R E K L A M A

Z I P

Felietony | Polityka i SamorządDaniel Czubara11 kwietnia 2017 FACEBOOK | 4469 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 40 komentarzy ()

Historia pewnej miłości

Konwencja wyborcza 2015.
R E K L A M A    B O A R D

Najpierw szalona radość, potem … jak widać. Tak w skrócie można podsumować związek zamojskiego PiS z obecnym prezydentem miasta.

Są takie momenty, gdy obserwujemy jak miedzy dwojgiem naszych znajomych wypala się uczucie i sympatię zastępuje niechęć, a nawet wrogość. Trudno nie odnieść wrażenia, że tak obecnie jest między zamojskim środowiskiem PiS, a prezydentem Zamościa, Andrzejem Wnukiem, którego przecież Prawo i Sprawiedliwość w 2014 roku poparło jak Hetmański Gród długi i szeroki.

Przeżyjmy to jeszcze raz. Lato 2014 rok. Wiadomo, że o reelekcję ubiegać się bezie urzędujący prezydent Marcin Zamoyski, kandydat lewicy Jerzy Nizioł i popierany przez Kongres Nowej Prawicy ( wtedy jeszcze kierowany przez Janusza Korwina-Mikke) Paweł Biłant (który w drugiej turze wspierał kadydata PiS). Prawo i Sprawiedliwość długo trzymało w napięciu media i konkurencję. Na “giełdzie” pojawiały się co chwila nowe nazwiska i jeszcze więcej pytań. Wreszcie stało się. Na konferencji prasowej w biurze posła Sławomir Zawiślaka ogłoszono, że kandydatem PiS będzie Andrzej Wnuk, który nomen omen założył nieco wcześniej niezależny komitet Wspólny Zamość. Wiele osób było mocno zaskoczonych.

Wielkie uczucie jakie zapłonęło miedzy PiS a Andrzejem Wnukiem, wówczas jeszcze kandydatem rosło piorunująco. Wspólne zdjęcia z kandydatami PiS do Rady Miasta, wspólny wieczór wyborczy. Związek pobłogosławił nawet sam prezes Jarosław Kaczyński.  Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Tandem PiS – Andrzej Wnuk odniósł sukces i Andrzejki Roku Pańskiego 2014 okazały się pierwszymi szczęśliwymi dla zamojskiego PiS od kilku już wyborów samorządowych. PIS zyskało władzę nad miastem oraz wprowadziło do Rady Miasta najwięcej, bo aż 10 radnych.

Z początkiem 2015 roku w ratuszu nastąpiła reorganizacja. W nowej strukturze magistratu pojawiły się osoby związane z PiS – Andrzej Olborski w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Krzysztof Gałaszkiewicz w Wydziale Komunikacji. Wszystko toczyło się jak w sielance.  

Z czasem jednak uczucie zaczęło gasnąć i w związku zaczęło zgrzytać. Jak to w związkach często bywa zaczęło się od niedopowiedzień i niedomówień. O zamieszaniu jakie wzbudziła wypowiedź prezydenta podczas otwarcia w Zamościu biura poselskiego związanego z PO Stanisława Żmijana pisaliśmy TUTAJ . Tym, którzy jak przez mgłę pamiętają skutki wypowiedzi przypominamy tekst “Kto nie chce pomóc”.

Potem zaczęło zgrzytać na linii prezydent – radni PiS. O tych relacjach pisaliśmy z kolei TUTAJ.  W efekcie radni PiS zagłosowali przeciwko budżetowi. Uchwała budżetowa przeszła jednak dzięki głosom części radnych lewicy, PO i KWW Marcina Zamoyskiego. Konkluzja nasuwa się jedna. PiS przesunęło się z pozycji ugrupowania popierającego do opozycji wobec obecnego prezydenta. Po ponad dwóch latach związek, który miał trwać i trwać i trwać odwrócił się o 180 stopni. Nie sposób tu nie przypomnieć, że jak przy każdym kryzysie w związku nie obyło się bez  “ofiar”. Przekonali się o tym dwaj radni – Krzysztof Sowa i Piotr Małysz, którzy za złamanie dyscypliny klubowej, gdy PiS krytykowało prezydenckie pomysły i wstrzymywało od głosu, zostali z klubu usunięci. Nie tak dawno klub ten opuściła również radna Wanda Sędłak. Przyczyn swojej decyzji jednak nie podała.

Ogółem układ sił w Radzie Miasta się znacząco zmienił i dokonać podziału koalicja-opozycja, według szyldu komitetu lub partii jest dziś trudno.  W tak zwanym międzyczasie zmieniło się także w zamojskim magistracie. Z urzędu odeszli  Krzysztof Gałaszkiewicz, obecnie dyrektor ARiMR w Lublinie i  Andrzej Olborski – od marca tego roku dyrektor generalny zamojskiego oddziału PGE Dystrybucja. 

Sytuacja z ostatniej sesji w sali Consulatus, kiedy to rajcy z PiS zbojkotowali głosowanie nad podwyżką opłat za parkowanie w mieście, pokazuje, że kryzys tego związku nie gaśnie, a jego eskalacja jest tylko kwestią czasu. Kiedy to nastąpi? Czy podczas najbliższej sesji kwietniowej, czy też podczas głosowania nad absolutorium w czerwcu?

Na koniec należy postawić dwa pytania. Kto będzie kandydatem PiS w najbliższych wyborach samorządowych na urząd prezydenta? Czy Marcin Zamoyski poprze w nich Wnuka? Bo jak widać po ostatnich głosowaniach, prezydent otrzymuje wsparcie od radnych wywodzących się z KWW Marcina Zamoyskiego.

