Artykuł zewnętrzny opłaconytekst nadesłany18 czerwca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Jak zacząć przygodę z wędkarstwem?

Pasja to zajęcie, które sprawia ogromną przyjemność i powinno być jednym z fundamentów w życiu człowieka. Każdy, według idealnego scenariusza, mógłby swoją pasję zamienić w źródło dochodu, a nie tylko szczęście i spełnienie. Taką pasją dla wielu jest właśnie wędkarstwo, które wbrew twierdzeniom wielu osób, nie jest jedynie hobby, ale też dyscypliną sportową.

Wędkarstwo zbliża ludzi

Wędkarstwo jest jednym z tych sportów, które nie ma ograniczeń wiekowych. Chociaż często kojarzone jest z wiekiem podeszłym, to w rzeczywistości pasjonuje ono wielu młodych ludzi. Według statystyk Polskiego Związku Wędkarskiego (PZW), wędkuje 1,5-2 miliona Polaków. Wbrew pozorom nie jest to też zajęcie nudne i monotonne. Dynamika zajęcia zależy od metody połowu, na którą się zdecydujemy. Być może jest to odpowiednia zachęta dla wszystkich tych, których fascynuje to zajęcie, ale nie wiedzą, jak zacząć. Z nauką wędkowania jest tak, jak z nauką jazdy na rowerze. Bardzo wielu adeptów sztuki wędkarstwa stawia swoje pierwsze kroki nad małymi rzekami, gdzie przez długi czas eksperymentuje i zbiera doświadczenie.

Początki przygody z wędkarstwem

Na start nie warto wraz z podstawowym sprzętem kupować wszelkich dostępnych akcesoriów i gadżetów, bo początkujący wędkarz prawdopodobnie nie jest i tak w stanie sobie z nimi poradzić. Właściwie to najważniejszym potrzebnym mu narzędziem, jest wędka. Najprostsza wędka składa się z haczyka, linki (lub plecionki) i wędziska. Taką trójelementową wędką w zasadzie da się łowić ryby, ale jej praktyczne zastosowanie jest specyficzne i paradoksalnie dla początkującego wędkarza może okazać się trudne. Aby wędkowanie dawało realną przyjemność, wędka powinna być wyposażona ponadto w obciążenie, które umożliwi umieszczenie przynęty oraz w sygnalizator brań, czyli spławik. Pięcioelementowa wędka z pewnością wystarczy na początek nauki adepta wędkarstwa.

Przystępując do realizacji swoich wędkarskich planów, należy uzbroić się przede wszystkim w cierpliwość, bo jest ona jedną z, zaraz po umiejętności zachowania spokoju, pożądanych cech wędkarza. Nerwowość i niecierpliwość znacząco wpływa na cały proces wędkowania i nie pozwala cieszyć się z uroków tego sportu.

Tak samo, jak w innych dyscyplinach sportowych najważniejsza jest np. piłka, tak w wędkarstwie oczywiście główną rolę pełni ryba. Złowienie imponujących rozmiarów szczupaka czy karpia jest z całą pewnością nie lada wyczynem, jednakże, by zrealizować tego typu czynności należy odpowiednio się przygotować. Znalezienie towarzystwa czy interesującego nas łowiska to nie wszystko. Aby kompleksowo przygotować się na przygodę, jaką niewątpliwie jest wędkowanie, należy skompletować odpowiedni sprzęt.

Dobry sprzęt to podstawa

Wybór sprzętu, takiego jak linka czy plecionka wędkarska zależy od tego, jaką rybę zdecydowaliśmy się łowić. Innym niezbędnym narzędziem, bardzo przydatnym podczas wędkowania są podbieraki. Wszystkie te akcesoria i wiele innych, można kupić w sklepie dla wędkarzy. Jednym z polecanych przez wędkarzy sklepów, gdzie można skompletować cały sprzęt, potrzebny zarówno początkującemu, jak i wprawionemu w ten sport wędkarzowi, jest Pleciona.pl. Strona sklepu jest niezwykle przystosowana do użytkownika, więc bez problemu można znaleźć na niej wszelkie akcesoria, potrzebne np. do wędkowania metodą spławikową. Aby tego dokonać wystarczy jedynie kliknąć w odpowiednią kategorię. Pleciona.pl to firma z tradycjami, która zrzesza ludzi z pasją do wędkarstwa.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
nienasycona ćw...
hmmm.... obstawiam że jeżeli ktoś ły...
dd
Trzech radnych natomiast tablety dwa. Cz...
Redakcja
Dziękujemy za ten komentarz. I My i Ty ...
Redakcja
To tymczasowa strona. Dostęp zostanie w...
Redakcja
To tymczasowa strona....
.
Czy zostanie zachowany dostęp do archiw...
Kubel
Chaba wejdą wszyscy? na barana...
tur
Też nie rozumiem jak można wstawić na...
KL
"Ostatni będą pierwszymi, a pierwsi os...
MS
posel Zawislak najlepszy ale od końca...
MS
Panowie ale sukces oddaj tez diety!...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018