R E K L A M A

Z I P

Sport | ZamośćRedakcja31 marca 2017

Hetman wyjeżdża do Kraśnika

Drużyna Hetmana Zamość; fot. Daniel Czubara

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Mecz XXI kolejki IV ligi LZPN zamościanie rozegrają w Kraśniku. W rundzie jesiennej Stal wywiozła z Zamościa remis.

Jesienią w Zamościu, drużyna Stali – prowadzona przez grającego trenera, Daniela Szewca – zaprezentowała się bardzo dobrze a zamojski zespół uratował remis w końcówce, po bramce zdobytej z rzutu karnego. Podczas jesiennego meczu ustawienie Stali Kraśnik było następujące:

Najbliższy przeciwnik Hetmana zajmuje po dwudziestu kolejkach 5. miejsce w tabeli IV ligi. Podstawowymi zawodnikami są Adam Orzeł (wszystkie dotychczasowe mecze rozegrał w pełnym wymiarze czasowym), Damian Pietroń i Piotr Chomczyk. Jesienią byli to również Filip Drozd i Kacper Skrzypek.

W zimowej przerwie w Kraśniku nastąpiła prawdziwa rewolucja kadrowa. Z jedenastki wyjściowej, która rozpoczęła mecz w Zamościu w najbliższym spotkaniu najprawdopodobniej nie zagra aż 8 zawodników. Ze Stali odeszli Maksym Bolkit (wrócił na Ukrainę), Damian Gawron (Opolanin Opole Lubelskie), Łukasz Mietlicki (POM Piotrowice) i Marcin Wojtaszek (Wisła Annopol). Z kolei „missing in action” to Orji Penn Ikechukwu, który wyjechał do Afryki i słuch po nim zaginął. Z kontuzjami borykają się natomiast Karol Hudzik, Mateusz Matysiak, Daniel Szewc i Emil Zieliński. Swój „udział” w tej rewolucji mieli również działacze nowego Hetmana. Do transferu z Kraśnika do Zamościa przekonani zostali bramkarz Kacper Skrzypek oraz najlepszy strzelec lubelskiej IV ligi Filip Drozd. Poza wymienionymi zawodnikami, z Hetmanem nie zagra także pauzujący za czwartą żółtą kartkę Adam Orzeł.

Nowymi twarzami w drużynie Daniela Szewca są przede wszystkim byli gracze Hetmana Zamość – Anton Lutsyk i Oleksiy Rodevych. Oprócz tej dwójki do Kraśnika przybyli: Kornel Gałkowski (Stok Zakrzówek), Rafał Król i Piotr Piotrowski (obaj z Motoru Lublin).

Dotychczasowy bilans drużyny Stali w tym sezonie to 13 zwycięstw, 2 remisy i 5 porażek w 20 meczach. Stal jak dotąd zdobyła 51 bramek. 1/3 z tej liczby (17 goli) to „urobek” Filipa Drozda, który obecnie gra w Hetmanie. Pozostałe trafienia zaliczyli: Daniel Szewc (8 bramek), Arkadiusz Maj (6 bramek), Łukasz Mietlicki i Ernest Skrzyński (obaj po 3 bramki), Damian Gawron, Orji Penn Ikechukwu i Dawid Szczuka (wszyscy po 2 bramki), Piotr Chomczyk, Karol Hudzik, Bartłomiej Koneczny, Adam Orzeł, Damian Pietroń i Emil Zieliński (wszyscy po 1 golu). Dwukrotnie zawodników Stali strzałami samobójczymi wyręczyli też rywale.

Daniel Szewc, trener Stali Kraśnik: „Nasz zespół to całkiem inna drużyna niż ta z jesieni. Chcieliśmy mocniej postawić na naszą młodzież ale też – uczciwie mówiąc – zejść trochę z kosztów utrzymania zespołu i ograć zawodników pod kątem kolejnego sezonu. Niestety, dopadł nas też pech, bo w zespole jest sporo kontuzji. Musimy przetrwać ten trudny okres ale myślę, że jeszcze odpalimy”.

Jak głosi fama w najbliższym meczu – z powodu stosownych (bądź, jak kto woli, niestosownych) zapisów w umowach transferowych – w drużynie Stali mieliby nie zagrać zawodnicy pozyskani z Hetmana, tj. Anton Lutsyk i Oleksiy Rodevych. Wspominają o tym źródła zamojskie, lecz nie potwierdzają tego źródła z Kraśnika. Owszem, Lutsyk na pewno nie wystąpi w sobotnim meczu, bo podczas konfrontacji z rezerwami Górnika Łęczna „złapał” czwartą żółtą kartkę. Rodevych „wyczyścił się” czwartym „żółtkiem” otrzymanym w meczu z Kłosem Chełm i nic nie wskazuje na to, by nie wystąpił przeciwko swojemu byłemu klubowi. Tak czy owak, osłabiona kadrowo Stal wydaje się być na straconej pozycji w starciu z Hetmanem. Ale zamojski klub również jak na razie nie błyszczy formą. Wszystkie przedmeczowe kalkulacje zweryfikuje jednak boisko. Kto „przełamie się” w tej rywalizacji – przekonamy się niebawem.

Wiosenny mecz pomiędzy Stalą i Hetmanem odbędzie się na stadionie kraśnickiego MOSiR w sobotę, 1 kwietnia o godzinie 15.00.

 

Autor: Redakcja
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 8 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "z_boku" dnia 31 marca 2017 o godzinie 9:03:25 napisał:
  Przed wejściem do autokaru sprawdzić alkomatem wszystkich podających się za piłkarzy, czy aby nie byli na nocnym zgrupowaniu w ośrodku Broadway.
  9
  5
 • R E K L A M A
 • "Zamojskihwk" dnia 31 marca 2017 o godzinie 9:13:11 napisał:
  Z boku- widzę że w Zamościu zawsze można liczyć na kibiców którzy potrafią tylko hejtowac..
  2
  10
 • "z_boku" dnia 31 marca 2017 o godzinie 10:11:35 napisał:
  @"Zamojskihwk" - potrafisz odróżnić "hejt" od żartu? Może uważasz że dobrze jest jak jest i trzeba chłopaków wyłącznie głaskać to w końcu się wezmą i zaczną grać?
  4
  3
 • "a" dnia 31 marca 2017 o godzinie 10:19:41 napisał:
  Grunt to żart w dobrym tonie.
  4
  1
 • "Zamojskihwk" dnia 31 marca 2017 o godzinie 13:15:46 napisał:
  Z_boku- myślę że Twoje teksty na pewno im w tym nie pomogą żeby grać lepiej! Właśnie teraz powinno się wspierać chłopaków bo wkładają serce w grę, wiadomo teraz w meczu z Tomasovia przegrali ale byli zespołem o wiele lepszym taki jest sport że nie zawsze lepszy wygrywa.
  3
  6
 • "z_boku" dnia 31 marca 2017 o godzinie 13:35:31 napisał:
  @"Zamojskihwk" - uważasz że oni to czytają? Nawet jeżeli któryś się z tym zapozna to po prostu wzruszy ramionami, żeby nie napisać dosadniej.
  1
  6
 • "olo" dnia 31 marca 2017 o godzinie 22:35:19 napisał:
  Jak by były wyniki, to dla mnie mogą i pić, a tak, przepraszam.
  2
  0
 • "olo" dnia 31 marca 2017 o godzinie 22:40:26 napisał:
  Najśmieszniejszy to dla mnie sztab z tym tam dyrektorem od czegoś tam, nie wiadomo czego, bo on już swoją myśl szkoleniową wdrożył, co widać po wynikach, jak i tych super transferach, śmieszny gość, a i dobry jest cały sztab, który podał się do dymisji, a nie został zdymisjonowany, fajne chłopaki, to lepsze niż kabaret. Szkoda, że za swoje się nie bawią.
  5
  0
 • "Zawodnik Hetmana" dnia 1 kwietnia 2017 o godzinie 3:27:42 napisał:
  Jeżeli mają wygrać to pan dyrektor musi jutro zostać w Zamościu bo znowu będzie się mieszał w taktykę.
  2
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

R E K L A M A    B A N N E R    II
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017