Mimo prowadzenia do przerwy Hetman nie wywiózł kompletu punktów z Lubartowa.

Lewart Lubartów – Hetman Zamość                            2 : 2 (0 : 2)

2 : 2 – D. Pikul (66’).

Hetman 1-4-2-3-1:

hetman-01-10-2016

Zmiany:

65’ ↓ Damian Otręba – ↑ Błażej Omański,

84’ ↓ Anton Lutsyk – ↑ Maciej Markowski.

Lewart 1-4-3-3:

lewart-01-10-2016

Zmiany:

57’ ↓ Damian Kuzioła – ↑ Dawid Zawiślak,

63’ ↓ Michał Walaszek – ↑ Ernest Wiącek,

75’ ↓ Paweł Pęksa – ↑ Adrian Pikul.

Żółte kartki: J. Niewęgłowski, Stopa, Walaszek, Kuzioła, A. Pikul, Kompanicki i Marzęda (Lewart) oraz Otręba i Rodevych (Hetman);

Sędziował Kacper Czarnota (OKS Chełm).

W meczu z Lewartem od początku w szeregach nowego Hetmana pojawili się pauzujący ostatnio z powodu kontuzji Otręba i Lutsyk a w końcówce meczu na boisku zameldował się jeszcze Markowski. Natomiast nadal uraz stawu skokowego po raz kolejny nie pozwolił na grę Czademu.

Początek sobotniego meczu zwiastował scenariusz typowy dla dziesięciu wcześniejszych spotkań Hetmana. Jak dotąd Hetman tylko trzykrotnie nie uzyskał prowadzenia w pierwszym kwadransie gry. W Lubartowie do pewnego momentu wszystko przebiegało zgodnie z planem. Już w 5 minucie Rodevych uzyskał prowadzenie dla Hetmana. Ukrainiec przyjął piłkę stojąc tyłem do bramki, obrócił się i uderzył lewą nogą z około 12 metrów przy dalszym słupku. Potem zamościanie (Turczyn, Otręba, Rodevych, Kupisz) mieli jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku ale długo nie mogli strzelić kolejnego gola. Druga bramka padła dopiero tuż przed przerwą. Została zdobyta po typowym zagraniu zamojskich graczy. Podanie z głębi pola przedłużył głową Rodevych, do piłki doszedł Kupisz i sprytnym strzałem obok bramkarza podwyższył prowadzenie.

W drugiej połowie kibice Lewartu byli świadkami przebudzenia swojego zespołu. Już w 53 minucie padł gol kontaktowy dla gospodarzy. Środkowi obrońcy Hetmana nie zdążyli się ustawić przy szybko rozegranym przez lubartowian rzucie wolnym i Dawid Pikul znalazł się sam na sam z Kierepką. Nasz bramkarz próbował ratować sytuację ale uderzona przez piłkarza Lewartu piłka wpadła ponad nim do bramki. Jednak prawdziwe nieszczęście przytrafiło się podopiecznym Krzysztofa Rysaka w 66 minucie. Kierepka wyszedł do łatwej wrzutki z rzutu wolnego i myślami był już prawdopodobnie przy kolejnym zagraniu, jednak nie utrzymał piłki w rękach a ta spadła wprost pod nogi Dawida Pikula. Gracz gospodarzy skorzystał z okazji i strzelił do pustej bramki.

Kolejne bramki mogli zdobyć jeszcze zarówno goście jak i gospodarze. Dla Hetmana powinien trafić Rodevych, który w 69 minucie otrzymał dobre podanie od Daszkiewicza ale będąc w dogodnej sytuacji nie trafił do bramki. Drugiej okazji ten sam zawodnik nie wykorzystał gdy będąc 5 metrów od bramki nie trafił w ogóle w piłkę. W końcówce meczu zwycięstwo mógł dać Hetmanowi Mazur ale jego strzał głową obronił Parzyszek. Wynik meczu mógł też rozstrzygnąć na swoją korzyść zespół Lewartu. W 75 minucie strzał Kompanickiego z około 25 metrów obronił jednak Kierepka a piłkę odbitą jeszcze od poprzeczki wybili na róg obrońcy Hetmana.

Krzysztof Rysak, trener Hetmana: -Byliśmy zespołem lepszym piłkarsko ale to nie wystarczyło do zwycięstwa w tym meczu. Lewart zagrał bardzo ambitnie, często niezgodnie z przepisami o czym świadczy aż 7 żółtych kartek, jakie otrzymali gospodarze. Nie mogę mieć jednak do rywali pretensji, bo tak się gra w piłkę, szczególnie z liderem. Poza tym okazji mieliśmy aż nadto – zarówno w pierwszej połowie jak i w drugiej – aby te stracone bramki z nawiązką nadrobić. Już do przerwy powinniśmy wygrywać nie dwoma ale co najmniej 3-4 bramkami. Moim zawodnikom należą się jednak słowa uznania. Mimo utraty prowadzenia podjęli walkę do końca – nie mam do nich pretensji o końcowy wynik. Nie każdy mecz da się wygrać.

W następnej kolejce Hetman zmierzy się z Lublinianką. Mecz zostanie rozegrany w Zamościu, na stadionie OSiR w sobotę 8 października br.

Autor: Redakcja
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 6 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.