Sport | Zamośćtekst nadesłany23 października 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

IV runda wojewódzkiej ligi dzieci i młodzików [Zamość] i ligi wojewódzkiej juniorów (open) [Krasnystaw]

R E K L A M A    B O A R D

W sobotę 20 października na zamojskiej pływalni rozegrana została przedostania – IV runda ligi dzieci i młodzików.

W zawodach prawo startu mają zawodnicy w wieku od 10 do 12 lat podzieleni na dwie kategorie wiekowe 10-11 lat i 12 lat. W każdej konkurencji, z jednego klubu startować może nieograniczona ilość zawodników 11 i 12 letnich. Wyjątek stanowią zawodnicy 10 letni, którzy mogą jedynie uzupełnić łączną liczbę zawodników klubu do 3 w danej konkurencji.

Do punktacji klubowej liczą się maksymalnie trzy najlepsze zawodniczki i trzech zawodników z klubu, w każdej konkurencji indywidualnej i jedna sztafeta według klucza: 13, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 pkt.

W Zamościu jedyne 2 medale dla Orki – złoty i srebrny wywalczył Olaf Lupa. Olaf zdecydowanie wygrał wyścig na 400 m stylem dowolnym, choć za pomyłkę w liczeniu (zatrzymał się na chwilę po 350 m) zapłacił słabszym wynikiem niż ,,życiówka” – 5:06.19. 100 m stylem zmiennym przegrał jedynie o 9 setnych-1:15.69 z zawodnikiem Olimpii Lublin Szymonem Wrońskim. Młody zawodnik Orki uplasował się na pierwszym miejscu w klasyfikacji 12 latków za najlepszy wynik punktowy-za 400 m stylem dowolnym uzyskał 333 punkty.

W klasyfikacji medalowej Orka uplasowała się na miejscu 5, a w klasyfikacji klubowej IV rundy z 76 punktami na miejscu 6. Zmieniła się również kolejność po rozegranych 4 rundach, Orka spadła z 5 na 6 miejsce wśród 19 sklasyfikowanych klubów a do wyprzedzającej Orkę Lublinianki zamościanie tracą 12 punktów.

W drużynie Orki startowali również: Natalia Hauzner, Kasjana Wyłupek, Maryna Niedźwiedź, Karolina Kozak, Iza Naklika, Nina Leszkowicz, Aleksandra Poździk, Kacper Urbańczyk, Michał Magryta, Krzysztof Charkot, Michał i Kacper Dziura, Wiktor Sawicki i Michał Kropornicki.

W tym roku tradycyjnie już zdecydowanie lepiej w lidze wojewódzkiej radzą sobie starsi zawodnicy Orki. Z Krasnegostawu pływacy Orki przywieźli 10 medali (5-2-3) co przełożyło się na wysokie 2 miejsce w klasyfikacji medalowej za Olimpią Lublin. W klasyfikacji drużynowej IV rundy Orka z 174 punktami, również zajęła miejsce drugie za Olimpią Lublin. Bez zmian przedstawia się też sytuacja w klasyfikacji końcowej po rozegraniu czterech rund, miejsce 1. Olimpia Lublin-890 pkt., 2-Orka Zamość-573 pkt., 3. Fala Krasnik-482 pkt., 4. AZS AWF Biała Podlaska-421 pkt., 5. AZS UMCS Lublin-369 pkt….21. LUKS Orlik Lublin-1 pkt. Do rozegrania pozostała już tylko jedna runda w Lublinie. Wszystko wskazuje na to, że Orka ma ogromne szanse utrzymać swoją wysoką pozycję w klasyfikacji końcowej Wojewódzkiej Ligi Juniorów Open 2018.

Lepszego rozpoczęcia zawodów w Krasnymstawie zawodnicy Orki wymarzyć sobie nie mogli – na 4 pierwsze konkurencje wywalczyli 3 złote medale i 1 srebrny! 50m stylem motylkowym dziewcząt wygrała Katarzyna Szuper – 30.63 a wśród panów Mateusz Łukaszczyk-26.65. 100 metrów stylem klasycznym dziewcząt z nowym rekordem życiowym i Rekordem Klubu w kat.14 lat wygrała Klaudia Malec-1:14.63, drugi w tej samej konkurencji był Filip Łagoźny-1:11.59. Styl grzbietowy na dystansie 50 m wygrał Mateusz Łukaszczyk-27.13. Trzecia w konkurencji 200 m stylem motylkowym była debiutująca na tym dystansie, specjalistka stylu klasycznego i zmiennego Julia Bednarz-2:36.05. Na dystansie 200 m stylem dowolnym pasjonującą walkę okraszoną nową ,,życiówką” stoczył Rafał Chyrhała-2:01.66. Ostatecznie Rafał na finiszu o niecałą sekundę ustąpił Marcelowi Zarychcie z Olimpii Lublin. Na trzecim miejscu zmagania na dystansie 100 m stylem zmiennym zakończyła Katarzyna Szuper-1:10.88. Dwa ostatnie medale Orka zdobyła w wyścigach sztafetowych 4×100 m stylem dowolnym. Złoty-po pasjonującej walce stoczonej z zawodniczkami Olimpii Lublin wywalczyły dziewczęta w składzie: Katarzyna Szuper, Julia Bednarz, Klaudia Malec i Julia Malinoś. W zgodnej ocenie wszystkich obserwujących, wyścig ten był najbardziej emocjonujący i najbardziej zacięty, aż do ostatniego metra-co najważniejsze jako pierwsze ściany końcowej jako pierwsze dotknęły dziewczęta z drużyny Orki. Medal brązowy wywalczyła sztafeta chłopców w składzie: Mateusz Łukaszczyk, Filip Łagoźny, Jakub Rymarz i Rafał Chyrchała.

Najwartościowszy wynik punktowy wśród dziewcząt za 100 m stylem klasycznym uzyskała Klaudia Malec-583 pkt. według tabel przeliczeniowych FINA. Na trzeciej pozycji w tej klasyfikacji wśród panów znalazł się za 50 m stylem motylkowym Mateusz Łukaszczyk-566 pkt. a na 5 za 200 m stylem dowolnym Rafał Chyrchała-544 pkt.
W klasyfikacji indywidualnej za 2 starty zwyciężyła Aleksandra Wilczewska z Olimpii Lublin-1140 pkt, na 4 uplasowała się Klaudia Malec-1077 pkt., a na miejscu 5 Katarzyna Szuper-1010 pkt. Wśród chłopców zwyciężył zawodnik Wodnika Krasnystaw-Norbert Zacharzyński-1154 pkt., a na miejscu 2 ex aequo z Hubertem Charewiczem z AZS AWF Biała Podlaska uplasował się zawodnik Orki Zamość Mateusz Łukaszczyk-1115 pkt.

Zaskakującym in plus był fakt, że na nieco już przestarzałym konstrukcyjnie basenie, z niestosowanymi obecnie już słupkami startowymi , śliskimi ścianami nawrotowymi i bardzo płytkiej jak na obecne standardy wodzie po stronie przeciwnej do ściany startowej, zawodnicy osiągali często bardzo dobre, rekordowe, życiowe wyniki. Wydawałoby się, że pływalnia i krótkie przerwy pomiędzy dwoma indywidualnymi startami skutecznie to zawodnikom uniemożliwią! Tym bardziej miło odnotować fakt poprawienia tak wielu ,,życiówek”. Drużynę Orki dopełniali jeszcze Julia Poździk, Klaudia Wróblewska, Zuzanna Sioma i Filip Sałamacha.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
hrubieszowski
Popieram protest w 100%. Fakt, są miast...
Jacek
Widać Veolia sfinansowała już kilka t...
Do Jan
Słyszałam co nieco o tej wybitnej dzia...
Elżbieta
a co ma poseł Zawiślak do policji? dla...
widz2
skojarzylo mi sie z weselami, wybrana pa...
Marek
Wybory na miss i misstera na festiwalu f...
z widowni
Festiwal zacny. Przez lata podziwiany. Z...
wyborca
Zawsze głosuję na swoich, z naszego te...
Zniesmaczony ka...
Nie rozumiem tej akcji. Przypominam ksi...
KL
"Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi" - r...
Piotr
Niech ksiadz poprosi swojego szefa bisku...
gość
Jak widzimy na załączonym obrazku prot...
dziwne
nieprzytomny znaczy pijany?...
kontra
.Komu sie opłaca? "Żeby budowa spalar...
skrzat
krasnal ma odwrócić uwagę od brudu w ...
ak
Niestety, to jest bardzo osobisty sukces...
tito
Okazuje się że Zawiślak w dalszym ci...
OMG! Nie da si...
Powiem tak - za głupotę i straszenie l...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018