Kultura i rozrywka | WywiadyDaniel Czubara25 kwietnia 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1)

Ja na papier przelewam to, co już przeszło przez moje serce

Anna Rychter; fot. WhiteLam.pl
R E K L A M A    B O A R D

O nowej książce „Łzy nocy” rozmawiamy z zamojską bibliotekarką i pisarką Anną Rychter.

Daniel Czubara:- Do tej pory była Pani kojarzona głównie z literaturą kobiecą – „Trener duszy”, czy „Żyjąca w Polsce i inne stany nieważkości”. Trzecia książka – „Łzy nocy” ma nieco odmienny charakter. Są wątki miłosne, historyczne i sensacyjne. Skąd ta zmiana?

-Wbrew pozorom moja trzecia książka jest również o kobietach. Jestem przeciwniczką podziału literatury na „kobiecą” i … jaką jeszcze? Chyba, że ze względu na osobę autora. Książki pisane damską ręką dotykają wszystkich płaszczyzn naszego życia, bo kobiety są bardzo emocjonalne. Ja na papier przelewam to, co już przeszło przez moje serce.

-Inspiracja do napisania książki wzięła się z…

-Wizyty w Chełmie, gdzie kilka lat temu w najstarszej części miasta, na Wysokiej Górce właśnie trwały wykopaliska. Pojechałam z córką żeby pokazać jej miejsce mojego dzieciństwa. Przy okazji opowieści o przeszłości Chełma zrodził się pomysł napisania książki z wykorzystaniem sensacyjnych wątków historycznych. Do tego doszła szczypta wyobraźni i powieść „Łzy nocy” szybko nabrała realnych kształtów.

-W ”Łzach nocy” wątki miłosne przeplatają się z historycznymi. Są Słowianie, Wikingowie, tajemnicza bransoleta. Dużo czasu zajęło Pani zbieranie informacji historycznych?

-Jako historyk z wykształcenia i bibliotekarz z zawodu miałam ułatwione zadanie-wystarczyło tylko poszperać w materiałach źródłowych, których wokół mnie jest nieprzebrane mnóstwo…

-Akcja powieści rozgrywa się w naszym regionie – przypadek?

-Nie, to nie przypadek, to świadoma strategia: Chełm, Krupe, Jezioro Białe to cudowne, magiczne miejsca, o których jak najwięcej osób powinno wiedzieć. Mam nadzieję, że ubrana w fikcję literacką burzliwa historia wschodniego pograniczna, opisana w wielu materiałach źródłowych, na które powołuję się w mojej książce podziała na wyobraźnię Czytelników i zachęci ich do odwiedzenia naszego regionu.

-Anna Rychter pisze bo….

-W moim przypadku pisanie pełni funkcję terapeutyczną. Nagromadzonym wspomnieniom, emocjom i marzeniom mogę nadać wymiar materialny. Tak powstały trzy książki, którymi dzielę się z moimi Czytelnikami.

-Dziękuję za rozmowę.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
eh
Szkoda, że remont w sezonie turystyczny...
ja
Zgadzam się z opinią LZ. Zalew w zamo...
LZ
To chyba dawno nad zalewem nie byłeś. ...
Sylwia
Ja rozumiem,ze mieszkamy na prowincji,al...
Jaroo
Za to zdj�cie to powinien si� obrazi...
Widać że perspektywiczny .. weteran....
mieszkaniec
Zamojski zalew to syf. Nie powinni w og...
zamoscianin
w sumie jak by nie Gierek nie byloby uli...
Taka pawda
Bez sensu jest ta sonda....
Anita
Nie wiem jak Rudka, ale stawy Echo wysyc...
No name.....
A jeszcze lepiej skrytykować wszystko, ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018