R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćRedakcja20 stycznia 2017 FACEBOOK | 4202 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 18 komentarzy ()

Irańczycy chcą robić interesy

R E K L A M A    B O A R D

Zamość i województwo lubelskie odwiedzi w przyszłym tygodniu biznesowa delegacja regionu Chuzestan w Iranie.

Inicjatorami wizyty gości ze Wschodu są Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Unia Szefów Firm Zamojszczyzny oraz Miasto Zamość. Celem wizyty jest zawiązanie kontaktów gospodarczych. Przypomnijmy, że będzie to drugie spotkanie przedsiębiorców zamojskich z partnerami z Iranu. Pierwsze odbyło się w lutym 2016 roku. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Warto zaznaczyć, że jedna z firm z Zamojszczyzny realizuje już kontrakt z przedsiębiorstwem z Iranu.

Delegacja z regionu Chuzestan odwiedzi od poniedziałku do środy m.in. Lublin, Puławy i Zamość. We wtorek wieczorem goście ze Wschodu spotkają się z władzami miasta, natomiast w środę odbędą spotkanie z członkami Unii Szefów Firm Zamojszczyzny.

Co może zaoferować województwo lubelskie czy Zamość krajowi, który posiada drugie miejsce na świecie jeżeli chodzi o zasoby gazu ziemnego i czwarte miejsce pod względem światowych zasobów ropy naftowej? Okazuje się, że sporo. Potrzeby Iranu to przede wszystkim automatyka, maszyny dla przemysłu górniczego, technologie medyczne i farmaceutyczne. Iran ma również potrzeby w zakresie środków transportu drogowego i kolejowego. Również w zakresie rolno-spożywczym,  co potwierdza wspomniany wcześniej kontrakt jednej z firm z Zamojszczyzny na 9 mln dolarów.

Chuzestan, w podziale administracyjnym jest odpowiednikiem naszego województwa.  Iran został podzielony na pięć regionów, a każdy z nich na ostany (prowincje),  odpowiedniki naszych województw. Chuzestan zamyka się na obszarze 64 055 km²  (lubelskie – 25 122,49 km²) i zamieszkuje go około 4,5 mln osób (lubelskie 2,15 mln osób – GUS 2014). Chuzestan znajduje się na południowym-zachodzie Iranu tuż nad Zatoką Perską i jest najbogatszym rejonem Iranu pod względem zasobów takich jak ropa i gaz. Słynie też z rolnictwa.

Autor: Redakcja
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "Bramka" dnia 20 stycznia 2017 o godzinie 10:02:11 napisał:
  Czego ta delegacja może szukać w naszym bieda regionie ,ale może coś wpadnie w oko Iranom i niech będzie praca.Amen
  0
  0
  R E K L A M A
 • "Maria" dnia 20 stycznia 2017 o godzinie 10:35:46 napisał:
  BAJU, BAJU WIELKI BIZNES NADCHODZI
  0
  0
 • "teddy" dnia 20 stycznia 2017 o godzinie 11:05:55 napisał:
  Tylko niech ktoś inny prezentację Zamościa przygotuje.
  0
  0
 • "observer" dnia 20 stycznia 2017 o godzinie 11:54:34 napisał:
  zorganizowaliśmy (w zasadzie jeszcze organizujemy) bazy Us-Army. Zorganizujmy dla ajatollahów. Zróbmy wielki poligon made in poland (celowo pisze z małej litery).
  0
  0
 • "Anonim" dnia 20 stycznia 2017 o godzinie 12:48:32 napisał:
  "Warto zaznaczyć, że jedna z firm z Zamojszczyzny" - a cóż to za tajemnica ? pisanie w stylu zasrańca observańca
  0
  0
 • "Adam Cisowski" dnia 20 stycznia 2017 o godzinie 14:21:35 napisał:
  Co może zaoferować Zamość??
  0
  0
 • "Adam Cisowski" dnia 20 stycznia 2017 o godzinie 15:00:29 napisał:
  cyt. Potrzeby Iranu to przede wszystkim automatyka, maszyny dla przemysłu górniczego, technologie medyczne i farmaceutyczne. Iran ma również potrzeby w zakresie środków transportu drogowego i kolejowego. Również w zakresie rolno-spożywczym, co potwierdza wspomniany wcześniej kontrakt jednej z firm z Zamojszczyzny na 9 mln dolarów. Przed Wojną w Zatoce Polska była znaczącym eksporterem bardzo cenionej baraniny na rynki arabskie, ale też eksportowaliśmy usługi nasze firmy budowały w tamtych krajach drogi i autostrady. - ANI SŁOWA O TURYSTYCE, jestem ciekaw co z tego wyjdzie, czy Zamość jest w stanie zainteresować tych potencjalnych inwestorów?? . Kilka refleksji o ropie naftowej. Ropa na świecie tanieje, zasoby ropy w Iranie są ograniczone, co będzie jak za 50 lat się skończy?? W naszym kraju ukuło sie przekonanie, że jak ktoś ma ropę to musi być bogaty, i na tym zarabiać. Nigeria, która jest jednym ze znaczących producentów ropy musi importować, benzynę i olej napędowy i inne wyroby rafineryjne - dlatego że ten kraj nie ma żadnej rafinerii.
  0
  0
 • "statystyk" dnia 20 stycznia 2017 o godzinie 18:39:17 napisał:
  Ponoć szukają dziewic są u nas takowe?
  0
  0
 • "ad111" dnia 20 stycznia 2017 o godzinie 19:45:39 napisał:
  No jakby zechcieli zaznać muzułmańskiego raju na ziemi, to tych dziewic powinno być przynajmniej 72 na jednego wiernego. Czy tyle znajdzie się w grodzie i okolicach...? :)
  0
  0
 • "realista" dnia 20 stycznia 2017 o godzinie 20:58:37 napisał:
  brak, może pare w pupe nie brane
  0
  0
  R E K L A M A
 • "Thomas" dnia 21 stycznia 2017 o godzinie 0:02:21 napisał:
  Szanowna redakcjo@ Zastanowiłbym się nad ponownym napisaniem tego artykułu. Odpowiednik czego lubelskiego?? jak już to województwo pomorskie, gdzie są gazoporty, Naftoport i Rafineria - PRZEDE WSZYSTKIM PORTY MORSKIE. MAŁO KTO ZDAJE SOBIE SPRAWĘ, ŻE 90 % HANDLU ŚWIATOWEGO TO TRANSPORT MORSKI - DLACZEGO DLATEGO, ŻE TRANSPORTY JEDNOSTKI ŁADUNKU JEST 23 RAZY TAŃSZY. Chuzestan, leży nad Zatoką Perską - to bardzo newralgiczny i zapalny rejon świata Wojna w Zatoce perskiej (Iran Irak), aneksja Kuwejtu, wyzwolenie Kuwejtu z rąk Iraku. Tak więc kto ma kontrolę, nad tym rejonem kontroluje handel ropą. KOLEJNA RZECZ, KTÓRA PODOBAŁA MI SIĘ W ARTYKULE: Potrzeby Iranu to przede wszystkim automatyka, maszyny dla przemysłu górniczego, technologie medyczne i farmaceutyczne. Iran ma również potrzeby w zakresie środków transportu drogowego i kolejowego. Również w zakresie rolno-spożywczym, co potwierdza wspomniany wcześniej kontrakt jednej z firm z Zamojszczyzny na 9 mln dolarów" - pytanie którego nie postawiło kolegium redakcyjne dlaczego Iran zgłasza zapotrzebowanie na nowe technologie - odpowiedź jest prosta - ropa nie dostarczy takich dochodów, jak wyroby rafineryjne, czy produkty przemysłowe powstające z przerobu surowców naturalnych (nie tylko ropy ale np. rud żelaza, węgla). Poza tym, zasoby ropy z roku na rok kurczą się, i trzeba realnie w kolejnych dziesięcioleciach myśleć nad tym czym zastąpić paliwa kopalne. Drugim elementem na który stawia Iran to infrastruktura komunikacyjna, jak również środki transportu. Sprawna infrastruktura np. w Niemczech budowana i rozbudowywana po 2 wojnie była odpowiedzialna za sukces gospodarczy naszych zachodnich sąsiadów. To wszystko skłania do wniosku, Iran nie chce być rachitycznym krajem którego podstawą egzystencji jest tylko sprzedaż ropy, im marzy się budowa nowoczesnego przemysłu i gospodarki nastawionej proeksportowo. NIE ZAPOMINAJMY, ZE POLSKA PRZED WOJNĄ W ZATOCE MIAŁA NIEZŁE KONTAKTY GOSPODARCZE Z KRAJAMI ARABSKIMI nasze firmy były cenione w zakresie budowy infrastruktury drogowej, ale nie tylko nasza baranina swego czasu była rarytasem na tamtejszych rynkach, i inne przykłady. Musiałbym powtarzać się, ale pisałem kiedyś już o tym, co nowy prezydent powinien zrobić. jednak po kolei : kilka faktów. Jak można porównać najbogatszy region Iranu z jednym z najbiedniejszych regionów w UE??? Ten region leży nad morzem, a więc ma kontakt ze światem, przez niego przechodzi praktycznie cała ropa i gaz. Co prawda dostęp do morza jest od stary południowej, polska ma od Północy, Chiny w Zasadzie od południa i Wschodu, USA Wschód Zachód i południe. Kraje które mają dostęp do może i leżą w ścisłym jądrze Eurazji to kraje bogate, zwłaszcza regiony które bezpośrednio leżą przy nim. NIE WSPOMINAJĄC TAKICH POTĘG JAK Wielka Brytania czy Japonia. Co to oznacza dla nas - w zasadzie oznacza to dla nas potencjalną szansę, pod jednym warunkiem, że mamy co do zaoferowania.
  0
  0
 • "Woźny szkolny" dnia 21 stycznia 2017 o godzinie 4:04:31 napisał:
  Haha i wyborcy szepleniącego sołtysa mają problem.Teraz będą jajca.
  0
  0
 • "ach" dnia 21 stycznia 2017 o godzinie 8:53:31 napisał:
  a juz myslalem ze chodzi o San Escobar
  0
  0
 • "Marian" dnia 21 stycznia 2017 o godzinie 9:58:12 napisał:
  Taaaaa, był już taki co miał budować kiedyś tor Formuły 1 koło Białej Podlaskiej. Ciemnota, aż szalała z radości a skończyło się jak zawsze:) Ludzie liczą, że ktoś coś da zamiast wziąć się samemu do roboty...
  0
  0
 • "OGOREK II" dnia 21 stycznia 2017 o godzinie 10:11:09 napisał:
  PO CO NAM IRAŃCZYCY, SKORO NAWIĄZALISMY BLISKIE KONTAKTY Z SAN ESCOBAR ?
  0
  0
 • "Marian" dnia 21 stycznia 2017 o godzinie 10:55:58 napisał:
  Jak to Escobar? Ten sławny producent narkotyków? Zamość będzie punktem przerzutowym narkotyków na całą Europę?
  0
  0
 • "i po kłopocie" dnia 21 stycznia 2017 o godzinie 11:16:09 napisał:
  @"ad111" jak się nie znajdzie to będziesz robił za kozę. I oni i ty będziecie zadowoleni. Macie tyle wspólnego
  0
  0
 • "Pustak wyborca pawia" dnia 21 stycznia 2017 o godzinie 15:09:22 napisał:
  Tępe łby, nie irańczycy, tylko persowie. I nie araby, bo to dla persów obraza jest. Cóż wymagać od tępaków, którzy wybrali to coś.
  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

Kierowca 26 minut temu
No to będzie wesoło. :D Ktoś chyba ...
Zamościanka
Gratuluję uczniom, p. Dorocie Kowalczyk...
Luks
Po co tam Rondo???? Przecież to tylko s...
ad111
Oj, przez jakiś czas będą dzwony prze...
POdPIS
ja mogę wypromować "żulię" za darmo ...
Name
Niech wokół tego ronda-skrzyż...
magnar
Wybory rozstrzygną się między obecnym...
J.
Kandydatem N. na prezydenta Zam będzie ...
Do Mirka
Bo redaktor nic nie wie. Powiela to samo...
Mirek
Czyli nic nie wiadomo, ale artykuł se w...
ad111
Bo przecież "Żadne krzyki i płacze na...
K.
Najlepszym kandydatem był, jest i będ...
yeah
Różnica między J.Piłsudskim a R.Luks...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny