Artykuł zewnętrzny opłaconytekst nadesłany24 maja 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Ile kosztuje masaż? 5 najpopularniejszych masaży i ich koszt

Chwila błogiego relaksu i odprężenia podczas natłoku codziennych zajęć jest marzeniem wielu z nas. Męczące na co dzień napięcia i bóle często sprawiają, że czujemy się znużeni i pozbawieni życiowej energii. Co zrobić, by poczuć się lepiej mimo braku czasu na dłuższy odpoczynek? Warto wybrać się na masaż! Masaż jest najlepszą metodą, by przez chwilę odpocząć i zregenerować się zarówno fizycznie jak i psychicznie. Nasze ciało i umysł podziękują nam za taką chwilę relaksu. Ile kosztuje masaż i jaki są jego popularne rodzaje?

1. Klasyczny

Masaż klasyczny jest najbardziej popularną formą masażu. Wywodzi się on z dalekiego wschodu i od setek lat jest stosowany jako metoda zarówno leczenia, jak i relaksacji. Masaż klasyczny jest stosowany wspomagająco w trakcie leczenia wielu chorób, nie tylko ortopedycznych. Zaleca się go również osobom funkcjonującym na co dzień w dużym napięciu nerwowym.

W trakcie masażu będziemy leżeć na specjalnym łóżku a masażysta, wykorzystując maść lub oliwkę, będzie wykonywał określone ruchy, stopniowo zwiększając ich intensywność. Ruchy masażysty będą podzielona na kilka podstawowych technik:

  1. Głaskanie – jest techniką stosowaną na początku oraz końcu każdego masażu i polega na dość spokojnym przesuwaniu dłoni po masowanym obszarze ciała. Ma na celu pobudzenie układu krążenia, pozbycie się obrzęków i zrogowaciałej warstwy naskórka oraz przygotowanie ciała na dalsze ruchy, lub uspokojenie w przypadku głaskania końcowego.
  2. Rozcieranie- są to koliste ruchy wykonywane z większą intensywnością, dzięki którym masowane tkanki zostają roztarte i rozciągnięte. Ma to dużą wartość leczniczą w przypadku kuracji stanów pourazowych.
  3. Wyciskanie – jest to technika głębokiego głaskania polegająca na wykonywaniu równomiernych ruchów na całym masowanym odcinku. Ta technika jest stosowana w drenażu limfatycznym.
  4. Ugniatanie – jest techniką stosowaną w celu pobudzenia mięśni, polegającą na intensywnym chwytaniu i odciąganiu tkanki mięśniowej od tkanki kostnej.
  5. Oklepywanie – polega na energicznym uderzaniu w masowaną tkankę. W zależności od zastosowanej siły, ruch ten może mieć oddziaływanie pobudzające lub uspokajające.
  6. Wibracja – jest to technika polegająca na masowaniu tkanki poprzez przekazywanie jej drgań o stałej amplitudzie. Technika ta może wspomagać odchudzanie i przyrost tkanki mięśniowej.
  7. Roztrząsanie- jest techniką podobną do wibracji, jednak przekazywane drgania mają znacznie większa amplitudę i mniejszą częstotliwość. Zastosowanie tej techniki w trakcie masażu ma na celu obniżenie napięcia mięśniowego i usprawnienie krążenia limfy i krwi.
  8. Wałkowanie – jest techniką stosowaną w trakcie masażu pleców, ramion i ud a ruch, który jest określany wałkowaniem, łączy w sobie cechy głaskania, rozcierania i ugniatania.

Ile kosztuje masaż klasyczny? Zapłacimy za niego od 30 zł do nawet ponad 150 zł w zależności od wybranego gabinetu masażu oraz partii, która będzie masowana. Jeżeli mamy ku temu wskazania i nasz lekarz skieruje nas na tego typu zabieg, będziemy mogli go wykonać za darmo w ramach finansowania z NFZ. Ze względu na swoje wszechstronne działanie terapeutyczne warto jednak w niego regularnie inwestować, nawet jeżeli nie mamy wskazania od lekarza. Wykupując pakiet kilku masaży możemy sporo oszczędzić, jednak taki jednorazowy wydatek może być sporym obciążeniem dla naszego budżetu, dlatego też warto pomyśleć o wzięciu na ten cel pożyczki online, by rozłożyć ten koszt na wygodne raty.

2. Relaksacyjny

Masaż relaksacyjny jest podobny do masażu klasycznego, jednak zwykle ruchy są spokojniejsze i bardziej płynne a ich celem jest wprowadzenie naszego ciała w stan relaksu i odprężenia. Aby spotęgować działanie masażu dodatkowo stosuje się aromaterapię i relaksująca muzykę. Masaż relaksacyjny jest idealnym rozwiązaniem by się odprężyć i odstresować w kilka chwil, bez konieczności wyjeżdżania na urlop. Ile kosztuje? Masaż często napiętej szyi i okolic karku to koszt kilkudziesięciu złoty, z kolei całościowy zabieg to zwykle koszt od 100 zł w górę.

3. Sportowy

Masaż sportowy czerpie z technik masażu klasycznego. Jednak w tym przypadku masażysta skupia się na konkretnych partiach ciała sportowca lub osoby trenującej amatorsko. Ma on na celu pomoc osobom aktywnym fizycznie w utrzymaniu wysokiej formy, przyśpieszenie regeneracji tkanek czy zapobieganie kontuzjom. Dodatkowo może działać rozluźniająco na napięte po intensywnym treningu partie mięśni. Cena takiego masażu waha się w zależności od masowanej części ciała i czasu trwania zabiegu. Za 30 minutowy masaż zapłacimy ok. 60 zł, z kolei za bardziej kompleksowy, godzinny masaż, możemy zapłacić ok. 150 zł.

4. Wyszczuplający

Masaż wyszczuplający wspomaga efekty odchudzania, rozmasowując zalegającą pod skóra tkankę tłuszczową i ułatwiając organizmowi pozbywanie się jej. Najczęściej masaż wyszczuplający dedykuje się problemowi cellulitu. Wykonywany regularnie w połączeniu z zdrową dietą, ruchem i odpowiednim nawodnieniem, może dać zadziwiająco dobre efekty. Bez względu na technikę należy jednak wykonywać go regularnie. Na serię, która może przynieść efekt, zwykle składa się około 10 zabiegów. Najbardziej popularne formy masażu wyszczuplającego to masaż bańką, która przysysa się do ciała i przesuwana po skórze pobudza krążenie, oraz drenaż limfatyczny, który ma na celu pobudzenie krążenia krwi i limfy, co zapobiega obrzękom i wspomaga pozbywanie się tkanki tłuszczowej i cellulitu. Cena jednego zabiegu bańką lub drenażu limfatycznego to koszt od ok. 50 zł. Zatem decydując się na serię, musimy mieć minimum kilkaset złotych, które będziemy mogli przeznaczyć na poprawę urody. Jest to duża kwota, więc w tym przypadku również możemy wspomóc się wzięciem pożyczki online na ten cel. Pożyczki online – proficredit.pl/pozyczki-online – są dość łatwo dostępne i zwykle możemy rozłożyć je na dogodne raty, dzięki czemu ich spłata będzie dopasowana do naszych możliwości. Pożyczki online mogą być dobrym rozwiązaniem, by sfinansować serię masaży. Najczęściej warto zainwestować w serię masaży wyszczuplających jednorazowo, gdyż podobnie jak w przypadku serii klasycznych masaży, cena jednostkowego masażu będzie niższa jeżeli wykupimy pakiet. Jednak musimy zawsze pamiętać, że zarówno kredyty bankowe, jak i pożyczki online będziemy musieli spłacać w przyszłości. Dlatego też warto rozsądnie zaciągać zobowiązania finansowe.

5. Tajski

Masaż tajski wywodzi się z ajurwedy i czerpie z praktyki jogi, akupresury czy refleksologii. Stanowi pewnego rodzaju rytuał, oddziałujący zarówno na ciało, jak i na umysł. Pozwala się zrelaksować i przeciwdziałać permanentnemu zmęczeniu. Wykonuje się go bez użycia kremów lub olejków a jego ruchy bazują na intensywnym uciskaniu i rozciąganiu tkanek. W masażu tajskim masażysta może wykorzystywać nie tylko ręce, lecz również nogi, z czym zwykle ta technika masażu jest potocznie kojarzona. Ile kosztuje masaż tajski? Jego koszt może wynosić od 150 do 300 zł a czas trwania to nawet 2 godziny.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 8.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
KL
Uważam jednak, że warto poczekać. Po ...
Janek
Podejrzewam że Biedronka oraz jej klien...
prawe i sprawie...
Znam tego człowieka i możecie mu nagwi...
Marek
A jakie to jest towarzystwo PiSowskie?...
jaz
Wylaliby asfalt na całej Grabowieckiej....
yeah
Nie tak dawno radny Zwolak wystosował d...
Bojkot
Bojkot ...zadnych parkomatow. Napisac ta...
ed
w naszych realiach : 1 powstanie spalar...
Wiktor
Bajkot sklepu? Biedronka powinna pozwać...
ja z zamoscia
apel do Prezydenta , podwyżka podatku o...
observer
teren prywatny - prawo właściciela. A ...
Argument
Jest gorzej bo u nas takich tumanów wyk...
observer
Tak UE - to ta wyimaginowana wspólnota ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018