R E K L A M A

Z I P

Sport | ZamośćRedakcja31 marca 2017 FACEBOOK | 4006 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 9 komentarzy

Hetman wyjeżdża do Kraśnika

Drużyna Hetmana Zamość; fot. Daniel Czubara

R E K L A M A    B O A R D

Mecz XXI kolejki IV ligi LZPN zamościanie rozegrają w Kraśniku. W rundzie jesiennej Stal wywiozła z Zamościa remis.

Jesienią w Zamościu, drużyna Stali – prowadzona przez grającego trenera, Daniela Szewca – zaprezentowała się bardzo dobrze a zamojski zespół uratował remis w końcówce, po bramce zdobytej z rzutu karnego. Podczas jesiennego meczu ustawienie Stali Kraśnik było następujące:

Najbliższy przeciwnik Hetmana zajmuje po dwudziestu kolejkach 5. miejsce w tabeli IV ligi. Podstawowymi zawodnikami są Adam Orzeł (wszystkie dotychczasowe mecze rozegrał w pełnym wymiarze czasowym), Damian Pietroń i Piotr Chomczyk. Jesienią byli to również Filip Drozd i Kacper Skrzypek.

W zimowej przerwie w Kraśniku nastąpiła prawdziwa rewolucja kadrowa. Z jedenastki wyjściowej, która rozpoczęła mecz w Zamościu w najbliższym spotkaniu najprawdopodobniej nie zagra aż 8 zawodników. Ze Stali odeszli Maksym Bolkit (wrócił na Ukrainę), Damian Gawron (Opolanin Opole Lubelskie), Łukasz Mietlicki (POM Piotrowice) i Marcin Wojtaszek (Wisła Annopol). Z kolei „missing in action” to Orji Penn Ikechukwu, który wyjechał do Afryki i słuch po nim zaginął. Z kontuzjami borykają się natomiast Karol Hudzik, Mateusz Matysiak, Daniel Szewc i Emil Zieliński. Swój „udział” w tej rewolucji mieli również działacze nowego Hetmana. Do transferu z Kraśnika do Zamościa przekonani zostali bramkarz Kacper Skrzypek oraz najlepszy strzelec lubelskiej IV ligi Filip Drozd. Poza wymienionymi zawodnikami, z Hetmanem nie zagra także pauzujący za czwartą żółtą kartkę Adam Orzeł.

Nowymi twarzami w drużynie Daniela Szewca są przede wszystkim byli gracze Hetmana Zamość – Anton Lutsyk i Oleksiy Rodevych. Oprócz tej dwójki do Kraśnika przybyli: Kornel Gałkowski (Stok Zakrzówek), Rafał Król i Piotr Piotrowski (obaj z Motoru Lublin).

Dotychczasowy bilans drużyny Stali w tym sezonie to 13 zwycięstw, 2 remisy i 5 porażek w 20 meczach. Stal jak dotąd zdobyła 51 bramek. 1/3 z tej liczby (17 goli) to „urobek” Filipa Drozda, który obecnie gra w Hetmanie. Pozostałe trafienia zaliczyli: Daniel Szewc (8 bramek), Arkadiusz Maj (6 bramek), Łukasz Mietlicki i Ernest Skrzyński (obaj po 3 bramki), Damian Gawron, Orji Penn Ikechukwu i Dawid Szczuka (wszyscy po 2 bramki), Piotr Chomczyk, Karol Hudzik, Bartłomiej Koneczny, Adam Orzeł, Damian Pietroń i Emil Zieliński (wszyscy po 1 golu). Dwukrotnie zawodników Stali strzałami samobójczymi wyręczyli też rywale.

Daniel Szewc, trener Stali Kraśnik: „Nasz zespół to całkiem inna drużyna niż ta z jesieni. Chcieliśmy mocniej postawić na naszą młodzież ale też – uczciwie mówiąc – zejść trochę z kosztów utrzymania zespołu i ograć zawodników pod kątem kolejnego sezonu. Niestety, dopadł nas też pech, bo w zespole jest sporo kontuzji. Musimy przetrwać ten trudny okres ale myślę, że jeszcze odpalimy”.

Jak głosi fama w najbliższym meczu – z powodu stosownych (bądź, jak kto woli, niestosownych) zapisów w umowach transferowych – w drużynie Stali mieliby nie zagrać zawodnicy pozyskani z Hetmana, tj. Anton Lutsyk i Oleksiy Rodevych. Wspominają o tym źródła zamojskie, lecz nie potwierdzają tego źródła z Kraśnika. Owszem, Lutsyk na pewno nie wystąpi w sobotnim meczu, bo podczas konfrontacji z rezerwami Górnika Łęczna „złapał” czwartą żółtą kartkę. Rodevych „wyczyścił się” czwartym „żółtkiem” otrzymanym w meczu z Kłosem Chełm i nic nie wskazuje na to, by nie wystąpił przeciwko swojemu byłemu klubowi. Tak czy owak, osłabiona kadrowo Stal wydaje się być na straconej pozycji w starciu z Hetmanem. Ale zamojski klub również jak na razie nie błyszczy formą. Wszystkie przedmeczowe kalkulacje zweryfikuje jednak boisko. Kto „przełamie się” w tej rywalizacji – przekonamy się niebawem.

Wiosenny mecz pomiędzy Stalą i Hetmanem odbędzie się na stadionie kraśnickiego MOSiR w sobotę, 1 kwietnia o godzinie 15.00.

 

Autor: Redakcja
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 8.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

Rozsądek
Ten ksiądz pedofil z Wielączy, który ...
TORRES20400
To Twoja opinia. Mam nadzieję, że jest...
TORRES20400
A to coś ma do rzeczy? Piłsudski też ...
Thomas
No cóż rewolucyjna lewica nie ma dobr...
Thomas
Zapomniałem o Wandzie Wasilewskiej i je...
Thomas
Nie nasz, nie wasz JEGO...
z_boku
Właśnie sobie przypomniałem 19 połud...
TORRES20400
IQ jest OK. "Tablicy" nie należało si...
bida z nyndzo
@TORRES - "towarzysze" to byli za komun...
TORRES20400
Czemu objazdowe. Objazdowa to była fabr...
bida z nyndzo
Droga Redakcjo! Ustalcie kto ufundował ...
1905
Lenina wiemy kto zasponsorował, a kto f...
TORRES20400
Można i tak. A nie lepiej zapytać, co ...
towarzysze z Ka...
Jerzy Nizioł-wiceprzewodniczący Rady M...
Normals
Nie chcecie wesprzeć to przynajmniej ni...
Zamość
Czy tam jest napisane "na odbudowe"?? ? ...
TORRES20400
@"BPO"; Oceniając osoby i poglądy ludz...
TORRES20400
@"Thomas"; to oczywista nieprawda, co na...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny