Artykuł ekspercki | Dom i Ogródtekst nadesłany17 lutego 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Jak urządzić małe i niewymiarowe mieszkanie? By żyło się wygodnie!

fot. nadesłane
R E K L A M A    B O A R D

Małe mieszkania mają to do siebie, że ich urządzanie stanowi nie lada orzech do zgryzienia. Przecież z wielu elementów nie jesteśmy w stanie zrezygnować, a na małej powierzchni ciężko je zmieścić. Do tego nie chcemy mieć poczucia, że obijamy się o meble, ściany i wszelkiego rodzaju domowe artykuły. Zagracona przestrzeń, w której ledwo co się poruszamy, staje się nieprzyjazną i niekomfortową w codziennym użytkowaniu. Jest jednak na to sposób! Aranżerzy wnętrz, projektanci i pomysłodawcy, podsuwają nam ciekawe rozwiązania oraz raczą niemałą liczbą wskazówek odnośnie zagospodarowania niewielkiego mieszkania.

Wielofunkcyjne meble

Na początek warto rozważyć zakup wielofunkcyjnych mebli bądź też takich, które łatwo złożyć i ułożyć jedno na drugim, by podczas przechowywania zajmowały minimum miejsca. Oczywiście o dopasowaniu rozmiarami nie musimy wspominać, bo to rzecz oczywista. Zbyt duże meble do małych pomieszczeń będą wyglądać karykaturalnie i przytłoczą aranżację.

Ciekawym rozwiązaniem do kuchni, ale także na balkon jest składany stolik. Podczas przygotowania posiłku bądź wtedy, gdy tworzymy kilkudaniowy obiad, potrzeba nam sporo przestrzeni. Na blatach roboczych może jej braknąć i tu z pomocą przychodzi stolik składany. Umocowany do ściany zostanie wykorzystany jako dodatkowy blat bądź na czas spożywania wspólnych posiłków. A gdy zakończymy kuchenne eksperymenty, stolik wystarczy złożyć i znów odzyskujemy wolną przestrzeń. To rozwiązanie idealne również na balkon, który przeważnie jest wąski i długi, stąd meble na stałe nie sprawdzają się.

Jeśli już wybieramy krzesła czy fotele, możemy postawić nie tylko na składane taborety, ale i fotele sztaplowane. Ich przechowywanie, ale i transport nie sprawiają najmniejszych problemów. A wbrew pozorom mamy sporo ciekawych propozycji, które wpiszemy w dowolną aranżację wnętrz.

Kolejne meble idealne do małych mieszkań to narożniki. Za dnia służą jako eleganckie kanapy, na których spoczną goście. Nocą zaś pozostawiają wystarczająco miejsca na relaks i spoczynek nocny.

Oświetlenie, które optycznie powiększa przestrzeń

O tym, jak ważną rolę w naszym codziennym życiu i we wnętrzach spełnia oświetlenie, nie trzeba nikogo przekonywać. Musimy uważnie przemyśleć wybór lamp i sposób ich umiejscowienia, jeśli nasze mieszkanie jest niewielkie bądź niewymiarowe.

Doskonale sprawdzać się będą lampy podłogowe umieszczane w narożnikach, ze światłem kierowanym ku górze. To szansa na optyczne podwyższenie pokoju i wrażenie większej przestrzeni. Poczucie przestronności w podobny sposób zapewnią kinkiety, ale i tu ponownie musimy światło skierować w stronę sufitu.

By oszczędzić miejsca w niskich pomieszczeniach i nie przytłoczyć ich, wybierzemy plafony bądź skromne oprawy oświetleniowe, zamiast tradycyjnych żyrandoli i bogato zdobionych lamp. Generalnie warto wykorzystywać ściany, by oszczędzić miejsce na podłodze.

Kolory i materiały

Niebagatelną rolę w urządzaniu małych mieszkań spełniać będą kolory, zastosowane materiały, ich rozmiary czy sposób wykorzystania. Skromne przestrzenie wymagają barw stonowanych, jasnych, które pozwalają przestrzeń uczynić przestronną. Można pozwolić sobie na wyrazisty kolor, ale jedynie pośród detali bądź w formie tła, na przykład na jednej ścianie.

Stawiamy na jednolite powierzchnie, duże płytki, większe wzory i desenie, bo spore zagęszczenie kwiatuszków, kropek, pasków i tym podobnych, spowoduje efekt przytłoczenia i chaosu. Podobnie rzecz się ma z materiałami, czyli trzymamy się zasady jednolitych powierzchni, bez wielu cięć, które zaburzają proporcje.

Na koniec zaś pamiętajmy, że małe mieszkania muszą być uporządkowane, minimalistyczne, bez dużej ilości ozdób, elementów dekoracyjnych czy drobiazgów, które nie są praktyczne, a budują wrażenie bałaganu i aranżacyjnego chaosu.

Więcej informacji o trikach idealnych do małych mieszkań, znajdziemy pod adresem http://www.doomsmoker.pl

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
z zamoscia
No cóż, szczebrzeszyńsko-zwierzyński...
Roman 202
Co wy piszecie przez opieszałość ZSL ...
eljot
wie ktoś co się dzieje z Daszkiewiczem...
KL
Widzę, że Zamość dalej brnie w krety...
Zamość
"Król jest nagi". Rozczarowany-zgadzam ...
Rozczarowany
Jakiś czas temu na koncepcjach GDDKiA o...
ds
Sorry ale co ma Łuków do Zamościa?...
Mefisto
Prestiżowe konkursy i PWSZ :D:D:D:D Pic...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat