R E K L A M A

Z I P

Sport | ZamośćRedakcja31 marca 2017 FACEBOOK | 4297 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 9 komentarzy ()

Hetman wyjeżdża do Kraśnika

Drużyna Hetmana Zamość; fot. Daniel Czubara

R E K L A M A    B O A R D

Mecz XXI kolejki IV ligi LZPN zamościanie rozegrają w Kraśniku. W rundzie jesiennej Stal wywiozła z Zamościa remis.

Jesienią w Zamościu, drużyna Stali – prowadzona przez grającego trenera, Daniela Szewca – zaprezentowała się bardzo dobrze a zamojski zespół uratował remis w końcówce, po bramce zdobytej z rzutu karnego. Podczas jesiennego meczu ustawienie Stali Kraśnik było następujące:

Najbliższy przeciwnik Hetmana zajmuje po dwudziestu kolejkach 5. miejsce w tabeli IV ligi. Podstawowymi zawodnikami są Adam Orzeł (wszystkie dotychczasowe mecze rozegrał w pełnym wymiarze czasowym), Damian Pietroń i Piotr Chomczyk. Jesienią byli to również Filip Drozd i Kacper Skrzypek.

W zimowej przerwie w Kraśniku nastąpiła prawdziwa rewolucja kadrowa. Z jedenastki wyjściowej, która rozpoczęła mecz w Zamościu w najbliższym spotkaniu najprawdopodobniej nie zagra aż 8 zawodników. Ze Stali odeszli Maksym Bolkit (wrócił na Ukrainę), Damian Gawron (Opolanin Opole Lubelskie), Łukasz Mietlicki (POM Piotrowice) i Marcin Wojtaszek (Wisła Annopol). Z kolei „missing in action” to Orji Penn Ikechukwu, który wyjechał do Afryki i słuch po nim zaginął. Z kontuzjami borykają się natomiast Karol Hudzik, Mateusz Matysiak, Daniel Szewc i Emil Zieliński. Swój „udział” w tej rewolucji mieli również działacze nowego Hetmana. Do transferu z Kraśnika do Zamościa przekonani zostali bramkarz Kacper Skrzypek oraz najlepszy strzelec lubelskiej IV ligi Filip Drozd. Poza wymienionymi zawodnikami, z Hetmanem nie zagra także pauzujący za czwartą żółtą kartkę Adam Orzeł.

Nowymi twarzami w drużynie Daniela Szewca są przede wszystkim byli gracze Hetmana Zamość – Anton Lutsyk i Oleksiy Rodevych. Oprócz tej dwójki do Kraśnika przybyli: Kornel Gałkowski (Stok Zakrzówek), Rafał Król i Piotr Piotrowski (obaj z Motoru Lublin).

Dotychczasowy bilans drużyny Stali w tym sezonie to 13 zwycięstw, 2 remisy i 5 porażek w 20 meczach. Stal jak dotąd zdobyła 51 bramek. 1/3 z tej liczby (17 goli) to „urobek” Filipa Drozda, który obecnie gra w Hetmanie. Pozostałe trafienia zaliczyli: Daniel Szewc (8 bramek), Arkadiusz Maj (6 bramek), Łukasz Mietlicki i Ernest Skrzyński (obaj po 3 bramki), Damian Gawron, Orji Penn Ikechukwu i Dawid Szczuka (wszyscy po 2 bramki), Piotr Chomczyk, Karol Hudzik, Bartłomiej Koneczny, Adam Orzeł, Damian Pietroń i Emil Zieliński (wszyscy po 1 golu). Dwukrotnie zawodników Stali strzałami samobójczymi wyręczyli też rywale.

Daniel Szewc, trener Stali Kraśnik: „Nasz zespół to całkiem inna drużyna niż ta z jesieni. Chcieliśmy mocniej postawić na naszą młodzież ale też – uczciwie mówiąc – zejść trochę z kosztów utrzymania zespołu i ograć zawodników pod kątem kolejnego sezonu. Niestety, dopadł nas też pech, bo w zespole jest sporo kontuzji. Musimy przetrwać ten trudny okres ale myślę, że jeszcze odpalimy”.

Jak głosi fama w najbliższym meczu – z powodu stosownych (bądź, jak kto woli, niestosownych) zapisów w umowach transferowych – w drużynie Stali mieliby nie zagrać zawodnicy pozyskani z Hetmana, tj. Anton Lutsyk i Oleksiy Rodevych. Wspominają o tym źródła zamojskie, lecz nie potwierdzają tego źródła z Kraśnika. Owszem, Lutsyk na pewno nie wystąpi w sobotnim meczu, bo podczas konfrontacji z rezerwami Górnika Łęczna „złapał” czwartą żółtą kartkę. Rodevych „wyczyścił się” czwartym „żółtkiem” otrzymanym w meczu z Kłosem Chełm i nic nie wskazuje na to, by nie wystąpił przeciwko swojemu byłemu klubowi. Tak czy owak, osłabiona kadrowo Stal wydaje się być na straconej pozycji w starciu z Hetmanem. Ale zamojski klub również jak na razie nie błyszczy formą. Wszystkie przedmeczowe kalkulacje zweryfikuje jednak boisko. Kto „przełamie się” w tej rywalizacji – przekonamy się niebawem.

Wiosenny mecz pomiędzy Stalą i Hetmanem odbędzie się na stadionie kraśnickiego MOSiR w sobotę, 1 kwietnia o godzinie 15.00.

 

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
wyborca 4 minuty temu
Na 100% najdroższa drużyna w tej klasi...
jasność 31 minut temu
Panie Zwolak teraz macie już jasnośc ...
widz 39 minut temu
a ten facet łysy, chyba radny to co tak...
K. 40 minut temu
Następna stara wiadomość. Portale lub...
z_boku 41 minut temu
Niech się szanowny "redachtor" zdecyduj...
kasa 42 minuty temu
Nie wiem czy dobrze szukałem, ale coś ...
Ewqa 54 minuty temu
Ale mało ludzi. Dlaczego prawie nikt ni...
puszkon
ktoś coś ile kasy z Zamościa Wnuk prz...
mieszkaniec
Masz dużo racji, ale to nie Wnuk gra me...
Dirty Harry
Znamienne jest to, że dawny przywódca ...
Tomek
Buahahahahahahaha Ile milionów poszło ...
Pan radny Nizioł za komuny był prezes...
K.
"Hetman" - patałachy. Wstyd na całą P...
Mieszkaniec
hahahaha jak zwykle sukcesów ciąg dals...
ad111
Nic nie mam przeciwko inscenizacjom, a w...
ad111
Groch z kapustą oraz zestaw pobożnych ...
observer
Najbardziej zainteresowany koncertem by...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny