SportMarcin Łyś7 marca 2016 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 23 komentarze

Hetman – Tomasovia 1 : 5

Bramka, piłka nożna, boisko Foto: Marcin Łyś
R E K L A M A    B O A R D

Zamiast w niedzielę, w Tomaszowie i na naturalnej nawierzchni, Hetman zagrał z Tomasovią w piątek w Zamościu i na sztucznej trawie.

Piątek, 04 marca godz. 17.00
AMSPN Hetman Zamość
– TKS Tomasovia Tomaszów Lub. 1 : 5 (0 : 0)

Bramki:
0 : 1 – I. Baran (49’),
1 : 1 – Kaznokha (54’),
1 : 2 – Kłos (63’),
1 : 3 – Żurawski (78’ z karnego),
1 : 4 – Kłos (82’),
1 : 5 – Krawiec (83’ samobójcza).

AMSPN Hetman 1-4-2-3-1:

Hetman.04.03.2016

Zmiany:
30’ Szymon Solecki ↔ Karol Bukowski,
65’ Karol Bukowski ↔ Paweł Daszek,
77’ Maciej Markowski ↔ Szymon Nowak,
80’ Norbert Myszka ↔ Kamil Krawiec.

Tomasovia 1-4-2-3-1: 

Tomasovia.04.03.2016

Zmiany:
46’ Krystian Brudz ↔ Tomasz Kłos,
46’ Kamil Konopa ↔ zawodnik testowany,
46’ Norbert Raczkiewicz ↔ Jan Oznański,
46’Arkadiusz Smoła ↔ Karol Śrótwa,
70’ Kacper Wróblewski ↔ Paweł Piątkowski,
70’ Przemysław Orzechowski ↔ Bartosz Iwanicki.

Po raz kolejny Hetman w konfrontacji z innym III-ligowcem zaprezentował się dobrze tylko przez pół meczu. I po raz kolejny było to zdecydowanie za mało by rozstrzygnąć całe spotkanie na swoją korzyść. Niespełna tydzień temu w Lublinie Hetman zaczął grać dopiero po przerwie. W sparringu z Tomasovią zamościanie nie czekali na drugą połowę tylko od początku rzucili się na przeciwnika i od pierwszych minut nadawali ton grze. I to była jedyna zmiana jaka nastąpiła w porównaniu z ostatnim sparringiem. Bez zmian natomiast pozostała słaba skuteczność i niefrasobliwość w obronie.

W składzie Hetmana zagrał wreszcie Przemysław Kita i w zasadzie wyjściowy skład zamojskiej drużyny można uznać za optymalny. W pierwszej połowie miejscowi zaskoczyli drużynę Tomasovii szybką, agresywną grą i osiągnęli przygniatającą przewagę. Dogodnych do zdobycia gola sytuacji było mnóstwo ale skuteczność szwankowała jak zwykle.
W drugiej odsłonie Tomasovia szybko objęła prowadzenie po strzale Ireneusza Barana. Hetman odpowiedział golem Kaznokhy po podaniu Turczyna. Potem na placu gry dominowali goście. Błąd Czarnieckiego i Bukowskiego w 63 minucie przy wyprowadzeniu piłki pomógł Kłosowi dać po raz kolejny prowadzenie gościom, które piłkarze Tomasovii już tylko podwyższali. W 77 minucie „zawiesił się” Myszka i „wyciął” w polu karnym Wróblewskiego a rzut karny na kolejna bramkę zamienił Żurawski. Żeby było ciekawiej swoje uwagi na temat podyktowania rzutu karnego wygłosił pod adresem sędziego Markowski a ten w odpowiedzi pokazał mu „kiera”. Po zejściu z boiska Markowskiego trener Rysak musiał dokonać kolejnych roszad, co spowodowało jeszcze większy chaos w poczynaniach Hetmana. W 82 minucie prowadzenie Tomasovii ponownie podwyższył Kłos a minutę później dzieła zniszczenia dopełnił … Krawiec, strzelając gola samobójczego.

Krzysztof Rysak (trener AMSPN Hetman):
„W mojej drużynie zagrał wreszcie – po dłuższej pauzie spowodowanej chorobą – Przemek Kita. Można powiedzieć, że tylko brak Jarka Barana nie pozwolił stwierdzić, że zagraliśmy optymalnym składem. Dlatego też na początku gra dobrze nam się układała i do przerwy powinniśmy prowadzić trzema a nawet czterema bramkami. Niestety, po raz kolejny raziła nieskuteczność pod bramką rywali. Kluczowym momentem był uraz Soleckiego, po którym musiałem mocno przemeblować zespół. Od momentu zdobycia przez gości drugiej bramki mój zespół stracił wszystkie walory a przeciwnicy nas punktowali”.

Jacek Paszkiewicz (trener Tomasovii):
„W pierwszej połowie Hetman nas stłamsił. Zagrał bardzo agresywnie, stworzył sobie wiele sytuacji do zdobycia gola. Myśmy mieli raptem dwie ale nie tak klarowne jak oni. Ale gospodarze zapomnieli chyba że mecz trwa 90 minut i w drugiej połowie zabrakło im „zdrowia”. Dała też chyba o sobie znać „krótka ławka” zamościan. Zawodnicy, którzy byli dziś zmiennikami w moim zespole wiele wnieśli do gry i to miało wyraźny wpływ na końcowy wynik. Do jego podwyższenia mieliśmy w drugiej połowie jeszcze kilka okazji. Cieszę się, że moi zawodnicy pokazali dobrą wydolność, zwłaszcza po ostatnim, ciężkim treningu. Po dominacji Hetmana w pierwszej połowie całkowicie opanowaliśmy boisko w drugiej części gry. ”.

W drużynie Tomasovii zagrało dwóch zawodników, którzy mają w swojej biografii zamojski epizod – Kacper Wróblewski grał w jesiennej rundzie obecnego sezonu natomiast wychowanek Zrywu Ulhówek, Kamil Konopa zaliczył kilka spotkań i kilka bramek w drużynie juniorów młodszych w sezonie 2012/13. W zespole tomaszowskim nie pojawili się na boisku m.in. Łukasz Bartoszyk, Paweł Mazurkiewicz, Mariusz Ratyna i Dawid Zawiślak, którzy zmagali się z drobnymi urazami. Wskazuje to na spore rezerwy w teamie Jacka Paszkiewicza.
Zupełnie inaczej ma się sprawa w Hetmanie. Tutaj problemy kadrowe są bardzo widoczne (miejmy nadzieję, że dla działaczy również). Pamiętać należy, że Bukowski, Daszek, Myszka i Nowak to jeszcze juniorzy, których brak może poważnie osłabić i tak słaby kadrowo zespół juniorów starszych trenera Krzysztofa Krupy. Ich brak w zespole seniorów nie daje z kolei jakichkolwiek możliwości manewru Krzysztofowi Rysakowi w drużynie seniorów. Do końca III-ligowego sezonu trzeba rozegrać 15 spotkań.

Ostatni sparring przed rozgrywkami Tomasovia zagra z Resovią, natomiast Hetman zmierzy się ze Startem Krasnystaw.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Marcin Łyś
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Anonim" dnia 7 marca 2016 o godzinie 9:59:29 napisał:
  Wiosna zapowiada się bardzo ciężko, chociażby ze względu na liczbę zawodników w obecnej kadrze zespołu. Z przykrością muszę stwierdzić iż okres między rundami został przez działaczy przespany, za bardzo wszyscy chwalili się że udało się ściągnąć Soleckiego czy Turczyna, a nie zauważyli że kadra zespołu jest zbyt wąska, na ławce pozostają praktycznie sami juniorzy, zawodnicy niedoświadczeni, gdy dojdą kartki czy kontuzje może okazać się że nie ma po prostu komu grać, tym bardziej że do ligi pozostało nie wiele czasu i ewentualnie ktoś nowy powinien pojawiać się na początku okresu przygotowawczego a nie za przysłowiowe pięć dwunasta. W zimie do zespołu dołączyło 5 zawodników w tym 2 bramkarzy, odeszli zaś Kiecana, Pliżga, Kudriaszczew, Stolarski, Wróblewski, Dębicki Damian i dwóch Wołochów, gdy dodamy do tego kontuzjowanych Kierepkę, Przemka Dębickiego, Skibę i Chruścińskiego to deficyt w stosunku do rozpoczęcia rundy jesiennej wynosi 7 zawodników. Wiosna może być jeszcze trudniejsza niż jesień właśnie z powodu braków kadrowych, których o dziwo przez trzy miesiące nikt nie zauważył...
  R E K L A M A
 • "olo" dnia 7 marca 2016 o godzinie 10:16:03 napisał:
  a Turczyn to już pewny?! chyba nie!!!
 • "Ggg" dnia 7 marca 2016 o godzinie 12:55:36 napisał:
  Jak zwykle w dupke :)
 • "student" dnia 7 marca 2016 o godzinie 14:52:08 napisał:
  @Anonim - po co pisać o rzeczach oczywistych? Jakich działaczy, skoro w AMSPN rządzą rodzice dzieci ze struktur młodzieżowych, których gówno obchodzi seniorski AMSPN? Zresztą jak każdego Zamościanina. Wszyscy czekamy na letni powrót Hetmana, oby tym razem, po długiej tułaczce, dało radę.
 • "piko" dnia 7 marca 2016 o godzinie 18:04:34 napisał:
  Pechowo przegrali 5:1. Mialo byc 11:0. Panowie. Zadnych fuzji z tym tworem. "0" punktow w rundzie jesiennej zostanie przypisane kontynuatorowi pradziwego klubowi Zamoscia. Poza tym, ludzie ze stajni hrabiego ponownie zaczna swoj chocholi taniec. Zreszta zamoscianie ich uwielbiaja. Takich "pozytywow" mozna wymienic duzo wiecej.
 • "Z boku..." dnia 7 marca 2016 o godzinie 20:35:39 napisał:
  Zamiast wyrzucać pieniądze w błoto,zatrudnić dobrych trenerów do młodzieży,trenować zawodników a nie piłkę nożną !!! Wyniki za kilka lat lub nigdy....
 • "tomi" dnia 8 marca 2016 o godzinie 1:09:48 napisał:
  Piko po h...j piszesz o tym amspn skoro nie chodzisz nie kibicujesz ale wszystko o nich wiesz.jeżeli będzie fundacja ks hetman to ty będziesz pierwszym kibicem-ale to bedzie właśnie ten amspn tylko będzię się inaczej nazywał-wyluzuj chłopie - aha i nie pisz że to amspn-owniec pisał tylko wielkodziesiętnoletni kibic hetmana -piłka w zamościu jest potrzebna i tyle na temat - pozdro -TOMI
 • "piko" dnia 8 marca 2016 o godzinie 16:50:32 napisał:
  @tomi - co mam wyluzowac. Inne miasta o duzo mniejszej populacji stac na dwa kluby pilkarskie, Zamosc dziwnym trafem nie. Ma byc nadal mafijna klika przy sterach, by prac brudne pieniadze. I prosze nie mowic, ze pilka to nie biznes. Od koryta ciezko oderwac. W czasach biednego PRL mogly byc dwa kluby na niezlym poziomie. "wielkodziesiętnoletni kibic hetmana"? Co to jest? Ten twor, nazywany przeze mnie Potwor kopie w balona, wiec pike masz. Prosze nie zabrudzac historii KS Hetman tym tworem. Od chwili pojawienia sie w miescie tego AMSPN z nazwa Hetman, pojawily sie problemy. Dawniej tego nie bylo, bo MKS nie zatrudnial takich entuzjastow pokera pilkarskiego i nie mial tak operatywnego prezydenta miasta, by zagluszyc tradycje pilki w miescie. PILKA ZOSTALA ZAGLUSZONA, nastapila cisza. Wiem, ze na reke "zarzadu" AMSPN jest kontynuacja "ciezkiej pracy" nawet pod inna nazwa. Rzadko sie myle, ale to jeden szag w pieriod, dwa nazad. Pilka w Zamosciu jest potrzebna i powrot czystego Hetmana, nie wymieszanego z plewami.
 • "tomi" dnia 8 marca 2016 o godzinie 21:18:56 napisał:
  Piko czy uważasz że fundacja ks hetman to jest ten czysty Hetman.Czytałeś kto jest na czele fundacji-ludzie którzy są lub byli związani z amspn.Oczywiście piłka w Zamościu jest potrzebna -niech kopią -niech kibice dopingują -ale uwierz mi KS Hetman Zamość to już historia,przykro mówić ale taka jest prawda.Czy powstanie fundacja czy ks to już nie to samo co prawdziwy KS.To będą zawsze-jak to nazywasz"twory".
 • "student" dnia 9 marca 2016 o godzinie 16:34:46 napisał:
  Hetman jest tam gdzie jego nazwa i herb. Jeżeli fundacja je przejmie - będzie tym samym Hetmanem. Koniec kropka.
  R E K L A M A
 • "piko" dnia 9 marca 2016 o godzinie 16:57:57 napisał:
  @ tomi-Czy rozumiesz w jakimc elu powolana jest fundacja? Dla zrozumienia ...https://pl.wikipedia.org/wiki/Fundacja .....http://poradnik.ngo.pl/statut-fundacji Nie wazne kto tam jest, wazny jest cel, a celem jest KS Hetman. To nie twor, tylko jak cel jest nakreslony, ratowanie KS. Wymieszanie z AMSPN to paranoja. Juz pisalem, ze klopoty KS Hetman zaczely sie od chwili powstania AMSPN, w dodatku z tala sama nazwa jak KS. Dla myslacych nie nalezy tlumaczyc dlaczego. NBiech sie ten nazre co zwinal kase za boiska. Teraz wazny jest start prawdziwego Hetmana ze swoim herbem z data 1934 i barwami. Nie tworu jak sugerujesz!
 • "piko" dnia 9 marca 2016 o godzinie 17:07:51 napisał:
  A jeszcze jedno. AMSPN nie szanuje swojej historii. Wyrzekl sie herbu przyjmujac herb KS z jedyna zmiana. 1934 zamienil na AMSPN. WYRZEKLI SIE WLASNEGO HERBU! HANBA!
 • "Pecunia non olet" dnia 10 marca 2016 o godzinie 0:06:38 napisał:
  Na początku lat 90-tych pewien klub w Zamościu olał swoje BARWY i HERB na rzecz kolorów zdobiących ciężarówki pewnego oszusta (skazanego potem prawomocnym wyrokiem). Co tam BARWY, co tam HERB - ważna była kasa. WYRZEKLI SIĘ WŁASNEGO HERBU! HAŃBA! Oszust przejął tylko to co było mu potrzebne czyli seniorów w dwóch liczących się dyscyplinach sportu. W ten sposób odciął zamojskie dzieci i młodzież od kasy a potem, jak się już wycofał z finansowania czegokolwiek, bo go ścigał wymiar sprawiedliwości i komornicy, zostawił klub z poprzednimi BARWAMI i HERBEM ale też z DŁUGAMI i ze zaciągniętymi ZOBOWIĄZANIAMI. Sny o potędze które śnią oszołomy odbijają się miastu do dzisiaj.
 • "piko" dnia 10 marca 2016 o godzinie 18:03:36 napisał:
  @Pecunia non olet - pan Duda nie olal barw i herbu. Sponsorowal klub i promowal swoj biznes pod nazwa "Kadex". Oszust? To ze nie kradl tylko bral kredyty, ktorych nie zdazyl oddac ze wzgledu na atak pewnej osoby i donos do prokuratury? Dlaczego takiemu Kulczykowi i innym polskim milionerom nikt nic nie zaszkodzil? Byli czysci? Pan Duda przynajmniej nie kradl i szedl czysta droga wg zasady pieniadz robi pieniadz.A ze ktos go wsadzil do pierdla, to juz inna sprawa. Sam prokurator sie nie zainteresowal (Wieslaw Mroz?). To byla wyrachowana, esbecka akcja. Duda nie byl zlodziejem. To byl czlowiek, ktoremu zabroniono bogacenia sie w sposob uczciwy.
 • "Stasiek" dnia 13 marca 2016 o godzinie 12:11:10 napisał:
  Dziś AMSPN sparuje
 • "Stasiek" dnia 13 marca 2016 o godzinie 16:14:16 napisał:
  Vladyslav Kudryvatsev przeszedł do Świtu Skolwin AMSPN Hetman wygrał dziś ze Startem 2:0
 • "kibic" dnia 13 marca 2016 o godzinie 23:49:05 napisał:
  Start Krasnystaw! Jeszcze by brakowało żeby z nimi przegrali. W piłce noznej rządzą rodzice. Zmieniają trenerów jak chcą, Jedna szopka!
 • "piko" dnia 15 marca 2016 o godzinie 17:55:37 napisał:
  @ Stasiek - w sobote AMSPN wyparuje.
 • "piko" dnia 19 marca 2016 o godzinie 16:44:24 napisał:
  No i Potwor wyparowal.
 • "7-0 !!!" dnia 19 marca 2016 o godzinie 17:38:36 napisał:
  Cyrk jedzie dalej..powinno byc 10-0..rozgonić ten pseudo klub i nie hańbić nazwy HETMAN i miasta Zamościa..Dno..dno..totalne dno..Jeden plus..mozna sie posmiac z tej podróby Hetmana.
  R E K L A M A
 • "piko" dnia 19 marca 2016 o godzinie 21:00:23 napisał:
  Apel do prezydenta miasta. W imieniu kibicow KS Hetman prosze o pominiecie amspn w reaktywacji KS Hetman, gdyby do taiej doszlo. To osobny twor i kibice KS sobie nie zycza jakiegokolwiek powiazania z tym klubem. W historii KS nie moze byc ujety "dorobek" seniorskie druzyny tego tworu.
 • "Stasiek" dnia 19 marca 2016 o godzinie 21:40:25 napisał:
  Turczyn wrócił do Krasnobrodu
 • "Apel do prezydenta miasta" dnia 19 marca 2016 o godzinie 22:08:10 napisał:
  Proszę o ujawnienie listy kibiców, w imieniu których wypowiada się piko :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
pytanie
Czy pieniądze parafian powinny być w p...
Do hejterka ak
Jak Zamoyski nie zmieniał urzędników,...
kmicic
Szanowni nauczyciele, powołujecie się ...
Robi
Panie niedouczony dziennikarzu, już daw...
Tomek
Może by im ktoś debatę zorganizował?...
ad111
Argumenty "kościółkowych" zawsze te s...
ak
I tak od pięciu lat. Aktywność władz...
ja
upraszczasz i trywializujesz - w tym kra...
observer
a Zawiślak był bardzo aktywny w Sejmie...
TORRES20400
Szkoda w sumie klawiatury. Nie chodzi o ...
z_boku
Zawsze i wszędzie znajdą się ludzie k...
L19c
Niczego nie upraszcza natomiast utrudnia...
archeo
ubogi jest Twój "zestaw" sławnych ludz...
z_boku
Oczywiście, jesteśmy otoczeni komucham...
L19c
A jak inaczej można nazwać tych kolesi...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018