R E K L A M A

Z I P

Artykuł ekspercki | Motoryzacja | Poradytekst nadesłany6 lipca 2017

Jak poprawnie konserwować i woskować motocykl?

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Jednoślady, jak każdy inny pojazd mechaniczny, wymagają uwagi i zastosowania odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. Nie są one wykonywane tylko po to, aby ładnie się prezentowały, ale zwłaszcza po to, aby służyły nam jak najdłużej.

Konserwacja oraz mycie naszego motocykla różni się od zabiegów, jakimi poddawane są inne pojazdy. Ważną kwestią jest sposób jego czyszczenia. Samochód z powodzeniem można umyć myjką ciśnieniową, natomiast w przypadku jednośladów nie powinniśmy tego robić. Oczywiście istnieją wyjątki jak motocykle terenowe, które są przystosowane do skrajnych warunków i są lepiej zabezpieczone przed wodą. Jeżeli zdecydujemy się na ewentualne użycie myjki ciśnieniowej, należy postępować ostrożnie! Trzeba zwrócić uwagę na najważniejsze części naszego motocykla – woda nie powinna dostać się do rury wydechowej, uszczelnień, łożysk, gaźnika, instalacji elektrycznej oraz filtra powietrza. Można posłużyć się prostym rozwiązaniem jak zalepienie najważniejszych elementów folią. Wystarczy kilka foliowych worków oraz taśma klejąca, aby zakryć stacyjkę, wylot wydechu oraz części elektryczne. Nawet kilka kropel wody, które znajdą się w niepowołanym miejscu, są w stanie narobić dużo szkód. Można zadać sobie pytanie: co w przypadku, kiedy pada deszcz? Odpowiedź jest prosta – deszcz nie pada pod ciśnieniem oraz nie zawiera środków czyszczących. Warto pamiętać również o tym, że gdy czyścimy motocykl, powinien być on zimny, a więc nie powinniśmy robić tego zaraz po jeździe. Grozi to powstaniem plam na rozgrzanych elementach.

Czym myć motocykl?

Nie istnieją tutaj żadne określone wytyczne. Lakiery samochodowe i motocyklowe nie różnią się od siebie w znaczący sposób, tyle że motocyklowe są grubsze i posiadają więcej warstw. Do mycia naszego motocykla można spokojnie użyć zwykłego szamponu, który nie będzie zawierał wosku. Wosk może osadzać się na plastikowych częściach pojazdu, a tym samym powodować matowienie niektórych elementów lub tworzenie się plam i zacieków nie do usunięcia. Najlepiej przygotować sobie wiaderko z ciepłą wodą, małą porcję szamponu oraz miękką gąbkę. Po umyciu części lakierowane należy wytrzeć ręcznikiem lub papierem, aby nie powstały zacieki.

Mleczko, politura czy wosk?

Po całkowitym umyciu należy zabezpieczyć karoserię naszego pojazdu. Niezależnie od tego, jaki środek wybierzemy, należy uważać, aby nie uszkodzić plastikowych części. Można rozważyć użycie podstawowych mleczek pielęgnujących. Środki tego typu pozwolą usunąć zmatowioną i utlenioną warstwę lakieru, a nawet malutkie zadrapania. Do delikatnych ubytków najlepiej używać łagodnej pasty polerskiej w płynie, która nie uszkodzi karoserii. Jeśli nasz jednoślad ma bardzo ciemną barwę, warto użyć politury, która nada mu „mokry wygląd”. Cena takich środków oscyluje między 30 a 60 złotych. Jeśli chodzi o woskowanie, to spokojnie możemy użyć takich samych preparatów jak do czyszczenia karoserii samochodowej. Jeżeli używamy wosku w spreju, należy zwrócić szczególną uwagę, aby nie ubrudzić nim kół oraz elementów układu hamulcowego.

Takie czynności nie wymagają ani dużo czasu, ani wysiłku. Będziemy mieli za to sporo satysfakcji z jazdy na ładnie prezentującej się maszynie.

Artykuł powstał we współpracy z autoryzowanym serwisem Honda Plaza.

Autor: tekst nadesłany
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 5 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: , , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "Kierowca" dnia 2 listopada 2017 o godzinie 11:33:14 napisał:
    Dobry art.
    1
    0
  • R E K L A M A


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Marek Sławkowi 8 minut temu
Marek wspiera Sławka w walce z Andrzeje...
Janusz 22 minuty temu
Przecież w Zamościu nie macie żadnych...
Platformers 26 minut temu
Stawiam na Marka Kudelę....
mieszkaniec 27 minut temu
Fakt, ciekawe kogo wystawią na prezyden...
wilk 39 minut temu
Tam to tylko mydło w szatni. rzygam....
eb 40 minut temu
Mam nadzieję że zbadali trzeźwość s...
Olek
W mieście Zamościu obecnie są dwie FA...
Leokadia
Niestety nie można otworzyć strony z f...
wnuk dziadka
Jeżeli Kudela zostanie szefem PO to tyl...
Zegarmistrz
Moim zdaniem, patrząc na zawirowania pe...
tak jest
chodziło w przeszłości bądź startow...
tak jest
W Zamościu jest swoisty tygiel, PAW pok...
Kandydat
Wątpię żeby wystawili kandydata na Pr...
Horn
Dobra, dobra... a kto będzie kandydatem...
też do observe...
To już raczej Kudela jest na liście p...
szkiełko i oko
Bez szans. PiS jest za mocne. Klub Kukiz...
eb
Myślę że chciał się pozbyć żony i...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017