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "qwert" dnia 11 kwietnia 2017 o godzinie 8:59:46 napisał:
  Sugeruję autorowi poprosić o komentarz Pana Marcina Zamoyskiego a nie pisać takie bzdury, że poprze Wnuka.
  9
  1
  R E K L A M A
 • "Hejykt" dnia 11 kwietnia 2017 o godzinie 9:05:44 napisał:
  Post nastawiony na wzbudzenie hejtu. Czas start!
  5
  3
 • "abc" dnia 11 kwietnia 2017 o godzinie 9:39:31 napisał:
  Moim zdaniem dużo obiecał a jak do tej pory mało zrobił.
  18
  4
 • "jaga" dnia 11 kwietnia 2017 o godzinie 9:44:43 napisał:
  zagłosuję na każdego innego kandydata na prezydenta ale na pewnie nie na tego
  24
  3
 • "Adam" dnia 11 kwietnia 2017 o godzinie 9:46:03 napisał:
  @Hejykt nic bardziej mylnego. Kilka dni temu redaktor pisał o lewicy, teraz o Prezydencie. Pewnie w najbliższym czasie będziemy mogli zapoznać się z tekstem o innych podmiotach zamojskiej sceny politycznej.
  9
  2
 • "Horn" dnia 11 kwietnia 2017 o godzinie 10:03:25 napisał:
  @qwert radzę ci sprawdzić w słowniku kategorię "ironia". Bardzo fajny tekst obrazujący sytuację polityczną w mieście. Lekki, dobrze się czyta.
  11
  3
 • "Hejt-Stop" dnia 11 kwietnia 2017 o godzinie 10:23:52 napisał:
  Oddam swój głos na każdego innego kandydata, nawet z PIS, by tylko nastąpiła zmiana na stolcu prezydenckim.
  20
  2
 • "głos ulicy" dnia 11 kwietnia 2017 o godzinie 10:51:36 napisał:
  Pan Prezydent nie przekonał raczej do siebie mieszkańców. Odważna teza jest potwierdzona rozmowami z wyborcami, którzy poparli go w wyborach samorządowych.Nie piszę tego złośliwie.
  13
  3
 • "Zamościanin" dnia 11 kwietnia 2017 o godzinie 12:02:26 napisał:
  Rzeknę tak: Wszystko zależy co gdzie leży."Rozwód" czy "separację" Prezydenta z PiSem należy przyjąć jako "dobrą monetę" z zastrzeżeniem czy nie jest to przypadkiem "dobra mina" do "złej gry". Samorządy powinny być całkowicie wolne od partyjniactwa, co oczywiście w naszym "grajdołku" jest niemożliwe do wykonania.Dzisiejsze dywagacje "co by było gdyby babcia miała wąsy" do żadnych konstruktywnych wniosków nie doprowadzą - jedno jest pewne, że wybory się odbędą i PiS zechce w komunistycznym stylu zawładnąć miastem. "Misiewiczów" ci u nas dostatek...a jaką "stonkę" zrzucą na nasz piękny gród, czas pokaże. A co do obecnego Prezydenta to "po czynach go poznacie"...jeszcze troszkę czasu ma aby się wykazać, więc raczej obstawałbym,że "lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu". Jak postąpią wyborcy ?...
  6
  15
 • "Zamościanin" dnia 11 kwietnia 2017 o godzinie 13:03:05 napisał:
  Dla ścisłości: Obecny Prezydent "nie jest z mojej bajki", ale jak widzę perspektywę "zrzutu na spadochronie" szkodnika wiadomego pochodzenia zaczynam się zastanawiać co dla miasta i jego mieszkańców będzie lepsze...
  5
  9
  R E K L A M A
 • "Adam" dnia 11 kwietnia 2017 o godzinie 13:37:59 napisał:
  To nie potrafimy pośród siebie znaleźć mądrego człowieka, który potrafi zarządzać z korzyścią dla wszystkich ? Podejmować decyzje korzystne dla wszystkich a nie tylko służące wygraniu kolejnych wyborów. To co wydaje się fajne dzisiaj nie zawsze jest korzystne na przyszłość. Discopolowe festyny i budowa osiedlowych uliczek na kredyt nie pomoże Zamościowi.
  8
  3
 • "zamościanin" dnia 11 kwietnia 2017 o godzinie 13:38:21 napisał:
  Uważam, że... Obecny prezydent robi kawał dobrej roboty, bo właśnie tak jak na transparencie za plecami 'słucha Polaków, zmienia Polskę'- a robi to poprzez codzienne działania lokalne (mniejsze i większe). To część działaczy PiS pod wierchuszką... się naburmuszyła i postanowiła, co postanowiła. Są w mieście zwolennicy/miłośnicy/sympatycy PiS, którzy chętnie poprą Wnuka w wyborach - widać to chociażby po części radnych, którzy wywodzą się z PiS i wspierają prezydenta. Wspierają go zresztą nie tylko ludzie PiS-u. Wnuk jest młody, wykształcony, obrotny, wygadany, otwarty na ludzi i działanie, zaangażowany i uczciwy, jest lokalnym patriotą i sprawnym managerem - boli to Was szanowni oponenci i będzie Was boleć. I nie wpierd...jcie kitu, że jest inaczej. Bez odbioru, pozdrawiam.
  9
  22
 • "abc" dnia 11 kwietnia 2017 o godzinie 13:57:42 napisał:
  DO zamościanin. Piszesz jakbyś bał się o pracę jak zmieni się obecna władza. Pamiętaj, że każda władza przemija i warto pisać ad rem a nie jak typowy lizus ad anus!
  10
  4
 • "Ja" dnia 11 kwietnia 2017 o godzinie 14:48:52 napisał:
  Do zamościanin: to żeś bracie pojechał z tymi zaletami. Zrzuć różowe okulary bo coś za pięknie ten świat widzisz.
  8
  5
 • "Zamościanin" dnia 11 kwietnia 2017 o godzinie 14:57:55 napisał:
  @Adam Ja potrafię, Ty potrafisz ale Oni nie potrafią...Jest część społeczeństwa, która będzie głosować jak im prezes przykazał a proboszcz wskazał...niestety ale nie mamy społeczeństwa obywatelskiego samodzielnie myślącego i dokonującego racjonalnych wyborów.
  12
  2
 • "Tak jest" dnia 11 kwietnia 2017 o godzinie 15:33:29 napisał:
  Czapki z głów za to co zrobił Prezydent Wnuk z PIS . Po pierwsze dlatego , że pozostając w koalicji z PIS nie zrobiłby niczego a być może przestałby być już Prezydentem . PIS mając swoich 10 radnych nie miał większości a nie sadzę aby radni z innych ugrupowań chcieli współpracować z radnymi PIS. W konsekwencji Prezydent Wnuk nie miałby większości w RM a w takiej sytuacji rządzenie miastem jest bardzo utrudnione a czasem wręcz nie możliwe. Po drugie, Prezydent Wnuk udowodnił , ze ma "jaja" i nie jest marionetką posła Zawiślaka, który wymyślił sobie rozwiązanie gdzie on jako pan i władca ( przynajmniej tak się posłowi wydaje ) będzie rządził z tylnego siedzenia. Po trzecie Prezydent Wnuk potrafi w decydujących dla niego głosowaniach pozyskać większość w RM co wcale nie jest takie proste. Po czwarte postawił na współpracę z radnym Niziołem ( w tym wypadku nie było to takie trudne) , który jak stary lis lokalnej polityki doprowadził do skłócenia (rozłamu) radnych PIS, co z kolei pozwoliło Prezydentowi pozyskać kilka dodatkowych "szabel" Wiedziałem , że Andrzej Wnuk jest inteligentnym facetem ale nie przypuszczałem ,że okaże się takim strategiem . Oczywiście nie oceniam rządów Prezydenta Wnuka li tylko w różowych okularach ale o tym przy następnej okazji, ponieważ teraz wypowiadamy się o "historii pewnej miłości"
  13
  17
 • "Szarlej" dnia 11 kwietnia 2017 o godzinie 15:44:41 napisał:
  Mieszkańcy podziekują władzy i radnym, którzy głosowali za podniesieniem stawek za parkowanie w mieście! Bardzo dobrze, że jest wykaz kto i jak głosował. PiS to nie moja bajka, Nowoczesna też nie. Ale szacunek za głosowanie przeciw lub bojkot tego pomysłu.
  10
  2
 • "lewicowy" dnia 11 kwietnia 2017 o godzinie 16:37:27 napisał:
  @Tak jest. Zarówno Nizioł i Wnuk stracą na współpracy. Nizioł stracił zaplecze i szacunek ludzi lewicy a Wnuk straci prezydenturę.
  15
  4
 • "Horn" dnia 11 kwietnia 2017 o godzinie 16:38:44 napisał:
  Moim zdaniem historia zatoczy koło. PiS pomogło wygrać prezydenturę, PiS teraz pomoże jej pozbawić. PiS-u fanem nie jestem, bliżej mi umiarkowanie centrowych stronnictw, ale umiem liczyć. Arytmetyka wskazuje bezlitośnie, że rządzić będzie kandydat PiS. Takie miasto.
  9
  3
 • "lewicowy" dnia 11 kwietnia 2017 o godzinie 16:40:41 napisał:
  Ps. Jak wg. Ciebie Nizioł skłócił PiS? Pośmiejmy się razem. Teraz mu nie przeszkadza głosować ręka w rękę z Małyszem?
  6
  1
  R E K L A M A
 • "ciekawski" dnia 11 kwietnia 2017 o godzinie 17:31:25 napisał:
  A jesteście pewni, że dokończy kadencję ? Kłóci się ze wszystkimi dookoła. Spraw sądowych na pęczki. Wytacza sprawy sam albo koledzy. Jedna już przegrana. Zamiast fachowców pozatrudniał kolesi. Masakra.
  12
  2
 • ":)" dnia 11 kwietnia 2017 o godzinie 17:32:25 napisał:
  A kto się zakochał??:)
  2
  0
 • "Abc" dnia 11 kwietnia 2017 o godzinie 18:37:54 napisał:
  Bardzo fajny tekst i dobra analiza. Czekam az PiS oficjalnie oglosi, ze jest w opozycji.
  9
  1
 • "roadrunner" dnia 11 kwietnia 2017 o godzinie 19:11:13 napisał:
  Lokalni politykiersi w akcji. Od "analityków" po "wróżbitów". Czy angielski termin psychic nie spełnia kryteriów uniwersalności? Opisuje zarówno "obdarzonych" jak i "pozbawionych". And Justice for All, drodzy wszechwiedzący... Hehehe. Wróżenie z fusów ma przyszłość, a jak...
  1
  9
 • "Thomas" dnia 11 kwietnia 2017 o godzinie 19:41:57 napisał:
  Zacznę od tego Andrzej Wnuk jest zdecydowanie najlepszym prezydentem od 1989 r.. Bardzo łatwo zapomnieliśmy o tym co było wcześniej. Warto przytoczyć słowa Rafała Wszoły, które są doskonałą diagnozą stanu rzeczy. Oczywiście wielu się wydaje, że jak przyjdzie nowy prezydent - to jak za pociągnięciem zaczarowanej różdżki. W ekonomii nie ma cudów, jak ktoś twierdzi inaczej to znaczy, że kłamie. Andrzej Wnuk rządzi 2,5 roku i dopiero po tej kadencji można ocenić na ile wykonał ze swoich obietnic. ==================================================================== N0 niestety tezy postawione przez redaktora są trudne do udowodnienia o ile w ogóle można je udowodnić. Nie słyszałem o przypadku, aby któryś z nowo wybranych wójtów, burmistrzów czy prezydentów wykonał w 100 % a nawet więcej swój program. Nie wszytko zależy od prezydenta. Oczywiście wyeksponowano, nie inaczej, że prezydent był na otwarciu biura poselskiego = MOŻNA SKWITOWAĆ TAK ZWYKŁA KULTURA I SZACUNEK TEGO WYMAGA. Oczywiście poseł PO i Prezydent powinni pójść na noże?? No chyba nie. ==================================================================== Tak na koniec
  5
  21
 • "Thomas" dnia 11 kwietnia 2017 o godzinie 21:11:47 napisał:
  Czy ktoś z was to http://wiadomosci.wp.pl/klotnia-miedzy-poslankami-po-i-nowoczesnej-mocne-slowa-o-petru-6110891864594561a ja z tego nic nie rozumiem . Rozpoczął się ostatni akt tego dramatu.
  2
  3
 • ".." dnia 12 kwietnia 2017 o godzinie 10:54:23 napisał:
  PiS w końcu zrozumiało, lepiej późno niż wcale.
  10
  0
 • "Z-124" dnia 12 kwietnia 2017 o godzinie 13:33:34 napisał:
  Panie Czubara, "kryzys w związku" nastąpił dużo wcześniej niż Pan napisał, bo przecież już 29 czerwca ubiegłego roku PiS na polecenie posła Z. nie udzielił absolutorium prezydentowi Wnukowi! Konflikt zaczął się jeszcze wcześniej - już po samych wyborach, a poszedł o to, że obecny Prezydent miał zbyt twardy kręgosłup i nie dał się rządzić z tylnego siedzenia Zawiślakowi. Te dwa stołki, które dostał poseł, to było dla niego zdecydowanie zbyt mało! Chciał ciągle więcej i więcej! Prezydent powiedział dość, bo nie chciał świecić oczami przed mieszkańcami za nie swoje decyzje! I chwała mu za to! To tyle w temacie!
  7
  9
 • "JZ" dnia 12 kwietnia 2017 o godzinie 18:00:24 napisał:
  Jest znowu gostek co nie może skończyć Panie z 124 - tych stołków nie było dwa a dużo więcej w kilku przypadkach to...bez komentarza a kto będzie zarządzał miastem o tym nie zadecyduje chyba już kiepski hejt ale sami mieszkańcy To tyle w temacie !
  7
  1
 • "Thomas" dnia 12 kwietnia 2017 o godzinie 22:10:59 napisał:
  Jedno jest pewne Prezydent miał swoje powody, reszta to czysta spekulacje w oparciu o materiały medialne, ale to za mało.
  3
  3
  R E K L A M A
 • "magnar" dnia 13 kwietnia 2017 o godzinie 22:11:05 napisał:
  Obstawiam ,że w będzie II tura w któej spotkają się obecny prezydent i kandydat PiS, a zdecyduje poparcie wyborców lewicy.
  5
  1
 • "Z-124" dnia 13 kwietnia 2017 o godzinie 22:34:08 napisał:
  Do "JZ". Gościu, mogę zrozumieć, że komentowanie moich komentarzy jest dla ciebie bardziej interesujące niż samego tekstu głównego. Nawet mi to schlebia.Tylko powiedz mi mój drogi komentatorze, gdzie ty u mnie widzisz ten hejt?
  1
  3
 • "Z124" dnia 21 kwietnia 2017 o godzinie 21:47:11 napisał:
  Co by nie powiedzieć Andrzej Wnuk okazał się prezydentem niezależnym, nawet od własnego zaplecza politycznego. Wolał zaryzykować brak absolutorium a co za tym idzie oddanie prezydentury niż uległość niezgodna ze swoim sumieniem. Nie wiem czy któregokolwiek polityka byłoby stać na taką postawę.
  4
  3
 • "hipokryzja" dnia 22 kwietnia 2017 o godzinie 6:33:31 napisał:
  Sumieniem? W naszym kręgu kulturowym sumienie powinno tak kierować człowiekiem, żeby stawiał na pierwszym miejscu rodzinę ponad własne przyjemności, prawdę ponad strach przed podsłuchem, miłosierdzie ponad kamerę w samochodzie ustawioną na radnego, aż po uczciwość wypowiedzi ponad polityczny interes.
  4
  2
 • "Bełkot" dnia 22 kwietnia 2017 o godzinie 9:34:29 napisał:
  Jak zwykle pomówienie... Czyli radny potrzebuje miłosierdzia, a nie kamery kryją udowodni, że nie mieszka w Zamościu? Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni...
  0
  0
 • "Manipulator" dnia 22 kwietnia 2017 o godzinie 9:41:06 napisał:
  I kolejna manipulacja. Zapominamy o dwu trudnych tematach i przywalamy się do najsłabszego. Jak coś nie może być nasze niech będzie niczyje? Czy raczej skoro koty nie piją mleka to znaczy że to wszystko jest bzdura. Wszyscy już się nauczyli "czytać" i reagować na takie zabiegi manipulacyjne.
  0
  0
 • "Thomas" dnia 30 kwietnia 2017 o godzinie 2:32:04 napisał:
  Uważam, że Marcin Zamoyski to najlepszy prezydent jaki miało to miasto.
  4
  4
 • "nie czerwony" dnia 6 czerwca 2017 o godzinie 22:12:59 napisał:
  "Thomasie" raz piszesz, że Andrzej Wnuk jest najlepszym prezydentem od 89r, a innym razem że Marcin Zamoyski i to w krótkim odstępie czasu. Może byś tak się zdecydował, który z nich jest naj? Bo przecież obaj nie mogą być jednocześnie najlepsi.
  1
  0
 • "ddd" dnia 7 czerwca 2017 o godzinie 11:10:47 napisał:
  Mam nadzieję , ze Polacy w końcu przejrzą na oczy i wykarczują PiSowców tak jak ostatnio drzewa w całej Polsce ... żenada , wstyd ... jedna wielka brocha
  0
  0
 • "Thomas" dnia 7 czerwca 2017 o godzinie 15:56:04 napisał:
  nie czerwony@ No co ty na żartach się nie znasz? na żartach się nie znasz? a co do tego, czyli tezy którą postawiłem to okazuje się, że nie mam racji czego dowodem są like i unlike to chyba tak nie jest.
  0
  0
  R E K L A M A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
PR
Wow! Jeden ambulans przyczyni się do po...
kamil
życzymy powodzenia Panie Prezydencie a ...
ja
To chyba nie jest firma R-BUD tylko PR-B...
perła
Jak to możliwe że przetarg wygrywa fir...
Dorzucę jeszcze jeden kamyczek do ogr...
zamoscianin
Wspomóż nieszczęśników, opłać zal...
.
Koszulki z Ronaldo sprzedały się w lic...
do ciekawe
czy jednym z prezesów ogródków nie je...
Komedia
Dolol sieniawa wioska i 3 tys mieszlanco...
Antykibic
Jestem podbudowany tym wynikiem....
zamoscianin
Czyli co, nacjonalizacja? Tęsknisz za k...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny