R E K L A M A

Z I P

Flesz | Zamośćtekst nadesłany19 lipca 2018 FACEBOOK | 5235 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Hrebenne: Zamojscy strażacy interweniowali na przejściu granicznym w Hrebennem

KP PSP Tomaszów Lubelski, fot. nadesłane
R E K L A M A    B O A R D

W dniu 13 lipca br., Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno Ekologicznego “Zamość-1” z Komendy Miejskiej PSP w Zamościu (SGRChem “Zamość -1”) została zadysponowana (przez Stanowisko Kierowania Komendanta Wojewódzkiego) do działań na przejściu granicznym w Hrebennem w celu likwidacji zagrożenia chemicznego.

Na przejściu granicznym doszło do rozszczelnienia opakowania jednostkowego, w którym znajdowały się tabletki fosforku glinu. Substancja ta charakteryzuje się ostrą toksycznością, natomiast w kontakcie z wodą wydziela palny i toksyczny gaz.

Działania zabezpieczające do czasu przybycia SGRChem “Zamość -1 prowadzone były przez strażaków z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej (JRG) z Tomaszowa Lubelskiego. Tomaszowscy strażacy wyznaczyli niebezpieczną strefę oraz ewakuowali z niej osoby postronne.

Po dojeździe SGRChem “Zamość -1, strażacy w ubraniach gazoszczelnych zebrali substancję niebezpieczną w pojemniki nieprzepuszczające powietrze, a następnie przekazali opakowanie z tabletkami przedstawicielowi Lubelskiego Zarządu Obsługi Przejścia Granicznego. Po sprawdzeniu miejsca zdarzenia urządzeniami pomiarowymi oraz konsultacji z Państwowym Granicznym Inspektorem Sanitarnym potwierdzono usunięcie zagrożenia. W badanej atmosferze nie wykryto zagrożeń radiologicznych oraz nie stwierdzono obecności toksycznych i palnych gazów.

W działaniach trwających niespełna 4 godziny wzięło udział: 7 zastępów z PSP (17 strażaków) w tym 3 zastępy z JRG Tomaszów Lubelski oraz 4 zastępy (11 strażaków) z SGRChem Zamość – 1 pod dowództwem mł. bryg Dominika Kukułowicza – zastępcy dowódcy JRG Zamość. Na miejsce zdarzenia przybyli także bryg. Andrzej Mandziuk komendant powiatowy PSP w Tomaszowie Lubelskim oraz bryg. Andrzej Sykuła Dowódca JRG Tomaszów Lubelski.

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny