Hrubieszów | Społeczeństwo i patriotyzmRedakcja7 czerwca 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Hrubieszów : Budżet Obywatelski – jakie projekty do realizacji?

R E K L A M A    B O A R D

Trzy projekty – kulturalne i sportowe, zostaną zrealizowane za pieniądze z pierwszego budżetu obywatelskiego w Hrubieszowie. Głosowanie mieszkańców zakończyło się w środę 31 maja, a dzień później członkowie zespołu koordynującego realizację budżetu ogłosił wyniki.

Najwięcej, bo 928 głosujących poparło pomysł zakupu kostiumów dla Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej w roku jubileuszu 30-lecia. Szacunkowa wartość projektu, zgłoszonego przez choreografa grupy Grażynę Temporowicz, to 30 tysięcy złotych.

Kolejne 50 tysięcy złotych z budżetu obywatelskiego będzie przeznaczone na „Akademię Młodych Orłów”, zgłoszoną przez Krzysztofa Jóźwika. Pomysł, poparty 449 głosami, dotyczy obozów sportowych, treningów i zajęć na temat zdrowego żywienia dla około 50-osobowej grupy dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Realizacja tego projektu jest planowana od czerwca do grudnia.

Trzecie zadanie, które zostało zakwalifikowane do realizacji, to inicjatywa „Z książką bliżej ludzi”, czyli zakup książek drukowanych dużą czcionką i audiobooków oraz cykl spotkań autorskich, zaproponowany przez Halinę Kurek z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hrubieszowie. Na projekt o wartości 20 tysięcy złotych zagłosowało 272 mieszkańców miasta.

Więcej, bo 436 głosów, zebrała propozycja pod hasłem „Dentysta w mojej szkole”, czyli utworzenie gabinetu stomatologicznego w Zespole szkół Miejskich nr 1. Realizacja tego pomysłu to koszt 100 tysięcy złotych, czyli tyle ile miasto przeznaczyło na cały budżet obywatelski. Dlatego zgodnie z regulaminem członkowie zespołu koordynującego postanowili zakwalifikować do realizacji kolejny projekt, który w głosowaniu zdobył największe poparcie, czyli „Z książką bliżej ludzi”.

– Zainteresowanie głosowaniem przerosło nasze oczekiwania. Swoje poparcie dla jednego z 10 zakwalifikowanych projektów wyraziły aż 2 tysiące 442 osoby, z czego 94 głosowały za pośrednictwem poczty elektronicznej, natomiast reszta zdecydowała się na formę papierową, czyli złożenie odpowiedniego formularza w urzędzie. Warto też podkreślić wiedzę i przygotowanie naszych mieszkańców, ponieważ spośród prawie 2,5 tysiąca głosów nieważne były zaledwie… 4 głosy – podsumowuje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową przewodnicząca zespołu i zastępca burmistrza Hrubieszowa Marta Majewska.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Do hejterka ak
Jak Zamoyski nie zmieniał urzędników,...
kmicic 43 minuty temu
Szanowni nauczyciele, powołujecie się ...
Robi 51 minut temu
Panie niedouczony dziennikarzu, już daw...
Tomek
Może by im ktoś debatę zorganizował?...
ad111
Argumenty "kościółkowych" zawsze te s...
ak
I tak od pięciu lat. Aktywność władz...
ja
upraszczasz i trywializujesz - w tym kra...
observer
a Zawiślak był bardzo aktywny w Sejmie...
TORRES20400
Szkoda w sumie klawiatury. Nie chodzi o ...
z_boku
Zawsze i wszędzie znajdą się ludzie k...
L19c
Niczego nie upraszcza natomiast utrudnia...
archeo
ubogi jest Twój "zestaw" sławnych ludz...
z_boku
Oczywiście, jesteśmy otoczeni komucham...
L19c
A jak inaczej można nazwać tych kolesi...
z_boku
Jeden facet kiedyś napisał (cytat): z ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018