R E K L A M A

Z I P

Hrubieszów | Społeczeństwo i patriotyzmtekst nadesłany10 listopada 2017 FACEBOOK | 4467 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 8 komentarzy ()

Hrubieszów: Po 13 latach przerwy wraca kolej

Fot. pixbay.com/ivaylost
R E K L A M A    B O A R D

10 grudnia do Powiatu Hrubieszowskiego powróci po 13 latach przerwy połączenie kolejowe! Wszystko za sprawą nowej odsłony popularnego niegdyś pośpiesznego „Hetman” łączącego nas z między innymi z Rzeszowem, Krakowem i Wrocławiem.

Pociąg Intercity „Hetman” zastąpi kursujący obecnie tylko do Zamościa Intercity „Matejko”. Pojedzie z Hrubieszowa do Wrocławia prowadząc też wagony do Jeleniej Góry i Szczecina. Na nowym odcinku Zamość – Hrubieszów zatrzyma się również na stacji w Werbkowicach. Skład stanowić będą zmodernizowane wagony PKP Intercity wyposażone w klimatyzację, gniazdka elektryczne przy każdym siedzeniu oraz przestronne zmodernizowane toalety z obiegiem izolowanym. Pojedziemy też znacznie szybciej niż kiedyś. Przykładowo z Hrubieszowa do Krakowa dojedziemy w 6 godzin i 17 min., do Wrocławia w 9 godzin i 45 min. do Częstochowy w 7 godzin i 59 min., a do Opola w 8 godzin i 55 min. To nie wszystko, gdyż na całej trasie z Hrubieszowa znajdą się też m.in. Rzeszów i Tarnów, a za sprawą wagonów dopinanych w Rzeszowie także: Wałbrzych, Jelenia Góra, Zielona Góra i Szczecin. Co bardzo ważne, kategoria Intercity wcale nie znaczy, że pociąg będzie drogi – to tylko nowa marka dawnych połączeń pośpiesznych i kosztuje tyle samo, co pociąg kategorii TLK. Przykładowo za bilet normalny z Hrubieszowa do Krakowa zapłacimy 67 zł, do Opola 79 zł, a do Wrocławia 83 zł. Od tego oczywiście obowiązują zniżki, np. 37 proc. dla uczniów i 51 proc. dla studentów! Co więcej: przy zakupie biletu z wyprzedzeniem w Internecie możemy załapać się na kolejne 30%, 20% lub 10% mniej! Na przykład student kupując bilet do Krakowa z wyprzedzeniem 21 dni zapłaci tylko 22,98 zł. Kupując tydzień przed wyjazdem 29,55 zł.

Rozkład jazdy na okres 10 XII 2017 – 1 IV 2018

Odjazd do Wrocławia/ Jeleniej Góry / Szczecina

 

Odjazd do Hrubieszowa

5:45

Hrubieszów

22:31

5:59

Werbkowice

22:16

6:45

Zamość Starówka

21:30

9:53

Rzeszów

18:08

12:02

Kraków Główny

16:08

13:44

Częstochowa Stradom

14:26

14:40

Opole Główne

13:33

15:30

Wrocław Główny

12:43

17:11

Wałbrzych Miasto

11:25

18:07

Jelenia Góra

10:32

18:09

Zielona Góra

10:04

21:09

Szczecin

7:30

 

Robert Marchwiany

zespół „Pociągiem do Hrubieszowa”

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "Adam" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 12:43:26 napisał:
  A czy w liczeniu czasu przejazdu Hrubieszów-Kraków nie popełniliście dużego błędu?
  1
  2
  R E K L A M A
 • "zamościak" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 13:17:31 napisał:
  czytam i nie wierzę ! Hrubieszów - Kraków 4godz. 17min. jazdy ! czary, czy co ?
  2
  2
 • "Kmicic" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 13:43:38 napisał:
  Tak myśląc o tym połączeniu czy to jest sensowne? Nie lepiej puścić bezpośrednie połączenie z Warszawą gdzie więcej ludzi jeździ. Zapomniałem, że to jest spółka państwowa która nie kalkuluje zysku tylko patrzy na to kto da więcej łapówki.
  4
  3
 • "por.zUbek" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 15:01:44 napisał:
  Komu mamy dziękować za tą zmianę? Brak zdjęcia- pozostaje snuć domysły! @Kmicic to połączenie etniczne.. sensu nie szukaj.
  1
  0
 • "z" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 15:17:15 napisał:
  Wyjazd o 5.45, a o 12.02 w Krakowie, to będzie 6 godz. 17 min, a nie 4 godz. 17 min. Czytając tekst powyższej informacji ucieszyłem się z tak krótkiej jazdy. Jednak nie będzie to 4 godziny, a 6 godzin.
  1
  0
 • "ja" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 16:26:11 napisał:
  Skąd wiesz Kmicic że dałem łapówkę? Dałem i to dwie.Jedną za to, żeby był pociąg do Krakowa, a drugą za to żeby nie było do Słoikowa.
  0
  1
 • "aQuila" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 17:16:42 napisał:
  Widzę, że wielu "ludziom" przeszkadza odbudowywanie naszego regionu... Kiedy likwidowano kolei na zamojszczyźnie płakali, że nie ma jak na studia dobrzeć, że połączenie z krajem odcięte, że zostały tylko niewygodne, niebezpieczne i drogie busy itp. Teraz przywracają im, to źle, bo to pis zrobił, a nie liczą się z zyskiem itp. Ekspresówkę też będą robić i znowu płaczecie? Mieli, za pisu zapowiedziano, że kasa na drogę jest, przeznaczono fundusze rozpoczęto prace przygotowawcze, przyszły nowe wybory i pewien obecny rudy urzędnik europejski, zabrał pieniądze z tej drogi tłumacząc, że na wschodzie nie są potrzebne dobre drogi bo po co i trzeba je przeznaczyć na zachód. Był minister, mówił, że w Zamościu nie opłaca się robić dróg. Płakaliście, jakim to zadu... jesteście bo przecież przy ośmiorniczkach mawiano "a ch.. z tą polską wschodnią". Teraz zmieniła się władza i znalazły się pieniądze na drogę ekspresową do zamościa - tomaszowa i granicy, a nawet do chełma i tzw. via carpatia, ale oczywiście niektórym pomagierom i klakierom platformy dalej się to nie podoba, bo po co, bo to pisowskie itp. Tak czy inaczej gratuluję "intelektu", co niektórym.
  8
  4
 • "1" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 19:34:33 napisał:
  "aQuila" rudego jak mówisz nie ma kilka lat w Polsce,2 lata rządzi pis i ma większość ,może napisz coś o obecnej władzy jak fantastycznie rządzą, gdzie są te śmigłowce , drony , łodzie podwodne , 500 + na KAŻDE dziecko, kwota wolna od podatku nie taka jak miał być, lekarzy ostatnio pięknie potraktowali a ponoć tyle pieniędzy jest teraz w budżecie, mam wyliczać dalej. Piszesz o ośmiorniczkach, nie wiadomo jaki to ma być to rarytas za 36 zł masz kilogram mrożonych , zależy to też od wielkości i czy są mrożone czy nie wiadomo że są i droższe, a wiesz ile może teraz po dobrej zmianie kosztuje kostka masła ? . Gratuluję intelektu Tobie bo wierzysz we wszystko co powiedzą w tvp.
  3
  8

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
siwek 18 minut temu
wyborcy mają juz dosyc dużą świadomo...
Tomasz.N 35 minut temu
Czasami warto odświeżyć wizerunek bud...
hm
Ludzie wejdźcie na nieoficjalną stron...
mieszkaniec
widać Hetman znów w formie XD...
rynkowiec wielk...
Oj, jak się cieszę, jak się cieszę, ...
beduin
Najważniejsza reelekcja Pawia. A potem ...
Ciekawe...
skoro to taka "niewielka" kwota, to jak ...
okiem mieszkań...
30.000 zł to i tak o 8.000 zł mniej ...
klangor
Minister Sienkiewicz mówił" kamieni ku...
Żuk
do " Joanna" Jest okazja, żeby skoment...
Parafianka
30 tys. to nie jest suma za którą i og...
KL
Pisownia też na pałe, w szczególnośc...
gfe
No,wreszcie jakoś to wygląda.A budynki...
Plaża Open
Dziękujemy za relacje z konferencji ora...
Joanna
Ktoś kto pisał ten artykuł chyba nie ...
Janek
Bez przesady ! Jeszcze nie otrząsnęli...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny