R E K L A M A

Z I P

Motoryzacja | Tekst sponsorowanytekst nadesłany27 czerwca 2017 FACEBOOK | 4462 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0) ()

Jak szybko i tanio kupić OC – 5 prostych kroków

Jak szybko i tanio kupić OC – 5 prostych kroków, fot. nadesłane
R E K L A M A    B O A R D

Po podwyżkach cen OC ciężko jest znaleźć tanie ubezpieczenie samochodu. Jeśli jednak wie się jak i gdzie go szukać, wszystkie formalności związane z zakupem można załatwić w kilkanaście minut.

Krok 1. Dobra porównywarka

Aby szybko znaleźć niedrogie OC potrzebne jest odpowiednie narzędzie. Nie każdy kalkulator cen, który można znaleźć w internecie pozwoli na rzetelne i szybkie przeliczenie składki. Wiele z nich współpracuje jedynie z kilkoma towarzystwami. Inne z kolei nie pokazują ofert, tylko proszą o podanie danych i oferują kontakt w celu przedstawienia cen.

Narzędzia takie jak np. porównywarka OC kalkulator-oc-ac.auto.pl nie tylko pozwalają na szybkie sprawdzenie kosztów OC, ale też świadczą szeroko rozumianą pomoc dla wszystkich klientów, którzy potrzebują porady lub pomocy w przeliczeniu ofert.

Krok 2. Odpowiednie dokumenty

Choć zazwyczaj właściciel doskonale zna swój samochód, to niekiedy łatwo zapomnieć o jakiejś dacie wpisanej do dowodu rejestracyjnego, która ma wpływ na cenę OC. Możliwe jest wtedy podanie jakieś orientacyjnej informacji, jednak powoduje ona, że przedstawione oferty mogą zmienić się, kiedy dane zostaną poprawione. Aby nie musieć ponownie poprawiać podanych danych, warto przygotować sobie wcześniej:

  • prawo jazdy,
  • dowód rejestracyjny samochodu,
  • obecną polisę OC.

Krok 3. Uzupełnienie kalkulatora

Kiedy wszystkie dokumenty ma się pod ręką można zacząć uzupełniać formularz kalkulatora OC. Zawiera on pytania dotyczące zarówno właściciela auta, jej i samego pojazdu, jego przebiegu, czy też daty rejestracji. Bardzo istotne będą zwłaszcza pytania o historię ubezpieczenia oraz posiadane przez właściciela zniżki.

Aby porównywane ceny były rzetelne i aby ich wysokość nie zmieniła się tuż przed zakupem polisy, należy formularz uzupełnić zgodnie z prawdą. W razie problemów lub wątpliwości zawsze można skontaktować z biurem obsługi klienta i poprosić o pomoc w znalezieniu najtańszego OC.

Krok 4. Wybór polisy OC

Kiedy już odpowie się na wszystkie pytania, jakie pojawiły się kalkulatorze, podane dane będą wysyłane do centrali towarzystwa, gdzie systemy je przeanalizują i odeślą gotowe oferty. Porównywarka zbiera je wszystkie, sortuje i układa w taki sposób, aby użytkownik mógł od razu zobaczyć, która z nich jest najtańsza.

W przypadku polis OC wybór jest bardzo prosty – im ubezpieczenie tańsze, tym lepsze, dlatego też dobrze kierować się przede wszystkim ceną. W przypadku, gdy kilka towarzystw przedstawia oferty w bardzo podobnych cenach, warto zacząć zwracać uwagę na polisy dodatkowe, które często są dodawane do OC. Poszerzają one zakres ubezpieczenia i zapewniają np. holowanie samochodu do warsztatu po kolizji lub wypadku.

Krok 5. Zakup OC

Po wybraniu najbardziej interesującej oferty można przejść do jej zakupu, klikając na odpowiedni przycisk. Najczęściej użytkownik jest przekierowany do strony towarzystwa, gdzie musi uzupełnić resztę danych (jak np. nr rejestracyjny auta, numer VIN, imię i nazwisko właściciela pojazdu) i wybrać formę płatności (karta kredytowa, tradycyjny przelew na poczcie, bankowość internetowa).

Można również zdecydować, czy za OC zapłacić jednorazowo, czy też rozłożyć płatność na raty, aby nie obciążała domowego budżetu.

I tyle. Po dokonaniu płatności wszystkie niezbędne dokumenty są przesyłane na skrzynkę mailową. Wystarczy je następnie pobrać, wydrukować i wozić ze sobą z innymi dokumentami od samochodu. Przejście przez formularz z pytaniami zajmuje średnio około 7 minut. Z kolei cały proces zakupu nie zajmie więcej niż kilkanaście minut. Wszystko szybko, łatwo i bez wychodzenia z domu.

 

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Marian
To kupuj, przecież to otwarty przetarg....
Q
K. status prawny kamienic jest raczej ur...
K.
Znacjonalizować, doprowadzić do ruiny,...
Marian
Oj Marta... Zamoyski sprzedał pięć ra...
K.
A co na to prawowici właściciele kamie...
tylko sprzedać
Sprzedać, zadłużyć i koncerty i konc...
rudy karzeł
"Sowiecka jakość" straszy nadal?...
Oost.
Lokalne wojenki, pohukiwania odyńców, ...
bxt
Może otwarto jakąś nową azjatycką/ ...
Wilhelm
Następny news będzie o znalazcy kota i...
olo
"Trotyl" Gmyz powiedziałby Schlampe....
mieszkaniec
A mnie ciekawi co zrobi prokuratura Ziob...
sonia
Przypominam Ukraina aspiruje do NATO i U...
Name
pepesza i maria - och, jakież "treściw...
Parafianka
Za moich czasów nie do pomyślenia. Ta...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny