R E K L A M A

Z I P

Hrubieszów | Społeczeństwo i patriotyzmOliwia Bojar26 listopada 2017 FACEBOOK | 4422 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0) ()

Hrubieszów: Profesor Zin…przy sztaludze

źródło UM Hrubieszów

R E K L A M A    B O A R D


Tak wybrali hrubieszowianie w zapowiadanych przez nas konsultacjach społecznych, które w dniach 13-17 listopada przeprowadzono za pomocą formularzy przekazanych drogą elektroniczną, listownie lub osobiście przez zainteresowanych.

W sumie złożono 42 formularze konsultacyjne z czego 11 uznano za nieważne z powodu błędów formalnych.
W 17 ważnych dokumentach zainteresowani wybrali do lokalizacji na deptaku miejskim postać związanego z miastem architekta jako formę pomnika- rzeźby wolno stojącej ukazującej Wiktora Zina w znakomicie znanej wszystkim pozie stojącej przy sztaludze.
Za pomnikiem – ławeczką z siedzącym profesorem opowiedziało się 14 osób.
Wynik konsultacji oznacza zatem, że wyborem mieszkańców na deptaku stanie niebawem pomnik- rzeźba wolno stojącej postaci przy sztaludze.

Jak czytamy w raporcie z konsultacji zwycięską koncepcję upamiętnienia profesora motywowano następująco:
– „profesor Zin kojarzy się przy sztaludze z piórkiem”
– „w Hrubieszowie nie ma żadnej rzeźby”
– „postać stojąca kojarzy się z programem, który prowadził W. Zin”
– „takiego profesora zapamiętano („Piórkiem i węglem)”
– „takiego profesora zapamiętałam, jest to pierwsze skojarzenie”
– „profesor Zin kojarzy mi się właśnie tak, gdyż wygląda jak żywy”
– „podoba mi się, dobrze odzwierciedlona postać profesora W. Zina”
– „artysta pracujący na co dzień przy sztaludze”.
Ponadto koncepcje uzasadniano następująco: „dobry projekt, podoba mi się”.

Koncepcje pomnika w kształcie ławeczki uzasadniano natomiast m. in tak:
– „jest najbardziej funkcjonalna; możliwość zrobienia zdjęcia z postacią profesora Zina”
– „można usiąść i zrobić sobie zdjęcie z prof. W. Zinem”
– „bardziej funkcjonalna”
– „bardziej obecny wśród mieszkańców, ładnie komponuje się z otoczeniem”
– „jest bardziej dostojna i funkcjonalna dla dzieci i otoczenia”
czy np.
– „będzie miło posiedzieć obok przy postaci p. Zina patrząc na umieszczone jego dzieła w tamtejszych gablotach”.
Te koncepcje oceniono jako „pozytywną”.

Wybrana przez mieszkańców koncepcja wolno stojącej postaci przy sztaludze ma zostać jeszcze w tym roku odlana w gipsie. W przyszłym nabrać ma ostatecznej formy i zostać wykonana z brązu.
Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem i wszystkie plany uda się zrealizować to pomnik urodzonego w Hrubieszowie architekta stanie tam przed kolejną rocznicą jego śmierci, która przypada 17 maja.

Autor: Oliwia Bojar
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
TORRES20400
Bimbru szkoda. Zbieranie "zabytków" z I...
z_boku
Ufff.... Już myślałem że Jakuba zła...
z_boku 27 minut temu
No to trzeba mu pogratulować. Tam go je...
Persona non gra... 28 minut temu
Proponuję Przemysława Kitę za Piotra ...
Asd 39 minut temu
Czyli za jednym zamachem wzmocnienie Het...
Oneb 56 minut temu
Ptaszki ćwierkają, że ktoś wyszedł ...
59 minut temu
Taka kasa ! Więcej niż Prezydent. Nies...
Oneb 59 minut temu
Ptaszki ćwierkające, że kandydatką n...
...
Hahahahhhah .... akcje Krajowej Spółki...
lewicowy
karteczka bredzisz. Zamojskie SLD weszł...
ad111
Daltego cały ten "news" wyjęty jest ni...
fucha
A po co radnemu Niziołowi twój głos. ...
fucha
Po co tak się pchać na ten urząd Prez...
z_boku
Zamość tylko mignął w tym spocie, ż...
observer
geriatria klimakteryjna + wieloobrotowo-...
karteczka
Stare dzieje . Wydaje się , że koledzy...
ad111
Filmik słabiutki, nie ma się czym eksc...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny