Hetman 1-4-2-3-1 II połowa:

Roztocze: 1-4-5-1:

W drugiej połowie grali jeszcze: Łukasz Ryń, Maciej Migryt i Patryk Maciąg.

Sędziował: Wojciech Michalec (OKS Zamość).

Jako sparringpartnera nowego Hetmana, juniorów Legii Warszawa zastąpiło Roztocze Szczebrzeszyn. Emocji było w tym meczu jak na lekarstwo, bo piłkarze wicelidera klasy okręgowej zamojskiego OZPN stanowili tylko tło dla zespołu z Zamościa. Do 23 minuty zamościanie nie umieli sforsować obrony gości mimo kilku niezłych sytuacji, z których najlepszą (sam na sam z bramkarzem) zaprzepaścił w 19 minucie Drozd. Ale we wspomnianej 23 minucie Kupisz wykorzystał podanie Drozda z lewej flanki i skierował piłkę do siatki. Potem wszystko potoczyło się lawinowo: w 25 minucie po podaniu Luterka na 2 : 0 podwyższył Turczyn. W 40 minuta podanie Drozda na bramkę zamienił Kupisz a w ostatniej minucie pierwszej połowy czwarta bramkę dla Hetmana z podania Bubeły strzelił ponownie Turczyn.

W drugiej połowie między słupkami bramki Roztocza stanął Ryń i od razu przeżył 8 minut grozy. W 47 minucie pokonał go Drozd po zagraniu Omańskiego a dwie minuty później ten sam zawodnik wykorzystał podanie Kamińskiego i podwyższył wynik na 6 : 0. W ciągu kolejnych czterech minut kolejne dwie bramki dorzucił Turczyn po podaniach Kamińskiego (51 minuta) i Omańskiego (53 minuta). Potem bramkarz Roztocza mógł trochę odetchnąć ale w 72 minucie bramkę na 9 : 0 po indywidualnej akcji zdobył Otręba. Mecz zakończył się „dwucyfrówką” bo w ostatniej minucie meczu z podania Otręby skorzystał Kanarek i strzałem z najbliższej odległości ustalił wynik tego spotkania.

Piłkarze Roztocza okazji do strzelenia bramki mieli jak na lekarstwo. W 7 minucie meczu Fediuk strzelał z rzutu wolnego ale piłka przeszła minimalnie obok słupka. Kolejna dobra okazja przytrafiła się w 59 minucie meczu, też po stałym fragmencie gry. Po dośrodkowaniu Malca z rzutu wolnego piłkę strącił głową Mazur (ale Bartłomiej, ten z Hetmana) a futbolówka trafiła w słupek bramki bronionej przez Skrzypka. Potem jeszcze dwukrotnie udało się zawodnikom Roztocza wyjść z szybkim atakiem z własnej połowy ale mimo przewagi liczebnej nie mieli pomysłu na skuteczne zakończenie akcji.

Z meczowych ciekawostek należy podkreślić dwie. Pierwsza z nich – ta pozytywna – to ponowna gra w zamojskim zespole Przemysława Kanarka. Nie ma wątpliwości, że razem z Soleckim stworzyli w pierwszej połowie bardzo solidny duet stoperów, który dobrze „działał” zarówno w destrukcji jak i przy wyprowadzeniu piłki. Pełniejszą ocenę można będzie im wystawić po meczu z mocniejszym rywalem. Kolejna informacja jest mniej ciekawa – w drugiej części meczu zespół Hetmana ponownie grał tylko z jednym młodzieżowcem. Większość juniorów była co prawda na studniówce i ich nieobecność jest uzasadniona ale w trakcie rozgrywek również trzeba się liczyć z różnymi sytuacjami (kartki, kontuzje, imieniny babci), których Wydział Gier nie uzna za wytłumaczenie. Co prawda urodzonego w roku 1999 Daszkiewicza uzupełniał Boyko (rocznik 1996) ale to chyba jeszcze nie Polak, więc roli młodzieżowca spełniać nie może. Co więcej, w meczu z mało wymagającym rywalem, ponownie spisywał się co najwyżej średnio.

Już w najbliższą środę, 08 lutego br. Hetman rozegra kolejny mecz kontrolny (sztuczne boisko OSiR Zamość, godz. 17.00). Tym razem przeciwnikiem będzie III-ligowa Avia Świdnik.