Hrubieszów | Polityka i SamorządRedakcja6 lutego 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Hrubieszów: Nowy budżet obywatelski już niebawem

Pieniądze. Fot. Fotolia
R E K L A M A    B O A R D

Już od 16 lutego (piątek) mieszkańcy będą mogli współdecydować o tym jak są wydawane pieniądze z samorządowego budżetu. Będą mogli także zgłosić propozycje, które mogą zostać sfinansowane w ramach budżetu obywatelskiego.

W sumie miasto ma rozdysponowania 100 tys. złotych, ale koszt realizacji pojedynczego zadania nie może przekroczyć 25%, czyli 25 000 zł kwoty zabezpieczonej na realizację budżetu obywatelskiego w danym roku.

Projekty przedstawione przez mieszkańców Hrubieszowa powinny spełnić kilka warunków: przyczyniać się do rozwoju miasta, należeć do zadań własnych gminy miejskiej i być podpisanym przez co najmniej 50 mieszkańców w wieku minimum 13 lat.
Propozycje przyjmowane będą do końca marca, a od 14 kwietnia będą sprawdzane co do zgodności z regulaminem BO. Lista zadań, które spełnią wymogi formalne zostanie ogłoszona już 15 kwietnia.
Głosowanie na wybrane projekty ruszy w maju.

Jeśli projekt, który zdobędzie największą liczbę głosów, nie wyczerpie pełnej puli zapisanej w budżecie, szansę na realizację mają także kolejne propozycje.
Wnioski należy dostarczać pocztą tradycyjną lub elektroniczną, albo złożyć osobiście w sekretariacie. Wyniki głosowania mają być ogłoszone 1 czerwca.

Szczegółowy harmonogram wprowadzenia Budżetu Obywatelskiego Miasta Hrubieszowa na 2018 rok:
15 grudnia – 21 grudnia 2017 wyłonienie zespołu koordynującego
22 grudnia 2017 – 15 lutego 2018 – kampania informacyjna i przygotowanie zadań przez mieszkańców
16 lutego 2018 – 31 marca 2018 – zgłaszanie zadań
1 kwietnia 2018 – 14 kwietnia 2018 – weryfikacja zgłoszonych zadań zgodnie z regulaminem BO
15 kwietnia 2018 – ogłoszenie listy zadań
16 kwietnia 2018 – 30 kwietnia 2018 – działania informacyjne
1 maja 2018 – 20 maja 2018 – głosowanie
1 czerwca 2018 – ogłoszenie wyników

Niezbędne dokumenty, w tym regulamin i harmonogram znaleźć można TUTAJ.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
z zamoscia
No cóż, szczebrzeszyńsko-zwierzyński...
Roman 202
Co wy piszecie przez opieszałość ZSL ...
eljot
wie ktoś co się dzieje z Daszkiewiczem...
KL
Widzę, że Zamość dalej brnie w krety...
Zamość
"Król jest nagi". Rozczarowany-zgadzam ...
Rozczarowany
Jakiś czas temu na koncepcjach GDDKiA o...
ds
Sorry ale co ma Łuków do Zamościa?...
Mefisto
Prestiżowe konkursy i PWSZ :D:D:D:D Pic...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat