Reklamatekst nadesłany13 marca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Jak pozbyć się uczucia ciągłego zmęczenia?

R E K L A M A    B O A R D

Każdy z nas czuje się czasem zmęczony. Co jednak, jeśli ten stan zdecydowanie się przeciąga i staje się bardzo uciążliwy? W codziennej gonitwie spraw często zapominamy o tym, żeby porządnie wypocząć. Często długo ignorujemy objawy, aż w końcu dopada nas chroniczne zmęczenie. Jak z nim walczyć?

Zadbaj o zdrowy sen

Zdrowy, głęboki sen pozwala nam odpocząć i odzyskać siły. Jednak przy długotrwałym zmęczeniu odpowiednie wypoczęcie jest bardzo ciężkie – zauważa ekspert z https://byc-zdrowym.pl/. Na szczęście jest wiele sposobów, żeby sen był pokrzepiający i zdrowy. Zawsze dobrze wywietrz pokój przed pójściem do łóżka. Nie korzystaj z urządzeń elektronicznych przed pójściem spać. Wieczorem zadbaj o wyciszenie i komfort. Unikaj ciężkich posiłków na kolację. Jednak, jeśli to nadal nie pomaga, możesz spróbować ziół lub suplementów. Naturalne składniki pomogą Ci się wyciszyć i ułatwią zasypianie. Dzięki nim Twój sen będzie głęboki, odzyskasz siły i skutecznie przywrócisz równowagę. Regularne stosowanie naturalnych preparatów pozwoli uzyskać trwały efekt.

(Sprawdź jak działa spirulina – https://byc-zdrowym.pl/spirulin-plus-recenzja-opinie-sklad-cena/)

Ruszaj się regularnie

Jeśli czujesz się ciągle przemęczony, wysiłek fizyczny może wydawać się absurdalnym pomysłem. Jednak nawet mało wymagający, ale regularny ruch pomoże w walce z tym problemem. Aktywność fizyczna pomoże dotlenić mózg i zwalczyć znużenie.

Przede wszystkim, sport jest świetną odskocznią od codziennych problemów i pomaga pozbyć się zmęczenia psychicznego. Dzięki temu możemy na chwilę oderwać się i odpocząć. Poprzez ruch jesteśmy w stanie spożytkować nadmiar energii, co razem z dotlenieniem umysłu jest przepisem na lepszy, zdrowszy sen. Treningi pozwalają rozwinąć siłę i wzmocnić wydolność organizmu. Dzięki temu wolniej się męczymy i jesteśmy w stanie dłużej działać. Sport obniża także poziom cukru we krwi, co pozwala pozbyć się objawów hiperglikemii, w tym zmęczenia. Przede wszystkim jednak reguluje wydzielanie serotoniny, hormonu odpowiedzialnego za radzenie sobie ze stresem i zdrowy sen.

Zrezygnuj z mocno przetworzonego jedzenia

Wysoko przetworzone jedzenie, czyli fast food, słodkie czy słone przekąski i gotowe dania, potrafią powodować zmęczenie. Przede wszystkim, posiadają wysoki indeks glikemiczny. Oznacza to, że po ich zjedzeniu, bardzo szybko rośnie ilość glukozy we krwi. Intensywne wahania poziomu cukru obciążają organizm, powodują nadwagę, zaburzają gospodarkę hormonalną i powodują znużenie oraz długotrwałe zmęczenie.Dodatkowo, mocno przetworzone jedzenie zawiera dużo sztucznych dodatków, są za to ubogie w składniki odżywcze. Ich częste spożywanie może powodować istotne braki, a tym samym znużenie z tym związane. Co więcej, nadmiar węglowodanów oraz niezdrowych tłuszczów utwardzonych prowadzą do chorób cywilizacyjnych, przez które tracimy energię, stajemy się ociężali i ospali. Zdrowa, lżejsza dieta stopniowo przywróci chęci do życia. Przede wszystkim należy pamiętać o dużej ilości warzyw i owoców, które oczyszczą organizm, dostarczą witamin i cukrów prostych, o wiele lepiej trawionych przez nasze ciało i dodających energii bez obciążania organizmu.

Wycisz się

W życiu, w którym króluje stres i gonitwa, łatwo zapomnieć o relaksie i chwili tylko dla siebie. A to właśnie takie momenty i wyciszenie natarczywych myśli pozwala się odstresować, a wieczorem zdrowo i głęboko zasnąć.

Sposobów na wyciszenie może być wiele — od słuchania muzyki, przez czytanie książki przez spokojny spacer. Jeśli jednak to nadal za mało, warto spróbować medytacji z kontrolą oddechu oraz treningu uważności. Medytacja polega na codziennym poświęceniu chwili, aby oczyścić umysł, pozwolić myślom płynąć swobodnie, a uwagę skupić przede wszystkim na ciele i pochodzących od niego sygnałach. Trening uważności ma na celu skupienie się na obecnej chwili i przeżywać ją w pełni. Kontrolowanie oddechu natomiast pomaga się rozluźnić i uspokoić ciało poprzez dotlenienie oraz wysłanie uspokajających sygnałów. Trening wymaga regularności, ale rezultaty potrafią być naprawdę niesamowite. Zyskasz spokój ciała i ducha, a także odzyskasz koncentrację i nauczysz się cieszyć chwilą.

(Sprawdź inne porady zdrowotne na https://byc-zdrowym.pl/blog-zdrowiu-nasze-porady/)

Zadbaj o nawodnienie

Woda pełni kluczową funkcję w naszym organizmie. To dzięki niej wszystkie procesy mogą odbywać się bez przeszkód. Nawet minimalne obniżenie poziomu płynów w naszym ciele jest odczuwalne, powoduje osłabienie, zaburzenie gospodarki elektrolitowej, a tym samym uczucie zmęczenia. Odpowiednie nawodnienie jest niezbędne do utrzymania prawidłowego ciśnienia krwi. Jego obniżenie powoduje problemy w transporcie tlenu. Odczuwamy wtedy znużenie i trudno nam się skupić.

Świetnym sposobem na zadbanie o odpowiedni poziom energii jest picie energetyzujących napojów. Zapomnij jednak o kawie, kofeina pobudza tylko na chwilę i rozregulowuje organizm. Zamiast tego sięgaj po zdrowe, energetyzujące soki z dodatkiem imbiru i owoców cytrusowych. Nawodnią, dostarczą witamin i podniosą poziom energii. Jeśli jednak brakuje małej czarnej w ciągu dnia, spróbuj jej zdrowych zamienników, takich jak zielona herbata czy coraz popularniejsza yerba mate. Dostarczają energii na dłużej i nie powodują drastycznego spadku jej poziomu, gdy zakończą swoje działanie.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ja
Zgadzam się z opinią LZ. Zalew w zamo...
LZ
To chyba dawno nad zalewem nie byłeś. ...
Sylwia
Ja rozumiem,ze mieszkamy na prowincji,al...
Jaroo
Za to zdj�cie to powinien si� obrazi...
Widać że perspektywiczny .. weteran....
mieszkaniec
Zamojski zalew to syf. Nie powinni w og...
zamoscianin
w sumie jak by nie Gierek nie byloby uli...
Taka pawda
Bez sensu jest ta sonda....
Anita
Nie wiem jak Rudka, ale stawy Echo wysyc...
No name.....
A jeszcze lepiej skrytykować wszystko, ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018