R E K L A M A

Z I P

Motoryzacja | Tekst sponsorowanytekst nadesłany27 czerwca 2017

Jak szybko i tanio kupić OC – 5 prostych kroków

Jak szybko i tanio kupić OC – 5 prostych kroków, fot. nadesłane

R E K L A M A    B O A R D

Po podwyżkach cen OC ciężko jest znaleźć tanie ubezpieczenie samochodu. Jeśli jednak wie się jak i gdzie go szukać, wszystkie formalności związane z zakupem można załatwić w kilkanaście minut.

Krok 1. Dobra porównywarka

Aby szybko znaleźć niedrogie OC potrzebne jest odpowiednie narzędzie. Nie każdy kalkulator cen, który można znaleźć w internecie pozwoli na rzetelne i szybkie przeliczenie składki. Wiele z nich współpracuje jedynie z kilkoma towarzystwami. Inne z kolei nie pokazują ofert, tylko proszą o podanie danych i oferują kontakt w celu przedstawienia cen.

Narzędzia takie jak np. porównywarka OC kalkulator-oc-ac.auto.pl nie tylko pozwalają na szybkie sprawdzenie kosztów OC, ale też świadczą szeroko rozumianą pomoc dla wszystkich klientów, którzy potrzebują porady lub pomocy w przeliczeniu ofert.

Krok 2. Odpowiednie dokumenty

Choć zazwyczaj właściciel doskonale zna swój samochód, to niekiedy łatwo zapomnieć o jakiejś dacie wpisanej do dowodu rejestracyjnego, która ma wpływ na cenę OC. Możliwe jest wtedy podanie jakieś orientacyjnej informacji, jednak powoduje ona, że przedstawione oferty mogą zmienić się, kiedy dane zostaną poprawione. Aby nie musieć ponownie poprawiać podanych danych, warto przygotować sobie wcześniej:

  • prawo jazdy,
  • dowód rejestracyjny samochodu,
  • obecną polisę OC.

Krok 3. Uzupełnienie kalkulatora

Kiedy wszystkie dokumenty ma się pod ręką można zacząć uzupełniać formularz kalkulatora OC. Zawiera on pytania dotyczące zarówno właściciela auta, jej i samego pojazdu, jego przebiegu, czy też daty rejestracji. Bardzo istotne będą zwłaszcza pytania o historię ubezpieczenia oraz posiadane przez właściciela zniżki.

Aby porównywane ceny były rzetelne i aby ich wysokość nie zmieniła się tuż przed zakupem polisy, należy formularz uzupełnić zgodnie z prawdą. W razie problemów lub wątpliwości zawsze można skontaktować z biurem obsługi klienta i poprosić o pomoc w znalezieniu najtańszego OC.

Krok 4. Wybór polisy OC

Kiedy już odpowie się na wszystkie pytania, jakie pojawiły się kalkulatorze, podane dane będą wysyłane do centrali towarzystwa, gdzie systemy je przeanalizują i odeślą gotowe oferty. Porównywarka zbiera je wszystkie, sortuje i układa w taki sposób, aby użytkownik mógł od razu zobaczyć, która z nich jest najtańsza.

W przypadku polis OC wybór jest bardzo prosty – im ubezpieczenie tańsze, tym lepsze, dlatego też dobrze kierować się przede wszystkim ceną. W przypadku, gdy kilka towarzystw przedstawia oferty w bardzo podobnych cenach, warto zacząć zwracać uwagę na polisy dodatkowe, które często są dodawane do OC. Poszerzają one zakres ubezpieczenia i zapewniają np. holowanie samochodu do warsztatu po kolizji lub wypadku.

Krok 5. Zakup OC

Po wybraniu najbardziej interesującej oferty można przejść do jej zakupu, klikając na odpowiedni przycisk. Najczęściej użytkownik jest przekierowany do strony towarzystwa, gdzie musi uzupełnić resztę danych (jak np. nr rejestracyjny auta, numer VIN, imię i nazwisko właściciela pojazdu) i wybrać formę płatności (karta kredytowa, tradycyjny przelew na poczcie, bankowość internetowa).

Można również zdecydować, czy za OC zapłacić jednorazowo, czy też rozłożyć płatność na raty, aby nie obciążała domowego budżetu.

I tyle. Po dokonaniu płatności wszystkie niezbędne dokumenty są przesyłane na skrzynkę mailową. Wystarczy je następnie pobrać, wydrukować i wozić ze sobą z innymi dokumentami od samochodu. Przejście przez formularz z pytaniami zajmuje średnio około 7 minut. Z kolei cały proces zakupu nie zajmie więcej niż kilkanaście minut. Wszystko szybko, łatwo i bez wychodzenia z domu.

 

Autor: tekst nadesłany
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ad111 10 minut temu
Chodzi o to, że nie zmieniam zdania pra...
Twój anioł st...
do ''ad111'' - powiedz ilu używasz nick...
ad111
Jestem pod "wrażeniem" merytoryczności...
ConceptOfPower
Rozumiem, że jak się nie ma merytorycz...
ad111
Nie zaprzeczam, że komuna była stracon...
do Tomaszowa, może jeszcze Mazowieckieg...
..jan
Klub Agros zaprasza mieszkańców Zamoś...
ConceptOfPower
Lekkoatletyka jest sportem letnim, nie z...
.
ad111@ jeszcze w 1980 roku Hiszpania mia...
..jan
Jak I ligowy klub lekkoatletyczny wysta...
ad111
No tak, a Polskę po wojnie to ufoludki ...
.
Powinniśmy skupić się na bilansie nie...
Czesław
Co to za durnoty i banialuki. Tekst spon...
.
100 lat niepodległości? Polska była n...
ConceptOfPower
A ja ciągle nie rozumiem tego, dlaczego...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny