R E K L A M A

Z I P

2. Region | Polityka i SamorządDaniel Czubara16 listopada 2016 FACEBOOK | 4426 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 16 komentarzy ()

Jak pracowali posłowie?

Sejm; fot. Wikipedia

R E K L A M A    B O A R D

Za nami pierwszy rok VIII kadencji Sejmu. Jak pracowali posłowie związani z naszym regionem?

Wystąpienia, interpelacje i głosowania

Na podstawie danych ze strony internetowej Sejmu przygotowaliśmy wyliczenia działalności posłów związanych z okręgiem wyborczym nr 7 Zamość – Chełm – Biała Podlaska. Do grona 12 parlamentarzystów wybranych z tego okręgu dołączyliśmy wybraną z Warszawy posłankę Nowoczesnej, Kornelię Wróblewską, która prowadzi w Zamościu swoje biuro poselskie. Pod uwagę wzięliśmy liczbę: wystąpień, interpelacje i inne ( łączną liczbę interpelacji, pytań w sprawach bieżących, zapytań poselskich i oświadczeń)  oraz udział w głosowaniach, których było do tej pory według strony www polskiego Sejmu 2099. Nasze zestawienie można sortować wg. dowolnej kolumny strzałkami (góra-dół, rosnąco-malejąco) przy nagłówkach kolumn.

* – Kolumna “Interpelacje” jest sumą poselskich interpelacji, zapytań, pytań w sprawach bieżących, oświadczeń.

Pierwszy rok VIII kadencji w liczbach

W tym okresie odbyło się 29 posiedzeń plenarnych, trwających łącznie 78 dni. Izba uchwaliła 189 ustaw i podjęła 145 uchwał. W sumie podczas wszystkich posiedzeń posłowie wzięli udział w 2 099 głosowaniach.

Liczba projektów ustaw oraz uchwał wniesionych w VIII kadencji do Sejmu, którym nadano numer druku, wynosi odpowiednio 338 i 108. Autorami 168 projektów ustaw były grupy posłów, w 129 przypadkach swoje propozycje legislacyjne wniosła Rada Ministrów. 11 projektów to inicjatywy Senatu, 7 – komisji sejmowych, 16 – grupy co najmniej 100 tys. obywateli oraz 7  – prezydenta.

Posłowie pracowali również m.in. w komisjach sejmowych – odbyło się prawie 1,4 tys. posiedzeń komisji (stałych – 1 356, nadzwyczajnych – 29 i śledczych – 7). Obradowały także podkomisje, które zebrały się łącznie na 309 posiedzeniach.

Podczas posiedzeń Sejmu na mównicy sejmowej posłowie zabierali głos prawie 13 tys. razy. Wygłosili także pół tysiąca oświadczeń poselskich.

Na koniec pierwszego roku VIII kadencji w klubach: Prawo i Sprawiedliwość jest 234 posłów, Platforma Obywatelska – 133, Kukiz ’15 – 36, Nowoczesna – 30, Polskie Stronnictwo Ludowe – 16. Natomiast do kół: Europejscy Demokraci i Wolni i Solidarni należało odpowiednio 4 i 3 posłów, a 4 posłów jest niezrzeszonych.

 

Pracowity jak Sachajko

Pod względem pracowitości, na którą złożyły się liczba interpelacji, wystąpień z mównicy sejmowej, czy też udział w głosowaniach, poseł Sachajko uplasował się na czwartym miejscu w rankingu 20 najbardziej zapracowanych parlamentarzystów tygodnika “Wprost”.

Także formacja Kukiz’15 ma swojego przedstawiciela w czołówce „tytanów” poselskiej pracy. To Jarosław Sachajko. Polityk był aktywny na niemal każdym z analizowanych przez nas pól działania. Z mównicy zabierał głos niemal 60 razy, złożył ponad 200 interpelacji i uczestniczył w 2026 głosowaniach.
Czytamy w tekście tygodnika “Wprost”.


Nasz ranking

W naszym zestawieniu widać, że najchętniej zabierający głos posłowie to  Genowefa Tokarska (96 wystąpień), Jarosław Sachajko (58 wystąpień),  Kornelia Wróblewska (34 wystąpienia).  Marcin Duszek zamyka stawkę z zerowym dorobkiem wystąpień.

Najaktywniejsi (interpelacje, zapytania, pytania w sprawach bieżących, oświadczenia): Jarosław Sachajko (łącznie: 228 interpelacji, pytań, zapytań i oświadczeń), Kornelia Wróblewska (36 interpelacji) oraz Jan Szewczak (34 interpelacje).  Zamykająca ranking w tej dziedzinie to Genowefa Tokarska – jedna interpelacja.

Udział w głosowaniach wśród posłów wymienionych w naszym zestawieniu jest podobny. Liderami są: Marcin Duszek, Beata Mazurek i Piotr Olszówka. Stawkę zamyka Stanisław Żmijan, ma 1886 głosowań na 2099 wszystkich.

A jak wy, drodzy Czytelnicy oceniacie naszych posłów?

 

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "Gustaw Kramer" dnia 16 listopada 2016 o godzinie 9:07:31 napisał:
  Każdy poseł jest DOBRY... Dobry sobie!
  1
  0
  R E K L A M A
 • "ad111" dnia 16 listopada 2016 o godzinie 9:39:49 napisał:
  Nie wiem jak zmierzyć pracę posła, ale na pewno nie w ten sposób.
  0
  0
 • "Joker" dnia 16 listopada 2016 o godzinie 10:20:16 napisał:
  No Sachajko zapierdziela jak młody na budowie. A kiedy się zajmie ustawą o wychowaniu w trzeźwości? Chodzi o głupi przepis zakazu picia w miejscu publicznym oraz skansenami PRL'u izbami wytrzeźwień?
  0
  0
 • "rzetelny" dnia 16 listopada 2016 o godzinie 10:34:09 napisał:
  znów Sachajko, on tylko jest w tym sejmie? :) widać kto pracuje a kto poszedł po NASZE pieniążki...
  0
  0
 • "Adam C." dnia 16 listopada 2016 o godzinie 11:07:17 napisał:
  Trudno nie zgodzić się z AdII. Ordynacja wyborcza umożliwia takie a nie inne wybory. Warto byłoby wrócić do dyskusji na temat ordynacji wyborczej jaka miała miejsce w Zamościu - padły tam bardzo ciekawe stwierdzenia. Zadawanie np. 19 interpelacji w zasadzie w tej samej przedmiotowej sprawie, ciągle o inne rzeczy to coś nie tak, zwłaszcza jak dotyczy ona okresu przeszłego - tj. rządów PO i PSL/ Czy nie powinno zastosować wymogu wieku posła, tak jak przypadku wyboru prezydenta czyli 35 lat, a przynajmniej 26 lat?? Do 26 lat można skończyć studia, a jeżeli ktoś nie skończył niech się wykazuje. Uważam, że cenzus wieku i wykształcenia jest ważny. To tak jakby zatrudnić na stanowisku chirurga osbę bez studiów, bez stażu bez egzaminu, tak samo jak w życiu trzeba posiadać udokumentowane umiejętności i kompetencje aby się starać o dobre stanowisko. AD II po prostu takich nie wybierać - to wszystko, proste ale niewykonalne. Jeżeli widzę, że poseł ma wykształcenie teologiczne, czy inne humanistyczne takie jak socjologia, etnografia, geografia polonistyka, politologia, jeżeli widzę że ma podbudowę studiami podyplomowymi - to jest coś nie tak.
  0
  0
 • "Tak jest" dnia 16 listopada 2016 o godzinie 12:08:10 napisał:
  Chyba tylko z grzeczności Redakcja przedstawiła jedynie ranking najbardziej aktywnych posłów a nie przedstawiła rankingu największych leni, ponieważ w tym królowałby niepodzielnie poseł Zawiślak. Ranking posłów, którzy traktują swoją pracę jak niekończące się wakacje jest o tyle ważny , ze sponsorami ich wypoczynku jesteśmy my wszyscy. Pan poseł Zawiślak zaliczył jedynie 2 ( słownie: dwa ) wystąpienia i zaledwie 16 interpelacji ale za to brał udział prawie we wszystkich głosowaniach co może świadczyć , ze rola posła Zawiślaka w Sejmie jest określona tj "maszynka do głosowania" . Oczywistym jest , ze pan poseł nie może mieć czasu na pracę w Sejmie, ponieważ zajął się promowaniem swojej osoby ( o zgrozo...) O ile w Sejmie jest leniem o tyle króluje na "lokalnych salonach" Jest wszędzie tj na każdym jubileuszu, spotkaniu, zebraniu a ostatnio wystąpił nawet jako gwiazda w filmie. Ktoś może powiedzieć , ze to lepiej , ze pan poseł jest tak mało aktywny w Sejmie, ponieważ po pierwsze nie ma co do powiedzenia a po drugie mniej wystąpień posła to mniej wstydu dla nas. Jest w tym sporo prawdy tylko czy Zamość potrzebuje takiego właśnie reprezentanta ? Na pewno NIE ! Pamiętajmy o tym kiedy będziemy oddawać swój głos w najbliższych wyborach parlamentarnych
  0
  0
 • "mz" dnia 16 listopada 2016 o godzinie 12:21:20 napisał:
  oj karolku, w du... ci sie cos POrobiło
  0
  0
 • "ad111" dnia 16 listopada 2016 o godzinie 14:31:57 napisał:
  Jak na mój ogląd sytuacji, to żaden poseł jak dotychczas niczego konkretnego nie zrobił oprócz własnego lansu. Czas na konkrety. Czy Zawiślak, czy Sachajko, to i tak nic do przodu.
  0
  0
 • "XXXXX" dnia 16 listopada 2016 o godzinie 14:32:29 napisał:
  Całkowicie zgadzam się z oceną przedmówcy w stosunku do Posła Zawiślaka, to jest tylko statysta PiS przy głosowaniach w Sejmie - a tak dużo obiecywał na zebraniach przed wyborami. Już drugi raz dałem się nabrać, ale trzeci raz już nie zagłosuję! Ludzie opamiętajmy się i więcej już nie głosujmy na tego człowieka bo to kłamca i dba o swój interes. Za rządów PO bajerował że nie może za wiele dla regionu bo jest w opozycji, ale teraz bardzo dużo by mógł bo jest w partii rządzącej ale wcale się nie wychyla i nie robi nic dla naszego Regionu. Po co się narażać p. Kaczyńskiemu jak i tak "kasa" na konto wpływa.Zapamiętajmy to i oceńmy go przy urnach. Niech idzie do swojej roboty, co robił wcześniej - na taksówkarza, chyba licencja mu nie wygasła. Jeżeli Pan Poseł nie pamięta co obiecywał niech się odezwie na tym forum to mu przypomnę!
  0
  0
 • "Uważny" dnia 16 listopada 2016 o godzinie 15:15:19 napisał:
  Czyli piorąc pod uwagę tylko interpelacje i wystąpienia TOP 5 wygląda tak: 1. Sachajko 2. Tokarska 3.Wróblewska 4. Hałas 5. Szewczak Jest to moje prywatne i subiektywne zestawienie pozbawione sympatii lub antypatii politycznych :)
  0
  0
  R E K L A M A
 • "rzetelny" dnia 16 listopada 2016 o godzinie 15:24:30 napisał:
  hm ta wróblewska, co ona ma wspólnego z Zamościem? myślę, że dostała polecenie promowania jednego z nowoczesnych radnych... tak wygląda jej praca.
  0
  0
 • "z_boku" dnia 16 listopada 2016 o godzinie 15:47:32 napisał:
  Gdyby redakcja przedstawiła ranking największych leni wśród posłów i wśród nich umieściła Posła Partyzanta, krzyk by się podniósł, że znowu ma miejsce atak na PiS i szarganie świętości przez "lewactwo".
  0
  0
 • "po to dno" dnia 16 listopada 2016 o godzinie 16:54:37 napisał:
  ot lewactwo
  0
  0
 • "ela" dnia 16 listopada 2016 o godzinie 17:32:31 napisał:
  No tak, zawsze można coś poczytać i wyciągnąć odpowiednie wnioski
  0
  0
 • "Jobot" dnia 17 listopada 2016 o godzinie 9:55:09 napisał:
  Dla mnie sprawa jest prosta. Pan Poseł Zawiślak powinien dostac czas do 2019 roku a wiec do kolejnych wyborow na zalatwienie dla Zamoscia jakiegos wiekszego zakladu pracy. Ma i czas jak widac po liczbie wystapien i mozliwosci bo jest w partii rzadzacej zeby to zrobic i w koncu pokazac ze poza lansem potrafi tez cos innego. W przeciwnym razie powinien dostac wilczy bilet w najblizszych wyborach. Jakos Poslowie PO i PSL potrafili pozalatwiac pewne sprawy dla swoich okregow z ktorych poszli (zachodnia Polska) do sejmu a poslowie PiS jako nie potrafia. No moze poza obsadzaniem stanowisk rodzinka i znajomymi w ktorych sa mistrzami takimi samymi jak PO i PSL. Ostatnio czytalem o zakladzie pracy w Srodzie Slaskiej. Ma sie zajmowac silnikami Lufthansy. Zatrudnienie bagatela 600 osob. Dlaczego taki zaklad nie mogl powstac w Zamosciu??? Gdzie byl Pan Posel kiedy inwestor skladal zapytanie do Ministerstwa o mozliwosci lokalizacji zakladu? A ostrzezeniem powinny byc wybory samorzadowe bo znaczek pod ktorym startowal obecny prezydent i wsparcie ktore dostal powinno do czegos zobowiazywac. Tym bardziej ze sporo ludzi z PiSu dostalo dzieki temu posadki. Tak wiec niech sie w koncu wykaza.
  0
  0
 • "po to dno" dnia 17 listopada 2016 o godzinie 11:21:04 napisał:
  bzdury. ''ch*J z Polską Wschodnią'' - dlatego
  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Bulterier
Niech dadzą jeszcze jrdna banke z miast...
K. 7 minut temu
300? A w kieszeni na zdjęciu widzę 400...
ad111 34 minuty temu
"Wróg" społeczny został unieszkodliwi...
Ekonomistka
"fucha" dnia 19 czerwca 2018 coś chyba ...
x
Za Palucha trzeba kogoś znaleźć może...
foch
wszyscy jeszzcze mamy nadzieje że hetma...
z
Straszne! Zwłaszcza ta niby broń pneum...
Ciekawe...
W. Czarzasty w jednej ze stacji TV tak s...
Wilhelm T.
Roman to idealny przykład człowieka su...
Wilhelm T.
No, zawita jak Nizioła zrobią Prezyden...
Wilhelm T.
No to kuźwa sukces! Na 102% siłą i al...
z_boku
Tak! Bimber jest święty i żadne rami...
hm
Super wiadomość !!! Tyko o 2 sezony za...
TORRES20400
Bimbru szkoda. Zbieranie "zabytków" z I...
z_boku
Ufff.... Już myślałem że Jakuba zła...
z_boku
No to trzeba mu pogratulować. Tam go je...
Persona non gra...
Proponuję Przemysława Kitę za Piotra ...
Asd
Czyli za jednym zamachem wzmocnienie Het...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny