R E K L A M A

Z I P

Hrubieszów | Społeczeństwo i patriotyzmtekst nadesłany10 listopada 2017 FACEBOOK | 5244 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 8 komentarzy

Hrubieszów: Po 13 latach przerwy wraca kolej

Fot. pixbay.com/ivaylost
R E K L A M A    B O A R D

10 grudnia do Powiatu Hrubieszowskiego powróci po 13 latach przerwy połączenie kolejowe! Wszystko za sprawą nowej odsłony popularnego niegdyś pośpiesznego „Hetman” łączącego nas z między innymi z Rzeszowem, Krakowem i Wrocławiem.

Pociąg Intercity „Hetman” zastąpi kursujący obecnie tylko do Zamościa Intercity „Matejko”. Pojedzie z Hrubieszowa do Wrocławia prowadząc też wagony do Jeleniej Góry i Szczecina. Na nowym odcinku Zamość – Hrubieszów zatrzyma się również na stacji w Werbkowicach. Skład stanowić będą zmodernizowane wagony PKP Intercity wyposażone w klimatyzację, gniazdka elektryczne przy każdym siedzeniu oraz przestronne zmodernizowane toalety z obiegiem izolowanym. Pojedziemy też znacznie szybciej niż kiedyś. Przykładowo z Hrubieszowa do Krakowa dojedziemy w 6 godzin i 17 min., do Wrocławia w 9 godzin i 45 min. do Częstochowy w 7 godzin i 59 min., a do Opola w 8 godzin i 55 min. To nie wszystko, gdyż na całej trasie z Hrubieszowa znajdą się też m.in. Rzeszów i Tarnów, a za sprawą wagonów dopinanych w Rzeszowie także: Wałbrzych, Jelenia Góra, Zielona Góra i Szczecin. Co bardzo ważne, kategoria Intercity wcale nie znaczy, że pociąg będzie drogi – to tylko nowa marka dawnych połączeń pośpiesznych i kosztuje tyle samo, co pociąg kategorii TLK. Przykładowo za bilet normalny z Hrubieszowa do Krakowa zapłacimy 67 zł, do Opola 79 zł, a do Wrocławia 83 zł. Od tego oczywiście obowiązują zniżki, np. 37 proc. dla uczniów i 51 proc. dla studentów! Co więcej: przy zakupie biletu z wyprzedzeniem w Internecie możemy załapać się na kolejne 30%, 20% lub 10% mniej! Na przykład student kupując bilet do Krakowa z wyprzedzeniem 21 dni zapłaci tylko 22,98 zł. Kupując tydzień przed wyjazdem 29,55 zł.

Rozkład jazdy na okres 10 XII 2017 – 1 IV 2018

Odjazd do Wrocławia/ Jeleniej Góry / Szczecina

 

Odjazd do Hrubieszowa

5:45

Hrubieszów

22:31

5:59

Werbkowice

22:16

6:45

Zamość Starówka

21:30

9:53

Rzeszów

18:08

12:02

Kraków Główny

16:08

13:44

Częstochowa Stradom

14:26

14:40

Opole Główne

13:33

15:30

Wrocław Główny

12:43

17:11

Wałbrzych Miasto

11:25

18:07

Jelenia Góra

10:32

18:09

Zielona Góra

10:04

21:09

Szczecin

7:30

 

Robert Marchwiany

zespół „Pociągiem do Hrubieszowa”

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Adam" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 12:43:26 napisał:
  A czy w liczeniu czasu przejazdu Hrubieszów-Kraków nie popełniliście dużego błędu?
  R E K L A M A
 • "zamościak" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 13:17:31 napisał:
  czytam i nie wierzę ! Hrubieszów - Kraków 4godz. 17min. jazdy ! czary, czy co ?
 • "Kmicic" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 13:43:38 napisał:
  Tak myśląc o tym połączeniu czy to jest sensowne? Nie lepiej puścić bezpośrednie połączenie z Warszawą gdzie więcej ludzi jeździ. Zapomniałem, że to jest spółka państwowa która nie kalkuluje zysku tylko patrzy na to kto da więcej łapówki.
 • "por.zUbek" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 15:01:44 napisał:
  Komu mamy dziękować za tą zmianę? Brak zdjęcia- pozostaje snuć domysły! @Kmicic to połączenie etniczne.. sensu nie szukaj.
 • "z" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 15:17:15 napisał:
  Wyjazd o 5.45, a o 12.02 w Krakowie, to będzie 6 godz. 17 min, a nie 4 godz. 17 min. Czytając tekst powyższej informacji ucieszyłem się z tak krótkiej jazdy. Jednak nie będzie to 4 godziny, a 6 godzin.
 • "ja" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 16:26:11 napisał:
  Skąd wiesz Kmicic że dałem łapówkę? Dałem i to dwie.Jedną za to, żeby był pociąg do Krakowa, a drugą za to żeby nie było do Słoikowa.
 • "aQuila" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 17:16:42 napisał:
  Widzę, że wielu "ludziom" przeszkadza odbudowywanie naszego regionu... Kiedy likwidowano kolei na zamojszczyźnie płakali, że nie ma jak na studia dobrzeć, że połączenie z krajem odcięte, że zostały tylko niewygodne, niebezpieczne i drogie busy itp. Teraz przywracają im, to źle, bo to pis zrobił, a nie liczą się z zyskiem itp. Ekspresówkę też będą robić i znowu płaczecie? Mieli, za pisu zapowiedziano, że kasa na drogę jest, przeznaczono fundusze rozpoczęto prace przygotowawcze, przyszły nowe wybory i pewien obecny rudy urzędnik europejski, zabrał pieniądze z tej drogi tłumacząc, że na wschodzie nie są potrzebne dobre drogi bo po co i trzeba je przeznaczyć na zachód. Był minister, mówił, że w Zamościu nie opłaca się robić dróg. Płakaliście, jakim to zadu... jesteście bo przecież przy ośmiorniczkach mawiano "a ch.. z tą polską wschodnią". Teraz zmieniła się władza i znalazły się pieniądze na drogę ekspresową do zamościa - tomaszowa i granicy, a nawet do chełma i tzw. via carpatia, ale oczywiście niektórym pomagierom i klakierom platformy dalej się to nie podoba, bo po co, bo to pisowskie itp. Tak czy inaczej gratuluję "intelektu", co niektórym.
 • "1" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 19:34:33 napisał:
  "aQuila" rudego jak mówisz nie ma kilka lat w Polsce,2 lata rządzi pis i ma większość ,może napisz coś o obecnej władzy jak fantastycznie rządzą, gdzie są te śmigłowce , drony , łodzie podwodne , 500 + na KAŻDE dziecko, kwota wolna od podatku nie taka jak miał być, lekarzy ostatnio pięknie potraktowali a ponoć tyle pieniędzy jest teraz w budżecie, mam wyliczać dalej. Piszesz o ośmiorniczkach, nie wiadomo jaki to ma być to rarytas za 36 zł masz kilogram mrożonych , zależy to też od wielkości i czy są mrożone czy nie wiadomo że są i droższe, a wiesz ile może teraz po dobrej zmianie kosztuje kostka masła ? . Gratuluję intelektu Tobie bo wierzysz we wszystko co powiedzą w tvp.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny