R E K L A M A

Z I P

Artykuł ekspercki | Motoryzacja | Poradytekst nadesłany6 lipca 2017 FACEBOOK | 4429 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1) ()

Jak poprawnie konserwować i woskować motocykl?

R E K L A M A    B O A R D

Jednoślady, jak każdy inny pojazd mechaniczny, wymagają uwagi i zastosowania odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. Nie są one wykonywane tylko po to, aby ładnie się prezentowały, ale zwłaszcza po to, aby służyły nam jak najdłużej.

Konserwacja oraz mycie naszego motocykla różni się od zabiegów, jakimi poddawane są inne pojazdy. Ważną kwestią jest sposób jego czyszczenia. Samochód z powodzeniem można umyć myjką ciśnieniową, natomiast w przypadku jednośladów nie powinniśmy tego robić. Oczywiście istnieją wyjątki jak motocykle terenowe, które są przystosowane do skrajnych warunków i są lepiej zabezpieczone przed wodą. Jeżeli zdecydujemy się na ewentualne użycie myjki ciśnieniowej, należy postępować ostrożnie! Trzeba zwrócić uwagę na najważniejsze części naszego motocykla – woda nie powinna dostać się do rury wydechowej, uszczelnień, łożysk, gaźnika, instalacji elektrycznej oraz filtra powietrza. Można posłużyć się prostym rozwiązaniem jak zalepienie najważniejszych elementów folią. Wystarczy kilka foliowych worków oraz taśma klejąca, aby zakryć stacyjkę, wylot wydechu oraz części elektryczne. Nawet kilka kropel wody, które znajdą się w niepowołanym miejscu, są w stanie narobić dużo szkód. Można zadać sobie pytanie: co w przypadku, kiedy pada deszcz? Odpowiedź jest prosta – deszcz nie pada pod ciśnieniem oraz nie zawiera środków czyszczących. Warto pamiętać również o tym, że gdy czyścimy motocykl, powinien być on zimny, a więc nie powinniśmy robić tego zaraz po jeździe. Grozi to powstaniem plam na rozgrzanych elementach.

Czym myć motocykl?

Nie istnieją tutaj żadne określone wytyczne. Lakiery samochodowe i motocyklowe nie różnią się od siebie w znaczący sposób, tyle że motocyklowe są grubsze i posiadają więcej warstw. Do mycia naszego motocykla można spokojnie użyć zwykłego szamponu, który nie będzie zawierał wosku. Wosk może osadzać się na plastikowych częściach pojazdu, a tym samym powodować matowienie niektórych elementów lub tworzenie się plam i zacieków nie do usunięcia. Najlepiej przygotować sobie wiaderko z ciepłą wodą, małą porcję szamponu oraz miękką gąbkę. Po umyciu części lakierowane należy wytrzeć ręcznikiem lub papierem, aby nie powstały zacieki.

Mleczko, politura czy wosk?

Po całkowitym umyciu należy zabezpieczyć karoserię naszego pojazdu. Niezależnie od tego, jaki środek wybierzemy, należy uważać, aby nie uszkodzić plastikowych części. Można rozważyć użycie podstawowych mleczek pielęgnujących. Środki tego typu pozwolą usunąć zmatowioną i utlenioną warstwę lakieru, a nawet malutkie zadrapania. Do delikatnych ubytków najlepiej używać łagodnej pasty polerskiej w płynie, która nie uszkodzi karoserii. Jeśli nasz jednoślad ma bardzo ciemną barwę, warto użyć politury, która nada mu „mokry wygląd”. Cena takich środków oscyluje między 30 a 60 złotych. Jeśli chodzi o woskowanie, to spokojnie możemy użyć takich samych preparatów jak do czyszczenia karoserii samochodowej. Jeżeli używamy wosku w spreju, należy zwrócić szczególną uwagę, aby nie ubrudzić nim kół oraz elementów układu hamulcowego.

Takie czynności nie wymagają ani dużo czasu, ani wysiłku. Będziemy mieli za to sporo satysfakcji z jazdy na ładnie prezentującej się maszynie.

Artykuł powstał we współpracy z autoryzowanym serwisem Honda Plaza.

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
kibic
Ziółkowski z Huczwy mógłby wrócić,...
swojak
Skoro odszedł Skrzypek to warto byłoby...
nikt 35 minut temu
BTW po "zamojsku" oznacza komin na parki...
bmx 53 minuty temu
Gdybyś przeczytał ze zrozumieniem podp...
@Fucha ma racje . Najlepiej zapoznać si...
swojak
Świetne miejsce! Co jakiś czas odwiedz...
Jaro
Paluch może nie odejdzie bo w Motorze c...
Janek
Ta druga od lewej jest za*ebista mrrr...
zamościak
Z całym szacunkiem dla klubu Orka i ich...
zamościak
pokerowa zagrywka, trzeba przyznać...
Tomek
dodam jeszcze , że zamieszczenie tego a...
Tomek
Powiem tak, odwiedzałem to "zoo" poniew...
malibu
Może to zdjęcie jest zapowiedzią kole...
Kibic
bardzo dobra wyniki i wysokie lokaty w. ...
XXX
Brawo, brawo, brawo. Trzymamy za WAS kci...
Bulterier
Niech dadzą jeszcze jrdna banke z miast...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny