SportMarcin Łyś27 listopada 2015 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 36 komentarzy

Hetmańska jesień w liczbach

AMSPN Hetman - Adrian Wołoch
R E K L A M A    B O A R D

Wyniki uzyskane przez piłkarzy AMSPN Hetman w rundzie jesiennej sezonu 2015/16 na kolana nie powaliły.

Zaledwie 9 zdobytych bramek, aż 42 żółte kartki oraz 1 samoistna czerwona – to smutny bilans tej jesieni (w tym dwóch kolejek wiosennych). Występy zanotowało aż 27 graczy ale obliczenie czasu jaki poszczególni zawodnicy spędzili na boisku pokazuje, że tak naprawdę brak nawet jednego piłkarza o którym można powiedzieć, że stanowił prawdziwy trzon (zalążek trzonu?) zespołu.

Trzeba na wstępie zaznaczyć, że kontuzje Przemysława Dębickiego, Skiby, Kierepki oraz ciągnący się od wiosny uraz Pliżgi – a więc kluczowych zawodników poprzedniego sezonu – z pewnością mocno utrudniły życie trenerom zamościan. Ale nie był to na pewno jedyny powód bardzo słabych wyników.

Prezentując zestawienia przedstawione w załączonych tabelach chciałbym zacząć od kilku słów wprowadzenia. Od wielu lat w swoich osobistych statystykach dotyczących frekwencji na zajęciach szkoleniowych czy też ilości minut rozegranych w rozgrywkach przyjmowałem pewne stałe liczbowe założenia. Jako progową wartość przyjmowałem 80% frekwencji na zajęciach dla zawodników poważnie traktujących piłkę nożną. Tak samo procent rozegranych minut w sezonie bądź rundzie był dla mnie kluczowym kryterium określającym status zawodnika w zespole. Oczywiście, każdy trener może sobie ustanowić własne zasady oceny ale myślę, że nawet te przytoczone przeze mnie pozwolą w miarę obiektywnie ocenić pewne liczby opisujące jesienną rundę rozgrywek w wykonaniu piłkarzy Hetmana. W załączonych do pobrania tabelach przyjąłem, że każdy mecz trwa 90 minut (bez doliczonego czasu gry) a każdą zmianę zawodnika, nawet dokonaną w 90 minucie lub w doliczonym czasie gry traktowałem jako wykonaną w 89 minucie i przyjmowałem, że zawodnik schodzący rozegrał 89 minut a wchodzący 1 minutę. Kolor czarny oznacza w tabelach pauzę zawodnika za żółte bądź czerwone kartki.

Najbardziej rzuca się w oczy wspomniany już wcześniej fakt, że w zespole nie ma ani jednego zawodnika, który rozegrałby 80% ogólnej liczby możliwych minut. Najbliżsi tego byli Norbert Myszka i Adrian Wołoch ale już pozostałym daleko do tej granicy. Trzeba też zwrócić uwagę na fakt, że nawet zawodnicy, którzy wyróżniają się pod względem czasu spędzonego na boisku często występowali na bardzo różnych pozycjach. Kilka przykładów: Czarniecki zaczynał mecze jako prawy obrońca, środkowy pomocnik, środkowy obrońca, Karaszewski – prawa obrona, prawa pomoc, lewa pomoc, „dziesiątka”, „dziewiątka”, Fidler – prawa obrona, lewa obrona, prawa pomoc, Adrian Wołoch – lewa pomoc, prawa pomoc, „dziesiątka”, „dziewiątka”. Można by tak bez końca, bo po boisku „rzucany” był też Damian Baran, Krystian Wołoch, Bubeła i wielu innych zawodników a jedynie bramkarzy pozostawiono w spokoju i nie przesuwano np. do ataku. Często zawodnik kilkakrotnie był przestawiany z pozycji na pozycję w ramach jednego meczu. Trudno się wiec dziwić osiąganym przez zespół rezultatom.

Pod koniec jesiennych rozgrywek u trenerów Rysaka i Welcza skład się nieco ustabilizował ale w pewnej mierze wynikało to również z ograniczenia pola manewru po tym jak z zespołu usunięto Pliżgę i Damiana Dębickiego oraz zrezygnowano z Kudryavtseva, Stolarskiego i Wróblewskiego. Te dwa ostatnie nazwiska to z pewnością największe rozczarowanie tej rundy. Zawodnicy, którzy mieli stanowić o sile tylnej formacji całkowicie zawiedli pokładane w nich nadzieje.

