Sport | Zamośćtekst nadesłany23 października 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

IV runda wojewódzkiej ligi dzieci i młodzików [Zamość] i ligi wojewódzkiej juniorów (open) [Krasnystaw]

R E K L A M A    B O A R D

W sobotę 20 października na zamojskiej pływalni rozegrana została przedostania – IV runda ligi dzieci i młodzików.

W zawodach prawo startu mają zawodnicy w wieku od 10 do 12 lat podzieleni na dwie kategorie wiekowe 10-11 lat i 12 lat. W każdej konkurencji, z jednego klubu startować może nieograniczona ilość zawodników 11 i 12 letnich. Wyjątek stanowią zawodnicy 10 letni, którzy mogą jedynie uzupełnić łączną liczbę zawodników klubu do 3 w danej konkurencji.

Do punktacji klubowej liczą się maksymalnie trzy najlepsze zawodniczki i trzech zawodników z klubu, w każdej konkurencji indywidualnej i jedna sztafeta według klucza: 13, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 pkt.

W Zamościu jedyne 2 medale dla Orki – złoty i srebrny wywalczył Olaf Lupa. Olaf zdecydowanie wygrał wyścig na 400 m stylem dowolnym, choć za pomyłkę w liczeniu (zatrzymał się na chwilę po 350 m) zapłacił słabszym wynikiem niż ,,życiówka” – 5:06.19. 100 m stylem zmiennym przegrał jedynie o 9 setnych-1:15.69 z zawodnikiem Olimpii Lublin Szymonem Wrońskim. Młody zawodnik Orki uplasował się na pierwszym miejscu w klasyfikacji 12 latków za najlepszy wynik punktowy-za 400 m stylem dowolnym uzyskał 333 punkty.

W klasyfikacji medalowej Orka uplasowała się na miejscu 5, a w klasyfikacji klubowej IV rundy z 76 punktami na miejscu 6. Zmieniła się również kolejność po rozegranych 4 rundach, Orka spadła z 5 na 6 miejsce wśród 19 sklasyfikowanych klubów a do wyprzedzającej Orkę Lublinianki zamościanie tracą 12 punktów.

W drużynie Orki startowali również: Natalia Hauzner, Kasjana Wyłupek, Maryna Niedźwiedź, Karolina Kozak, Iza Naklika, Nina Leszkowicz, Aleksandra Poździk, Kacper Urbańczyk, Michał Magryta, Krzysztof Charkot, Michał i Kacper Dziura, Wiktor Sawicki i Michał Kropornicki.

W tym roku tradycyjnie już zdecydowanie lepiej w lidze wojewódzkiej radzą sobie starsi zawodnicy Orki. Z Krasnegostawu pływacy Orki przywieźli 10 medali (5-2-3) co przełożyło się na wysokie 2 miejsce w klasyfikacji medalowej za Olimpią Lublin. W klasyfikacji drużynowej IV rundy Orka z 174 punktami, również zajęła miejsce drugie za Olimpią Lublin. Bez zmian przedstawia się też sytuacja w klasyfikacji końcowej po rozegraniu czterech rund, miejsce 1. Olimpia Lublin-890 pkt., 2-Orka Zamość-573 pkt., 3. Fala Krasnik-482 pkt., 4. AZS AWF Biała Podlaska-421 pkt., 5. AZS UMCS Lublin-369 pkt….21. LUKS Orlik Lublin-1 pkt. Do rozegrania pozostała już tylko jedna runda w Lublinie. Wszystko wskazuje na to, że Orka ma ogromne szanse utrzymać swoją wysoką pozycję w klasyfikacji końcowej Wojewódzkiej Ligi Juniorów Open 2018.

Lepszego rozpoczęcia zawodów w Krasnymstawie zawodnicy Orki wymarzyć sobie nie mogli – na 4 pierwsze konkurencje wywalczyli 3 złote medale i 1 srebrny! 50m stylem motylkowym dziewcząt wygrała Katarzyna Szuper – 30.63 a wśród panów Mateusz Łukaszczyk-26.65. 100 metrów stylem klasycznym dziewcząt z nowym rekordem życiowym i Rekordem Klubu w kat.14 lat wygrała Klaudia Malec-1:14.63, drugi w tej samej konkurencji był Filip Łagoźny-1:11.59. Styl grzbietowy na dystansie 50 m wygrał Mateusz Łukaszczyk-27.13. Trzecia w konkurencji 200 m stylem motylkowym była debiutująca na tym dystansie, specjalistka stylu klasycznego i zmiennego Julia Bednarz-2:36.05. Na dystansie 200 m stylem dowolnym pasjonującą walkę okraszoną nową ,,życiówką” stoczył Rafał Chyrhała-2:01.66. Ostatecznie Rafał na finiszu o niecałą sekundę ustąpił Marcelowi Zarychcie z Olimpii Lublin. Na trzecim miejscu zmagania na dystansie 100 m stylem zmiennym zakończyła Katarzyna Szuper-1:10.88. Dwa ostatnie medale Orka zdobyła w wyścigach sztafetowych 4×100 m stylem dowolnym. Złoty-po pasjonującej walce stoczonej z zawodniczkami Olimpii Lublin wywalczyły dziewczęta w składzie: Katarzyna Szuper, Julia Bednarz, Klaudia Malec i Julia Malinoś. W zgodnej ocenie wszystkich obserwujących, wyścig ten był najbardziej emocjonujący i najbardziej zacięty, aż do ostatniego metra-co najważniejsze jako pierwsze ściany końcowej jako pierwsze dotknęły dziewczęta z drużyny Orki. Medal brązowy wywalczyła sztafeta chłopców w składzie: Mateusz Łukaszczyk, Filip Łagoźny, Jakub Rymarz i Rafał Chyrchała.

Najwartościowszy wynik punktowy wśród dziewcząt za 100 m stylem klasycznym uzyskała Klaudia Malec-583 pkt. według tabel przeliczeniowych FINA. Na trzeciej pozycji w tej klasyfikacji wśród panów znalazł się za 50 m stylem motylkowym Mateusz Łukaszczyk-566 pkt. a na 5 za 200 m stylem dowolnym Rafał Chyrchała-544 pkt.
W klasyfikacji indywidualnej za 2 starty zwyciężyła Aleksandra Wilczewska z Olimpii Lublin-1140 pkt, na 4 uplasowała się Klaudia Malec-1077 pkt., a na miejscu 5 Katarzyna Szuper-1010 pkt. Wśród chłopców zwyciężył zawodnik Wodnika Krasnystaw-Norbert Zacharzyński-1154 pkt., a na miejscu 2 ex aequo z Hubertem Charewiczem z AZS AWF Biała Podlaska uplasował się zawodnik Orki Zamość Mateusz Łukaszczyk-1115 pkt.

Zaskakującym in plus był fakt, że na nieco już przestarzałym konstrukcyjnie basenie, z niestosowanymi obecnie już słupkami startowymi , śliskimi ścianami nawrotowymi i bardzo płytkiej jak na obecne standardy wodzie po stronie przeciwnej do ściany startowej, zawodnicy osiągali często bardzo dobre, rekordowe, życiowe wyniki. Wydawałoby się, że pływalnia i krótkie przerwy pomiędzy dwoma indywidualnymi startami skutecznie to zawodnikom uniemożliwią! Tym bardziej miło odnotować fakt poprawienia tak wielu ,,życiówek”. Drużynę Orki dopełniali jeszcze Julia Poździk, Klaudia Wróblewska, Zuzanna Sioma i Filip Sałamacha.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.