R E K L A M A

Z I P

Hrubieszów | Społeczeństwo i patriotyzmtekst nadesłany28 grudnia 2017

Hrubieszów: Powrót kolei do miasta

fot. materiał nadesłany

R E K L A M A    B O A R D

20 grudnia br. w Hrubieszowskim Domu Kultury w Hrubieszowie odbyła się konferencja prasowa z udziałem posła Sławomira Zawiślaka, wiceprezesa PKP Intercity – Jarosława Oniszczuka.

Konferencja zgodnie z tematem odnosiła się do faktu uruchomienia od 10 grudnia br. dalekobieżnego połączenia kolejowego z Hrubieszowem, wykonywanego przez spółkę PKP Intercity oraz nawiązywała do podnoszonych przez stronę społeczną obaw dotyczących jakoby zamiarów zlikwidowania tego połączenia. Wyjaśniała ona również pewne utrudnienia związane z brakiem sprawnych lokomotyw i czasowym zastępowaniem ich poprzez komunikacja autobusową.

W trakcie konferencji, witając wszystkich zgromadzonych, poseł Sławomir Zawiślak podkreślił, że aktualnie odpowiadające za polskie państwo Prawo i Sprawiedliwość jest zainteresowane m.in. wzmacnianiem (zapomnianych przez poprzedni rząd PO-PSL)  regionów, w tym uruchamianiem zlikwidowanych przez poprzedników, dalekobieżnych połączeń kolejowych.

W dalszej części konferencji poseł Zawiślak podziękował wszystkim, którzy wspierali jego działania na rzecz przywrócenia dalekobieżnego połączenia kolejowego z Hrubieszowem, w szczególności stronie społecznej (która pomimo okresu przedświątecznego tak licznie  reprezentowana była na konferencji przez mieszkańców Hrubieszowa i regionu). Parlamentarzysta złożył także na ręce wiceprezesa PKP Intercity –  Jarosława Oniszczuka podziękowania za dobrą współpracę z władzami spółki PKP IC, która zaskutkowała tym, że powołany nowy Zarząd z dniem 10 grudnia 2017 r. uruchomił połączenie kolejowe z Hrubieszowem. Poseł jednocześnie podkreślił, że przedświąteczny przyjazd do Hrubieszowa przedstawiciela ww. rządowej spółki z zamiarem wyjaśnienia powstałego problemu  jest dowodem na poważne traktowanie mieszkańców naszego regionu. Przypominał także, że w wyniku jego starań Lubelski Zakład PKP PLK zainwestował 6, 5 miliona złotych na poprawienie stanu infrastruktury kolejowej na odcinku Zamość – Hrubieszów celem polepszenia m.in. jakości ww. połączenia z Hrubieszowem, co tez poświadcza szczere zainteresowanie jego utrzymaniem.

Wiceprezes Jarosław Oniszczuk w swoim wystąpieniu zapewnił, że spółka nie ma zamiaru zlikwidować połączenia z Hrubieszowem. Wręcz przeciwnie, wkrótce rozpocznie jego kampanię promocyjną w mediach, która dotrze do mieszkańców regionu i zachęci ich do korzystania z uruchomionego połączenia kolejowego. Wiceprezes PKP Intercity odniósł się również do ostatnich problemów z funkcjonowaniem nowego rozkładu jazdy poprzez awaryjność lokomotyw i zastosowanie zastępczej komunikacji autobusowej. W swojej wypowiedzi podkreślił, że zaistniała sytuacja była wynikiem zdarzenia losowego m.in. 3 zderzenia lokomotyw z samochodami ( konieczna naprawa lokomotyw wykluczyła je czasowo z ruchu ) i w przyszłości ma nadzieję, że się nie powtórzy. Wiceprezes Jarosław Oniszczuk zadeklarował, że Zarząd PKP Intercity dołoży wszelkich starań aby to połączenie funkcjonowało bez zakłóceń, pomimo technicznych problemów z lokomotywami Gama.

Podczas konferencji wypowiadali się także mieszkańcy, którzy dziękowali posłowi Zawiślakowi i wiceprezesowi Oniszczukowi za podjęte działania na rzecz przywrócenia połączenia kolejowego oraz podkreślali istotna rolę, jaką pełni pociąg dla Hrubieszowa. Zważywszy na fakt iż komunikacja zastępcza nie spełnia ich oczekiwań,  wyrazili swoje zadowolenie wobec zapewnień Wiceprezesa PKP Intercity dotyczących poważnego potraktowania zaistniałych problemów.

Wiceprezes PKP Intercity Jarosław Oniszczuk dla podkreślenia stałości uruchomionego połączenia w towarzystwie posła Sławomira Zawiślaka wręczył tablicę relacyjną dyżurnemu ruchu, kolejarzowi z Werbkowic – Panu Dariuszowi Kuterze oraz innym uczestnikom konferencji. Wręczone tablice symbolicznie podkreśliły, że spółka jest zainteresowana podtrzymaniem połączenia kolejowego z Hrubieszowem.

Autor: tekst nadesłany
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: , , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "advocem" dnia 28 grudnia 2017 o godzinie 9:43:11 napisał:
  Często obserwuję puste pociągi ciągnące ze wschodu na zachód.
  5
  3
 • R E K L A M A
 • "plk" dnia 28 grudnia 2017 o godzinie 9:45:54 napisał:
  Czy to w ogóle ma sens.Przecież tymi pociągami nikt nie jeżdzi.Zrobić pociąg żeby tylko był.Myślę ,że problem leży gdzie indziej.Ale tę zagadkę niech rozwiąże poseł naszej ziemi
  8
  3
 • "LHR" dnia 28 grudnia 2017 o godzinie 10:48:13 napisał:
  Czysto "pijarowska" konferencja mająca na celu pokazanie jaki to poseł dobry .Fotografowanie się z kolejnymi kolejarzami w kontekście niby modernizacji linii kolejowych tu na wschodzie jest dla posła celem samym w sobie .Potrzeba wielu lat i wielu milionów złotych żeby te zapowiedzi mogły się ziścić ,pamiętajmy że z czysto ekonomicznego punktu widzenia połączenie Hrubieszowa z Zamościem i dalej z innymi miastami nie ma sensu.Na wiosnę wejdzie nowy rozkład jazdy i Hrubieszowa już w nim nie znajdziemy,na szynobusy też nie ma co liczyć.Ekonomia jest brutalna.
  10
  2
 • "ajm" dnia 28 grudnia 2017 o godzinie 12:05:01 napisał:
  Ale nazwisko pana posła 5 razy się w tekście przewinęło!!! Powinno być ,,tekst sponsorowany".
  6
  1
 • "01" dnia 28 grudnia 2017 o godzinie 17:04:07 napisał:
  Otwórz lodówkę, wyskoczy Pan Z
  5
  1


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Prezes - hejterzy byli, są i będą, he...
Prezes
Wiele osób tak jedzie dyr P Welczu, a j...
Stasieniek zza ...
Nowoczesna i Nowoczesna, a co tam u mist...
Ja słuchałem tylko ostatnie 15 min to ...
Winny hejter
Co tam Pan Welcz mądrego powiedział w ...
Jak ktoś jest zimą do wzięcia, to zna...
viki
Skomentowałem - gdzie treść? Cenzura ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny