R E K L A M A

Z I P

Artykuł ekspercki | Dom i Ogródtekst nadesłany17 lutego 2018 FACEBOOK | 3986 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Jak urządzić małe i niewymiarowe mieszkanie? By żyło się wygodnie!

fot. nadesłane

R E K L A M A    B O A R D

Małe mieszkania mają to do siebie, że ich urządzanie stanowi nie lada orzech do zgryzienia. Przecież z wielu elementów nie jesteśmy w stanie zrezygnować, a na małej powierzchni ciężko je zmieścić. Do tego nie chcemy mieć poczucia, że obijamy się o meble, ściany i wszelkiego rodzaju domowe artykuły. Zagracona przestrzeń, w której ledwo co się poruszamy, staje się nieprzyjazną i niekomfortową w codziennym użytkowaniu. Jest jednak na to sposób! Aranżerzy wnętrz, projektanci i pomysłodawcy, podsuwają nam ciekawe rozwiązania oraz raczą niemałą liczbą wskazówek odnośnie zagospodarowania niewielkiego mieszkania.

Wielofunkcyjne meble

Na początek warto rozważyć zakup wielofunkcyjnych mebli bądź też takich, które łatwo złożyć i ułożyć jedno na drugim, by podczas przechowywania zajmowały minimum miejsca. Oczywiście o dopasowaniu rozmiarami nie musimy wspominać, bo to rzecz oczywista. Zbyt duże meble do małych pomieszczeń będą wyglądać karykaturalnie i przytłoczą aranżację.

Ciekawym rozwiązaniem do kuchni, ale także na balkon jest składany stolik. Podczas przygotowania posiłku bądź wtedy, gdy tworzymy kilkudaniowy obiad, potrzeba nam sporo przestrzeni. Na blatach roboczych może jej braknąć i tu z pomocą przychodzi stolik składany. Umocowany do ściany zostanie wykorzystany jako dodatkowy blat bądź na czas spożywania wspólnych posiłków. A gdy zakończymy kuchenne eksperymenty, stolik wystarczy złożyć i znów odzyskujemy wolną przestrzeń. To rozwiązanie idealne również na balkon, który przeważnie jest wąski i długi, stąd meble na stałe nie sprawdzają się.

Jeśli już wybieramy krzesła czy fotele, możemy postawić nie tylko na składane taborety, ale i fotele sztaplowane. Ich przechowywanie, ale i transport nie sprawiają najmniejszych problemów. A wbrew pozorom mamy sporo ciekawych propozycji, które wpiszemy w dowolną aranżację wnętrz.

Kolejne meble idealne do małych mieszkań to narożniki. Za dnia służą jako eleganckie kanapy, na których spoczną goście. Nocą zaś pozostawiają wystarczająco miejsca na relaks i spoczynek nocny.

Oświetlenie, które optycznie powiększa przestrzeń

O tym, jak ważną rolę w naszym codziennym życiu i we wnętrzach spełnia oświetlenie, nie trzeba nikogo przekonywać. Musimy uważnie przemyśleć wybór lamp i sposób ich umiejscowienia, jeśli nasze mieszkanie jest niewielkie bądź niewymiarowe.

Doskonale sprawdzać się będą lampy podłogowe umieszczane w narożnikach, ze światłem kierowanym ku górze. To szansa na optyczne podwyższenie pokoju i wrażenie większej przestrzeni. Poczucie przestronności w podobny sposób zapewnią kinkiety, ale i tu ponownie musimy światło skierować w stronę sufitu.

By oszczędzić miejsca w niskich pomieszczeniach i nie przytłoczyć ich, wybierzemy plafony bądź skromne oprawy oświetleniowe, zamiast tradycyjnych żyrandoli i bogato zdobionych lamp. Generalnie warto wykorzystywać ściany, by oszczędzić miejsce na podłodze.

Kolory i materiały

Niebagatelną rolę w urządzaniu małych mieszkań spełniać będą kolory, zastosowane materiały, ich rozmiary czy sposób wykorzystania. Skromne przestrzenie wymagają barw stonowanych, jasnych, które pozwalają przestrzeń uczynić przestronną. Można pozwolić sobie na wyrazisty kolor, ale jedynie pośród detali bądź w formie tła, na przykład na jednej ścianie.

Stawiamy na jednolite powierzchnie, duże płytki, większe wzory i desenie, bo spore zagęszczenie kwiatuszków, kropek, pasków i tym podobnych, spowoduje efekt przytłoczenia i chaosu. Podobnie rzecz się ma z materiałami, czyli trzymamy się zasady jednolitych powierzchni, bez wielu cięć, które zaburzają proporcje.

Na koniec zaś pamiętajmy, że małe mieszkania muszą być uporządkowane, minimalistyczne, bez dużej ilości ozdób, elementów dekoracyjnych czy drobiazgów, które nie są praktyczne, a budują wrażenie bałaganu i aranżacyjnego chaosu.

Więcej informacji o trikach idealnych do małych mieszkań, znajdziemy pod adresem http://www.doomsmoker.pl

Autor: tekst nadesłany
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: , , , , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

viki 12 minut temu
............Tylko niech ze sobą flaszk...
TORRES20400 12 minut temu
Na sentymenty mnie wzięło. Na "starym"...
Gabriela Korkos... 46 minut temu
Przejście do nowego akapitu (enter) mo...
Gabriela Korkos... 53 minuty temu
Redakcja postara się was nie zawieść ...
Gabriela Korkos... 55 minut temu
Szukamy najlepszego rozwiązania dla pro...
Gabriela Korkos... 56 minut temu
Ciekawy pomysł :)...
Gabriela Korkos... 57 minut temu
"Niektóre kontrowersyjne ale komentowan...
Gabriela Korkos...
"poprawny merytorycznie komentarz" zosta...
ja
ciekawe kto wystartuje w konkusie...
Czesław
Dobrze, że ćwiczą. A co mają robić ...
Kokega_z_rady
To fakt wprowadzili czwórkę radnych al...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny