R E K L A M A

Z I P

Sport | ZamośćRedakcja31 marca 2017

Hetman wyjeżdża do Kraśnika

Drużyna Hetmana Zamość; fot. Daniel Czubara

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Mecz XXI kolejki IV ligi LZPN zamościanie rozegrają w Kraśniku. W rundzie jesiennej Stal wywiozła z Zamościa remis.

Jesienią w Zamościu, drużyna Stali – prowadzona przez grającego trenera, Daniela Szewca – zaprezentowała się bardzo dobrze a zamojski zespół uratował remis w końcówce, po bramce zdobytej z rzutu karnego. Podczas jesiennego meczu ustawienie Stali Kraśnik było następujące:

Najbliższy przeciwnik Hetmana zajmuje po dwudziestu kolejkach 5. miejsce w tabeli IV ligi. Podstawowymi zawodnikami są Adam Orzeł (wszystkie dotychczasowe mecze rozegrał w pełnym wymiarze czasowym), Damian Pietroń i Piotr Chomczyk. Jesienią byli to również Filip Drozd i Kacper Skrzypek.

W zimowej przerwie w Kraśniku nastąpiła prawdziwa rewolucja kadrowa. Z jedenastki wyjściowej, która rozpoczęła mecz w Zamościu w najbliższym spotkaniu najprawdopodobniej nie zagra aż 8 zawodników. Ze Stali odeszli Maksym Bolkit (wrócił na Ukrainę), Damian Gawron (Opolanin Opole Lubelskie), Łukasz Mietlicki (POM Piotrowice) i Marcin Wojtaszek (Wisła Annopol). Z kolei „missing in action” to Orji Penn Ikechukwu, który wyjechał do Afryki i słuch po nim zaginął. Z kontuzjami borykają się natomiast Karol Hudzik, Mateusz Matysiak, Daniel Szewc i Emil Zieliński. Swój „udział” w tej rewolucji mieli również działacze nowego Hetmana. Do transferu z Kraśnika do Zamościa przekonani zostali bramkarz Kacper Skrzypek oraz najlepszy strzelec lubelskiej IV ligi Filip Drozd. Poza wymienionymi zawodnikami, z Hetmanem nie zagra także pauzujący za czwartą żółtą kartkę Adam Orzeł.

Nowymi twarzami w drużynie Daniela Szewca są przede wszystkim byli gracze Hetmana Zamość – Anton Lutsyk i Oleksiy Rodevych. Oprócz tej dwójki do Kraśnika przybyli: Kornel Gałkowski (Stok Zakrzówek), Rafał Król i Piotr Piotrowski (obaj z Motoru Lublin).

Dotychczasowy bilans drużyny Stali w tym sezonie to 13 zwycięstw, 2 remisy i 5 porażek w 20 meczach. Stal jak dotąd zdobyła 51 bramek. 1/3 z tej liczby (17 goli) to „urobek” Filipa Drozda, który obecnie gra w Hetmanie. Pozostałe trafienia zaliczyli: Daniel Szewc (8 bramek), Arkadiusz Maj (6 bramek), Łukasz Mietlicki i Ernest Skrzyński (obaj po 3 bramki), Damian Gawron, Orji Penn Ikechukwu i Dawid Szczuka (wszyscy po 2 bramki), Piotr Chomczyk, Karol Hudzik, Bartłomiej Koneczny, Adam Orzeł, Damian Pietroń i Emil Zieliński (wszyscy po 1 golu). Dwukrotnie zawodników Stali strzałami samobójczymi wyręczyli też rywale.

Daniel Szewc, trener Stali Kraśnik: „Nasz zespół to całkiem inna drużyna niż ta z jesieni. Chcieliśmy mocniej postawić na naszą młodzież ale też – uczciwie mówiąc – zejść trochę z kosztów utrzymania zespołu i ograć zawodników pod kątem kolejnego sezonu. Niestety, dopadł nas też pech, bo w zespole jest sporo kontuzji. Musimy przetrwać ten trudny okres ale myślę, że jeszcze odpalimy”.

Jak głosi fama w najbliższym meczu – z powodu stosownych (bądź, jak kto woli, niestosownych) zapisów w umowach transferowych – w drużynie Stali mieliby nie zagrać zawodnicy pozyskani z Hetmana, tj. Anton Lutsyk i Oleksiy Rodevych. Wspominają o tym źródła zamojskie, lecz nie potwierdzają tego źródła z Kraśnika. Owszem, Lutsyk na pewno nie wystąpi w sobotnim meczu, bo podczas konfrontacji z rezerwami Górnika Łęczna „złapał” czwartą żółtą kartkę. Rodevych „wyczyścił się” czwartym „żółtkiem” otrzymanym w meczu z Kłosem Chełm i nic nie wskazuje na to, by nie wystąpił przeciwko swojemu byłemu klubowi. Tak czy owak, osłabiona kadrowo Stal wydaje się być na straconej pozycji w starciu z Hetmanem. Ale zamojski klub również jak na razie nie błyszczy formą. Wszystkie przedmeczowe kalkulacje zweryfikuje jednak boisko. Kto „przełamie się” w tej rywalizacji – przekonamy się niebawem.

