Galerie | Prawo i Biznes | Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja27 kwietnia 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 3 komentarze

Jak Zamość skorzysta z konferencji „Synergia w Architekturze. Poszanowanie Dziedzictwa UNESCO” [FOTO, VIDEO]

R E K L A M A    B O A R D

W Muzeum Fortyfikacji i Broni „Arsenał” w Zamościu właśnie dobiegła końca konferencja miast wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Tematem konferencji była „Synergia w Architekturze. Poszanowanie Dziedzictwa UNESCO”, a jej celem, przybliżanie wiedzy o różnorakich aspektach życia w miastach zabytkowych, o ich zabytkowej architekturze i urbanistyce, rewitalizacji i konserwacji, o zrównoważonym rozwoju części zabytkowych i sąsiednich, o zjawiskach socjologicznych, a wszystko z intencją poszanowania dziedzictwa kultury europejskiej.

Była przeznaczona nie tylko dla osób związanych zawodowo z problematyką miast zabytkowych, ale też dla mieszkańców i władz takich miejscowości.

Na konferencję przybyli goście i prelegenci z Bułgarii, Francji, Włoch, Litwy, Ukrainy, Izraela, Stanów Zjednoczonych i oczywiście Polski. W przygotowaniu przeprowadzeniu konferencji nieocenionym wsparciem okazała się młodzież z Zespołu Szkół Społecznych im. Unii Europejskiej w Zamościu. Organizatorem konferencji jest Rotary Club Zamość Ordynacki.

Dr. hab. inż. arch. Jan Wrana prof. nadzw. PL., Past Gubernator Dystryktu 2230 Rotary (Polska, Ukraina, Białoruś), Profesor na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej przybliżył sylwetki prelegentów i opowiedział krótko o postawionych celach. Przypomniał również o przygotowaniu przez studentów z Litwy, Włoch i Polski koncepcji zagospodarowania Pałacu Zamoyskich, warsztaty odbywają się w Zamościu, a ich wynik zostanie zaprezentowany jutro (w niedzielę, 28.04.2019 r.).

Poprosiliśmy również o krótką wypowiedź przedstawicieli Rotary Club Zamość Ordynacki, Annę Kaczmarczyk i Włodzimierza Bentkowskiego:

Konferencja w Zamościu jest czwartą z cyklu, a jej cele zostały określone w Urbino w 2013 roku w czterech poniższych punktach:

1. Kluby Rotary z miast wpisanych na listę UNESCO zobowiązują się przestrzegać i wypełniać wskazania jakie corocznie rozpowszechnia UNESCO.

2. Zobowiązują się także podejmować inicjatywy związane z ochroną centrów historycznych swoich miast zgodnie z zasadami ustalonymi przez UNESCO.

3. W tym celu o udział w konferencji odbywającej się co dwa lata proszeni będą eksperci z Biura Centralnego UNESCO by mogli przedstawić wytyczne, projekty, inicjatywy i jakie organizacja planuje dla podniesienia rangi ośrodków historycznych.

4. Biorąc udział w konferencji i tworząc sieć powiązań między sobą Kluby Rotary upływać będą na uatrakcyjnienie i promocję miast wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa.

Zapowiadaliśmy konferencję TUTAJ.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Jacek" dnia 27 kwietnia 2019 o godzinie 18:31:19 napisał:
  ,,Była przeznaczona nie tylko dla osób związanych zawodowo z problematyką miast zabytkowych, ale też dla mieszkańców i władz takich miejscowości.'' Nigdzie nie znalazłem informacji o godzinach rozpoczęcia a patrząc na zdjęcia odbyła się raczej dla zaproszonych imiennie gości.
  R E K L A M A
 • "Anonim" dnia 27 kwietnia 2019 o godzinie 21:39:04 napisał:
  Niema też informacji że wstęp był wolny więc pewnie trzeba się było zapisać w Rotary i dlatego nie podali godziny, trzeba się było pytać jak zapowiadali
 • "ak" dnia 27 kwietnia 2019 o godzinie 22:49:03 napisał:
  Drodzy dziennikarze, wiemy że była konferencja, ale czy nie dało się znaleźć na wywiad taki czas i miejsce żeby był czytelny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Stefan
W schronisku wolontariusze nie sa mile w...
Kasia
Nadeszla pora na zmiany !!!!!!! W tym pr...
eh
Szkoda, że remont w sezonie turystyczny...
ja
Zgadzam się z opinią LZ. Zalew w zamo...
LZ
To chyba dawno nad zalewem nie byłeś. ...
Sylwia
Ja rozumiem,ze mieszkamy na prowincji,al...
Jaroo
Za to zdj�cie to powinien si� obrazi...
Widać że perspektywiczny .. weteran....
mieszkaniec
Zamojski zalew to syf. Nie powinni w og...
zamoscianin
w sumie jak by nie Gierek nie byloby uli...
Taka pawda
Bez sensu jest ta sonda....
Anita
Nie wiem jak Rudka, ale stawy Echo wysyc...
No name.....
A jeszcze lepiej skrytykować wszystko, ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018