Flesz | Zamośćtekst nadesłany19 lipca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Hrebenne: Zamojscy strażacy interweniowali na przejściu granicznym w Hrebennem

KP PSP Tomaszów Lubelski, fot. nadesłane
R E K L A M A    B O A R D

W dniu 13 lipca br., Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno Ekologicznego „Zamość-1” z Komendy Miejskiej PSP w Zamościu (SGRChem „Zamość -1”) została zadysponowana (przez Stanowisko Kierowania Komendanta Wojewódzkiego) do działań na przejściu granicznym w Hrebennem w celu likwidacji zagrożenia chemicznego.

Na przejściu granicznym doszło do rozszczelnienia opakowania jednostkowego, w którym znajdowały się tabletki fosforku glinu. Substancja ta charakteryzuje się ostrą toksycznością, natomiast w kontakcie z wodą wydziela palny i toksyczny gaz.

Działania zabezpieczające do czasu przybycia SGRChem „Zamość -1 prowadzone były przez strażaków z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej (JRG) z Tomaszowa Lubelskiego. Tomaszowscy strażacy wyznaczyli niebezpieczną strefę oraz ewakuowali z niej osoby postronne.

Po dojeździe SGRChem „Zamość -1, strażacy w ubraniach gazoszczelnych zebrali substancję niebezpieczną w pojemniki nieprzepuszczające powietrze, a następnie przekazali opakowanie z tabletkami przedstawicielowi Lubelskiego Zarządu Obsługi Przejścia Granicznego. Po sprawdzeniu miejsca zdarzenia urządzeniami pomiarowymi oraz konsultacji z Państwowym Granicznym Inspektorem Sanitarnym potwierdzono usunięcie zagrożenia. W badanej atmosferze nie wykryto zagrożeń radiologicznych oraz nie stwierdzono obecności toksycznych i palnych gazów.

W działaniach trwających niespełna 4 godziny wzięło udział: 7 zastępów z PSP (17 strażaków) w tym 3 zastępy z JRG Tomaszów Lubelski oraz 4 zastępy (11 strażaków) z SGRChem Zamość – 1 pod dowództwem mł. bryg Dominika Kukułowicza – zastępcy dowódcy JRG Zamość. Na miejsce zdarzenia przybyli także bryg. Andrzej Mandziuk komendant powiatowy PSP w Tomaszowie Lubelskim oraz bryg. Andrzej Sykuła Dowódca JRG Tomaszów Lubelski.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Mefisto
Och, jakież to trzeba mieć kwalifikacj...
mama
Całkowicie zgadzam się z "rodzicem". W...
Polak
Drogi mieszkańcu, to jest wolny kraj (j...
martinez
Jak można w nieskończoność głosowa...
mieszkaniec
ależ ta grupa zawodowa ma takie przywil...
jan III
Kolumbarium w Zamościu już istnieje na...
rodzic
Bardzo prosimy by politycy na dole nie w...
Antyklerykał
Jak ci wszyscy mówią, że to autorytet...
mieszkaniec
Nowoczesna już się skończyła jest na...
wiktor
mam ogromny szacunek do św. J.P. II a n...
www
Rafał Zwolak bardzo zmiennym jest, jak ...
kinoman
kultowy serial Sami swoi tylko w innym w...
TORRES20400
https://www.youtube.com/watch?v=I2ZgKkob...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018