Wiosenny mecz pomiędzy Stalą i Hetmanem odbędzie się na stadionie kraśnickiego MOSiR w sobotę, 1 kwietnia o godzinie 15.00.

 

Autor: Redakcja
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 8 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "z_boku" dnia 31 marca 2017 o godzinie 9:03:25 napisał:
  Przed wejściem do autokaru sprawdzić alkomatem wszystkich podających się za piłkarzy, czy aby nie byli na nocnym zgrupowaniu w ośrodku Broadway.
  9
  5
 • R E K L A M A
 • "Zamojskihwk" dnia 31 marca 2017 o godzinie 9:13:11 napisał:
  Z boku- widzę że w Zamościu zawsze można liczyć na kibiców którzy potrafią tylko hejtowac..
  2
  10
 • "z_boku" dnia 31 marca 2017 o godzinie 10:11:35 napisał:
  @"Zamojskihwk" - potrafisz odróżnić "hejt" od żartu? Może uważasz że dobrze jest jak jest i trzeba chłopaków wyłącznie głaskać to w końcu się wezmą i zaczną grać?
  4
  3
 • "a" dnia 31 marca 2017 o godzinie 10:19:41 napisał:
  Grunt to żart w dobrym tonie.
  4
  1
 • "Zamojskihwk" dnia 31 marca 2017 o godzinie 13:15:46 napisał:
  Z_boku- myślę że Twoje teksty na pewno im w tym nie pomogą żeby grać lepiej! Właśnie teraz powinno się wspierać chłopaków bo wkładają serce w grę, wiadomo teraz w meczu z Tomasovia przegrali ale byli zespołem o wiele lepszym taki jest sport że nie zawsze lepszy wygrywa.
  3
  6
 • "z_boku" dnia 31 marca 2017 o godzinie 13:35:31 napisał:
  @"Zamojskihwk" - uważasz że oni to czytają? Nawet jeżeli któryś się z tym zapozna to po prostu wzruszy ramionami, żeby nie napisać dosadniej.
  1
  6
 • "olo" dnia 31 marca 2017 o godzinie 22:35:19 napisał:
  Jak by były wyniki, to dla mnie mogą i pić, a tak, przepraszam.
  2
  0
 • "olo" dnia 31 marca 2017 o godzinie 22:40:26 napisał:
  Najśmieszniejszy to dla mnie sztab z tym tam dyrektorem od czegoś tam, nie wiadomo czego, bo on już swoją myśl szkoleniową wdrożył, co widać po wynikach, jak i tych super transferach, śmieszny gość, a i dobry jest cały sztab, który podał się do dymisji, a nie został zdymisjonowany, fajne chłopaki, to lepsze niż kabaret. Szkoda, że za swoje się nie bawią.
  5
  0
 • "Zawodnik Hetmana" dnia 1 kwietnia 2017 o godzinie 3:27:42 napisał:
  Jeżeli mają wygrać to pan dyrektor musi jutro zostać w Zamościu bo znowu będzie się mieszał w taktykę.
  2
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

brudny Harry
Dokładnie Rychu, jest tak jak pisze mó...
Persona non gra...
Skoro dla Ciebie 63 to prawie 100 to poz...
Hahahahahahahah...
Brawo Azoty!...
Do rycha
Amerykę odkryłem,to oczywista oczywist...
nosmog
Biłgoraj też potrzebuje takich sensor...
water
W obronie koryta posuniecie się nawet d...
Wojciech
Bardzo interesujący i ciekawy artykuł....
rychu
a jaki z PAWia menager to zwykła chorą...
pod okiem facho...
To popatrz na Tyszowce. Likalna ekipa i ...
ktoś
Ne mam żadnych profitów, chodzi mi tyl...
zamościanin
Wspaniała inicjatywa. Jak najwięcej ru...
pod okiem facho...
Tak kolego masz rację ale tylko jeżeli...
Niestety przegrana : Padwa Zamość – ...
kibic
Jak tam Padwa wie ktoś ?...
brudny Harry
Najbliższe wybory wygra PAW....
do Zamościanin...
..."powinien dostać Nobla w dziedzinie ...
ktoś
Każdy klub który chce osiągnąć sukc...
Rynek sutki znaczy Rynek piersi dobrze k...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017