O tym czy i jakie kroki zostaną podjęte w kierunku wzmocnienia zespołu seniorów AMSPN Hetman przed rundą wiosenną przekonamy się za jakiś czas. Uważam, że stabilizacja składu to najważniejsze zadanie. Ważniejsze nawet od personalnych nabytków, bo te mogą być takie jak Wróblewski ze Stolarskim.

Dzisiaj zapraszam jednak do analizy załączonych zestawień oraz własnych wniosków i przemyśleń.

DO POBRANIA:

Hetman – żółte i czerwone kartki, jesień 2015

Hetman – minuty gry, jesień 2015

Hetman – zdobyte bramki, jesień 2015

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Marcin Łyś
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "hehe" dnia 27 listopada 2015 o godzinie 16:45:34 napisał:
  nie wiem czemu ma to służyć, ale ...?
  R E K L A M A
 • "piko" dnia 27 listopada 2015 o godzinie 16:59:08 napisał:
  Marcinie Łyś! Mozesz swoje madrosci puszczac w eter za pomoca tej redakcji, wydukaj po co stworzyles ten AMSPN z nazwa Hetman! Osiagnales czesciowo swoj cel z drugim Marcinem. Do wszystkich czytajacych roztocze.net i nie tylko. Co by bylo gdyby nie bylo tworu AMSPN??? Przeciez nie musialo byc. KS mial juniorow, MKS mial juniorow. Marcinie, wystukaj na lamach tej strony, PO co utworzyliscie to badziewie!!! Odwagi!
 • "hehe" dnia 27 listopada 2015 o godzinie 17:38:46 napisał:
  jakby nie było AMSPN to by nie było "piko", że też to to musiało się nauczyć czytać i pisać, powinni ograniczyć ograniczonym dostęp do klawiatury
 • "piko" dnia 27 listopada 2015 o godzinie 17:52:46 napisał:
  -> "hehe" - Czym sie rozni polprosta od "hehe"? Trudne pytanie dla filozofa z Wolki Obszczanskiej. Podpowiem ci palancie. Polprosta jest tylko z jednej strony ograniczona, a ty z ktorej strony nie spojrzec to jestes.
 • "hehe" dnia 27 listopada 2015 o godzinie 18:12:51 napisał:
  Faktycznie bardzo inteligentna zagadka. Masz "piko" chyba problem.
 • "hm" dnia 27 listopada 2015 o godzinie 19:17:50 napisał:
  Fakty sa takie, ze tytuł powinien brzmieć amspnowska jesień. Druga rzecz to jedynie Pan Łyś informuje o tym co sie dzieje w klubie a kibica najbardziej interesują sprawy zakulisowe. Po trzecie od czasu serie A klub z kazdym rokiem podupadał piłkarsko co było efektem coraz słabszego zarządu... Hetman: Kiecana – Wurszt (75 Adamczuk), Grela, Mazur, Chałas, Szura (70 Kornas), Kita, J. Hałas, Rajtar, Kycko, Galłka (82 Koszałka)...przyjemnie sie oglądało tamten skład...dzisiejsi zawodnicy nie potrafią nawet biegać, szczególnie pan K. rozsmiesza kibiców do łez..
 • "mh" dnia 27 listopada 2015 o godzinie 20:18:13 napisał:
  No tak się tworzą plotki i mity! Przyjemnie się oglądało skład jak wygrywał w A klasie albo okręgówce, bo Kity i Koszałki to już później nie było - to mi pogląd! To mi przypomina ochy i achy przy wspomnieniach o meczu z Hutnikiem Ruda Huta - 28 : 0! To była liga! To był przeciwnik! To był poziom! Wtedy to grali! W radiu o tym mówili! Dzisiaj to nie potrafią nawet biegać ale jak Pan Wu...t z Panem Ma..rem biegali, to była uczta dla oka! Obu za wdzięk i grację wzięli do tańca z gwiazdami. To chyba któryś z tych piłkarzyków pisze co na wiochę wolał iść bo tam jest gwiazdeczką.
 • "piko" dnia 28 listopada 2015 o godzinie 4:07:56 napisał:
  OK. Mozna przeciez uzyc okreslenia modnego dzisiaj. Niech bedzie juz nie druzyna AMSPN Potwor, tylko tak modnie - team AMSPN Monstrum.
 • "piko" dnia 28 listopada 2015 o godzinie 20:53:53 napisał:
  -> "mh"-Lepiej na wioche, niz POkazywac sie w gronie Potwora!
 • "hehe" dnia 28 listopada 2015 o godzinie 21:29:49 napisał:
  przynajmniej "piko" może gwiazdeczki oglądać z bliska na żywo
  R E K L A M A
 • "piko" dnia 29 listopada 2015 o godzinie 3:24:52 napisał:
  Kibole wierni LKS Sparakus pozdrawiaja samych swoich z LZS AMSPN Pitekantropus
 • "LoL" dnia 29 listopada 2015 o godzinie 13:30:37 napisał:
  Ty Piko masz jakiś kompleks wsi? Myślisz że jak mieszkasz w mieście to jesteś magnat wielki? Gówno się znasz na piłce i na organizacji klubów sportowych. Tylko gadasz ciągle o wsiach, powiedz coś o piłce a nie pieprzysz jak jakiś fanatyk. Pozdrawiam
 • "piko" dnia 29 listopada 2015 o godzinie 16:57:49 napisał:
  "LoL" - OK, napisze czego moze nie wiesz.Po Zamosciu zawsze paletali sie ludzie robiacy szmal na nieczystych "robotach" w pilce noznej. Np. w latach 60-tych pojawili sie trzej pnawie z Rakowa Czestochowa by sfinalizowac przejscie Kazimierza Szmidta. Nie bylo wtedy transakcji bankowych, wiec we trzech by bylo razniej negocjowac kase, pojawili sie w Zamosciu. Na drugi dzien Pilkarza w Zamosciu juz nie bylo. KS Hetman jako stowarzyszenie nic nie uzyuskalo, ktos kase zlapal. Moze cos wiecej wie Marian Skonecki mieszkajacy dzisiaj na Slasku? Chociaz najwiecej wiedzial pan Koziel, ktory opiekowalsie stadionem i wyposazeniem pilkarzy.Zszywal pilki, pral kostiumy.Jesli teraz chodzi o WKS Technik, powstaly w 1919 lub 20 roku. Pan Sagan-trener i wieksza czesc sztabu WKS zawsze byli przeciwni fuzji z KS. Jednak pewna grupa "zamojskich dzialaczy" dopiela swego, i WKS Technik w 1968 roku przestal istniec. Jaki cel? Budowanie potegi pilkarskiej? Watpliwe, bo jedynie Mieczyslaw Wezyk i Rolnik byli wzmocnieniami. A dzisiaj to juz sam mozesz sledzic, chyba ze pod wplywem emocji jestes za istniejaca sytuacja. Duzo wiecej wiem niz sie wydaje tutaj aktywnym hejterom.
 • "hehe" dnia 29 listopada 2015 o godzinie 17:36:46 napisał:
  To jeszcze powiedz dlaczego KS Hetman został rozwiązany, z jakim kontem minusowym i kto za to odpowiada. Z taką wiedzą to ty "piko" KS nie reaktywujesz. Szukaj tych trzech, może kasę oddadzą. Dobrze, że w tamtych latach nie było internetu, zamęczyłbyś wszystkich. Czego ty w końcu chcesz ? WKS-u, MZKS czy KS ? a może masz żal że to ciebie wtedy nie chcieli kupić ? czyżby urażona ambicja ? weź ty się ogarnij i nie mąć więcej, a najlepiej nie jaraj tyle
 • "Anonim" dnia 29 listopada 2015 o godzinie 18:07:44 napisał:
  To ty piko vel Tutejszy vel VALDEE jesteś aktywnym hejterem :)
 • "piko" dnia 29 listopada 2015 o godzinie 20:09:33 napisał:
  "hehe", "Anonim" - jestescie zaprzalymi wsiochami! Won dop Wolki O(bszczanskiej! Smrodzicie miasto. Naprtawde wole miasto z 20 tys mieszkancow pochodzenia miejskiego, niz 100 tysd ze smierdziuchami jak wy. Wiecie juz czego chce? Wynocha tam, gdzie pasujecie smierdziele.
 • "hehe" dnia 29 listopada 2015 o godzinie 20:33:56 napisał:
  Ojojoj ! jaki brutalny ten "piko tępogłowy herbu fallus" ! tak się zdenerwował, że klawiatura nie wytrzymała
 • "piko" dnia 29 listopada 2015 o godzinie 21:15:01 napisał:
  "hehe" - przestudiuj konstrukcje cepa. Nie pomin siebie.
 • "z_boku" dnia 30 listopada 2015 o godzinie 0:18:32 napisał:
  No dobra, wymień elementy z których zbudowany jest cep.
 • "hm" dnia 30 listopada 2015 o godzinie 9:00:01 napisał:
  Mozna lubic albo nie lubic AMSPN czy tez ludzi ze wsi ale obrażac kogos publicznie??To niekulturalne i co najwazniejsze wydaje mi sie,ze karalne.Panie piko,tutejszy itp miej troche rozumu.
  R E K L A M A
 • "Tent" dnia 30 listopada 2015 o godzinie 16:12:37 napisał:
  Ten piko to oszołom, który parę lat temu grasował na hetmanzamosc.com jako "antyumizm". Hejtował kogo się dało, szczególnie prezydenta miasta. Facet siedzi od dawna w jakimś kanadyjskim pierdziszewie i miesza gdzie sie da i ile się. Ciągle tylko wrzuca te swoje posne historyjki sprzed 50 lat i porównuje do obecnej sytuacji. Typowy zakompleksiony burak, który spierdzielił z kraju a stara się mieszać jakby był tutaj na miejscu. Olejcie pacana bo szkoda nawet z nim dyskutować.
 • "Piko" dnia 30 listopada 2015 o godzinie 16:36:58 napisał:
  Mieszkam w Żdanowie płaskodziobie
 • "piko" dnia 30 listopada 2015 o godzinie 16:39:31 napisał:
  To nie ja pisałem :P Ja mieszkam za kanadyjskie dolary w Szopinku
 • "Piko" dnia 30 listopada 2015 o godzinie 18:41:07 napisał:
  Tych dwóch wyżej to podróbki. Jestem zamojszczaninem i mieszkam chwilowo w Barchaczowie. Chwilowo, bo moja mamusia ma zamiar kupić komurkę na nowym mieście.
 • "piko" dnia 30 listopada 2015 o godzinie 21:53:14 napisał:
  A jak sie ma ten wasz wysoko rodzony, bo az na piecu chlebowym?
 • "piko" dnia 30 listopada 2015 o godzinie 22:31:13 napisał:
  Piękne widoki tutaj w Zawadzie
 • "piko" dnia 1 grudnia 2015 o godzinie 5:59:53 napisał:
  Widzieliście piękne widoki wiesniaki. Do Ruszowa wstapcie to wam do dupy nakopie kmioty
 • "hehe" dnia 1 grudnia 2015 o godzinie 12:38:32 napisał:
  ha ha :) ten "piko" jest dobry, przypomina mi się film "Lot nad kukułczym gniazdem", pasuje do pacjentów
 • "piko" dnia 1 grudnia 2015 o godzinie 13:59:40 napisał:
  Zapraszam wszystkich kiboli WKS Zamość, Technika Zamość i mojego kochanego LZS Szopinek na wykopki w Rachodoszczach
 • "hehe" dnia 1 grudnia 2015 o godzinie 17:16:22 napisał:
  chyba zorganizuję kwestę na leczenie dogłębne "piko" :)
  R E K L A M A
 • "piko" dnia 1 grudnia 2015 o godzinie 20:20:26 napisał:
  hehe jak ci zaraz motyką pieprznę pierunie!
 • "(L)" dnia 3 grudnia 2015 o godzinie 20:23:24 napisał:
  http://zamojska.org/od-likwidacji-do-fundacji/
 • "hm" dnia 3 grudnia 2015 o godzinie 22:13:13 napisał:
  Hetman Zamość zostanie zlikwidowany a na jego miejsce cos nowego..oby bez działaczy starego Hetmana i amspnowskich fachowców,którzy skompromitowali Zamość w 3 lidze.To raczej nierealne,słyszałem,ze juz dwóch panow ma chrapke na prezesowanie i trenowanie .Oczywiscie obojetne czy w KS czy w AMSPN, aby kasa leciała
 • "(L)" dnia 4 grudnia 2015 o godzinie 15:26:02 napisał:
  W AMSPNie siedzą co najwyżej fLachowcy :D
 • "hehe" dnia 4 grudnia 2015 o godzinie 22:09:05 napisał:
  a co na to "piko"
 • "piko" dnia 30 grudnia 2015 o godzinie 17:28:50 napisał:
  Pod stanowiskiem podpisali się radni KWW Marcina Zamoyskiego, Platformy Obywatelskiej, KWW Jerzego Nizioła i radny Wiesław Nowakowski. Potwor ma sie dobrze. Radni chca i ju. Co chceta, szkoda tylko Chrzanowskiego. Taki bystry goscio.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Przepowiednia
Mam takie przeczucie, że za niedługo s...
KL
Ta dzielnica to Krasnobród w Zamościu!...
ad111
Artykuł sponsorowany, dlaczego nie ma t...
kmicic
5100 zł za m2? Inwestor chyba pomylił ...
Dumny
Rozumiem, że mieszkańcy płacą za to ...
Cień
Ciekawa akcja popieram ...
Ja
Przecież takich radnych mieszkańcy mia...
witek
ludzie totalny chlam ? jak wyglądają w...
Mefisto
Zaskakujące oschle i surowo oceniasz pr...
edek
Wykluczeni cyfrowo analfabeci....Nie do...
leszek
Pan Marek W. i tablet... dajcie mu młot...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018