Lifestyle | Tekst sponsorowanytekst nadesłany | kategoria: Tekst sponsorowany5 sierpnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

I że nie opuszczę cię aż do ostatniej raty. Kredyt dla młodych małżeństw

R E K L A M A    B O A R D

Ponoć kredyt w dzisiejszych czasach wiąże związki silniej niż ślub. I choć mówi się o tym z przymrużeniem oka, to faktem jest że coraz więcej młodych osób swoją nową drogę życia zaczyna od wzięcia kredytu na zakup mieszkania. Według szacunków BIKu ponad pół miliona młodych Polaków posiada kredyty. Sprawdzamy, na co mogą liczyć w bankach.

Mało które młode małżeństwo może na stracie pozwolić sobie na zakup mieszkania od razu po ślubie. Do niedawna pewną pomocą w zakupie mieszkania były programy rządowe, takie jak Mieszkanie dla Młodych czy Rodzina na Swoim. Opcje te są jednak stopniowo wygaszane, zaś Mieszkanie Plus, jeden z najnowszych pomysłów rządu, nie dotyczy stricte zakupu mieszkania. W tym przypadku mamy jedynie możliwość wynajmu lokalu z możliwością jego wykupienia na własność w późniejszym terminie. Jedynym rozwiązaniem pozwalającym na w miarę szybki zakup własnych czterech kątów pozostaje zatem kredyt dla młodych małżeństw.

Kredyt hipoteczny dla młodych małżeństw – jakie warunki trzeba spełnić?

Kredyty hipoteczne pozwalają na sfinansowanie zakupu mieszkania lub budowy własnego domu. Spłatę takiego zobowiązania można rozłożyć nawet na kilkadziesiąt rat, a zabezpieczenie kredytu stanowi zawsze tytułowe mieszkanie lub dom. W teorii wygląda to bardzo przyjaźnie, gorzej jednak z praktyką.

Kredyty hipoteczne nie są łatwo dostępne – wręcz przeciwnie, zwykle bywają obwarowane licznymi wymogami. Czego więc banki oczekują od młodych?

  • Wkład własny – osoby wnioskujące o kredyt hipoteczny muszą posiadać pewną część środków finansowych przeznaczonych na zakup mieszkania czy budowę domu. Aktualnie, minimalny wkład własny powinien wynosić 20% wartości nieruchomości, w którą chce się zainwestować, aczkolwiek niektóre banki udzielają kredytów osobom dysponującym 1/10 całkowitej ceny. Niemniej jednak – by uzyskać kredyt hipoteczny, trzeba mieć oszczędności. Warto jednak dodać, że im większy wkład własny, tym mniejsza marża kredytowa.
  • Odpowiedni wiek – banki najchętniej udzielają kredytów hipotecznych osobom do 35 roku życia. Wynika to z faktu, że takie zobowiązanie zaciągane jest zwykle nawet na kilkadziesiąt lat, a młode osoby dają większą gwarancję spłaty całego zobowiązania.
  • Historia kredytowa – młode małżeństwa chcące otrzymać kredyt na zakup mieszkania nie mogą widnieć w bazach kredytowych lub rejestrach dłużników jako osoby spłacające swoje zobowiązania nieterminowo, posiadające nieuregulowane należności czy zadłużenia.
  • Zdolność kredytowa – wysokość zarobków oraz rodzaj posiadanej umowy to sprawa kluczowa dla banku. Od zasobności portfela oraz liczby miesięcznych zobowiązań i środków przeznaczanych na utrzymanie, zależy czy bank uzna młode małżeństwo za zdolne do spłaty kredytu. Na ocenę zdolności kredytowej wpływ mają także takie elementy jak długości okresu kredytowego oraz wysokości raty.

Gdzie szukać kredytów hipotecznych?

Praktycznie wszystkie banki działające na terenie Polski oferują kredyty hipoteczne. Zanim jednak podejmiesz decyzję o złożeniu wniosku w którymś z nich, warto sprawdzić ranking kredytów gotówkowych – kredytowo.org. Dowiesz się z niego nie tylko jakie wymagania stawia konkretny bank, ale też co oferuje. Ponadto, sprawdzisz parametry interesującego cię zobowiązania, poznasz jego potencjalne koszty oraz dowiesz się jakie inne warunki trzeba będzie spełnić wnioskując o kredyt w danym miejscu. Innymi słowy, szybko przeanalizujesz dostępne na rynku oferty kredytów, a pomoże ci w tym porównywarka kredytowa kredytowo.org.

Pożyczka na nową drogę życia. Czy to się opłaca?

Własne mieszkanie zapewnia komfort życia. Warto zacząć nowy rozdział we własnych czterech kątach. Zwłaszcza, że nie trzeba mieć worka pieniędzy, by je kupić. Wystarczy trochę oszczędności i sensowny kredyt.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany | kategoria: Tekst sponsorowany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
KL
"Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi" - n...
Inżynier z Pet...
Widać ze Pan Farion startuje na posła ...
Krys
Rozumiem protest przeciw spalarni, ale n...
Żadne argumenty merytoryczne, finansowe...
z_boku
Niegdyś kiedy wysypisko znajdowało si...
zabrakło farby
sam napis bialy RONDO na asfalcie by wys...
ja z zamoscia
Wielka strata dla Zamościa. Super Facet...
observer
Czytałem "fachowe" wypowiedzi członkó...
ak
Powinniśmy wpisać śmieci na listę na...
zamoy
Na transparentach powinno być 'Nie chce...
Tutejszy
Nie wiem skąd się bierze u kierowców ...
ak
Jeżeli chodzi o prawo własności, to t...
observer
To jakieś myślenie głęboko socjalist...
Zamosciak
Najlepiej byłoby zainstalować tam sygn...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018