią, że analitycy z banku lub firmy pożyczkowej spojrzą na twój wniosek przychylniejszym okiem?

Zbuduj historię

Zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe przed przyznaniem finansowania analizują historię kredytową klienta. Składają się na nią wszystkie zaciągnięte dotychczas zobowiązania – kredyty, pożyczki zakupy ratalne, a także karty kredytowe i debetowe. Warto przy tym pamiętać, że przeszkodą może być nie tylko brak historii kredytowej, ale też jej brak. Chcąc w przyszłości pożyczyć większą kwotę, wcześniej zaciągnij więc kilka mniejszych zobowiązań.

Informacji na temat kredytowej przeszłości klienta instytucje szukają przede wszystkim w bazie BIK-u. Nie zapominaj jednak, że większość z nich sprawdza także jego profil w różnych biurach informacji gospodarczej – między innymi BIG ERIF, KRD czy BIG InfoMonitor. Trafiają tam nie tylko dane o pożyczkach i kredytach, ale też o niespłaconych fakturach, abonamentach czy mandatach. By zwiększyć swoje szanse na otrzymanie finansowania, spłać wszystkie zobowiązania, a negatywne wpisy znikną z twoich profilów.

Odpowiednie dochody

Zasada jest prosta: im wyższa kwota finansowania, tym większych dochodów wymagać będzie pożyczkodawca. Jeśli w przyszłości masz zamiar ubiegać się o wysokie pożyczki, już teraz zadbaj o to, by twoje dochody były odpowiednio wysokie. Jeśli to konieczne, postaraj się zmienić pracę lub zdobyć dodatkowe zajęcie.

Nie bez znaczenia jest też źródło dochodów. W przypadku kredytów bankowych największe szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji mają rzecz jasna zatrudnieni na umowę o pracę, choć dodatkowe dochody z tytułu umów cywilno-prawnych pod uwagę weźmie wiele banków. Sytuacja jest dużo łatwiejsza dla klientów firm z sektora pozabankowego. Z powodzeniem mogą oni ubiegać się o pożyczkę nawet, jeśli ich nie podpisali umowy o pracę, nie muszą też wykazywać tak dużych dochodów. Odwiedź porównywarkę pożyczek twojapierwszachwilowka.pl, aby dowiedzieć się więcej.

Gdzie składać wnioski?

Staranny wybór ofert pozwoli ci zaoszczędzić czas i stres, który pojawia się przy odrzuceniu twojego wniosku. Zanim go złożysz, skorzystaj więc z internetowych porównywarek i upewnij się, że spełniasz wymagania stawiane przez daną inwestycję wobec swoich klientów. Sprawdź, jakie rejestry sprawdzają jej analitycy i dowiedz się, czy nie figurujesz w którymś z nich. Pod uwagę weź też preferowane przez nią źródło dochodów i ich wysokość.

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny